Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Rate su im barabar sa operaterima ako ne i bolje...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
The second feature enhanced by the new sensor (as well as the SoC imaging pipelines) is the multi-frame noise reduction. Google’s Pixel’s devices and HDR+ algorithm were the first to use a software implementation of this feature. The camera captures a series of short-exposure shots and the individual captures are interpolated into a single image that has less noise. Samsung claims a noise-reduction of up to 30% through this method – in theory this also will improve sharpness as there is less detail lost to algorithmically applied noise reduction, something we’ll have to verify in more thorough hands-on testing.

From the very beginning of the unveiling of the Exynos 9810 I brought up the question of how Samsung would balance the superior claimed single-threaded CPU performance of an Exynos variant versus the more conservative performance of a Snapdragon 845 variant. Samsung’s answer seems to be very simple – they won’t balance it. Preliminary GeekBench4 scores show astounding performance improvements on the side of the Exynos 9810 showing 78% improvements in integer workloads and 119% in the floating point tests. These figures are also likely running at a reduced final clock frequency of 2.6GHz instead of the higher 2.9GHz that SLSI had originally published, which all in all isn’t that surprising given we’ve seen the same happen in the two previous Exynos generations.

We’ll try to get our hands on a sample as soon as possible after the event tonight and run more benchmarks on the Exynos devices and update this article, so stay tuned for a couple more hours!

If Samsung has decided not to balance the CPU performance of the two variants then it also opens up the question on how power efficiency is balanced. The fact that the clock frequency indeed has been reduced from SLSI’s peak figures shows signs that some sort of tuning has taken place, and if that tuning wasn’t around performance it must have been power related. To be honest I find very hard to imagine for Samsung to give the Exynos variant such a performance advantage and compromise battery life against the Snapdragon variants. I expect the S845 variant have average ST platform active power usage of 1.4-1.7W in benchmarks such as SPEC and GB4 so for the Exynos 9810 to maintain the same power efficiency it needs to land in similar metrics of 2.0-2.8W – if Samsung manages to remain within this range then it would be an enormous achievement. Apple still leads in absolute performance but with ST active platform TDPs of 3-3.5W for both the A10 and A11.

I also have to make a note that on the GPU side I don’t expect the Exynos 9810 to rival the Snapdragon 845 in either performance nor efficiency, but how big the difference are is still something we’ll have to dig in

Verovatno najveća razlika između exynos i snap verzije ikada. Razlika je bila i kod s8 prevashodno kod GPU dela ali ovde je bukvalno sve različito . Biće zanimljivo poređenje na ovom sajtu.

https://www.anandtech.com/show/12460/samsung-announces-the-galaxy-s9





Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Sta nam je sa Loznicom, jesi li to ti? :D
Presao si na MN3? :)
 
The official Samsung Galaxy S9+ camera and video samples are here

Gledam ove semplove i cini mi se da su bar malo post-processinga pozajmili od sony mobile-a :D Deluje da ce Pixeli ostati broj 1. kada je kamera u pitanju.

Doduše da se čovek zapita kad je cena mobilnog skoro 1000 i svi kao pa ok je.

Pa dotle je doslo ali opet kada razmislis sta sve ima od hardvera i sta sve moze takav uredjaj onda cena postaje prihvatljivija :) Bilo bi bolje da su smartfoni generalno jeftiniji i sa cenama od pre nekoliko godina ali eto.
Ostaje cinjenica da se vecini najvise isplati kupovina proslogodisnjeg flagshipa (mislim na srb).
 
Poslednja izmena:
Neverovatna stvar koliko su drski u ovoj zameni. Telefon koji prodaju po "sok" ceni od 630 evrica (s8) bi da otkupe od tebe za 300. Dobra im je racunica.
Ovakvu zamenu samo ****** moze da odradi.
 
Bas bezobrazna ponuda. Bolje da nisu to ni pominjali.
 
Svakako neće plaćati kao u oglasima, a polovnih na KP ima već za 400, verovatno i za manje
 
Neverovatna stvar koliko su drski u ovoj zameni. Telefon koji prodaju po "sok" ceni od 630 evrica (s8) bi da otkupe od tebe za 300. Dobra im je racunica.
Ovakvu zamenu samo ****** moze da odradi.
Samo jedna info, ne branim ih ali ne otkuolju oni, otkupljuje firma pro mobi....ne gigatron..otkup ne ide gigatronu na dušu, ostalo da

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Moraju i oni valjda nesto da zarade. Nikoga ne biju da to uradi, a ko hoce komfor i ne zeli da se sam petlja oko prodaje, ok je imati mogucnost.
Kao sto rekose, nije ni da ce mu u oglasima biti mnogo visa uskoro.
 
Preterujete, pa s7 edge je 350 evra u oglasima, nece s8 jos pola godine ispod 400
 
sa validnom garancijom i fiskalnim racunom nema ispod 530 evra koliko sam ja video.
 
Sve u svemu, ja sam zadovoljan pomakom. Jedino mi je žao što osnovni model nema 128gb, to bi donekle opravdalo prilično višu cenu od s8, pored bolje kamere, stereo zvuka i malo bolje pozicioniranog fp.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Videcemo za par meseci kada se malo stabilizuju cene kakva ce situacija tada biti, ali potencijalno S9+ bi mogao biti bolja kupovina od N8, naravno kome S Pen nije na prvom mestu. Stereo zvuk, bolja kamera, veca baterija, duza podrska (noviji model)...
 
Ali suštinski, ovaj mwc je samo pokazao da smo došli do nekih limita što se tiče mobilnih telefona. Ono što je s9 doneo po meni je onaj mehanički aperture, a i to pitanje kako će se pokazati u praksi, i da li je uopšte korisno.

Sve ostalo - meh. Već viđeno.
Onaj V30S isto, pa ko bi normalan prešao sa V30 na V30S recimo..

Ubacuju neki AI kao u kameru, pazi boga ti. Samsung i njegov Bixby, koji niko i ne koristi by the way.

Stagniramo, a cene nikad veće iz godine u godinu




Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali suštinski, ovaj mwc je samo pokazao da smo došli do nekih limita što se tiče mobilnih telefona. Ono što je s9 doneo po meni je onaj mehanički aperture, a i to pitanje kako će se pokazati u praksi, i da li je uopšte korisno.

Sve ostalo - meh. Već viđeno.
Onaj V30S isto, pa ko bi normalan prešao sa V30 na V30S recimo..

Ubacuju neki AI kao u kameru, pazi boga ti. Samsung i njegov Bixby, koji niko i ne koristi by the way.

Stagniramo, a cene nikad veće iz godine u godinu




Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Ja mislim da cuvaju neke stvari za S10
Msm iskreno jedina stvar koja meni sada sa S9 fali je FP ispod ekrana, i nema dalje posle sem klasicne mizerne razlike u kameri i procesoru.
Ali da, to je to za sada.

Sent from my SM-N950U using Tapatalk
 
The official Samsung Galaxy S9+ camera and video samples are here

Gledam ove semplove i cini mi se da su bar malo post-processinga pozajmili od sony mobile-a :D Deluje da ce Pixeli ostati broj 1. kada je kamera u pitanju.



Pa dotle je doslo ali opet kada razmislis sta sve ima od hardvera i sta sve moze takav uredjaj onda cena postaje prihvatljivija :) Bilo bi bolje da su smartfoni generalno jeftiniji i sa cenama od pre nekoliko godina ali eto.
Ostaje cinjenica da se vecini najvise isplati kupovina proslogodisnjeg flagshipa (mislim na srb).
Ma kakav sony post process, sony-a ni nema na mapi u top kamerama, HDR ko i da nemaju ...low light nepostojeći, nema šta tu da se pozajmljuje sem toga više puta spomenuto svuda da je uzeto od pixel način slikanja, 12 slika u 3 grupe i na kraju jedna slika, više puta dokazano da ništa ne prilazi googlovom HDR +... nema smisla gledati ka drugima ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ali suštinski, ovaj mwc je samo pokazao da smo došli do nekih limita što se tiče mobilnih telefona. Ono što je s9 doneo po meni je onaj mehanički aperture, a i to pitanje kako će se pokazati u praksi, i da li je uopšte korisno.

Sve ostalo - meh. Već viđeno.
Onaj V30S isto, pa ko bi normalan prešao sa V30 na V30S recimo..

Ubacuju neki AI kao u kameru, pazi boga ti. Samsung i njegov Bixby, koji niko i ne koristi by the way.

Stagniramo, a cene nikad veće iz godine u godinu

Baš tako ...
Smaranje i minimalan napredak uz konstantno povećanje cena. Čak nisam gledao ni predstavljanje ovog telefona što sa S6/S7/S8 nije bio slučaj.

Što bi rekli Ameri u NBA ligi - "tankuju" do S10 i senzora za otisak prsta u displeju :)







Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Preterujete, pa s7 edge je 350 evra u oglasima, nece s8 jos pola godine ispod 400
Nov 7 edge mozda, ako postoji uopste, oni pricaju za polovne, meni pre 2 nedelje pobegao90 perfektan samo bez sluski za 260€, stojao 4 dana na oglasima.

OnePlus 3 A3000
 
Nisam primetio da je neko komentarisao to što kod nas u prodaji dolaze dual sim modeli. Po prvi put za Galaxy seriju.
 
Nisam primetio da je neko komentarisao to što kod nas u prodaji dolaze dual sim modeli. Po prvi put za Galaxy seriju.
Da te iskorigujem; po prvi put za S seriju pošto je i Note galaxy takođe ;) ...i bilo je očekivano pošto je N već stigao kao duos. Naravno, pozdravljam potez veoma, samo mi je jako žao što osnovni model nije sa 128gb (makar tog duos telefona, obzirom da sd karta postaje neupotrebljiva).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Savo buraz, izgleda da nisi razumeo moj post. Mislio sam na to da su promo semplovi nekako malo muljavi, vostani u odnosu na S8/+ fotke (zato sam karikirao da su mozda pozajmili malo pp-a od japanaca :d) a izgleda nema nista od fabrickog hdr+ kao sto se pominjalo u nekim glasinama. Bice to odlicna kamera, kamkorder mozda i najbolji ali foto. mogucnosti ocigledno ostaju malo iza Nexusa/Pixela.

Baš tako ...
Smaranje i minimalan napredak uz konstantno povećanje cena. Čak nisam gledao ni predstavljanje ovog telefona što sa S6/S7/S8 nije bio slučaj.

Cene povecavaju jer je izuzetno trazena ''roba'' u pitanju. Da nije ne bi se usudili da povecaju ionako visoke cene :)

A sto se specifikacija tice, ''udarilo se u plafon'', S9+ je toliko hardverski napucan da ne znam sta je to jos ostalo od aktuelnih tehnologija a da bi mogli da implementiraju?
Jedino mi ovo pada na pamet - premium DAC/AMP kao kod LG V30, neki vrhunski mikrofoni po uzoru na najbolje, stare Nokie, xenon blic, prednja kamera sa malo vecim senzorom, malo veca baterija i to je to. Mozda jos 3 kamere pozadi (standardna, ultra-wide kao kod LG-a i ova ''telephoto'') ali to je vec preterivanje.

A naravno da nikada nece napraviti bas toliko ''opremljen'' telefon, kome je jos u interesu da napravi uredjaj bez ikakve mane i da ga prodaje po ''full'' ceni jedva 12-ak meseci ako ne i kraci period. Sta bi onda ostalo za sledeci model osim najsitnijih izmena.
 
Poslednja izmena:
A da li ima modela sa 128GB u prodaji uposte (kod nas sada i u svetu) i tek koliko bi kostao?

Nego o cemu razmisljate kad promisljate koju devetku uzeti, "obicni" ili "plus", sta vas "tera" da uzmete "ovaj" a ne "onaj"...?
Velicina naravno, neko ne voli ili mu ne odgovara "veliki", kao da je 5,8" malo...
Kamera ili ti kamere, da li je S9+ bolji zbog dve kamere...?
RAM memorija, 4GB naspram 6GB...
Velicina ekrana, da li se vise ili bolje vidi na vecem ekranu od S9+ iste rezolucije kao sto je S9 ?
Cenu ce mo da zanemarimo... sada pricamo samo o "tehnicnik" stvarima, pare su nesto drugo... :p
 
@zeha poučen iskustvom, isključivo na veličinu obraćam pažnju...evo baš skoro sam sa s8 skoknuo na n8 i nema šanse (to je otprilike kao s9 i s9+ koje porediš).

128gb i 256 uglavnom idu za koreju i generalno istočne zemlje...mislim da ih i u uae ima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Racunaj na to da su uredjaji izduzeni zbog 18:9 ekrana koji imaju nesto manju realnu povrsinu u odnosu na 16:9 istih dijagonala (npr. 5.8'' S8 displej ima povrsinu displeja otprilike kao 5.5'' S7E).
Probaj oba (ili S8/S8+, posto su veoma slicni) i sam proceni. Prelistaj njihovu temu, uglavnom skoro svi tvrde da je + verzija malo bolja a to je i sada slucaj, ne postoji hardverski bolji android od S9+ ali je cinjenica da taj fon nije bas za svaciji dzep i ruke, zbog velicine.
 
Poslednja izmena:
Jos uvek nema preordera kod operatera
 
Nazad
Vrh Dno