Šta je novo?

Pitanje oko switch uređaja

shhh

Poštovan
Učlanjen(a)
29.08.2017
Poruke
8
Poena
51
Dobar dan svima i pozdrav, imam jedno pitanje, želim da spojim 3 mašine na jedan računar i da ih koristim preko nejga. Da li mogu da kupim switch uređaj i preko mrežnog kabla spojim te mašine na računar? Koliko sam shvatio ruter mi za to ne treba? Hvala unapred na odgovorima! :)
 
Zdravo, ako zelis da te masine izadju na internet onda vrlo verovatno vec posedujes neki ruter koji ima 4 lan porta tako da ti dodatni switch ne treba.

Ali ako nemas ili ipak zelis da imas switch iz nekog xy razloga - mozes da kupis switch i da odradis to. Moraces da im manualno podesis ip adrese 192.*.*.* itd ali nista strasno.
 
Pozdrav djolenzi, kod mene je ovaj drugi slučaj u pitanju. To radim preko Devices & Printers kada sve povežem? Da li možda imaš neki link ili kratko objašnjenje kako se to radi? Hvala ti puno na odgovoru :)
 
trebace ti bar jedan ruter ako zelis da imas internet na svim njima + provajder ti daje samo jednu adresu + ne zelis da jedan od njih radi nonstop.
 
pa ne želim, samo na tom računaru a on je već povezan, ako može neko da mi objasni ili da link za ta podešavanja bio bih vrlo zahvalan :)
 
onda samo na ostalim stavis staticke ip adrese kako ti rece djolenzi. mozes na tom glavnom da stavis i dve adrese po potrebi.
 
Nazad
Vrh Dno