Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Bolje i 10 beta nego užas final, pa da ludimo od telefona.... Ja se ne žurim nigde po pitanju update-a.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li je neko od vas slucajno radio oem lock ili recimo unlock preko ADB/fastboot na kompu za s9 ako je uopste moguce?

Imam s9+ sa sve stock rom-om, nikad nije ni postavljan custom, knox nije tripped ali bootloader je unlocked za bezveze.
Zbog toga me neke aplikacije smaraju da fon nije siguran.

Imam u developer options da zakljucam ali problem kod te opcije je sto ce da uradi factory reset.
A sto se tice kompa, ADB mi vidi telefon ali fastboot ne.
adb devices
adb reboot bootloader

i onda kad telefon udje u downloading... mod fastboot ne pronalazi uredjaj da uradim fastboot oem lock npr i slicne komande.
Sto je najgore izgleda da imam dobar driver i lepo se vidi uredjaj kad udjem u downloading... mod.
Kopao sam po netu i cak na jednom mestu nasao da s9 nema fastboot?
Ako neko zna kako da lock-ujem nazad bootloader bez factory reset-a bilo bi super :D
 
Koliko ja znam, otkljucavanje i zakljucavanje je uvek prouzrokovao reset. To se nije moglo zaobici.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@stil...
A da sacekas 10-ak dana, ubacis Android 10 i onda zakljucas uz reset?
 
Februar je beše u listi kada stiže preko OTA A10?
 
Znači kod nas u Srbiji za mesec dana :D.
 
Ma nije došla. Juče 6. beta puštena. Znači ovih dana DBT izlazi, a za 10 ostali regioni
 
I tu nam se priča verovatno završava po pitanju OTA update-ova novih verzija Androida.
 
SmartSwitch ili Google Drive backup i miran si.
 
ljudi izvinite, krivi dio foruma :) mislio da sam napiso na note 9 forumu. isprike svima

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Danas mi je prsla baterija skroz. Izašao sam iz stana sa 20%, da bi mi napolju nakon 1 poziva rekao da imam jos 15% i onda posle 1 minuta 5%, a zatim se ugasio. U historiju za bateriju se vidi taj veliki drop. Da li je neko imao sličnih problema? Da li je neki random bug, ili je baterija zveknula? I, pošto je fon u garanciji (uzet u VIP-u), da li se takve stvari rešavaju u okviru garancije, s obzirom da je baterija u pitanju?
 
Uradi kalibraciju baterije i pogledaj da li ima razlike, ako bude isto problem je baterija i posto ti je tel u garanciji zamena ti je besplatna.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
To je zbog hladnoće. napuniš na 20% i odradiš poziv kod kuće gde je toplo pa vidiš dal će isto da padne.
 
Na hladnoci dotrajale baterije brzo gase telefon, pogotovo ispod 20% napunjenosti.
 
Jel realno da je dotrajala baterija uređaju koji je kupljen u aprilu 2019.?


Uradi kalibraciju baterije i pogledaj da li ima razlike, ako bude isto problem je baterija i posto ti je tel u garanciji zamena ti je besplatna.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Hvala na preporuci, a, kako tačno da uradim kalibraciju? Da li postoji neki software ili je u pitanju proces punjenja/pražnjenja?
 
Jel realno da je dotrajala baterija uređaju koji je kupljen u aprilu 2019.?




Hvala na preporuci, a, kako tačno da uradim kalibraciju? Da li postoji neki software ili je u pitanju proces punjenja/pražnjenja?
Tako što ćeš telefon isprazniti skroz do kraja, da više ne može da se upali uopšte, da ne kreće ni samsung logo, ništa da ne bude. Onda ga staviš na punjač i pustiš da se napuni do kraja, upališ ga i to je to.
 
za vreme Novogodisnjih praznika dok sam bio u Budimpesti telefon mi se iskljucio sa 45%. Btw, telefon mi je uzet u Telenoru ali moje ime nije na ugovoru, kako onda funkcionise servis u ProMobi-ju?
 
Ako je stariji od 6m, odneseš u promobi (sa papirima koje imaš za sv slučaj) i ako ustanove da je baterija za menjanje, zamene je i zovu te sutra da dođeš po telefon. Obavezno slikaj telefon ukoliko na njemu nemaš ogrebotina, pojedini su se žalili

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ako je stariji od 6m, odneseš u promobi (sa papirima koje imaš za sv slučaj) i ako ustanove da je baterija za menjanje, zamene je i zovu te sutra da dođeš po telefon. Obavezno slikaj telefon ukoliko na njemu nemaš ogrebotina, pojedini su se žalili

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Svakako imam i burn-in ako prihvate. Ovo za slikanje - to zbog uvazavanja garancije ili zato sto ga vrate izgrebanog?
 
Znam da se neko žalio da su mu izgrebali telefon

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
To sa grebanjem je uglavno vezano za Begram, za Promobi ne znam da se nekome desilo nešto tog tipa... ili jeste?
 
Meni se nista nije promenilo, pise februar...
eca09ab31392f49df96b2e838ac0f9fc.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno