Šta je novo?

i5 4690k dali ce biti usko grlo

darkbaron

Poštovan
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
552
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 13900kf Arctic Liquid Freezer II 360
Matična ploča
gigabyte aorus elite ddr4 z790
RAM
g.skill 32gb
GPU
rtx 3090ti zotac
Storage
2x ssd 2x hard drive
PSU
cobra power 1000w
Kućište
Cooler Master MasterBox
Miš & tastatura
red dragon wireless
Mobilni telefon
samsung s22 ultra
Narucio sam gtx 1080ti mini dali ce moj cpu biti usko grlo,OC je na 4500 u pitanju je i5 4690k.
 
hvala na brzom odgovoru
 
Nece biti bottleneck za 1050Ti nego za odredjene igre (situacije).

Mislim da je mudrija opcija bila da si umesto 1080Ti uzeo 1080 a za razliku u ceni doplatio za i7. Verovatno bi ti ostao i kusur. :)
 
Poslednja izmena:
Bice bottleneck za igranje na 144+Hz u igrama kao sto su Gta V, BF1 i slicnim cpu intenzivnim igrama/scenama u igrama.

Mnogo zavisi od refresh rate-a(i rezolucije) monitora da li ce biti bottleneck ili ne.
 
Poslednja izmena:
Možda sad nije neko usko grlo ali uskoro će biti za novije igre. Slažem se sa DeRadicci, bolje bi išlo 1080+i7
 
^
Znači ako npr. u nekoj igri ne pada ispod 60 fps na 60Hz monitoru, nema bottleneck-a, nema veze što bi isti fps imao i sa 1070? :)

Slab je to procesor za 1080Ti najmanje u 2/3 naslova.
 
koji procesor bi mi preporucili dali da idem na ryzen ili da idem na neki i7
 
4790K polovan i neki malo brzi ram i teraj [emoji4]
Mada ne bih dao preko 200-220e za njega, to mu je plafon.

@KOLOS

Zavisi sta se igra, ako je neki SP gde Vsync radi(a refresh rate je 60Hz), nebitno je.
Generalno gledano, kao sto si rekao, uglavnom hoce biti bottleneck, sad da li je to bitno za njega ili ne, neka sam vidi.

Ako je 1080p 60Hz ekran, bolje njega prvo da menja nego procesor :D
 
Najviše ti se isplati zamena tog i5 za neki i7 4770k po mom mišljenju. Prelazak na drugu platformu ti je dodatna briga
 
koliko bih dobio ako bih isao na zamenu platforme na dd4 i neki noviji i7.
 
Mislim da bi ti razlika bila oko 5%, nije isplativo po meni. Ako hoćeš na noviju platformu više bih ti preporučio r5 1600, više jezgra za manje para
 
Narucio sam gtx 1080ti mini dali ce moj cpu biti usko grlo,OC je na 4500 u pitanju je i5 4690k.

Е молим те ако можеш да ми кажеш подешавања која си наместио за тај оверклок? Ја би' то урадио ал' се бојим да га неуништим!? Моја плоча је ''ASUS Z97-PRO GAMER''. И које хлађење имаш?
 
Meni je radio na 4500 sa naponom 1.25 koristio sam hyper 212 evo kuler.
 
Хвала! Пошто говориш у прошлом времену, надам се да си послушао савете и купио бољи, а не да је црк'о? :)
 
Nazad
Vrh Dno