Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Я не понимаю и не говорю по русски. :(

Čim sam video da se mora nesto skidati odenkud (tamo daleko, daleko, u cudnome svetu ni na nebu ni na zemlji) i instalirati to kako bi promenio region ... ja odustao.
Nije to to, to je zajebavanje sa sitemom a ja ne umem "sistem" da varam.
Ja samo hocu softver vec spreman da telefon moze raditi ono sto je radio pre "pite" (za sta je hardverski sposoban) ...

(p.s. Nismo govorili sta je to, one reci koristili nismo. :d)
 
Nije mi jasno koja kamera se koristi za kada se zumira, po specifikaciji to bi trebalo da bude druga donja kamera, medjutim kada prstom prekrijem gornju kameru i zumiram i dalje se koristi gornja kamera, a trebala bi donja jer po specifikacij ona ima 2x opticki zoom.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, sad sam i ja primetio to.
Jesi na Pie?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
The lense used when the user selects 2x zoom depends on the lighting conditions of the environment you are in. The TelePhoto lense is used under optimal/bright conditions, whilst the regular lense is used for darker environments as it will produce a better image.



To prove this you can try the following:

1. Open the camera and find something bright in the viewfinder. If you're outside or by a window try pointing at the sky.

2. Click 2x Zoom button

3. Now cover the main lense (the larger of the two) with your finger. You should still see a clear image as the device is currently using the tele photo lense.

4. Click the button to "unzoom". The device will switch back to the primary lense and your finger will clearly be obstructing the lense.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Zanimljivo, sad sam i ja primetio to.
Jesi na Pie?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Evo covek objasnio gore, donja kamera zumira samo pri jakoj svetlosti, upravo probao i stvarno je tako.
Jesam na piti od pre par dana. Kamera jeste bolja, ali portret mode i dalje mnoogoo bolji na gcam-u.
Baterija malo bolja na piti za sada.
 
Na stock kameri portret mod zumira, dok na gcam nije tako kako sam skont'o.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ali zato ne zamuti pozadinu ni blizu kao stock. Ovaj na gcam ne zumira zato sto koristi jednu kameru... jer pixel nema dvije .

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li mora s9+ da je rutovan da bi se gcam instalirao?
Jel mogu da koristim i gcam i stock na telefonu?
 
Poslednja izmena:
Ljudi juce uradio azuriranje instagrama na S9+ i sada ne vidim ni pratioce ni koga pratim na svom profilu. Gledam kod druga nema taj prob na S8 pa samo me interesuje da li je ovo na S9/+ i ako neko zna kako da se resi neka javi na PM.
 
Ja sam Good Lock obrisao. Dva puta u zadnjih 10-tak dana mi se desavalo da ne mogu uci u taj progam/aplikaciju. Pise kao nema neta, a net extra radi.. Jedino mi je task manager i clock widget bio cool stvar, ostalo manje-vise.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ramisljam se izmedju s8+ i s9+
Prioritet su mi prednja kamera i baterija
Vidim da su senzori na prednjim kamerama kod oba modela ista, pa da li to znaci da je isti kvalitet slike sa prednjom kamerom na oba modela? Hteo bih da cujem licna iskustva ko je imao, ne napamet...?
Baterije su na oba modela 3500mAh, jel na oba modela drze poprilicno isto?
Da li dati 100 i kusur eura vise za s9+, to razmisljam, jer su mi te dve stavke jedino bitne..?
 
verovatno je bilo reci o tome, no ako vas ne mrzi da li moze link za g-cam koji radi na s9+ ? konkretno mi treba zbog prednje/selfie kamere - nervira me ono izoblicavanje slike na samsung stock softveru
 
verovatno je bilo reci o tome, no ako vas ne mrzi da li moze link za g-cam koji radi na s9+ ? konkretno mi treba zbog prednje/selfie kamere - nervira me ono izoblicavanje slike na samsung stock softveru
Mislim da jos uvek ne postoji gcam sa s9 na kojem radi portrait mod.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ne radi ovo kako treba..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Sinoc na ski stazi sa drustvom, lepo vreme, ne toliko velika guzva, izvadim S9+ da fotnem panoramu...pa kada ga nisam razbio o patos. Kamera ne moze da fokusira lepo, pali i gasi HDR na sekundu, izludeo sam. Pored mene kolega sa Mate 20 Lite, skljoc i cao. Nismo se druzili neke vreme S9+ i ja sinoc
 
Zalazak sunca je slikan pro modom, bez filtera i ikakvih dorada, druga pro modom, uredjena malo... a ni sa panoramom nemam problema... iskoristio slobodan dan da setam gradom i druzim se sa s9plus [emoji23]
5c0c89b01626ab851a40c3edc002984e.jpg
b7ff1c8aa37359885cb2dcda97dce766.jpg
3e75dd5b85dbda79586b8719cd496e9f.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zalazak sunca je slikan pro modom, bez filtera i ikakvih dorada, druga pro modom, uredjena malo... a ni sa panoramom nemam problema... iskoristio slobodan dan da setam gradom i druzim se sa s9plus [emoji23]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Prva i druga izgledaju kao Nokia iz 2007. godine.

Koristi auto, biće ti bolje slike...
 
Moj subjektivni osecaj je kao da je kamera na oreo bila bolja. Nesto mi se cesto muci sa fokusom,live fokus mi je dosta brzi bio na oreo. Jednio su prednju popravili na pie.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li ce live focus isto raditi na s10e kao na s9+, mislim za portrete da bude zamucena pozadina?
Jer s10e nema telephoto, jel za bokeh on potreban? Neka iskustva?
 
Sta god da su uradili na piti, nesto jesu "osakatili" sa kamerom. Oreo je izvlacio (barem meni) mnogo bolje fotke. Brzi fokus, bolja ostrina, veci detalji. Doslovno se sada aparat muci da uradi fokus kako treba a radio sam i factory reset.
 
Interesantno da sam i ja sam zapazio da mi je kamera juce bila malo losija. Fokus je lutao, to me izludilo skoro da sam ga veceras vratio na fabricka.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno