Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Naravno.
Hvala za potvrdu za 4g 4g.
 
Da li preporucujete kupovinu Note 9 ili S9 telefona? Kakavi su utisci sa S9? Dvoumim se izmedju ova dva iako vise volim manje i kompaktnije uredjaje...
Meni je S9+ kompaktniji i "taman", fingerprint mnogo lakse pritisnem, na N9 mi je previsoko. Jedina primetna razlika je u bateriji i naravno olovci. Pitaj jos na N9 temi, ima ih koji su presli sa S9+ na N9.
 
Ako koga zanima baš nešto gledam, S9+ ima jako otporan ekran na ogrebotine, bar sam ja takav utisak stekao. Imam ga već 4-5 mjeseci, ekran je čist ko suza. Nikakav case/cover/staklo ne koristim, nerijetko bude i sa ključevima u džepu i na ekranu ništa, što se ne bi moglo reći za leđa koja su prilično izgrebana. :D

Prije S9+ sam imao P10+ i njegov ekran u istim uslovima korišćenja je posle pola godine bio doslovno nagrđen...
 
Poslednja izmena:
Ako koga zanima, baš nešto gledam, S9+ ima jako otporan ekran na ogrebotine, bar sam ja takav utisak stekao. Imam ga već 4-5 mjeseci, ekran je čist ko suza. Nikakav case/cover/staklo ne koristim, nerijetko bude i sa ključevima u džepu i na ekranu ništa, što se ne bi moglo reći za leđa koja su prilično izgrebana. :D

Prije S9+ sam imao P10+ i njegov ekran u istim uslovima korišćenja je posle pola godine bio doslovno nagrđen...
Vidjao sam i proslogodisnje modele isto tako nosene bez zastite, a bez ogrebotine. Samsung je na tom polju izgleda odlican. Licno bih takodje nosio bez zastite ekrana, ali plasim se da mi ne ispadne, pa posto ima staklo preko ekrana, tesim se da bi samo staklo puklo i da bi ekran ostao citav. :d
 
pogledajte testove na yt, zastitna stakla od 1$-50$, ova jeftinija pucaju zajedno sa ekranom, a sa skupljim ekran puca ispod stakla... hmm uglavno msvi se slazu da u slucaju pada ga nece zastiti, sto se tice sitnog cukanja i grebanja dobija zastitu...
ja moj note 8 takodje nosim bez zastite ekrana takodje nema ogrebotine..
 
Koliko sam slusao o tome, nekad staklo moze da pomogne da ekran ne pukne. Bas cu potraziti te testove na yt. Imam zelju da skinem ovo staklo posto nije bas kvalitetno.
Mene ogrebotine ne brinu posto telefon nosim uvek u zasebnom dzepu, eventualno uz maramice ili pasos. Jedino me padovi brinu.
 
Hteo bih da se nadovežem na priču o ogrebotinama, preko godinu dana nosim tel (s8+) bez zaštite na ekranu, samo sa silikonskom maskom. Međutim pre otprilke 2 meseca telefon mi je iskliznuo iz ruke kada sam hteo da ga stavim na stočić u dnevnoj sobi i udario je direktno ekranom na sam ćošak nogara koji je od gvožđa. Staklo je na tom mestu bez ikakve ogrebotine ili naprsline, međutim ekran na mestu udarca ima sivu tačku prečnika otprike 1.5mm koja je trajno ostala. Najviše je upečatljiva kad se uključi alway on dislpey, tada je sve okolo crno, a tačka je u različitim bojama. Svi oko mene i ja zajedno sa njima sam se čudio kako je ekran stradao a staklo ostalo čitavo, ali eto i to se dešava. Ovako ima malih ogrebotinica koje se vide samo pod određenim uglom i na ugašenom ekranu.

EDIT: Inače radi se o visini od nekih 40 cm, ne više.
 
Poslednja izmena:
Da li preporucujete kupovinu Note 9 ili S9 telefona? Kakavi su utisci sa S9? Dvoumim se izmedju ova dva iako vise volim manje i kompaktnije uredjaje...

Ako volis manje i kompaktnije (lakse u dzep staje) onda nemas sta da se mislis, uzmi S9.
Ako se u stvari dvoumis izmedju S9+ i N9 onda se samo zapitaj da li ti treba olovka i koliko cesto ti reba olovka pa sam odluci na osnovu toga.
S9 sigurno bolje lezi u ruci od N9, a S9+ uglavnom svima bolje lezi u ruci jer je malo uzi.
S9 za duep, S9+ a pogotovo N9 su nekome vec problem u dzepu pantalona, s preda...

pogledajte testove na yt, zastitna stakla od 1$-50$, ova jeftinija pucaju zajedno sa ekranom, a sa skupljim ekran puca ispod stakla... hmm uglavno msvi se slazu da u slucaju pada ga nece zastiti, sto se tice sitnog cukanja i grebanja dobija zastitu...
ja moj note 8 takodje nosim bez zastite ekrana takodje nema ogrebotine..

Daj linkove i to da vidim(o)...
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problem sa gps-om na s9. Location je na high accuracy, ja sam u Krusevcu onaj fabricki weather izbacuje da sam u nekom selu Krvavica, budem u Jagodini izbacuje neko selo pored, odem do Obrenovca pise Bg... nikad ni sa jednim samsungom nisam imao ovakvu nepreciznost sto se trenutne lokacije tice. Pricam za widget vremenske prognoze, probao par njih i isto. Google Maps pokazuje sve tacno.
 
Ukoliko mapa pokazuje tacno, onda nije problem do GPSa, vec do widgeta i weather providera kog koristi.
Samsung default widget koristi weather.com, a on ima Obrenovac na listi. Jel i on pokazuje lose?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
pogledajte testove na yt, zastitna stakla od 1$-50$, ova jeftinija pucaju zajedno sa ekranom, a sa skupljim ekran puca ispod stakla... hmm uglavno msvi se slazu da u slucaju pada ga nece zastiti, sto se tice sitnog cukanja i grebanja dobija zastitu...

Neko random full glue staklo i case zastitili fon prilikom pada sa ~1.5M na kamenje sa slike. Zastitno staklo puklo na 2 mesta - staklo na fonu bez ikakvih ogrebotina i slicno. :)
Sve zavisi kako padne. Imao sam srece.

20180708_185158.jpg
 
Da li neko ima problem sa gps-om na s9. Location je na high accuracy, ja sam u Krusevcu onaj fabricki weather izbacuje da sam u nekom selu Krvavica, budem u Jagodini izbacuje neko selo pored, odem do Obrenovca pise Bg... nikad ni sa jednim samsungom nisam imao ovakvu nepreciznost sto se trenutne lokacije tice. Pricam za widget vremenske prognoze, probao par njih i isto. Google Maps pokazuje sve tacno.
To je to tog Weathera, bolji je bio na s6 i s7, na s8 i s9 je blagi uzas, pokazuje mi da sam na lokaciji koja je udaljena 10km od koje sam, dosta vecih prigradskih mesta su izbacili sa lokacije.
Kad sam na Cukarici izbaci mi Zemun :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
svaka cast, taman da je puklo prekrstis se i sto dalje u more :D

i meni masi lokaciju na note 8... sedim u stanu i pise mi lupam naziv ulice i 24 broj umesto 34 koji je 50m iznad... s8 pre neki dan takodje pokazuje drugo selo, itd.. fabricki widget..
jesu malo sje***i mesta u listama bzvz... ali ne obracam paznju na to vise
 
Poslednja izmena:
Ukoliko mapa pokazuje tacno, onda nije problem do GPSa, vec do widgeta i weather providera kog koristi.
Samsung default widget koristi weather.com, a on ima Obrenovac na listi. Jel i on pokazuje lose
Sad sam bio u Obrenovcu , pronasao ga je. Ali Krusevac sinoc nije mogao. Probao sam i accu weather i isto. Widget ne pokazuje tacno i precizno, bar meni. Na ranijim modelima pogadjao bez greske, cak i Umku i Malu Mostanicu.
 
Ne pravi GPS razliku između Umke, Moštanice i Novog Sada.
Ili je precizan, ili ne.
Meni je bagovao na prethodna dva telefona, pokazivao neko ostrvo na Filipinima. I kad upalim mape, isto me baci tamo na pola sekunde, pa vrati na trenutnu lokaciju. Onda je samo od sebe proradilo.
 
 
Pre par sati preuzeo svoj S9 plus, radi odlicno za sada, kamera vrhunska jedva cekam po danu sutra, instalirao sam i gcam pa cemo videti. Kada sam ga startovao bio je na 52% sada na 17% i sot je 2 sata i 10 min. Ocekujem 6 sati sot, za mene i vise nego dovoljno.
 
S8+ ili S9

možda je netko već pitao...?
Cijena je slična pa nisam pametan šta da gledam.Nemam nikakvih iskustava sa Samsungom
 
O čemu ti pričaš?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mozda covek omasio temu. :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Moram da pohvalim AKG slusalice koje dolaze u pakovanju sa S9+. Rekao bih da su u rangu slusalica od ~40 evra, bar meni tako deluju. :)
Jedina zamerka je sto jack nije pod 90°. Ovako mi je nezgodno da drzim telefon uspravljen na krevetu dok su slusalice ukljucene. :D
 
možda je netko već pitao...?
Cijena je slična pa nisam pametan šta da gledam.Nemam nikakvih iskustava sa Samsungom

Ako ti nije velicna bitna uzmi S8+, ako ti treba manji uzmi S9, ako vise volis vece ekrane (i telfone) uzmi S8+, ako ti treba jaca (veca) baterija koja "duze" traje uzmi S8+, ako volis "poslednje" i najmodernije uzmi S9, ako telefon u kaficu drzis na stolu i stalno cackas a sve da bi drugi videli sta imas (popularan "sport" kod danasnje omladine i ne bas tako mladih) uzmi S9...

Rodjak mi je imao sluzbeni S8+ (a u stvari sveopsti telefon) pa kad je stigao S9 uzme njega kad su u firmi delili (dobra firma, mnogo dobra u svakom pogledu) i rece da se preporodio, moze da mu stane u dzep pantalona s preda, sve sto je radio s S8+ sada radi i na S9... :d

I da neko je vec pitao nekoliko strana unazad... :trust:
 
Moram da pohvalim AKG slusalice koje dolaze u pakovanju sa S9+. Rekao bih da su u rangu slusalica od ~40 evra, bar meni tako deluju. :)
Jedina zamerka je sto jack nije pod 90°. Ovako mi je nezgodno da drzim telefon uspravljen na krevetu dok su slusalice ukljucene. :D

U rangu najlosijih od 40e, svakako :D
Po mom misljenju ne vrede vise od 15e ali mogu da prodju kao sluske koje ''idu uz telefon'', bar za privremeno koriscenje.
 
U rangu najlosijih od 40e, svakako :D
Po mom misljenju ne vrede vise od 15e ali mogu da prodju kao sluske koje ''idu uz telefon'', bar za privremeno koriscenje.

Nisam probavao vise "bubica" od dve za te pare, verujem da ima i boljih za te pare. Koristio sam slusalice i od 100+ evra, ali sve su bile on ear, over ear, a to je nesto sasvim drugo...
Posto je Samsung vlasnik AKG-a, njih verovatno kostaju 2-3 evra u proizvodnji, ne znam koliko bi kostale u maloprodaji.
 
10.000 kostaju u trznom centru u Uscu, u tehnickoj radnji kod nas :)
Radnja nije samsung samo da to kazem...
Ja se slogirao kad sam video, i meni su super naspram svih onih koje sam imao ranije, pritom nikad ne bacam pare na slusalice jer muziku ne slusam osim u kolima :)


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno