Šta je novo?

Sony Xperia XZ1 / XZ1 Compact

Slazem se, mogli su da ugrade 64Gb a ne bi bilo lose ni da je displej 1080p, na fazon 4k kod premium modela - samo za pregled multimedije i YT aplikaciju.
 
Pasce cene brzo ovim modelima po mom misljenju pre svega,jer se nece prodavati bas dobro u staru sa visokim cenama.Mislim da ce pre tj brze da padne cena Compactu.
 


Novi koncept:
 
Za sve one koji se loze na non bezel modele.Bice zverka ako ove specs budu.
 


 
Sony Xperia XZ1 Android Smartphone Review: Don’t Judge It By Its Cover

Despite what a small sounding 2,700mAh battery may make you think, the Xperia XZ1 has absolutely stellar battery life no matter how you use it, with plenty of screen on time usage, as well as killer standby time. Utilizing the latest efficiencies built into Android 8.0 Oreo, the Xperia XZ1 exhibits better battery life than most flagships, and it does it without needing to pack in an inordinately large battery.
You’d better believe you’ll easily get a days’ worth of usage out of either of these phones, and Sony’s STAMINA modes will only make that last longer if you need to. The Xperia XZ1 supports Qualcomm QuickCharge 3.0, meaning you’ll see around 60% battery charge in as little as 30 minutes. Sony’s Qnovo adaptive charging keeps the battery’s health in check too, as it learns from your normal charging patterns and attempts to keep the battery at 90% for most of the charging cycle, only bumping the capacity up to 100% in the last hour of being plugged in. This keeps the battery from staying at capacity for a long time, and as studies have shown, keeps it lasting for months longer than the average battery would before needing replaced.

Da li je bas toliko dobra autonomija.. onaj HR lik (video test iznad) je naveo skoro 7:30h famoznog sot-a uz preostalih 15% baterije a i lik iz AH je navodno ''heavy'' korisnik a hvali trajanje baterije..
Verovatno je uporediva sa S8/+ i U11.
 
Poslednja izmena:
I meni malo cudno bi kad sam gledao test, pa dok je govorio (pozitivno) o bateriji, ubaci sliku gdje SOT 7+ sati. Stvarno nevjerovatno. Jedino sto psihu iritira cinjenica da je u kompaktu baterija istog kapaciteta. Ali da testovi pokazuju odlicno trajanje, POKAZUJU.
 




8.0 (XZ1) vs 7.1.1 (XZP)

 
 
Valjda ce nasi operatori prodavati ove telefone, posto je to jedini nacin da se ovde kupi sony telefon sa garancijom...

Sent via Xperia Z5
 
Pojavili se XZ1 divljaci po oglasima, ne znam koliko su ove cene (i ponude) tacne ali.. 379e? (venus pink), 479e ostale boje, navodno novi telefoni.
Sve je to ''divljina'', bice bolja ponuda ako se pojave kod operatera, bilo bi dobro da i uz XZ1 dele PS4s ili one BT sluske od 230$.
 
Trenutno nije jer su XZ1 divljaci a XZP moze da se nadje sa validnom, domacom garancijom za 30e vise.

Ali ako operateri nabave XZ1/c.. onda ce sve zavisiti od razlike u ceni izmedju legalnih primeraka.
 
Aha ok. To sam i znao nego sam mislio tvoje misljenje sto se tice performansa, kamere, baterije itd.
Ako bude u MTS-u sa nekim poklonom bice super.
 
Nema vecih razlika, XZ1 i XZP su veoma slicni telefoni, sa Oreo apdejtom Premium je dobio prakticno kompletan XZ1 softver i sve nove funkcije tako da se na kraju razlike svode na dimenzije kucista, displeja i mogucnost aktiviranja 4k za pregled multimedije, YT/amazon/netflix sadrzaja sto im samo XZP (oba imaju hdr10)

I da, XZ1 ima malo glasnije, kvalitetnije zvucnike i alu ''ledja'' kucista.
 
Poslednja izmena:
Jel pazario neko xz1 compact? [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo ja danas sestri xz1 compact, da zameni svoj z3 compact koji je nakon neprofesionalne zamene 3.5mm jack-a krenuo da umire.

Napisacu koji su joj utisci nakon par dana, dohvaticu ga i ja malo detaljnije kad stignem. Ovako na prvu bas lepo lezi u ruci, nema metala u sebi ali odaje utisak kao da ima, zanimljiv neki materijal. Takodje manje plasticno deluje od starih modela (gorepomenutog z3 compact), bas deluje cvrsto. Da je metalan pomislio bih da drzim mini verziju svog htc m8 koji je cvrst kao prvog dana iako je 3 godine star. Takodje velika prednost u odnosu na stariji model jeste sto nema gomilu gumenih cepova, koji vremenom propadnu, mnogo je cistiji dizajn i prakticniji ovako.
 
Nestrpljivo cu čekati prve utiske posto se razmišljam da ga kupim i ja. Koje boje je telefon?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvi utisci, doduse sestrini jer ga ja nisam koristio. UI izuzetno brz i fluidan, brzi nego na Z3c primetno. Fotografije zadovoljavajuce, nisu sad wooow ali nije ni bilo prilike za nekim testiranjem.
I evo jedan screenshot jedne od najboljih stvari kod ovog telefona. Kad bi na svima bilo ovoliko preostale baterije posle skoro 4h SoT-a... :)
zx1 baterija 1.jpgzx1 baterija 2.jpgzx1 baterija 3.jpg
 
Znaci baterija će standardno da sabija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja planiram isto da promenim ovaj moj z5c konacno posle 2 god, cekam malo da padne cena. @dule0911 Ajde proveri kad stignes jel istina da nema vise tap to sleep i wake up?
 
Izgleda da nema, ili ja nisam nasao sad u podesavanjima.
 
Pa nema, to su valjda izbacili jos od prvog Nugat apdejta ili od 7.1.1 verzije sto je cudno jer su u N koncept/test softveru bile podrzane i dt2w i dt2s opcije.
 
Pa nema, to su valjda izbacili jos od prvog Nugat apdejta ili od 7.1.1 verzije sto je cudno jer su u N koncept/test softveru bile podrzane i dt2w i dt2s opcije.
To nema veze sa Nugatom, na Z5 obe opcije rade....

Sent via Xperia Z5
 
Ako obe opcije rade na 7.1.1 za Z5 seriju onda je situacija jos cudnija, razumeo sam da su od 7.1.1 izbacili dt2s/w na svim uredjajima.
 
Nazad
Vrh Dno