Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

To sto ti zelis da lepse spavas je tvoj problem, a ne drugih ljudi koji ne zele da ih pljackaju kvazi ovlasceni servisi.

Svaki serviser koji radi posao duze od godinu dana ce znati da promeni ekran, kameru, bateriju i bilo kakvu popravku na tvom uredjaju. To je zanat, nije nuklearna fizika.

Nije samo promobi sposoban da drzi lemilicu
[emoji3]
Imate dobre servisere svuda...

Ako vam je uredjaj u garanciji, ganjajte ovlasceni jer imate pokrice i morate tu da reklamirate.
Ali nakon isteka garancije nositi uredjaj u ovlasceni servis je glupost nevidjena, bez da se neko uvredi...








Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
U Srbiji se svašta smatra glupošću što se u civilizovanom svetu objašnjava izrekom "nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari.". Shvati da ima ljudi koji cene proizvode za koje izdvoje određenu (poveću) sumu novca. To što je tebi okej da kupiš na eBay i zameniš u garaži, nije svakome okej, to je pravo izbora a ne povod za ismevanje svakoga ko ne misli isto kao ti. Poređenja radi, kada je mali servis, ulje može da mi zameni svaki majstor, ali ga za elektroniku neću voziti u garažu nego u servis koji se bavi isključivo vozilima mog proizvođača jer im je neka tamo svetska firma dala licencu da rade za njih i ta ista firma stoji iza kvaliteta usluge svojih servisera, i na to daje garanciju. Za zamenjeni deo u promobiju dobiješ garanciju, divča sa eBay za pet dana da prestane da radi svako će ti reći "pa kupio si divču, kol'ko para tol'ko muzike" i to je realna stvar, nemaš pravo da se žališ.
Elem, ode priča predaleko, čoveku je već presela kamera do sada, a posle ovoga tek. Forum jeste razmena mišljenja ali ne razlog za nipodaštavanje i podsmeh nekome ko pribogu želi da uradi nešto legalno. Postali smo baš nadrn*an narod, ako bi mogli same sebe bi negde za***ali i uštinuli da ne platimo... e pa vidiš, nismo svi takvi.
 
Zivis u Srbiji a ne u nekoj ozbiljnoj drzavi.
Ne bih da sada objasnjavam kako podobni servis postaje "ovlasceni servis".
Opet kazem , nije ovo rocket science.
Za clana koji ima problem: Odnesi u bilo koji servis koji postoji duze od godinu dana. Zavrsice ljudi bez muke za pola sata, i neces se osecati kao ovca...


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Da li je pametna kupovina polovnog S9? Ipak je to flagship gde se ubacuje najbolje od Samsunga. Ovako povrsno kontam da mu baterija nije jaca strana, ne znam sta se desava sa ekranima, pucaju kao od sale.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Kako mislis pucaju kao od sale?Nijedan nihe pukao sam od sebe

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Gledam oglase i ima ih mnogo sa ostecenjima ekrana. Nisam od onih kome cesto ispadaju telefoni ali je moguce bas za inat.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
ženin S7 edge posle nekih tri godine, radi kao doxa bez ikakvih popravki. Baterija je posle toliko vremena na nekih 75%.....hoću da kažem da ako kupiš ispravan i ceo, neće mu ništa faliti..... podrazumeva se da neće padati na beton..... [emoji3]

from komsa's A40
 
Poslednja izmena:
Da li je neko menjao samo staklo iliti digitajzer na ekranu s9 i koliko se krece, komplet - i deo i ruka? I naravno ako ste zadovoljni odradjenim, moze preporuka servisa na pp. Unapred zahvalan.
 
9500 staklo samo. Displej komplet 200-ak eura.
 
Gde je 9500 posto imam potrebu za zamenom istog?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ljudi pomagajte hitno je. Izgleda mi je crkao S9+, neće da se upali, nikakve znake života ne daje, kupljen u VIPu još je pod garancijom.

Jel ima neko iskustva koja je najbolja varijanta za reklamaciju ? Da li da ga nosim u VIP i tražim neki tel. na korišćenje, što bi mi značilo jer nemam drugi ili da ga sam šaljem ili nosim u servis ? Neki Pro Mobi ima i u Nišu ili da ga šaljem za BG ?
 
Nosi u Vip. Brzo salju i brzo se zavrsava reklamacija. Kad je moj bio na servisu dobio sam Galaxy note Edge koji mi je zavrsavao posao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hvala druže, rešio si mi dilemu. U koji VIP si nosio ? Danas radi samo u Rodi. Da li da nosim tamo ili sutra u centar ?
 
U centru sam odneo. Kod Vilin grad bioskopa nemoj veoma su neljubazni. A, ako ti se neko pravi pametan da reklamacije primaju samo sredom, zovi call centar odmah resavaju to. Ja sam kod VG bioskopa bas imao neprijatno iskustvo

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zamolio bih nekoga ko ima S9(+) da proveri u settings/apps da li ima ovu "Game Booster" aplikaciju (ima ih vise, obratite paznju na izgled ikone). Ne moze da se izbrise, onda dolazi preinstalirana i to sa upaljenim dozvolama za kameru, mikrofon, kontakte, storage i "allowed system settings"? Pitam jer mi je nesto pojelo dosta GB na 4g, pa sumnjam na ovu app.
Evo screenshotovi na linkovima:
https://imgur.com/BEMV43N
https://imgur.com/a/wGgE6oA
 
Zamolio bih nekoga ko ima S9(+) da proveri u settings/apps da li ima ovu "Game Booster" aplikaciju (ima ih vise, obratite paznju na izgled ikone). Ne moze da se izbrise, onda dolazi preinstalirana i to sa upaljenim dozvolama za kameru, mikrofon, kontakte, storage i "allowed system settings"? Pitam jer mi je nesto pojelo dosta GB na 4g, pa sumnjam na ovu app.
Evo screenshotovi na linkovima:
https://imgur.com/BEMV43N
https://imgur.com/a/wGgE6oA

Ima je,to je aplikacija koja spusta rezoluciju na igre, gasi pozadinske peocese, snima gameplay itd...zbog toga i mora te dozvole da ima( kamera-jer postoji mogucnost snimanja gameplay-a i prednje kamere)
 
Na screenshotu koji si okacio pise da ti uopste nije koristila mobile data, verovatno nije tu problem.
 
@war10ok
Ok hvala :)
@DuleC
Sad ne pise nista, posto sam uradio f. reset nedavno, jer nisam imao pojma koja app brljavi, danas cackam settings, pa mi doslo da pitam za ovu app... :)
Edit: pre f. reset i zaboravio da postoji mogucnost provere koja aplikacija koliko mobilnog interneta koristi.
 
Poslednja izmena:
Sinoc napunim do 100 posto, ostavim wifi da radi, budim se jutros a telefon na 89%. Udjem da proverim sta je, ispada android system. Pritom je proslo 9 sati od punjenja do budjenja.
 
Tako je i meni redovno preko noci trosio 10+%.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk
 
Cekam A10 pa jedan reset od nule.
 
Sinoc napunim do 100 posto, ostavim wifi da radi, budim se jutros a telefon na 89%. Udjem da proverim sta je, ispada android system. Pritom je proslo 9 sati od punjenja do budjenja.

Mreža na 4g? Ništa neobično...
Ako te ne mrzi probaj da sledeći put prebaciš pred noćenje na 2g, čisto da vidiš razliku. Poražavajuće.
Ne kažem da je to nešto normalno na šta se treba navići, samo ne verujem koliko nam je jadan signal u 2019. godini dok Kinezi u tajnosti razvijaju verovatno i 7g.
 
Mreža na 4g? Ništa neobično...
Ako te ne mrzi probaj da sledeći put prebaciš pred noćenje na 2g, čisto da vidiš razliku. Poražavajuće.
Ne kažem da je to nešto normalno na šta se treba navići, samo ne verujem koliko nam je jadan signal u 2019. godini dok Kinezi u tajnosti razvijaju verovatno i 7g.

Ma kakav 4g druze, zakucan mi je signal na 3g, jer ovde kod mene jedva da i takvog ima. Skojevsko naselje u Rakovici medju zgradama koji god da sam uzeo i testirao su bili haos. Jedino wifi da ugasim veceras pa da vidim.
 
Ja otkako sam stavio AOD na tap to show prezadovoljan sam potrosnjom baterije. WiFi ili 4g upaljen, opet je potrosnja skroz ok. Preko noci 4-5% kao i kada sam uzeo telefon prosle godine. Sa AOD upaljenim kako sam ga do pretposlednjeg update-a koristio znao je da svuce od 15-20% preko noci. Senzori rade ok. ne svetli zaista jako i vidim da dimming radi dobro ali opet uzasno vuce bateriju. Mislio sam da cu se tesko navici jer mi je stalno upaljen AOD bio veoma koristan ali sam se navikao na tap to show veoma brzo.
 
Ma kakav 4g druze, zakucan mi je signal na 3g, jer ovde kod mene jedva da i takvog ima. Skojevsko naselje u Rakovici medju zgradama koji god da sam uzeo i testirao su bili haos. Jedino wifi da ugasim veceras pa da vidim.

Pa baš zato što ti je zakucan signal kojeg "jedva da i takvog ima". Ja sa terase vidim predajnik na Banovom brdu i opet je signal užasan i jede bateriju u stand by. Kad' god prespavam negde drugde shvatim da mi nije baterija otišla već sa je kvalitet usluga koje (pre)plaćamo skaradan. Ne košta ništa, probaj da ga zakucaš na 2g videćeš da ne ode više od 3-4% za noć.
 
Pa baš zato što ti je zakucan signal kojeg "jedva da i takvog ima". Ja sa terase vidim predajnik na Banovom brdu i opet je signal užasan i jede bateriju u stand by. Kad' god prespavam negde drugde shvatim da mi nije baterija otišla već sa je kvalitet usluga koje (pre)plaćamo skaradan. Ne košta ništa, probaj da ga zakucaš na 2g videćeš da ne ode više od 3-4% za noć.

Ja sam to ranije i govorio ali su me kolege sa foruma zestoko opovrgavale. Jedino sto vuce konstantno bateriju je samo i iskljucivo samo losa mrez(e)a. svi su prevaranti bez skrupula. U centru Nisa(to se desava i u bg i gde god odem) mi se stalno prebacuje sa 4g na 3g ko da sam na nekoj planini. Prodaju nam maglu i to uspesno svih ovih godina.
 
Nazad
Vrh Dno