Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Ma batali te priče, koristi fabričku kameru i uživaj :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Drugari jedno pitanje. Od pre 15-ak dana imam problem sa samsungovim pretrazivacem na s9, koristim ga bas dugo. Podesen je da pocetna strana bude google i cesto kad ukucam neki termin za pretragu nista se ne desava, kao da nisam kliknuo na lupu ili potvrdio to, isto je i sa otvaranjem novog taba...unesem termin za pretragu i nista... onda izadjem iz aplikacije, udjem opet, ukucam termin, izbacuje rezultate par sati i krene opet da baguje. Apdejtovao sam na najnoviju verziju, brisao cache i data u samsung pretrazivacu i nista. Odradio sam i clear cache partition.
 
Meni radi.
Inače mi je podešen quick access kada otvorim novu stranu, ali i kada stavim ručno custom page www.google.com radi pretraga, i kucanjem na enter tastature i lupica isto tako.

Meni je, čini mi se, počela malo da štuca grafika, osetim "stutter" u igricama s vremena na vreme. Ne znam je li do apdejta ili su igricu nešto s***ali, svejedno ne sviđa mi se kada se desi... Da li ima još neko slična iskustva u zadnje vreme?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Izasao je s10 pa je s9 sada suvise brz za novu perjanicu.Sa svakim novim update-om usporavaju nase telefone i prave sitne bug-ove kako bi ljudi prelazili na novu verziju skoro istog telefona. Najsrecniji bi bili u Samsungu kada bi svi menjali svake godine telefone

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Meni za sada ne stuca nista, imam ga od jula 2018, ali sam na martovskom oreu jos uvek... S vremena na vreme odradim clear/wipe cache partition i sve je ok...za sada.
 
Ja uradim wipe cache posle svake sigurnosne zakrpe, ne znam da je ranije radio ovo. Doduše, dešava se samo na igrici ali opet, ostale stvari i ne zahtevaju previše "napora".

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja uradim wipe cache posle svake sigurnosne zakrpe, ne znam da je ranije radio ovo. Doduše, dešava se samo na igrici ali opet, ostale stvari i ne zahtevaju previše "napora".

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Odakle radis wipe cashe? I nekog fabrickog recovery-a?

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Dešava mi se povremeno da sam nedostupan, a fon pokazuje sve ok.... Mts mreža.... To kao normalalno?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To je nenormalno ali nije do tebe vec do mreze i do kartice (mozda).
 
Dešava mi se povremeno da sam nedostupan, a fon pokazuje sve ok.... Mts mreža.... To kao normalalno?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Tako sam i ja imao problem ali sa VIP, otisao do prodavnice i napravili mi novu karticu i od tada bez problema.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
preporuka za aplikaciju ili program koji zaustavlja nepotrebne procese u pozadini koji se ne koriste i koji nisu bitni za normalan rad telefona? Cilj je dakle produziti vek trajanja baterije
 
Poslednja izmena:
Tako sam i ja imao problem ali sa VIP, otisao do prodavnice i napravili mi novu karticu i od tada bez problema.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Hajde probaću to.... I žena i ja sa različitim telefonima u istoj mreži imamo taj povremeni problem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Do MTS 99,9%. Najlošija mreža za razgovor, net imaju i 4G radi ok, ali za razgovor sve gore i gore u BG, ali i gde god da se krećem po Srb (koristim sva tri operatera).
 
1. Probajte sa 3g/2g mrežom.
2. Promenite sim kartice.
3. Promenite mrežu.

Probajte ovim redosledom i sigurno ćete resiti problem.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Toliko pisano o tome. Samo zameni kartice

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Do MTS 99,9%. Najlošija mreža za razgovor, net imaju i 4G radi ok, ali za razgovor sve gore i gore u BG, ali i gde god da se krećem po Srb (koristim sva tri operatera).

Prilicno zavisi od dela grada u kom se kreces.
Ja sam koristio VIP par godina i stalno imao problema sa dometom, otkad sam presao na MTS (pre 3god) progledao sam bukvalno,
na nekim mestima gde sam jedva imao jednu crtu sa vipom sada imam 3-4. Telenor bi trebao da ih sije oboje iz prica drugih (nisam korisnik) ali zato sije i sa cenama opasno.
 
Zaboravim da otkljucam bootloader pre flesovanja februarskog apdejta i soft brikujem telefon. Namucih se posteno da bih na kraju shvatio da cu morati da instaliram martovski da bi radilo.
I tako ja zavrsih na martovskom apdejtu, prednja kamera bolje da je nema.

Takodje posle flesovanja imam jako malo slobodnog prostora pa sumnjam da negde ima bekap od starog sistema.
Ako neko zna gde bi mogao da se nalazi javljajte.

Edit: uradio OTA update na martovski, valjda ga nisu unazadili previše.
Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
vredi li kupovati onaj package disabler za s9, uglavnom zbog baterije? Telefon radi ok, brz i to ali baterija mnogo losa. SOT 1h30min i vec pao na 50% za skoro 24h na bateriji.
 
vredi li kupovati onaj package disabler za s9, uglavnom zbog baterije? Telefon radi ok, brz i to ali baterija mnogo losa. SOT 1h30min i vec pao na 50% za skoro 24h na bateriji.
Meni nije vredeo. Vidi šta ti guta bateriju od aplikacija koje si instalirao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
vredi li kupovati onaj package disabler za s9, uglavnom zbog baterije? Telefon radi ok, brz i to ali baterija mnogo losa. SOT 1h30min i vec pao na 50% za skoro 24h na bateriji.
Definitivno ti nešto cepa bateriju. Ja nemam package disabler a vidi SOT od juče a skoro nikad to ne gledam.
6c89e87c07cd337cf3fe8928c0ba6db0.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Definitivno ti nešto cepa bateriju. Ja nemam package disabler a vidi SOT od juče a skoro nikad to ne gledam.
6c89e87c07cd337cf3fe8928c0ba6db0.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Covece... Mogu li pomocu neke aplikacije zatvoriti te neke procese? kad gledam battery usage nemam ideju sta mogu da zatvorim, mislim da mi na stand-by najvise uzima baterije

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Daj slikaj battery usage ekran da vidimo šta jede bateriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Covece... Mogu li pomocu neke aplikacije zatvoriti te neke procese? kad gledam battery usage nemam ideju sta mogu da zatvorim, mislim da mi na stand-by najvise uzima baterije

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Sačekaj da se javi neko malo verziraniji jer ja baš nisam neki power user niti gamer, mada imam dosta aplikacija dodatno instaliranih koje često koristim tipa Nova launcher, skener, photo editing aplikacija, metronom, štimalica, itd.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nije to tako katastroficno ako imas skoro 40 tak sati standby i 2 i po sata SoT i 20% ostale bakterije.

Jel nov telefon? Radio update na Pie pre koji dan? Uradio factory reset posle apdejta?

Jos uvek ne mogu da rese taj cell standby koji je jeo bateriju od Nougat-a ako se ne varam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije nov, kupljen od kolege sa bench-a. Svakako mislim da koristi malo vise baterije u pasivnom rezimu nego sto bi trebalo. Videcu da onemogucim Bixby i jos neke aplikacije koje ne koristim cesto(ili uopste). Svakako hvala na odgovorima

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Signal ti je dobar? Na slici jeste ali da li je uvek tako?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ Ja rek'o vidi ga ovaj priča sam sa sobom, a imate isti avatar :D
 
Nazad
Vrh Dno