Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Posle 2 meseca korišćenja Samsung wireless chargera iskustvo je da je to 99% modni detalj u prostoriji nego što je korisna stvar. Iako je fast u stvari je SLOW. Jedino upotrebljiv preko noći, za preko dana kad mi treba da se instant dopunim, beskorisna stvar.

Sent from my S9+
Ja ga ne bi menjao nizašta!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
takođe.. deal breaker za mene kod kupovine.
Uvek je na wireless.. ala se nacitah lupanja..Kakva bre kozmetika?
Jako dobra stvar.. Ne secam se koliko sam puta punio kablom note 8..Wireless za mene je keva..Nema kablova, uvek vidim na stolu notifikacije i reagujem samo ako je bitno dok radim.Sasvim solidnom brzinom puni.
 
Poslednja izmena:
takođe.. deal breaker za mene kod kupovine.
Uvek je na wireless.. ala se nacitah lupanja..Kakva bre kozmetika?
Jako dobra stvar.. Ne secam se koliko sam puta punio kablom note 8..Wireless za mene je keva..Nema kablova, uvek vidim na stolu notifikacije i reagujem samo ako je bitno dok radim.Sasvim solidnom brzinom puni.
Pa tako, kozmetika, u smislu više neki pederaj nego što pruža, samo punjenje baterije, puni on, ali kao baba.... Pogledaj SS.... Ako ne stavim fon noću da se puni na wireless charger, preko dana dok imam nešto vremena kući, stavim da se puni na wireless ( jeste lepo, praktično) i napunim bateriju do 100% NIKAD, jer od 20 i kusur % do 100% mu treba mnogo više vremena nego što ga ja imam kod kuće. Razočarenje moje je u svemu tome što mi fali ta brzina u punjenju.... Vi koji ste dosta u mestu (duže u stanu, kancelarija....) verujem da vam je ovo apstrakcija o čemu pišem. Moraš da budeš rob telefonu (slučajno da se ne desi da ga ne stavim na punjač pred spavanje, ugssio sam) jer u suprotnom moram da nosim punjač sa sobom ili punim fon često u kolima,a ta obaveza me lično smara.
9b6cd0eefc15b1da8b6d80b12e3bf1ea.jpg


Sent from my S9+
 
Pa tako, kozmetika, u smislu više neki pederaj nego što pruža, samo punjenje baterije, puni on, ali kao baba.... Pogledaj SS.... Ako ne stavim fon noću da se puni na wireless charger, preko dana dok imam nešto vremena kući, stavim da se puni na wireless ( jeste lepo, praktično) i napunim bateriju do 100% NIKAD, jer od 20 i kusur % do 100% mu treba mnogo više vremena nego što ga ja imam kod kuće. Razočarenje moje je u svemu tome što mi fali ta brzina u punjenju.... Vi koji ste dosta u mestu (duže u stanu, kancelarija....) verujem da vam je ovo apstrakcija o čemu pišem. Moraš da budeš rob telefonu (slučajno da se ne desi da ga ne stavim na punjač pred spavanje, ugssio sam) jer u suprotnom moram da nosim punjač sa sobom ili punim fon često u kolima,a ta obaveza me lično smara.
9b6cd0eefc15b1da8b6d80b12e3bf1ea.jpg


Sent from my S9+
Kupi externu, takodje sam dosta napolju. Samsungova externa puni istom brzinom kao i uticnica + skoro 3x može da napuni telefon ( 10200 mAh ) :)
Za wireless fanove može i na wireless da se nakaci externa pa da imate pravi wireless punjac xD

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa jel nije bolje onda da uzme powerbank koji ima i mogućnosti wireless punjenja...pa biraj hoćeš kabel ili bežično?!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
E, ako uzmem wireless power bank, onda ću tek opravdati pare za Wireless charger i isti će konačno dobiti adekvatnu namenu pod ovom kapom nebeskom [emoji123][emoji41][emoji16]

Sent from my S9+
 
Jednostavno mi je lakse, kad vec postoji opcija naravno da cu je koristiti, a ne da 10tak puta skidam stavljam kablic, i plus jos sto svaki put kad krenem kuci baterija na 100%...kad predje u naviku da se koristi odlicna stvar.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Jasno o cemu pricas, ali posto telefon punim samo nocu onda ne vidim poentu wireless punjenja u mom slucaju.
 
Ljudi jel postoji neko posebno podesavanje za kameru ili sve drzite na auto,samo mi je podesena rezolucija 16:9 (9.1),kvalitet slike je samo ok detalji kad se uvelicava slika su pa ne znam nije dobro,nov s9,slikam to isto sa ip8 od burazera detalji su znatno znatno bolji,iskreno vise sam ocekivao osim ako ima neko podesavanje u redu
 
Opste je poznato da Iphone ima najbolju automatiku pri slikanju

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
U redu,kako onda izvuci bolji detalj u manuel modu a da ne ulazimo previse u dubiozu sa detaljima i jel postoji neki preset da se napravi u manuel modu pri svakom pokretanju kamere da sacuva podesavanja?
 
Slikaj u punoj rezoluciji. Ako hoćeš zoom koristi optički. Ako hoćeš da istakneš detalj uskočiš u lightroom.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
U redu,kako onda izvuci bolji detalj u manuel modu a da ne ulazimo previse u dubiozu sa detaljima i jel postoji neki preset da se napravi u manuel modu pri svakom pokretanju kamere da sacuva podesavanja?
Slikaj u raw i čačkaj u photoshopu. Mislim univerzalna podešavanja za manual ne postoje; naučiš par osnovnih stvari o fotografiji i lagano ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
malo mi zvuči neverovatno da neko toliko bude nezadovoljan samsung kamerom... imaš neki primer loših fotki ?
ono što je sa samsungom često slučaj je da voli da preeksponira fotke. probaj da uradiš tap to focus a onda uz desnu ivicu povučeš slajder malo (ili malo više) na dole, pa vidi kakvi su tad rezultati.

što se tiče startovanja u pro modu možeš da napraviš shortcut iz kamera aplikacije za svaki mod pa preko njega da pokrećeš app.

ne znam da li na S9 ima podešavanje "skin tone" kao na S8, to treba da ti bude na 0 (to je varijanta beauty moda)
 
Poslednja izmena:
Pa gledaj uzeo sam sam ip8 pre par dana,i odmah mi je uleteo iz vakuma izgreban telefon pisao sam u ip8 temi,macola i istyle nece da prime reklamaciju jer je to "kozmeticki defekt",prodao ga uzeo s9 nov nisam stigao kameru od ip8 da cekiram,al ove slike sto sam gledao od burazerovog ip8 ma za dve klase bolje,znam probao sam taj slajder na dole itd al prosto to nije to,mozda se treba zezati sa manuel modom al ko ce se smarati sa tim,al ok kako god ocekivao sam bolju kameru,nije ni vazno sad
 
Ja ti opet kazem. Iphone ima najbolju automatiku,osporavali ovde mnogi ili ne,ali tako je.

Probao danas X,najverovatnije ce za to da padne zamena

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Jeste auto mod kamere na s9 je katastrofa, daje neke žute tonove u odnosu na ipx i pixel 2, mnogo testova po internetu ima.
 
Meni s poslednjim apdejtom deluje da su sredili te zute tonove, sta vise, postalo je realisticnije znatno, nema prezasicenosti. Svakako, u rucnom modu se mogu napraviti odlicne fotke pejzaza ili građevina. Raw mod je super, posebno u nocnom rezimu, kada se mogu napraviti "profesionalne" fotografije.

Edit:

Ajfon mi ima nekako isuvise izostrene fotografije. Bolje su obradjene na ajfonu, to stoji.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ti opet kazem. Iphone ima najbolju automatiku,osporavali ovde mnogi ili ne,ali tako je.

Probao danas X,najverovatnije ce za to da padne zamena

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Kad probaš pixel 2 vrati se pa potvrdi izjavu ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Iphone i pixel 2 xl dodju point and shoot telefoni. Pixel 2 ubedljivo najbolji.... Kod s9 ili s8 auto mode je stvarno katastrofa to dzaba uporedjujes auto s9 vs auto bilo sta ima da bude bolje :D

Kad udjes u manual mode, sa leve strane AF area na multi ako vec nije, focus mode matrix. Sa desne ostavi focus na AF, znaci auto, shutter ako je manual stavi na auto i spusti iso na 50. Onda probas gore sa exposure compensation (+,-) da nadomestis ako je tamno. ISO 50 ce imati najmanje noisa, ako bas mora podignes.

Pored svega ovoga ako stavis raw format i onda ga provuces kroz snapseed ili lightroom mozes da dobijes odlicnu fotku..
 
Poslednja izmena:
Kako se ovde preteruje, auto mode u opste nije toliko los, mislim ja ga retko koristim ali slikam ono dete u trku po parku kad zeni hoću da posaljem I sasvim su pristojne fotografije, sad ispade S9 ima očajnu kameru... Mislim da je verovatno i na iPhone 4 bolja kamera, ajmo malo realnosti sve su tu negde nijanse su u pitanju...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@Djape08, pogledaj temu "fotke sa mobilnog" I sta sava89 radi sa s9+. Verujem da bi ti rado udelio savet kako da bolje iskoristis kameru.
 
Pa gledaj uzeo sam sam ip8 pre par dana,i odmah mi je uleteo iz vakuma izgreban telefon pisao sam u ip8 temi,macola i istyle nece da prime reklamaciju jer je to "kozmeticki defekt",prodao ga uzeo s9 nov nisam stigao kameru od ip8 da cekiram,al ove slike sto sam gledao od burazerovog ip8 ma za dve klase bolje,znam probao sam taj slajder na dole itd al prosto to nije to,mozda se treba zezati sa manuel modom al ko ce se smarati sa tim,al ok kako god ocekivao sam bolju kameru,nije ni vazno sad

Slike od ip8/x i s9+ po kvalitetu nisu približne po kvalitetu. S9+ Jede iphone po kvalitetu. Ovo odgovorno tvrdim jer prosto blizak komšija za koga sam radi o reklamu dronom ima iphone 8, slao mi je neke slike na obradu i u obradi se vidi razlika. Imaš 3 telefona koji zderu ajfon po kvalitetu a to su ti pixel2, u12+/9+. Kad apple napravi AKO napravi image stacking onda će možda moći da se porede po kvalitetu.

Što se tiče auto mode odličan je na iphone ne vidim šta to ne valja kod 9+? Ja lično nisam upoznao čoveka koj se žali na kameru kod samsung ( pričam o prosečnom čoveku ), sa druge strane u obradi sve do 9/+ po pitanju kvaliteta je smeće na samsung al auto mode je odličan kao i sama dinamika.

Ja bi voleo da vidim te slike od burazera koje su 2 klase bolje, pokaži mi jednu sliku koja je toliko bolja od mojih i ja ti kupujem novi Ip8/X šta god da budeš srećan odmah i sebi jer si mi otvorio oči [emoji106]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mislim da je isto, razlike su u drugoj kameri koja radi neki drugi posao, glavna kamera im je identična kao i softver.
 
@Sava89

Pogledaj fotke na linku ispod i videćeš na šta mislim kada kažem da s9/s9+ vuku na neke žute tonove.
https://www.digitaltrends.com/mobile/photo-shootout-p20-pro-galaxy-s9-iphone-x-pixel-2/

Odličan primer je asfalt na drugom setu fotografija, sa onim znakom EUR.

To mi malo smeta ali ne znam možda je individualno, možda neko favorizuje više takve boje.
Jeste vukao na toplije tonove kad je izašao niko to ne osporava, spominje se da su fotografije za 2 klase bolje, spominje se da je bolji kvalitet dok je kvalitet na apple smeće ... Glupo je i spominjati ga pored 9+, pixel2, u12+ po pitanju kvaliteta.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
ima li neki predlog za temu sa one njihove prodavnice, da bude black varijanta a da zadrzi ikonice klasicne samsungove? pre sam nalazio, al sad ne vidim tu temu nigde...
 
Nazad
Vrh Dno