Šta je novo?

Windows 10 pro 64x zauzima previse prostora

demiretf

Poštovan
Učlanjen(a)
24.12.2014
Poruke
29
Poena
54
Koristim orignal verziju windowsa 10 pro i windows mi zauzima skoro 30gb na ssd(120), pre ovog sistema sam koristio isti ali pirat i desavao se isti problem, tad je uzimao skoro 50gb i sve se vise sirio dok nisam odradio sistem i koliko vidim sada se javlja isti problem. Na disk clean up programu mi pokazuje da mogu osloboditi max 500mb cak i kada kliknem na system clean up. Na ssd-u jedva da imam prostora a jos par apdejta i napunice ga do guse, sta da radim ? :mad:
 
Pagefile i hibernacija možda zauzimaju previše?

https://windirstat.net/ - skini, nek' preskenira sistem particiju i videćeš šta zauzima najviše, pa po tome odgovarajuće reagovati.
 
Nemaš problem 30GB je normalno, to kad je zauzimalo 50GB pretpostavljam da je bilo nakon upgrade kad ostavi predhodnu verziju u slučaju da hoćeš da se vratiš.
 
Joooj, kakvi predlozi, na vrlo noob pitanje. Kojih bre 30GB normalno, maxx je ~ 15-16GB uz pametno koriščenje prostora.
Swap + hibernate fajlovi...jesu veliki, i vredi ih ukloniti/smanjiti. Kako? > google, da ne crtam.
A posle apdejta obavezno se ide na čišćenje diska
Disc Cleanup > pa Kliknuti na dugme Cleanup System Files > Pa sačekati cca pola sata da on lepo sve izlista
A onda štikliraj sve sa spiska i sačekaj narednih pola sata da to očisti.
 
Evo ja nisam gasio hibernate i pagefile i evo koliko mi Windows 10 zauzima(cista instalacija pre par dana):

Capture.PNG

Jedino logicno objasnjenje je da ove novije verzije desetke same gase pagefile i hibernaciju(ili smanjuju):

11.PNG

imam 4GB rama.
 
Hiberfile je kompresovan. Zato je manji od 4 GB.
 
Opisano u postu #6.
 
Ma kakvi. Nije to u pitanju. Pobrisao sam neki download folder i nesto od winsys, onako na silu, pa sta bude. Za sad sam smanjio velicinu, mada je ostala teska gomila od 8gb u winsys folderu.
 
Nazad
Vrh Dno