Šta je novo?

Koji 27" g-sync monitor

sakiboj

Slavan
Učlanjen(a)
27.10.2008
Poruke
974
Poena
320
Jel može neka preporuka za 27" g-sync monitor?
 
Steta sto je 1080p max rezolucija, neki od 1440p bi ja. Nadjoh onaj acer predator, sad on je 4k i nesto ga i ne hvale. Gledam celo vece i nista nema sto mi se uklapa, ni cenovno a ni po rezolucijama :)
 
Poslednja izmena:
Deluje dobro, mada ne znam koliko zuris sa kupovinom, do kraja ove godine treba da se pojave HDR verzije ovih monitora, a iskreno HDR je odlican feature, boje su mnogo bolje. A kada vec hoces da das ovako veliku svotu novca mozda bi vredelo da sacekas, mada to je samo moje misljenje.
 

Šteta sto nemaju g-sync.

Nigde nema onaj ROG-SWIFT-PG279Q, nemaju ga ni dobavljači i niti znaju dal će više i da ga dobijaju. IPS ekran mi više odgovara, da je 1440p rezolucija i da ima g-sync. Jedino taj asus ili acer xb271hubmiprz bi mi odgovarali ali nema ni njega. Sad ću verovatno da uradim kao što reče Grunt i da čekam da izađu HDR verzije. Video sam i poređenje sdr vs hdr i popriličeno lepše izgleda hdr.

http://www.144hzmonitors.com/reviews/asus-rog-swift-pg27uq-review/

Odložili ih za q1 2018.
 
Poslednja izmena:
imas ih preko madjara ako ti je hitno. puno je to para svakako pa sacekaj te hdr modele, mada ni oni nece biti jeftini.
ja imam jeftiniji i manji model predatora, tn panel 1080p sa g-syncom koji je prestao da mi radi na windowsu od pre neki dan :)
kapiram da nije do monitora nego win smeca...
 
jeste ogromna razlika ali iskreno mi je malo verovatno da je ovo bas tako u stvarnosti ali videcemo kad se pojave.
u pravu si za vracanje, puno je to novca da bi rizikovao. secam se da je clan sa foruma imao problema bas sa nekim asus rog monitorom koji je bio jos skuplji pa je morao da ga vrati.
najbolje bi bilo da su negde izlozeni i da mogu da se probaju pre kupovine ali to je tesko kod nas.
 
samo sto on ne donosi monitore.
ja sam reklamirao skoro vodeno hladjenje i takodje nista nije ni pitao, samo je rekao da spakujem i posaljem.
 
E koje sam ja srece. Kupih asus pg348q i stigne mi danas i ne radi mu hdmi port. Ovo pokazuje:





I to kada je ps4 povezan, kada je pc povezan preko hdmi-a kaze da i nema signal, no hdmi detected. Preko display porta radi normalno al hdmi jok more. Sta bi to moglo da bude? Odmah sam ih zvao i odmah raskid ugovora na daljinu i povracaj novca.
 
pre ce biti da su im monitori krs nego sto si ti maler. rekoh vec gore da im je covek par puta vracao monitore u slicnom cenovnom rangu...
ima li to cudo neke drajvere, probao si neki drugi kabl?
 
Probao sam tri hdmi kabla, moja dva sa pozlacenim prikljucima i ovaj sto stigao uz monitor i niti jedan daje sliku. Windows ga vidi, ni na sajtu nema drajvera.
 
I ja da iskoristim ovu temu, kupio bih 27" g-sync monitor ali da ima jacu rezoluciju ali ne ovoliko skup ? :) Jel ima neki u budzet varijanti ?
 
perverzija kako ovaj pg348q izgleda... covek se rastane sa dooobrom kintom a ono trt... izgleda nema kontrole kvaliteta, pa nije to neki monitorcic od par hiljada dinara...

Ako si ikako u mogucnosti vracaj i uzmi pare nazad.
 
Nazad
Vrh Dno