Šta je novo?

HDD prestao sa radom...

duskons

Cenjen
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruke
109
Poena
170
Zdravo momci.
Danas mi je crko hdd na laptopu.
U toku rada mi se sve ukocilo i morao sam na dugme da ga ugasim.
Kad sam ga ponovo upalio, pisalo mi je da ne moze da nadje sistem.
Ja ga ponovo ugasim i kod sledeceg dizanja udjem u Bios i ima sta da vidim, nema HDD-a uopste.
Ja ga izvadim, dodam ga u sinov kompjuter, upalim, kad ono nece sistem da mu se digne i isto ga nema u Biosu.
Izvadim ga i upalim komp, on radi sve najnormalnije.
Znaci 100% je crko.
Moje pitanje je sledece, da li ja mogu nekako da povratim sve sa D particije, mnogo mi je bitno.
Jel smem u toku rada kompjutera da prikopcam ovaj hdd pa da vidim oce ga onga prepoznati?
 
Ne smeš u toku rada. Koliko ja znam, ima aplikacija koje mogu da povrate informacije sa mrtvih hdd-ova ali to je samo ako ih računar vidi...
 
Zdravo momci.
Danas mi je crko hdd na laptopu.
U toku rada mi se sve ukocilo i morao sam na dugme da ga ugasim.
Kad sam ga ponovo upalio, pisalo mi je da ne moze da nadje sistem.
Ja ga ponovo ugasim i kod sledeceg dizanja udjem u Bios i ima sta da vidim, nema HDD-a uopste.
Ja ga izvadim, dodam ga u sinov kompjuter, upalim, kad ono nece sistem da mu se digne i isto ga nema u Biosu.
Izvadim ga i upalim komp, on radi sve najnormalnije.
Znaci 100% je crko.
Moje pitanje je sledece, da li ja mogu nekako da povratim sve sa D particije, mnogo mi je bitno.
Jel smem u toku rada kompjutera da prikopcam ovaj hdd pa da vidim oce ga onga prepoznati?

U toku rada kompjutera ga ne smiješ priključivati. Ako ga nema u BIOS-u vjerovatno je elektronika otišla, pa ako uspiješ naći isti takav hard disk sa ispravnom elektronikom možda ćeš uspjeti povratiti podatke. U svakom slučaju, ne gine ti odlazak u bolji servis ili kod firmi specijalizovanih za spašavanje podataka sa pokvarenih hard diskova.
 
Ma da, ne vidi ga uopste.
Ni laptop ni komp..
Ok momci, hvala vam na brzim odgovorima.
Pozz...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno