Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Jedva nadjoh neku staru nokiu, i na njoj kaze number is barried. Znaci do kartice je, sama se shebala iz čista mira.
 
Onda prosetaj do operatora da srede to, ako bude potrebe za zamenom kartice, dobices odmah novu. Inace i prepaid korisnici po novom zakonu moraju da se registruju, pa ako vec nisi registrovan trazice ti licnu kartu i 3 broja koja si zadnja zvao.
 
S9, Android 9, da li se moze namestiti da na vrhu ekrana, medju ili pored vrste konekcije i "adidas piramide" (prijema signala) ili bilo gde u vrhu ekrana, pokazuje naziv mreze na koju je prikacen telefon?
U romngu izuzetno vazno ako se mora odredjena mreza koristiti...
Molim hitno smislene odgovore i uputstva kako ukljuciti ako je moguce.
Hvala
 
Mislim da je ta "privilegija" oduvek bila dostupna za iPhone i čini mi se Motorola korisnike, možda i MIUI... ja bar ne pamtim da je na bilo kom Samsungu to ikada moglo da se podesi.
Pokazuje na lock screen levo i takođe dole pri dnu kada se povuče notification bar, ali to sigurno već znaš. Jest' da bi bilo zgodno u romingu... bar da su na dual clock stavili i to u podacima pored vremena, domaću i "gost" mrežu.
 
To je jedina opcija koja mi nedostaje sa Huaweia.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Mislim da je ta "privilegija" oduvek bila dostupna za iPhone i čini mi se Motorola korisnike, možda i MIUI... ja bar ne pamtim da je na bilo kom Samsungu to ikada moglo da se podesi.
Pokazuje na lock screen levo i takođe dole pri dnu kada se povuče notification bar, ali to sigurno već znaš. Jest' da bi bilo zgodno u romingu... bar da su na dual clock stavili i to u podacima pored vremena, domaću i "gost" mrežu.

Koji sam ja slepc, bas ne vidim nista bez naiocala (+1,5 za citanje).
Ja to nisam video, da mi ne rece ne bi znao.
Znam da sam "negde" vidjao ali da me biju ne bi znao gde i kako do tog doci.
Sta cu kad sam "ćoro" a gledam u telefon bez "očiju".
Hvala za info.

Ako se ja dobro secam to (mreza na koju je nakacen telefon) je bilo u nav. bar. u S5 i njegova 3 androida kroz koje je prosao.
 
Poslednja izmena:
Koji sam ja slepc, bas ne vidim nista bez naiocala (+1,5 za citanje).
Ja to nisam video, da mi ne rece ne bi znao.
Znam da sam "negde" vidjao ali da me biju ne bi znao gde i kako do tog doci.
Sta cu kad sam "ćoro" a gledam u telefon bez "očiju".
Hvala za info.

:laugh: nema na čemu.
Nije da nisu mogli da naprave to još malo udobnije ali dobro, bar negde u tragovima ima informacije.
Kad' si već u romingu da pitam, da ne koristiš možda dual sim opciju za internet tamo? Planiram to uskoro pa me zanima koliko to "glatko" funkcioniše. Da mi u SIM1 ostane mts za ostajanje u ovom svetu, a da u SIM2 ubacim ili njihovu karticu sa koje će vući mobile data ili uplatim prepaid vip paket koji je čini mi se najjeftiniji. Kada podesim mobile data da vuče sa SIM2 to ostaje tako zakucano i ne mrda, nema opasnosti za vuču sa SIM1 i oderavanje računa? :d
 
Koji sam ja slepc, bas ne vidim nista bez naiocala (+1,5 za citanje).
Ja to nisam video, da mi ne rece ne bi znao.
Znam da sam "negde" vidjao ali da me biju ne bi znao gde i kako do tog doci.
Sta cu kad sam "ćoro" a gledam u telefon bez "očiju".
Hvala za info.

Ako se ja dobro secam to (mreza na koju je nakacen telefon) je bilo u nav. bar. u S5 i njegova 3 androida kroz koje je prosao.
skini ovu aplikaciju i stavi widget na pocetni ekran pa ces videti na kojoj si mrezi

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.android.telnet

bila je jos neka aplikacija koja je pokazivala logo mreze u status baru ali je ne nalazim sada...

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
:laugh: nema na čemu.
Nije da nisu mogli da naprave to još malo udobnije ali dobro, bar negde u tragovima ima informacije.
Kad' si već u romingu da pitam, da ne koristiš možda dual sim opciju za internet tamo? Planiram to uskoro pa me zanima koliko to "glatko" funkcioniše. Da mi u SIM1 ostane mts za ostajanje u ovom svetu, a da u SIM2 ubacim ili njihovu karticu sa koje će vući mobile data ili uplatim prepaid vip paket koji je čini mi se najjeftiniji. Kada podesim mobile data da vuče sa SIM2 to ostaje tako zakucano i ne mrda, nema opasnosti za vuču sa SIM1 i oderavanje računa? :d

MTS i mtel roming dodatak. Nemam 2. sim karticu.
 
Inace, stavim bateriju na rezim ustede(smanji brzinu procesora na 70% valjda i jos neke sitnice koje se i ne primete) i SOT je 2h50min na 66%. Dok pre jedva da je izvlacio SOT 5 sati do 0%

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
:laugh: nema na čemu.
Nije da nisu mogli da naprave to još malo udobnije ali dobro, bar negde u tragovima ima informacije.
Kad' si već u romingu da pitam, da ne koristiš možda dual sim opciju za internet tamo? Planiram to uskoro pa me zanima koliko to "glatko" funkcioniše. Da mi u SIM1 ostane mts za ostajanje u ovom svetu, a da u SIM2 ubacim ili njihovu karticu sa koje će vući mobile data ili uplatim prepaid vip paket koji je čini mi se najjeftiniji. Kada podesim mobile data da vuče sa SIM2 to ostaje tako zakucano i ne mrda, nema opasnosti za vuču sa SIM1 i oderavanje računa? :d

Sve radi bez problema, kad ubacis drugu sim karticu onda izaberes koja ce ti biti primarna za pozive, koja za poruke, koja za internet... I mislim da je bolje da kupis u inostranstvu karticu za internet, nego da placas nasem operatoru. Obicno za 10-ak evra dobijes par gigabajta, za 15e cak i 20GB, sve zavisi gde putujes. I u citavoj EU mozes koristiti karticu iz bilo koje EU zemlje...
 
Predlozite neku zastitu na preklop, a da kad slikam nocu blic ne unisti sliku, takodje sta se vama pokazalo kao dobra zastita ekrana, a da "legne" lepo na ivicama gde je ekran zakrivljen?
 
Inace, stavim bateriju na rezim ustede(smanji brzinu procesora na 70% valjda i jos neke sitnice koje se i ne primete) i SOT je 2h50min na 66%. Dok pre jedva da je izvlacio SOT 5 sati do 0%

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Koji mod konkretno od ova tri si stavio da bude aktivan?Screenshot_20190717-050311_Device care.jpeg

Sent from my S9
 
^Medium power saving

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Sve radi bez problema, kad ubacis drugu sim karticu onda izaberes koja ce ti biti primarna za pozive, koja za poruke, koja za internet... I mislim da je bolje da kupis u inostranstvu karticu za internet, nego da placas nasem operatoru. Obicno za 10-ak evra dobijes par gigabajta, za 15e cak i 20GB, sve zavisi gde putujes. I u citavoj EU mozes koristiti karticu iz bilo koje EU zemlje...

Hvala. EU je u pitanju, prvi put uopšte dolazim u situaciju da iskoristim DS opciju telefona, valjda će sve biti ok. :)
 
Hvala. EU je u pitanju, prvi put uopšte dolazim u situaciju da iskoristim DS opciju telefona, valjda će sve biti ok. :)
Bice sve ok. :) Ja sam inace prepaid, imao sam par hiljada din na racunu, ni dinara nisam izgubio (preko 2 meseca bio), uvek je tel vukao internet sa EU kartice.
Ako si postpaid mozes cak da trazis da ti blokiraju mobile data u romingu, mada mislim da nema potrebe, nece se telefon pogubiti i prebaciti mobile data na srpsku karticu.
 
Screenshot_20190717-151350_Settings.jpg

Mala digresija na bateriju.
Mali S9, optimised power mode, isključene sve glupave opcije kojima on šatro "poboljšava" bateriju.
I ovako iz dana u dan, nikad' bolja baterija od kako mi je isključeno svo to njihovo s***e, uspavljivanje aplikacija i sklanjanje iz memorije. Zaključani i dalje Gmail i Whatsapp, malo je bolje ali ne savršeno, i dalje se dešava da dobijem notifikacije satima kasnije, doduše mnogo ređe...
 
Imam problem sa konekcijom, zapravo nece da se konektuje na net, desava se vec par dana, radi sve i odjednom mi se pojavi znak uzvika pored wi fi gore u not. baru, ukljucim mobile data pokazuje mi 4G+ ali neta nema. Jel ima neko slican problem vidim korisnici s10tke imaju slican. Inace kada se vrati signal mobilnog neta vrati se i wi fi tako da mi problem deluje kao sofwerske prirode. Dok sam na mobilnom netu nijedan sajt nece da mi ucita, play prodavnica ne radi dok npr instagram ucita ali vrti onaj kruzic 10 sek. Problem nekada resim (ne svaki put) tako sto stavim 3G only.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 272336

Mala digresija na bateriju.
Mali S9, optimised power mode, isključene sve glupave opcije kojima on šatro "poboljšava" bateriju.
I ovako iz dana u dan, nikad' bolja baterija od kako mi je isključeno svo to njihovo s***e, uspavljivanje aplikacija i sklanjanje iz memorije. Zaključani i dalje Gmail i Whatsapp, malo je bolje ali ne savršeno, i dalje se dešava da dobijem notifikacije satima kasnije, doduše mnogo ređe...
Cijelo vrijeme 4G net? Svaka cast.
Mozes li malo objasniti sta si iskljucio jer kod mene S9+ ne moze postigne ovsj rezultat.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
 
Imam problem sa konekcijom, zapravo nece da se konektuje na net, desava se vec par dana, radi sve i odjednom mi se pojavi znak uzvika pored wi fi gore u not. baru, ukljucim mobile data pokazuje mi 4G+ ali neta nema. Jel ima neko slican problem vidim korisnici s10tke imaju slican. Inace kada se vrati signal mobilnog neta vrati se i wi fi tako da mi problem deluje kao sofwerske prirode. Dok sam na mobilnom netu nijedan sajt nece da mi ucita, play prodavnica ne radi dok npr instagram ucita ali vrti onaj kruzic 10 sek. Problem nekada resim (ne svaki put) tako sto stavim 3G only.
Potpuno isti problem imam,obican S9 je u pitanju,mislim da je problem u zadnjem update-u (jun). Upravo sam danas imao takvu situaciju,doslo mi je da razluoam telefon,pored mene zenin Redmi Note4 sljaka kao lud,pun wifi signal,a kod mene uzvicnik stoji,da poludis! E sad,odradio sam nesto,pa cemo videti da li ce pomoci,tacnije odradio sam Reset Network (slika ispod) i odmah posle toga se u delicu sekunde nakacio na net. Za sad sve ok,videcemo da li je to resenje...ali da je iritantno-jeste,itekako!

Sent from my S9
7291aa31500020e4aaa5cc85dd59063f.jpg
 
Ja sam imao 10 min pre mog posta, prvo mi je nestao wi fi signal a zatim ni 4G nije funkcionisao. Bas je iritantno. Probacu i ja to sledeći put bas me zanima da li ce rešiti problem. Inace i ja sumnjam na junski update ovo se pre nije desavalo.
 
Cijelo vrijeme 4G net? Svaka cast.
Mozes li malo objasniti sta si iskljucio jer kod mene S9+ ne moze postigne ovsj rezultat.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Po preporuci korisnika @BozicBata
Pogašeno ovako redom sve:

Screenshot_20190717-164851_Device care.jpg
Screenshot_20190717-164857_Device care.jpg

4g ne gasim nikada stvarno, iako mi je zadnjih par dana telefon uglavnom na wi-fi, u pozadini je mreža na 4g. Gmail i Whatsapp zaključani u memoriji i to je to. Night mode mi je stalno uključen, mrzim bele pozadine nije do baterije :d lokacija isto non stop uključena. Osim ovog trika sa skrinšotova, ništa spektakularno nije tweakovano, čak ni power mod mi nije palo na pamet nikada da menjam. Ako ću mu ubijati pozadinski rad onda ću radije da uopšte i ne koristim telefon. Nešto su definitivno uradili u poslednja dva apdejta sa baterijom.
 
Poslednja izmena:
I ja,tacno negde u to vreme :)

Sent from my S9
 
Po preporuci korisnika @BozicBata
Pogašeno ovako redom sve:

Pogledajte prilog 272338
Pogledajte prilog 272339

4g ne gasim nikada stvarno, iako mi je zadnjih par dana telefon uglavnom na wi-fi, u pozadini je mreža na 4g. Gmail i Whatsapp zaključani u memoriji i to je to. Night mode mi je stalno uključen, mrzim bele pozadine nije do baterije :d lokacija isto non stop uključena. Osim ovog trika sa skrinšotova, ništa spektakularno nije tweakovano, čak ni power mod mi nije palo na pamet nikada da menjam. Ako ću mu ubijati pozadinski rad onda ću radije da uopšte i ne koristim telefon. Nešto su definitivno uradili u poslednja dva apdejta sa baterijom.
Odradio sam ovako pa cemo vidjeti. Samo izvini, sta znaci ovo zakljucano u memoriji? I dalje ce gmail da vrse sinhronizaciju, da mejlovi dolaze dok ne udjem u aplikaciju? Hvala.

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno