Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Ninoslav

Slavan
Učlanjen(a)
07.11.2008
Poruke
2,775
Poena
405
Moja oprema  
Tablet
iPad Pro 11”
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dragi korisnici,

Sa velikim zadovoljstvom vas obaveštavamo da United Grupa i kompanija SBB 5. septembra lansiraju TV platformu najnovije generacije - EON, koja ce zameniti sadasnji D3GO, na svim ekranima - tabletu, smart telefonu, računaru i sa najvećim brojem unapređenih funkcionalnosti do sada. Uz to, velika novina je da će EON od samog starta biti dostupan i na smart televizorima, a tokom sledeće godine pojaviće se i EON digitalni prijemnik putem kojeg će sve nove i intuitivne funkcije, osim na Smart televizoru, biti moguće i na svim ostalim uređajima.

Prelazak na EON je veoma jednostavan, a o samom postupku bićete obavešteni dan pred lansiranje.


uWY1UyK05I7pHhBCao5C8uAhWUqce6.png

pDybD4clkVC5KM9a3x7doO0k6EzQLJ.png

G02kUUWQPiCsB5W9NKkDXkaXpBlS2O.png

fYQFtdX7N70D23Gn5Qy8qsNORDZZDW.png

4Opg02GCkxC6CSrMswEC9MxWntS3dT.png

v4Qiqh3mgrGeyCRZCCHAb1kh4ddmKy.png
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Glavno pitanje: da li ce i dalje vecina kanala biti nedostupna za gledanje preko ne-sbb provajdera? Ostaje nam da cekamo i vidimo.
 
Offtopic - bas su lepo spoilovali GoT gore xD
 
Konačno da zamene ono smeće od D3GO.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Videćemo kad se pojavi da li ne izgleda isto ;)
Malo mi je ovo mnogo slučajnosti: "united", HTML5 based, na screenshot-u interfejsa lista SBB kanala, na drugom logo Net TV Plus-a...

Ne bi me čudilo da je platforma primarno razvijana za potrebe SBB-a a da će ovaj "United Cloud" biti neki pokušaj da to i prodaju drugim provajderima.

No vrlo moguće da grešim / lupam gluposti :)

Kako god, u vezi ove promene me zanimaju samo 2 stvari:

- da li će konačno uvesti catch-up za HD kanale
- da li će biti moguć pristup svim kanalima sa bilo kojeg (non-mobile) provajdera u Srbiji

Ostalo je samo šminka...
 
Poslednja izmena:
posto se nigde ne pominje specificno, verujem da ovo vazi za sve kanale, tj. da ce svi imati 7 dana unazad...

i ne bih se slozio da je samo sminka, posto nema vise browser plugina ovo je neko html5 resenje, 100%
 
Samo da puste Sportklubove da mogu da se gledaju sa spoljnih IP. Placam uslugu pa placam...
 
Kad kažu da ima aplikacija za smart TV, jel se tu misli samo na android OS ili i na onaj WebOS na LG televizoru?
 
I mene bas zanima kako ce srediti to za Panasonic.
 
Bice LG WebOS, samsung Tizen, Android TV. Panasonic smart tv su android tv.
 
Pa nije bilo aplikacije d3go, kao ni hbo go...
 
Videćemo kad se pojavi da li ne izgleda isto ;)
Malo mi je ovo mnogo slučajnosti: "united", HTML5 based, na screenshot-u interfejsa lista SBB kanala, na drugom logo Net TV Plus-a...

Ne bi me čudilo da je platforma primarno razvijana za potrebe SBB-a a da će ovaj "United Cloud" biti neki pokušaj da to i prodaju drugim provajderima.

No vrlo moguće da grešim / lupam gluposti :)

Kako god, u vezi ove promene me zanimaju samo 2 stvari:

- da li će konačno uvesti catch-up za HD kanale
- da li će biti moguć pristup svim kanalima sa bilo kojeg (non-mobile) provajdera u Srbiji

Ostalo je samo šminka...

Kad kažu da ima aplikacija za smart TV, jel se tu misli samo na android OS ili i na onaj WebOS na LG televizoru?

U2x2213cRee70i9lQXrlDw.png

Preuzeto sa sajta: https://united.cloud/user-interface.html#multiscreen-chain

Kao sto je shamanNS gore rekao, verovatno je to to. Vidi se u slikama domaci SBB-ovi kanali, na slikama mob. applikacije vidi se Telenor mreza...

PS: Mislim da je potrebno promeniti naslov i izbrisati ex D3GO jer ovo nema nikakve veze sa njim osim toga sto je zamenjuje.
 
Poslednja izmena:
Hm, to znaci da mi sa duo paketom (tv+tel) cemo moci da ga koristimo? Posto sa d3go to nije bio slucaj.
 
Da li se zna hoće li WebOS 2.0 biti podržan?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Šta je sa LG modelima sa webos 3.0? Da li će biti postavljena aplikacija i na LG store?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Rekoše podržano do pet uređaja, i app će se pojaviti na svim platformama 5.9.
 
Hm, na sajtu united.cloud ima spisak podrzanih STB-ova. Tu su Albis 8083 koji je se vec koristi za D3i i neki MAG254, koji ima isti procesor i ram kao i albis. Nije mi jasna onda najava da ce se za D3i servis menjati stb-ovi, a jos manje najave da ce biti velikih promena i na D3i, kako ce sve to podrzati nejaki hardver ovih stb-ova?
 
Da li ce ovo povuci i novi interfejs na D3 STB uredjajima u nekom trenutku? Na ovom "United Cloud"-u spominju da funkcionise i na STB uredjajima, doduse ne spominju Cisco uredjaje koje koristi SBB...
 
Hm, na sajtu united.cloud ima spisak podrzanih STB-ova. Tu su Albis 8083 koji je se vec koristi za D3i i neki MAG254, koji ima isti procesor i ram kao i albis. Nije mi jasna onda najava da ce se za D3i servis menjati stb-ovi, a jos manje najave da ce biti velikih promena i na D3i, kako ce sve to podrzati nejaki hardver ovih stb-ova?

MAG254? verovatno su samo prepravili STALKER-a.
 
Da li neko zna na kojim OS ce moci da se ubaci?
Android ce sigurno moci posto pomilju google store,ali ne znam za webOS i tizen?
 
Da li ce ovo povuci i novi interfejs na D3 STB uredjajima u nekom trenutku? Na ovom "United Cloud"-u spominju da funkcionise i na STB uredjajima, doduse ne spominju Cisco uredjaje koje koristi SBB...

Verovatno ne, ovde se misli na OTT boxeve, D3 je ipak DVB-C.
 
Bilo bi ekstra da podrže i Panasonic Viera smart televizore...
 
Nadamo se...
 
Jeste, i Fox i Vox :)

Verujem da će biti samo Samsung i LG....

Sent from my P8Lite using Tapatalk
 
Sale, jel realno da si uporedio vox i fox sa panasonic smart viera ? :D
 
Nazad
Vrh Dno