Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Verovatno će ići na dve kamere i biće senzor za otisak ispod ekrana :)
 
[emoji106]
Pravi pomak u odnosu na S7/S8 :)
 
Ni ja ne kapiram kakva novina? Pa Samsung ima AMOLED jos od S3 valjda samo sto su razlicite verzije panela bile posle. Super, HD, tako nesto..

AMOLED je iteracija OLED-a, smatra se naprednijom verzijom.

Sto se tice samog S9 uopste mi ne pada na pamet kakvu bi to inovaciju mogli da ubace da telefon bude vredan kupovine.
Sta to sto S8 vec nema?

Ako dizajn ostane kao Note 9 stvarno steta..
 
Ja se nešto utripovao da je OLED novina, a ustvari već je tu AMOLED godinama unazad :)
 
Sto se tice samog S9 uopste mi ne pada na pamet kakvu bi to inovaciju mogli da ubace da telefon bude vredan kupovine.
Sta to sto S8 vec nema?

Ima ljudi koji nemaju S8, jer ni on nije realno doneo ništa radikalno drugačije u odnosu na S7E :) Meni se jedino sviđa što nema Samsungov logo napred :D
 
Doneo je dizajn, to ga prodaje najviše.
Ne znam ni ja šta će više da izmišljaju sad, jedva čekam da vidim :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ma čuvaju oni dosta novih tehnologija koje razvijaju i onda sve na kašičicu, jer ko bi kupovao onda svake 2 godine nov telefon. Ono gde vidim najviše prostora za napredak je baterija. Tu se ništa drastično nije promenilo niz godina, tako da tu možda možemo da očekujemo neke inovacije. Ovo ostalo manje više...
 
Neće se to ništa menjati, jednostavno ne postoji još uvek tehnologija.
Jedino da povećaju kapacitet, ali ni to se neće desiti jer se ide ka što tanjim telefonima.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ma čuvaju oni dosta novih tehnologija koje razvijaju i onda sve na kašičicu, jer ko bi kupovao onda svake 2 godine nov telefon. Ono gde vidim najviše prostora za napredak je baterija. Tu se ništa drastično nije promenilo niz godina, tako da tu možda možemo da očekujemo neke inovacije. Ovo ostalo manje više...
Pa jedino da bude baterija kao na 8+, mada sumnjam. Sto se tice inovacija, jedino ako utrpaju fp u ekran, ne znam sta bi to znacajno mogli da ponude.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ma nisam mislio na konkretno s9, već na smartphone industriju u globalu. Baterije su najmanje unapredili i tu bi bilo dobro da iskoči neka nova tehnologija... "Pravo" bežično punjenje, veći broj ciklusa, još brže punjenje itd...
 
Slaba vajda od toga. Vidis da su, od kada je ubacen fast charge, jos smanjili baterije i stanjili telefone. Evo vam brzo punjenje i to je to, nazalost.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ako ništa baterija će sigurno biti bolja nego na s8 :)

S2 Vs S3 , S4 Vs s5 , s6 Vs s7 ( uvek su neparni imali bolju bateriju od parnih brojeva )

A ja se iskreno nadam da će bataliti ovu drugu kameru Ala iPhone , nisam siguran da iko koristi dupli zum kada slika.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima ljudi koji nemaju S8, jer ni on nije realno doneo ništa radikalno drugačije u odnosu na S7E :) Meni se jedino sviđa što nema Samsungov logo napred :D

Taj sam. Isao, probao, gledao S8, S8+ i ostao na S7 Edge. Ja sam sa ovim telefonom prezadovoljan.
S9 bi zaista morao da bude nesto posebno da bi bio zapazen.

Dizajn takodje mora da bude izuzetno lepo osmisljen. S8 i jeste u centru paznje najvise zbog toga.

Recimo da je S8+ kada sam ga gledao imao kojim slucajem dve kamere onda bi bar na osnovu toga napravio odluku.
 
U ovoj godini je krš u odnosu na s835.. verujem da će takav trend da se nastavi.
A i to ne menja činjenicu da mi kao kupci nemamo izbor zbog raspalog Samsunga . Biće ili leš exynos ili a11...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A11 je dosta unapređen. Ima 8MB L2 keša i mogućnost da upotrebi sve coreove istovremeno. Tajna brzine Appleovih chipova je u količini keš memorije. Npr. Snapdragon 835 ima 2MB L2 keša, dok npr. A11 bionic ima 8MB L2., A10 ima 3MB L2 i 4MB LE...

Fora je u tome su Apple chipovi 2x veci of konkurencije, što znači da imaju manje chipova po ploči i njihova cena je daleko veća nego S835. Obzirom da oni nikome ne prodaju svoje chipove imaju dovoljno mesta da nadoknade cenu chipa većom cenom finalnog proizvoda.
U Android svetu, treba svi da zarade, pa zbog toga proizvođači chipova teže da imaju što manji SoC da bi ih proizvodnja koštala manje, da bi to prodali proizvođačima telefona, routera, štampača, switchera, IoT ... I svi oni treba malo da zarade.
Tako da... Jeste Apple brz, sve ima svoju cenu, ali ne treba ići u krajnost i tražiti čuda iz Snapdragona i ostalih proizvođača.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Gerry je to lepo objasnio :)

Meni samo smeta to što kupac nema izbor zbog Samsunga. (Iako su i ostali proizvođači delimično krivi zbog toga ))
Mada videćemo šta Kirin 970 može .


S835 VS exynos , detaljno

https://www.anandtech.com/show/11540/samsung-galaxy-s8-exynos-versus-snapdragon

When it comes to running apps, the E8895 S8’s performance is comparable to last year’s flagships, while the S835 S8 is among the fastest currently available. 

Overall Samsung has definitely improved overall efficiency for this generation, however the S835 model has a clear advantage over the E8895 S8. This is particularly obvious when looking at GPU power consumption.

If you’re upgrading from a previous Android or Galaxy phone, especially one that predates the S7, the Galaxy S8’s performance and battery life will not disappoint, no matter which SoC is used. Between these two, however, across all of the tests I've run, the S835 model is certainly the better of the two in terms of those metrics.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Big deal, prošle godine je bilo bolje uzeti Exynos, ove Snap. Doduše, Snap beše i dalje nema u dual SIM varijanti, pa je za mene to najveći hendikep i razlog za izbegavati ga.
 
Pa bolji je na youtube jer ima ufs2.1 a s835 ima ufs2.0

Da , prošle godine je bilo drugačije , ali ja exynos više nikada uzeti neću . Poslednji put sam se zeznuo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vidi klip, u cpu score na geekbenchu više je dobio exynos.
 
Mada ni to ne mora biti očigledna prednost. Nije UFS2.1 brži jer je bolji standard, već jer je memorija novija i brža.

Samsung deklariše max brzinu za UFS2.1 na 880MB/s, a UFS2.0 im ima 850 MB/s (HS-G3 2-Lane) i 460 MB/s (H3-G3 1-Lane).

Kod drugih proizvođača (Toshiba i Hynix) je slika još šarenija.
 
samo nam je falio još jedan danilo koji kuka na exynos :D jednom smeta što gpu više troši dok cepa gejming na 5" a drugom što nema custom romova od xda indusa
 
A sta mu to fali konkretno,nije dovoljno brz,stedljiv ili sta vec?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno