Šta je novo?

Sony Xperia XZ1 / XZ1 Compact

Ja sam uzeo sandisk na nekoj akciji u ww radnji pre par meseci 64gb je bio oko 2000. Ja sam prezadovoljan, pre toga sam isto imao od 32gb, onu neku sivkaste boje. Pre njih mi je kingston dva puta crkavao bez razloga, bas u sony teledonima...

Huawei P10
 
Ako ponovo budu imali neke slicne akcije za 128GB verovatno cu uzeti SanDisk mada ni sa Kingston nisam imao vecih problema..
 
Sto ne uzmes Kingston,128gb,klasa 10,2900din u WW?Ok cena.
 
Videcu, kartica je sad najmanji problem. Bitno mi je da je pouzdana i to je to.

Nasao sam neke polovne XZ1 za 180-200e ali bih kupio samo nov telefon, ne bih da ima ogrebotine ili ostecenja na kucistu/displeju jer sam taj fon izabrao i zbog dizajna.
A i pitanje je kako su im punjene baterije, koliko su degradirale. Koristio bih pretezno Qnovo adaptivno u toku noci.
 
Poslednja izmena:
Potraga se nastavlja.. jos uvek niko na KP nema ovaj telefon, mozda ce dobiti sledece nedelje ali vec vidim da cu veoma tesko doci do ovog modela. Budzaci od prodavnica mozda imaju ali za 380-400e sto je mnogo pored XZ2, Mi8/Mi9 sa KP koji su cak i jeftiniji.
 
Potraga se nastavlja.. jos uvek niko na KP nema ovaj telefon, mozda ce dobiti sledece nedelje ali vec vidim da cu veoma tesko doci do ovog modela. Budzaci od prodavnica mozda imaju ali za 380-400e sto je mnogo pored XZ2, Mi8/Mi9 sa KP koji su cak i jeftiniji.

Da ne bi mozda XZ Premium ili ti je prevelik?
 
Nisam verovao da ce biti ovoliko tesko naci XZ1/XZP (cak i XZ2, po normalnoj ceni) na KP... Budzak prodavnice verovatno imaju sva tri modela ali po nerealno visokim cenama u odnosu na cinjenicu da telefoni imaju imaginarnu garanciju.
Mozda ce se pojaviti XZ1 u ovoj blue/silver boji ali nije to-to, pre bih prihvatio warm silver.


Komso, bi li prodao taj crni XZ1? :d
 
He he javiću ako bude naprodaj, za sada, nije.... [emoji16]

from komsa's XZ1
 
Sta ce ti ta retro krsina, sto pre prodas manje ces izgubiti novca :D

Izgleda da ne postoje ni dbrand ni slickwraps folije za XZ1.. a ne znam kako da se nakanim da koristim fon te neke cudne nijanse (blue/silver), na nekim slikama (u tamnijem okruzenju) deluje iole prihvatljivo, na jacem dnevnom svetlu deluje lose.
 
Danas sam tek odgledao recenzije za xz1 compact, kad ono bas telefon kakav meni treba i nasao na oglasima za ok novac.. Prodavac mi kasnije kaze da je uzeo da proveri telefon (posto ga ne koristi )i kaze kad ga neko zove da mu uopste ne izlazi na ekranu mogucnost da se javi ili odbije vec da samo zvoni..
Rece i da je android 8 tj. da mu ne izlazi update za 9
Jel to moguce resiti i kako haha?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Neka resetuje telefon fabrički pa ako opet dobije isto, ti traži drugog prodavca

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ma neka prevara provalio sam.
Steta sto tako malo ima ovih telefona na oglasima bukvalno ima jos 2 compacta, nemaju ljudi ni punjace od opreme, a kamoli kutiju il nesto vise..
Nova 290e, al mi se ne daje toliko

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
150e na KP? Vidim upravo da je nestao iz oglasa :d

Imas jos jedan za 170e (NS), i taj primerak je malo sumnjiv, pise sve u opisu.

Ni slucajno 290e za nov XZ1c, pa nov XZ1 kada se pojavi kosta 235e (trenutno jedan prodavac ima samo blue/silver) dok za 290e mogu povremeno da se nadju polovni XZ2c pa cak i veci XZ2, XZ2P je bio 300e nedavno (jedan jedini primerak). Verovatno ima nekoliko polovnih XZ1 za 180-200e, i to moze da bude ok kupovina.
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam trenutno u fazonu ili kompakt ili cigla [emoji2]
Al svakako bi voleo da nadjem nesto kompaktno po normalnoj ceni.
Izludjuje me velik telefon nesto u poslednje vreme. Ne znam stvarno u cemu je fazon da niko ne pravi nista ispod 5,5, a i to retko?! [emoji848]

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Zato sto se high-end smartfoni sa malim ekranima vec godinama ne prodaju dobro, tu je bilo prostora za nekoliko generacija sony compact androida i to je to. Vec godinama se traze telefoni sa sto vecim ekranom u sto manjem kucistu, npr. uporedi dimenzije S10/S10e i ajfona XS sa raznim ciglastim sony XZ: http://j.mp/2yJlN6Y

Ali to ima i drugu stranu, ja npr. lakse koristim starije ciglaste telefone sa ''normalnim'' bezelima (posebno u landscape) nego ove edge samsunge sa najtanjim bezelima, jeste to i stvar navike ali jos nisam uspeo da se naviknem na S9/10(+), koriscenje je mucenje na neki nacin a ako nisu u nekom silikonu/kucistu onda je jos gore jer su mnogo klizavi (kao i vecina premium telefona danas ali ovde tanke ivice i egde ekrani dodatno pogorsavaju situaciju).
 
Ma nema covek vise za sta da uhvati telefon [emoji23]


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Zato ja svaki u spigen tough i ima da hvataš gde voliš + glava ne boli [emoji847][emoji56]

Ko god vija mali tel, preporuka od srca za xz2 compact.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da i onda od cigle dobijem blok..[emoji1787]
Al ajde nije to tema, cekam da se pojavi xz1 compact ako ne nista haha

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Zato sto se high-end smartfoni sa malim ekranima vec godinama ne prodaju dobro, tu je bilo prostora za nekoliko generacija sony compact androida i to je to...

Ubeđen sam da je to posledica pogrešnog usmerenog marketinga, a ne stvarnih potreba i želja kupaca. Nije mali broj kupaca koji bi uzeli manji ali moćnji telefon kada bi uopšte znali da tako nešto postoji. I kada bi znali šta "moćni" uopšte znači. Moćni u smislu ne štuca, na zapinje, radi glatko 1-2-3 godine nakon početka upotrebe (bez factory reseta), ne zatrpa se sa 10-ak instalisanih aplikacija, ima pristojnu kameru... Problem je što je marketing proizvođača nametnuo stav da je mali telefon nešto loše i jeftino, loše u svemu pa i u hardveru ili mogućnostima kamere ili u trajanju baterije...

Liči jako na priču od pre skoro jedne decenije, kada je raja digitalne fotoaparate procenjivala isključivo po magapikselaži, broju koji stoji pre X (kada se priča o zumu), i eventualno po tome koliko je velik.

Ipak se 90% kupaca neposredno pre kupovine informiše samo kratko preko reklamnih portala, flayera mobilnih operatera, ili preko sajta G, WW i sličnih. A first look će se uvek pre zalepiti na shiny telefon sa >6.5" panelom (i dnom od SOC-a unutra), nego neki drugi sa 5" panelom (a premijum HW unutra). A evo, i ja priznajem da sada treba biti baš baš freak da bi uporedio telefone npr. prema sposobnostima SOC-a, jer ih je užasno teško ispratiti.

I dalje, Sony nikako ne uspeva da se nametne kao renomirani brand za mobilne telefone, i da samim time skrene pažnju na svoje proizvode.
Da Samsung napravi telefon sa 5" panelom i strpa sve premijum u njega, hype bi bio jedno 20x veći nego kada to isto uradi Sony.

Moja dosadašnja dva compact-a su neverovatno neupadljivi "na stolu" i ruci, ali kada malo spomenem ljudima koja mu je prednost, kada vide slike sa kamere ili videa, kada primete fluidnost u radu, zaista im postane zanimljiv. Ženskom svetu pogotovo. A samo na osnovu veličine i svog znanja o mobilnim telefonima, očekivali su kineski krš koji jedva uspeva da pokrene Google pretragu.

...istinit slučaj, sedim u lokalu sa drugaricom arhitektom, pokušavam u svom compact-a da nađem .pdf sa nacrtom stana koji je zaturen negde, ili na OneDrive ili na GoogleDrive, ja zaboravio gde je. Nalazim pogrešne, možda je crtež u stvari u .jpg, otvaram zatvaram dokumente, nervozno guđam, ali telefon (stoji na stolu) na moje tapkanje po njemu reaguje sve momentalno. Pdf-ove otvara/zatvara za 1-2 sekunde. Zumiranje i skrolovanje po dokumentu ide k'o na velikom računaru. Gleda ona šta radim, pa pita, kako ti taj telefon tako brzo radi. Moj (Samsung, neki Axx) ne radi ni blizu ovako. Šta si mu radio? (misleći da sam ja neki ne znam koji haker koji je modovao taj neki mali jeftini telefon da radi k'o veliki :p )
 
Poslednja izmena:
telefon nam je (xz1) ponovo "in" cheers..... samsung je predstavio note10 i plus koji su potpuno ćoškasti...... :type:
 
Poslednja izmena:
Paa sta znam na oglasima nema polovnih (sem nekog roze) ,a 340e mi se ne daje za nov.
Poco mi je full, al eto opet bi mozda uzeo nesto manjih dimenzija kad bi izletelo, al pre svega gledam i da taj manji ima dobru bateriju ..
Uzeo prosle godine kao s9 manjih je dimenzija necu da nosim ciglu, a njemu baterija kao na telefonu starom 2 godine, greota bacenih para haha

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Imas srece, Proday je presao na S10e i XZ2c je verovatno vec dodao u oglase :)
 
@hsv.stoned Nisam, ne stizem, sutra ide i note i sve ;)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Је л зна неко нормалан сервис у коме могу да поправим стари Z1? Отишло ми је on/off дугме и и телефон се сам закључава и октључава, гаси и пали док се не истроши батерија. Однео сам моб у два локална сервиса и у оба су ми рекли да немају адекватну опрему за поправку. Па ако неко зна неки нормалан сервис у Београду који може да поправи Xperiа телефоне било би сјајно. Може инфо и на пп. Хвала!
 
Poslednja izmena:
iz nekog razloga se takve informacije kriju poslednje vreme po pp,i došlo se do toga da ja npr ne znam niti jedan dobar servis za bilo šta u gradu.ovih par što sam znao se odselilo ili je promenilo zanimanje,tako da u ptoteklih par godina sve sa smd-om samo bacam ni ne pokušavam opravku...

poenta je da mislim da administraciji nikako ne šteti takva informacija i reklama,a članovima izuzetno treba,i to ne samo za telefone.
 
@brajko
Z1 je prilično star model, čudi me da nisu mogli da srede to.

Jesi probao u CT? (Komtrejd servisu)
Bilo je dosta pohvala na njihov rad i godinama su bili ovlašćeni za Sony telefone, ne znam kakva je sada situacija.





Sent from H8266
 
iz nekog razloga se takve informacije kriju poslednje vreme po pp,i došlo se do toga da ja npr ne znam niti jedan dobar servis za bilo šta u gradu.ovih par što sam znao se odselilo ili je promenilo zanimanje,tako da u ptoteklih par godina sve sa smd-om samo bacam ni ne pokušavam opravku...

poenta je da mislim da administraciji nikako ne šteti takva informacija i reklama,a članovima izuzetno treba,i to ne samo za telefone.
U market delu se slobodno mogu razmenjivati takve informacije.
Npr imas za klime.
Ne vidim u cemu je problem....

...riding on 720p...
 
@brajko
Z1 je prilično star model, čudi me da nisu mogli da srede to.

Jesi probao u CT? (Komtrejd servisu)
Bilo je dosta pohvala na njihov rad i godinama su bili ovlašćeni za Sony telefone, ne znam kakva je sada situacija.





Sent from H8266

Нисам, пробаћу код њих. Хвала на инфу!
 
Nazad
Vrh Dno