Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Meni je taj problem počeo sa recimo 3-4 apdejta unazad a nešto kapiram da nije hardver čim kamera uspe da fokusira ili zapravo tačno fokusira ako malo protresem telefon.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Čim treseš kameru pre bih rekao da vuče na hardware problem.
 
Čim treseš kameru pre bih rekao da vuče na hardware problem.
Ni na ne isključujem ali bez blagog protresa on svakako izoštri I recimo stavim šaku ispred fokusira, sklonim opet fokusira i tako naizmenično. Pa se zato nadam da nije hardware.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ima li jos ko ovaj lens flare ?
Nekada ne moze da se slika nocu, sve ispada ovako...
Promenio mod kamere (rezolucija) pa sam uspeo da uslikam nesto bez odsjaja.
Ali generalno, na auto modu ovo ne bi smelo da se desava na flagship telefonu...
c0edd50acee5de08eba4b5399147be4b.jpg
76da41e592ee2a4a5eb0883e2a7b5512.jpg


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Meni se to desi kad ne obrišem lepo kameru. Ne šalim se

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Obrisao sam kamericu majicom :D
Tek kada se promeni rezolucija i vrati ipet na 4:3, onda se kao resetuje i mozes da slikas.
Problem je izgleda nesto u aplikaciji.Kada se udje u pro mod, pa vrati na auto, onda posle flesira skroz...
Evo jos malo primera.
Staklo uvek brisem pre slikanja...

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
fb718a641a0c54a8f8f9812918ac5aa7.jpg
32ff6c1f5976c6911cd53e283f0c0a9f.jpg
0ce2322611cff5292d877b016f0ff2eb.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li zaista niko ovde nema problem sa kamerom koja ne fokusira odmah čim se upali?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Buraz evo počelo i meni i ženi mojoj. S9 običan. Prvi put otkad smo uzeli fon. Krene da luduje kad ga uperim u nešto. Danas uzeo da fotkam auto za prodaju i auto fokus odlepio načisto.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ovako je meni bilo davno na LG G2. Razlog je bilo socivo, tj dobilo je neku plavicastu boju kao npr naftom da je zaprljano.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Našao sam i na netu da ima ljudi sa istim simptomima. Čim prodrmaš malo kameru ona odmah nađe fokus, jel tako?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Našao sam i na netu da ima ljudi sa istim simptomima. Čim prodrmaš malo kameru ona odmah nađe fokus, jel tako?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ako imaš garanciju, Promobi, ako nemaš, probaj factory reset i neki firmware od ranije na kome je radilo.
 
Ovo me je nerviralo mad sam imao A5 2017
S9 je ipak klasa nebi smelo ovo na njeg da se desi.
 
Instalirao ovaj zadnji update.. Ne vidim nikakvu razliku.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
I ja sam instalirao septembarski, ali mogu da primetim malo slabiji kvalitet fotki, mada vidim da je doneo unapređenje kamere, pa ću sačekati još malo da vidim. Ono što je sada bolje je RAM management. Ja sam na avgustovskom imao očajan RAM management, ali vidim da se sada to popravilo.
 
Meni ovaj novi update odlican, vratila se fluidnost u odnosu na avgustovski update i mnogo je bolji RAM menadzment. Kameru nisam ni gledao, ali toliko je malo koristim da mi je daleko bitnije to sto sad radi osnovne stvari kako treba...
 
Samo sto je baterija sve gora i gora...

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Zbog te baterije sam se vratio na huawei.. Katastrofaaa

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne znam sta radite sa telefonima. Meni baterija ekstra drzi. A non-stop je na internetu, koristim ga kao poslovni, mejlovi na svakih pola sata, slikam dosta njime, pozivi stalno i neki prosek dan i po lagano izgura.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
Ja na običnom S9 ako naguram 3 i nešto sata SOT-a u nekih 24 sata korišćenja dobro je. A na wifi-u sam uglavnom.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne znam sta radite sa telefonima. Meni baterija ekstra drzi. A non-stop je na internetu, koristim ga kao poslovni, mejlovi na svakih pola sata, slikam dosta njime, pozivi stalno i neki prosek dan i po lagano izgura.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
Nista, sta ima na ovom p30 imalo i na s9 i s9+, oba sam punio dvaput dnevno. Evo ovaj laganica dan ipo-dva, iste app, isto koriscenje, ama bukvalno sve isto. Inace, da nije te baterije, s9+ ne verujem da bih skoro menjao.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
S9 3h, 3.5h sot maximalno...
A i ne koristim telefon toliko preko dana...
Vrlo lose

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Meni se baterija drasticno poboljsala kad sam iskljucila intelligent scan. Pod drasticno mislim da sam prestala da nosim punjac sa sobom na posao, nisam vise morala da ga dopunjavam.
 
Isključen odavno... :(
Ovo je softverski problem koji već sada predugo traje i već gubim nadu da imaju želju da ga poprave. Ne zam kakva je situacija sa novijim modelima ali mi se uopšte ne sviđa ovo što se dešava devetki u zadnje vreme.
 
Meni je iskljucen odavno otkad sam cuo za to ovde, mada nisam primetio bas neku razliku. Sto se tice Samsunga, izgleda da je najbolje instalirati samo prve zakrpe u prvih par meseci + kad izadje kompletno nov Android. Citam sta se desava iz meseca u mesec (nove zakrpe), stalno neki problemi. Mislim da posle And.10 ne bi trebalo instalirati nijedan update, jer ce pokusati da vas uz pomoc bagova navuku na kupovinu S11 na prolece. :d
 
Pa, dve godine je realan rok za zamenu telefona.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kod mene nije iskljuceno intel.skeniranje. Ukljuceno mi i ono podigni za ukljucenje ekrana i sce ostalo. Sta ce mi BMW ako cu ga voziti kao juga? [emoji848][emoji23]

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk
 
Pa, dve godine je realan rok za zamenu telefona.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

1. Kako kome
2. Nisu svi kupili S9 na pocetku prodaje, neki su mozda pre mesec dana, zasto onda da moraju da ga promene za 6 meseci jer proizvodjac namerno pravi bagove ili usporava telefon (ovo drugo je vise Apple stil)? U Italiji je Samsung dobio sudsku kaznu zbog takvih stvari, kamo srece da ih u svakoj drzavi pritisnu.
 
Pa, dve godine je realan rok za zamenu telefona.

Potrajace moj S9+ i dobre 3 godine.
Njemu apsolutno nista kao telefonu ne fali, jedino su ga ogranicavali i zabranjivali mu da radi stvari koje inace moze i sto ga pokvareni proizvodjac telefona (Samsung) namerno (putem zakrpa) cini slabijim nego sto moze biti a sve zarad zelje da im kupimo novi uredjaj.

Budu li mi smetala unazadjenja (da ih ocito primetim) cim mi istekne garancija telefon ide na "rutovanje" kod nekog strucnog, neka verzija gde radi snimanje zagovora bez ikakvih problema, gde nema zderaca baterije, gde sve ostalo radi besprekorno...
 
Poslednja izmena:
Potrajace moj S9+ i dobre 3 godine.
Njemu apsolutno nista kao telefonu ne fali, jedino su ga ogranicavali i zabranjivali mu da radi stvari koje inace moze i sto ga pokvareni proizvodjac telefona (Samsung) namerno (putem zakrpa) cini slabijim nego sto moze biti a sve zarad zelje da im kupimo novi uredjaj.

Baš ovako, ali od reči do reči, ubili su hardverski savršeni Note 4. Taj telefon bi i dan danas bio zverina, da su mu pustili podršku za 64bit pod jedan, koja je u startu blokirana jer u to vreme tadašnji Snap nije podržavao 64bit pa da se ne razlikuju, a onda su vremenom počeli da ga softverski uništavaju a imao je sve.
Nešto mi se čini da im je to obrazac i za ovu nesretnu devetku, koja nit' je revolucionarna kao osmica (koju btw imamo u kući i radi kao prvog dana), nit' je jubilarna desetka... pa što da se ne urniše kao neka srednja (žalosna, po svemu sudeći) varijanta.
Ni zgodnijeg ni lepšeg uređaja nije bilo kada je odlučeno da će ostati moj umesto uzimanja sledećeg Note-a, veličina i savršena upakovanost su ono što ga je zadržalo kod mene i činilo mi se da ću od sada preći na S zbog praktičnosti, ni brže nije uništen od onih koji su ga napravili.
 
Poslednja izmena:
Ja posedujem evo vec godinu dana moj S9 i apsolutno nikakvih problema kao sto sam citao ovde da neki imaju ja nemam. Jedino sto se par meseci unazad zalim na potrosnju baterije. Kod mene je opet problem da kroz normalno koriscenje ne primecujem toliku drasticnu razliku u trosenju baterije ali kada je idle ili preko noci kada ga ostavim to je zaista previse. Meni je sada stalno 12% potrosnje za nekih 8-9 sati preko noci.
Kada gledam sta mi vuce toliko bateriju sve ispada normalno i sve je ok. Kada sam uzeo telefon prvih 6 meseci 4% je trosio preko noci maksimum, a nekada ni toliko. To mi je bilo skroz ok, a posle je pocelo 6-8-10-12%...
Putovao sam u avgustu pa je bilo par dana da nisam imao interneta jer smo kampovali sa airplane modom ukljucenim i sve ostalo od aplikacija i potrosaca iskljuceno on opet svuce 12% preko noci.
Ono sto mi je bilo skroz super da je baterija drzala bukvalno od ujutru do uvece, a snimao sam 4k 30 i 60fps, slikao, kada god je bilo prilike nakacim se na besplatan wifi, vidim nesto na jutjubu, browseru, gledam snimke koje sam snimao preko dana uvece..
Uzeo sam na Aliju Baseus powerbank navodno 20.000mAh pre ovog putovanja i telefon sam za nekih 6 dana koriscenja punio 4x, dosao kuci sa nekih 20-30% baterije i u powerbank-u je bilo toliko da sa tih 20-30% dodjem do skoro 100%.
Sa tim sam bio prezadovoljan, narocito sto ima QC 3.0 i za nekih 10min sporije napuni od 0-100% nego kada se puni sa klasicnim S9 Samsungovim punjacem.
 
Nazad
Vrh Dno