Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

@ShamanNS
Nemam airmosue, no sve (ne)radi kao i pre. Mis (USB) je funkcionalan kao i do sada. Nema skrol, pa kliknes na poslednju stavku u listi, ona predje u sredinu pa opet ...
Daljinac radi normalno.

Evo rece gore Svetislav da mu sa 5.1 takodje nije radilo. Sad jedino prituzba jer stoji da su podrzani Androidi od 5.0+ ... Mozda i isprave. A sta se to promenilo u device u/i map od 5 do 7 nisam ispratio.
 
Poslednja izmena:
Moguće da je to problem tj ključni momenat, Android 5.x (meni ne radi na uređaju sa 5.0.2 i na emulatoru na kompu koji fura 5.1.1).
Ako su stvarno i namerno zeznuli funkcionisanje na Android 5.x ne znam zašto nisu i promenili da zvanično minimalna verzija bude 6.x (Mi Box beše još uvek je na 6.x, nije updatovan na 7.x ??).

Miš nisam testirao uopšte na EON TV aplikaciji, testirao sam ga sa običnom EON aplikacijom koja na tom istom boxu takođe brljavi (pisao sam o tome isto, pola interfejsa reaguje na "dodir" tj kursor a pola ne reaguje, tako da ne može npr da se ode u "Kanali" sekciju aplikacije) i tu miš nije pravio nikakvu razliku u odnosu na built-in trackpad na tastaturici.
 
Eon ne radi ni na jednom Android emulatoru?

Послато са Lenovo A2010-a уз помоћ Тапатока
 
v2.16 EON TV aplikacije meni ne radi kako treba na Memu emulatoru (koji je na Android 5.1.1).
Ne reaguje na tastaturu i miša (znači pusti N1 stream i dalje nema mrdanja). Prethodne verzije su radile. Obična EON aplikacija i dalje radi kako treba. Sad baš instaliram Bluestacks 3N emulator (koji koristi Android 7.1.1) da testiram na njemu da li rade kontrole.


EDIT: Rade kontrole kako treba na Bluestacks 3N emulatoru. Pošto Memu nema noviji "ROM" od 5.1.1 ne mogu da uporedim da li je baš do verzije Android-a ili je neka razlika između ta 2 emulatora što se tiče emulacije input-a / kontrola.
 
Poslednja izmena:
Da li je ako instaliram browser na android tv box i gledam EON kvalitetnija slika (veći bitrate ili možda fps) nego na EON običnoj ne TV aplikaciji? Koji browser je najbolji za gledanje EON-a na android tv box-u? Alfawise H96pro plus..
 
Nije, isti bitrate i fps za sajt i phone/tablet aplikacije. Zašto bi se uopšte maltretirao sa gledanjem u browseru ako na tako nešto nisi prinuđen (ako aplikacija ne radi na tom uređaju)?
 
Instalirao bluestacks ulogovao se,zvuka ima slike nema... Neupotrebljivo

Послато са Lenovo A2010-a уз помоћ Тапатока
 
Matora ti grafička :D Probaj eventualno da u Bluestacks Settings promeniš "Engine" sa OpenGL na DirectX...
 
Mogu li nekako da se izvuku m3u linkovi kroz neki Android emulator?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Mogu li nekako da se izvuku m3u linkovi kroz neki Android emulator?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Mogu, doduše ne na taj način, ali mogu.
Ali, rade par sekundi, a potom se učitava novi strim i sve tako.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da li je ako instaliram browser na android tv box i gledam EON kvalitetnija slika (veći bitrate ili možda fps) nego na EON običnoj ne TV aplikaciji? Koji browser je najbolji za gledanje EON-a na android tv box-u? Alfawise H96pro plus..

Ja imam utisak da jeste bolje.
Chrome, desktop mode, isti box. Probaj bas, uporedi i javi. Meni se cini da je bolje nego obicna app, veci bit rate. Na hbo se vidi razlika.
 
Imam jedno pitanje, neko ga je postavio oooodavno ali niko mu nije odgovorio(bar ne zadovoljavajucim odgovorom da se meni svidelo), ima finih dokumentaraca od danas vezanih za W.C. na History-u pocev od veceras i ja bi to da snimim nekako(naravno sa nasim titlom). Koje su mi opcije sem nekog screen capture programa da to udradim. Ako ne postoji elegantnije rešenje onda mi recite kojim programom to da odradim jer sa Camtasia nisam nesto zadovoljan ili gresim prilikom odabira rezolucije fps-a. Naravno snimao bi preko EON-a zaboravih da napomenem u prvoj recenici...
 
Video klub radi??? Nisam kuci da probam...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Samsung/Tizen? EON 1.26 (iz aprila), kaže nema novija.
 
Ja preko andoid boxa koristim.Znam da je nesto 2.10 ili kako vec ide
 
I ja sam na android boxu, ver 2.16


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
@shamanNS samo da ti se zahvalim...radi!!!:) puno pozdrava i jos jednom hvala na savetu
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, da li eon radi na amazon fire stack?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Valjda će nekad biti Panasonic.

Ne mogu da shvatim ovo da rade teslu, a Panasonic ne...
 
Sami proizvođači odlučuju šta će da ubace u ponudu svojih televizora a ne sbb tako da bi sam Panasonic trebo da odradi eon aplikaciju za svoje modele tj njihov distributer za našu zamlju.
 
@jok: Ne lupetaj, kad ne znaš.
Sve EON aplikacije "odrađuje" UnitedCloud tim. Ono gde se sami TV proizvođači eventualno pitaju je da li će da dozvole aplikacije da bude u njihovom "store"-u. Mada i to se primarno svodi na to da li će UnitedCloud ti da se "cima" da razvija aplikaciju za određenu platformu pa onda i da odradi "submit" aplikacija na oficijelni "store".


@ Ma®e: Pa lako im je da "rade Teslu" kad je posao već urađen. Tesla koristi Android OS, Philips koristi Android, Sony koristi Android. Znači u praksi ne novina da su ta 2 brenda dodata u listu podržanih modela.
A Panasonic koristiš šta, pokojni Firefox OS?

A s obzirom da još uvek nemaju aplikaciju za Apple-ov TvOS čisto sumnjam da će sledeći na redu da bude Panasonic...
 
Poslednja izmena:
Na koliko različitih televizora može da se koristi EON aplikacija sa istim nalogom?
 
Ako misliš na "Eon TV" /SmartTV aplikaciju (a ne na običnu Android aplikaciju koja ne može da se koristi sa TV daljincem) odgovor je samo na jednom TV-u (i taj 1 samo ukoliko koristiš odgovarajući paket usluga, što je u slučaju Duo/Trio paketa 2 najskuplja : Gold Extra i Gold Premium).
 
Nazad
Vrh Dno