Šta je novo?

Laptop kupovina

Monaco

Poštovan
Učlanjen(a)
31.08.2017
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav svima, treba mi savet za kupovinu laptopa, krećem na fax ove godine i planiram da uzmem nešto kvalitetno da mi traje za celo to školovanje, koristio bih ga za programiranje, rad u PS, visual studio, 3d modelovanje i za neke svakodnevne potrebe surf netom i neki film, budžet mi je do 90k dinara eventualno do 100k ako vredi toliko, pa ako bi mogli nešto kvalitetno da mi proporučite da ne omanem pa da uzmem nešto pogrešno :D
 
Laptop ima m.2 slog za SSD, ne znam kakve su cene m.2 ssd-ova, valjda ce moci neki 240GB da se uklopi.

Na KP naravno.
 
Ovo je odlično sviđa mi se, danas ću ići do radnje da poručim, a ssd nije problem imam već jedan od 128gb, tako da ću njega da ubacim, mislim da će biti sasvim dovoljno za ove moje potrebe, hvala na predlogu :)
 
Ako nije m.2 nemas gde da ga stavis, osim da vadis HDD.

Nema dvd-rw na ovom laptopu.
 
Laptop ima 1TB 2.5 hard disk i slobodan M.2 slot za SSD , ako bi ubacio tvoj SSD na mesto 2.5 hard diska morao bi hard disk da vadis , ovako je bolje da kupis neki M.2 SSD i imas i SSD i HDD.
 
90k za laptop koji nema dvd-rw?!? Jeste li sigurni da mu dajete dobru preporuku?

I druga stvar, nisam nikad koristio ovako skup laptop, pa samo pretpostavljam da i ovde može da važi da se punjači i baterije često moraju menjati? Hoću da kažem, možda bi postavljač teme mogao da razmisli da uzme desktop računar, mislim da bi trajao duže.

Ovo me je podsetilo kad sam ja bio brucoš, bilo je ljudi koji su tražili i kupovali laptopove za studiranje, ali se ispostavljalo da bi im i desktop uređaj odgovarao. I to, čini mi se, bolje odgovarao...
 
Dvd-rw je beskorisna stvar u 2017 godini.

Po meni je bolje sto nema, ustedjen je prostor. Ima m.2 slot za ssd i 2.5" za HDD, puna kapa.
 
Poslednja izmena:
90k za laptop koji nema dvd-rw?!? Jeste li sigurni da mu dajete dobru preporuku?

I druga stvar, nisam nikad koristio ovako skup laptop, pa samo pretpostavljam da i ovde može da važi da se punjači i baterije često moraju menjati? Hoću da kažem, možda bi postavljač teme mogao da razmisli da uzme desktop računar, mislim da bi trajao duže.

Ovo me je podsetilo kad sam ja bio brucoš, bilo je ljudi koji su tražili i kupovali laptopove za studiranje, ali se ispostavljalo da bi im i desktop uređaj odgovarao. I to, čini mi se, bolje odgovarao...

Uzeo bih ja desktop, ali mi nikako ne odgovara jer ću biti stalno u pokretu, zato gledam da uzmem kvalitetniji laptop.
 
Dvd-rw je beskorisna stvar u 2017 godini.

Po meni je bolje sto nema, ustedjen je prostor. Ima m.2 slot za ssd i 2.5" za HDD, puna kapa.

Grešiš, u porodici imamo dva profesora i znam šta znači imati DVD-RW. Kod mene na faksu su neki profesori insistirali da radove dajemo na CD/DVD.



Za ozbiljan rad bih izbegavao te "GAMER" laptopove (autonomija baterije), ovaj iz preporuke nema ni VGA izlaz (bitno zbog projektora)
 
Poslednja izmena:
Dvd-rw je beskorisna stvar u 2017 godini.
Verujem da je za neke ljude tako. Ali evo, ja ga redovno koristim :)

Uzeo bih ja desktop, ali mi nikako ne odgovara jer ću biti stalno u pokretu, zato gledam da uzmem kvalitetniji laptop.
Ako to znači i kvalitetnu bateriju, ok. Jer se meni čini ako za, recimo, dve godine, baterija češće na punjaču, nego što nije, onda je to značajan nedostatak. Samo sam hteo da skrenem pažnju i taj aspekt, da imaš u vidu.

Meni su skoro neki prijatelji tražili preporuku za laptop, 35-40k. Ja sam im rekao, da će najverovatnije godišnje menjati punjač (par hiljada din), jednom godišnje će ga nositi na ćišćenje (što je 10 evra i da ne mene ne računaju :) ) i na svake 3 godine nova baterija. Ipak, mislim da su ostali na tome da hoće laptop.
 
Ako je toliko potrebno moze da kupi eksterni. Za 15-20e ima novih i polovnih tonu(kasno videh da je covek ispod napisao to). Svakako je bolje to nego da uzme losiji laptop sa DVD-RW.

Za 99% ljudi je beskorisno, licno ne znam nikog ko koristi ni na laptopu, ni na PC-ju, a znam mali milion studenata, gejmera i normalnih ljudi(ja sam i student i gejmer, da ne ispadne da vredjam :D).
 
Poslednja izmena:
Ako to znači i kvalitetnu bateriju, ok. Jer se meni čini ako za, recimo, dve godine, baterija češće na punjaču, nego što nije, onda je to značajan nedostatak. Samo sam hteo da skrenem pažnju i taj aspekt, da imaš u vidu.

Meni su skoro neki prijatelji tražili preporuku za laptop, 35-40k. Ja sam im rekao, da će najverovatnije godišnje menjati punjač (par hiljada din), jednom godišnje će ga nositi na ćišćenje (što je 10 evra i da ne mene ne računaju :) ) i na svake 3 godine nova baterija. Ipak, mislim da su ostali na tome da hoće laptop.
Godišnje će menjati punjač? Šta bre? :D

To oko baterije, džabe se ljudi toliko cimaju. Zavisi od modela, konkretnog primerka i niz faktora. Laptop je tu da služi korisniku, a ne da korisnik služi njemu tj. bateriji. :D

Što se čišćenja tiče, 10e je bagatelna cena za čišćenje, a kod nekih modela može korisnik i sam da odradi čišćenje bez problema. Kad je potrebna mobilnost neki kompromis je neizbežan :) a i nisam znao da stoni računar ne mora da se čisti :p
 
Nazad
Vrh Dno