Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Kada mi je setovan Auto Brightness, prilikom pokretanja kamere odma se povećava nivo osvetljenja, a u istoj sobi sam odnosno pri istom osvetljenju, zašto?
Zato što tako radi kamera app i nažalost to moraš tako da prihvatiš.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Inače, to je tako i na A5 2016 od kako je stigo update za Android 7.0, i tada sam bio siguran da su nešto sje*ali, ali sad vidim da to forsiraju iz nekog razloga... Baš glupo i šok za oči. Kada je Auto Brightness isključen nema tog problema, osvetljenje ostaje na istom nivou i nakon pokretanja kamere.
 
Poslednja izmena:
Da,to za auto brightness zaboravih da pomenem

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Uzeću i clear cover ali niko je nije imao na lageru kad sam uzeo telefon, kao ni spigen, pa da ne bude bez zaštite.

Ne znam samo da li da uzmem clear cover ili spigen liquid crystal.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Stigao mi je danas Clear Cover. Za razliku od onog na S8+ ovaj nije plastični već nešto između gume i silikona, te je osećaj u ruci mnogo bolji od klizave plastike. Za razliku od Silicone Cover koji telefon baš udeblja, ovaj je skoro neprimetan. Svaka preporuka.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Odakle je stiglo, kolika je postarina, koliko si cekao, ako moze 5-6 slika iz svih uglova da vidimo kako stoji na telefonu.
 
Poslednja izmena:
Kada mi je setovan Auto Brightness, prilikom pokretanja kamere odma se povećava nivo osvetljenja, a u istoj sobi sam odnosno pri istom osvetljenju, zašto?
Meni se na primer ovo do sad nijednom nije dogodilo na mom S9.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Hm, a drugi, aj javljajte sad sam se već zabrinuo. :) Znači uključite Auto Brightness, udjite u kameru i pratite nivo osvetljenja da li se menja, a može se videti i na samom slajderu da se poveća.
 
Poslednja izmena:
@SretenBG jel si ti beše svojevremeno istraživao ovaj problem sa osvetljenjem u kamera aplikaciji (pročitaj par predhodnih postova)?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pratim ovu temu od pre order-a i nisam video da neko piše o ovom problemu dok ja juče nisam započeo diskusiju, mada kažem nije vezan samo za S9, imao sam isti slučaj i na A5 2016.
 
Poslednja izmena:
Nije to problem nego feature, i ne radi to uvek nego samo kad ima potrebe (kada je ekran pretaman i ne bi se lepo video viewfinder)
 
To tako treba. I na S7/S7 edge i na S8 je isto tako. Verovatno zbog toga da bi sto bolje videli ono sto slikate... meni odgovara sto tako povecava.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 
@Proday upravo ovako radi kao što je Vojkan objasnio.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nije to problem nego feature, i ne radi to uvek nego samo kad ima potrebe (kada je ekran pretaman i ne bi se lepo video viewfinder)
Ok, ovo ima logike donekle i pretpostavio sam tako nešto, mada ne znam zašto onda nema toga kada je Auto Brightness isključen. Uglavnom, tako je kako je, neću gasiti Auto Brightness zbog toga svakako.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Stigao mi je danas Clear Cover. Za razliku od onog na S8+ ovaj nije plastični već nešto između gume i silikona, te je osećaj u ruci mnogo bolji od klizave plastike. Za razliku od Silicone Cover koji telefon baš udeblja, ovaj je skoro neprimetan. Svaka preporuka.

Takođe imam Clear Cover (uzeo u Gigatronu), ali ne bih se složio da je neprimetan, ako mi je tačna vaga telefon i cover skupa imaju 253 grama i rekao bih da se baš oseti težina. Ne znam kakav je bio prošli, ali ovaj stvarno deluje kvalitetno i vizuelno i na dodir. Plus što čvrsto drži telefon, skoro sam polomio nokat dok sam pokušavao da ga izvadim. :d
 
Stigla meni danas ova :D ...još samo da stigne telefon [emoji854]

Što se tiče osećaja...odličan dosta robusnije deluje nego od s7e, s8+ note 8 koje sam imao, pogotovo w8+ koja je polu-nezna pa se lako grebe al nekim čudom se te ogrebotine uklone vodom. Ova ima neki "kruti" materijal dok je unutra super soft kao na 8+ v.s. na note8 gde se " ućeba" i raspada.

Veliki minus meni lično sto su zatvorili gore masku, lepše mi bilo sa otvorom, naravno bolje će štititi ovo al meni treba radi izgleda ne zaštite.
5e059702b7b3b976f403cb0f4cb339ab.jpg
a964c71f90a789580ff7d1ee50adfba3.jpg
1c6b567481b3fe043aa50f51a299cf00.jpg
eb75643cde8e59a89b12ecadc1a45638.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Savo, na koji tačno deo tvrdis da se ogrebotine uklanjaju vodom? Meni se prednji deo izgrebao, onaj sa ogledalo efektom i zbog toga ću da je bacim

Sent from...
 
To važi da se sklanjaju sa LED View, clear view kad se ogrebe ogrebao se xD

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Fantasticna futrola, moze li jos koja slika u sto vecoj rezoluciji, slabo se ovde vide svi detalji.Jos neki info, koliko si platio, gde si narucio, koliko se ceka...
 
Na prvoj slici je cena. Jeste sjajna futrola, steta sto ja ne mogu da se priviknem na tu vrstu

S9+ via TT
 
Evo slike u većem kvalitetu ( klik na sliku prati link za full rez )











Sto se tice cene cena je koja je na kutiji ( 7499 ) u radnjama, za mene je to nešto jeftinije ( generalno za svu samsung opremu sem uredjaja ( Sat/Telefon) tu mogu nešto drugo da sredim ako daju opet uz 9/9+ ) + samsung garancija na led view flip i ostala čuda koja su tehnološke prirode.

Što se tiče kvaliteta potpisujem da nema kvalitetnije al naravno ni skuplje hehe...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Fantasticna futrola, moze li jos koja slika u sto vecoj rezoluciji, slabo se ovde vide svi detalji.Jos neki info, koliko si platio, gde si narucio, koliko se ceka...
Imaš u Samsungu, Gigatronu, kod operatera...
U Samsungu je najskuplja - ja imam clear view za koji sam dobio popust i platio 5000 a koštala je 7500
Kod operatera je nešto jeftinije


Galaxy S9+
 
Poslednja izmena:
Evo slike u većem kvalitetu ( klik na sliku prati link za full rez )











Sto se tice cene cena je koja je na kutiji ( 7499 ) u radnjama, za mene je to nešto jeftinije ( generalno za svu samsung opremu sem uredjaja ( Sat/Telefon) tu mogu nešto drugo da sredim ako daju opet uz 9/9+ ) + samsung garancija na led view flip i ostala čuda koja su tehnološke prirode.

Što se tiče kvaliteta potpisujem da nema kvalitetnije al naravno ni skuplje hehe...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Što se tiče kvaliteta probao sam i tu-isti je kvalitet izrade kao i ova moja. Samo što clear view ima više opcija i funkcija. I naravno ostaje ono - ko šta voli i kome se šta više sviđa...

Galaxy S9+
 
Čestitamo Marku iz Srbije bio na forumu ili ne ;)
57cee58c9bee48de6335598aa2d1ae72.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Kako se ucestvuje u ovom "takmicenju", sta treba uraditi...?
Nije da mislim a cu dobiti bilo sta, samo me zanima...
Treba li nesto instalirati na telefon pa sa telefona necemu pristupiti ili moze sa kompa... kako?
Zahvaljujem
 
Uneseš mejl adresu, ime i prezime i imaš neke zadatke da odradiš u smislu da instaliraš aplikaciju, pogledaš youtube video, lajkuješ sadržaj na društvenim mrežama i sl. Svaki zadatak ti donosi određen broj bodova. Najbolje je da instaliraš aplikaciju odma pošto je to ujedno jedan od zadataka i da nastaviš sve sa telefona, barem sam ja tako. Nego, mislim da je ono izuzetna slučajjnost sa markom iz Srbije i da je verovatnoća dobiti radna nuli. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno