Šta je novo?

Sony Xperia XZ1 / XZ1 Compact

80+ hiljada uz Play+ 20. Pa ljepo.

Moto Z via Tapatalk
 
Ili 58.000 uz ugovor na 2 godine, sto i nije strasno s' obzirom da je paket medju jeftinijim.
 
Jel dobro vidim, daju i WH H800 slušalice?
 
Dobro vidis.

Moto Z via Tapatalk
 
Jel ok cena od 4.000 plus ucesce 10.000 uz play 20+ i one slusalice za XZ1 ili bolje sacekati U11+? Samo je pitanje koja ce cena biti za U11+. Kamera mi je bitna a vidim da XZ1 ima dobru kameru.
 
Čekaj u11+ potpuno druga dimenzija telefona...i dosta bolja kamera (ako možeš da živiš bez 960fps).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Za koliko realno mogu da se prodaju ove slusalice sto daju uz telefon u telenoru? Nisam u toku sa trzistem slusalica...

Sent via Xperia Z5
 
To vec spada u procene a pise koje su slusalice u pitanju: https://www.sony.co.uk/electronics/headband-headphones/wh-h800

Odlican poklon ali objektivno u srb je mnogo lakse prodati PS4s nego bilo koje kvalitetnije i skuplje slusalice. A i ne mora bas svaki ''poklon'' da se prodaje, sudeci po recenzijama u pitanju su dosta dobre BT on-ear :)
 
Na Sony-jevom sajtu su 200£/$. Ja ih ne bi prodavao.
@proday Pitanje je koliko ce U11+ kostati, a ovde se dobijaju slusalice. Jel kamera toliko bolja?
 
Kamera je bolja za low-light, pre svega zbog OIS-a a prednost je i hdr+. Jedina veca prednost XZ1 kamere su ''rafali'' (pre svega autofocus burst) koje ima zahvaljujuci tom novom senzoru sa DRAM-om.

A u sustini ne moras da cekas U11+, zasto ne razmislis o aktuelnom U11? Objektivno to je kompletniji, malo bolji uredjaj od XZ1 a sigurno ima sposobniju kameru za fotografisanje (kamkorderi su manje-vise egal uz blagu prednost za sony zbog 960fps slo-mo). A vise puta si naglasio da ti treba uredjaj sa sto glasnijim zvukom generalno, tu je htc zvakako ispred XZ1 (audio izlaz, zvucnici) tako da je U11 logican izbor.
 
Poslednja izmena:
Hsv toji postovi su mi najbolji za procitati.
Hteo sam XZP, ali je dosta skuplji od XZ1 i jos nista ne daju (bio je PS4 medjutim to mi nije potrebno) kao poklon.
A sto se tice HTC-a, plus verzija ima veci ekran, bateriju i bolje zvucnike. Ako nista drugo bar zbog toga. Ionako skoro godinu dana gledam da uzmem neki bolji telefon za narednih bar 2 god. Da li ce imate update i da li je 7.0 ili 8.0 mi nije bitno.
 
Da li je neko probao ove slusalice sto poklanjaju uz xz1? Zanima me kakvog su kvaliteta, uzeo bih samo slusalice. A koristio bih ih vecinom za racunarom, uz teamspeak ili skype pa me generalno brine mikrofon kakvog je kvaliteta, jer vidim da je implementiran u kucistu slusalica
 
Nove, sumnjive info. S obzirom na dimenzije kucista i 1080p displej ovo nije novi Premium vec XZ2 ili XZ1s :d

IEI7x5v.jpg


uM8405W.jpg


Navodno dve 12MP kamere pozadi ali su ostale karakteristike zamagljene.
Kineski sajtovi i ostali sumnjivi izvori navode ovo (los prevod):

Hybrid 12 RGB + 3 Momocrome megapixel 1 / 2.3 Dual Sensor and another 12 megapixel camera sensor with unknown functionality.
1.55 micron pixel size
PDAF Autofocus 120 Shot Per Second
1Gb DRAM memory
FHD resolution Slo-Mo video with 1000 fps
HS-Stacked mode of shooting for SHQ format photo
Multi-mode mode, in which 0.5 seconds can take 10 photos and unite in one like Google Pixel 2
 
Још кад би се појавио пре лета :)
 
Pa to iznad su nove mid-range cigle a prethodne info. sam postavio ovde jer se ocigledno radi unapredjenoj verziji XZ1 a ne o novom Premium-u :)
 
Ma jasno :)
Nego, do zvanicnih nekih slika/podataka mogli smo u jednu temu pisati o svim novim raznim rumor-ima, spy fotkama itd pisati u jednu temu ;)
 
Poslednja izmena:
Za sada je XZ1 u ponudi u telenoru i mts. Da li je neko slucajno video, ima li ga izlozenog u nekoj poslovnici gde bi mogao da se pogleda uzivo...?

Sent via Xperia Z5
 
U Ušću u MTS-u nema ali mi se čini da ima u Gigatronu na Sony delu, isto Ušće.
 
Video sam ga u Beču sad za vikend, telefon mnogo lepše deluje uživo nego na slikama, a XZ1 Compact je tek prelep i odlično leži u ruci, prava dimenzija. :)
 
Video sam ga u Beču sad za vikend, telefon mnogo lepše deluje uživo nego na slikama, a XZ1 Compact je tek prelep i odlično leži u ruci, prava dimenzija. :)
Ja sam letos video u berlinu xzs, i odusevio se, verujem da je xz1 jos lepsi

Sent via Xperia Z5
 
Kako vas sluzi baterija na XZ1? Je l' realno ocekivati da izgura dan ako se aktivno koristi na 4G nekih 2h za browsing i jos nekih 2h za pozive preko WeChat, Skype i sl?
 
HR testovi XZ1 i XZ1c

@imbaqq
Imas u XZ1 testu iznad poduzi komentar o trajanju baterije kao i merenja na bugarskim fon arenama.

Zakljucak je da je autonomija iznad ocekivanja od 2700 mAh, ocigledno stedljiv SD835 i odlicno optimizovan UI drze sve pod kontrolom pa je trajanje baterije dosta dobro/pri vrhu proslogodisnje flagship ponude.
Naravno, ne treba ocekivati cuda kao da ima 4000+ mAh.
 
Poslednja izmena:
Na mobilnomsvetu mesecima ga već ima.

Sent from my Mate 10 Pro
 
Isto na MS vidim danas oglas za navodno vakum XZ1, mts garancija, za 310e... Nesto mi tu jako sumnjivo. :D

Sent in style from my Moto X Style
 
Nazad
Vrh Dno