Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Imaš samostalni EON, koji se ne dobija uz neke druge usluge i koji se posebno plaća. On jednako radi kod svih provajdera u Srbiji. Običan EON takođe radi kod svih provajdera, ali samo na SBBu (i kod nekih mobilnih mreža) možeš da gledaš sve programe. Recimo, Sport klubovi ne rade svuda.
Nisam probao inostranstvo, pa ne znam kakva su ograničenja.
 
Može malo pojašnjenje, u vezi ovog samostalnog EON-a kod svih provajdera? na koji način da to dobijem?
 
Nisi dobro razumeo šta ti drugi pišu. EON je usluga koju nudi samo SBB i Telemach za susedne države. Koliko sam upućen varijanta "samotalni EON" postoji samo kod SBB-a i namenjena je samo za Srbiju. Ne znam gde se u celu priču uklapa to tvoje spominjanje "pošta net"... tj šta ti u stvari imaš trenutno i šta hoćeš da postigneš.
Ako tvoj TV pprovajder nudi praćenje TV programa putem Android aplikacije to znači da možeš da koristiš "android box" uređaj da to pratiš... Ako provajder nema u ponudi takvu dodatnu uslugu ne može tebi Android box magično omogućiti taj vidi praćenja TV sadržaja. Još ako u kombinaciju dodaješ to da želiš da uslugu koristiš u drugoj državi...

A samostalni EON je SBB usluga, znači potpisuješ ugovor sa SBB-om, plaćaš im 1400 din mesečno i to je to, radi svuda u Srbiji. Ne plaćaš im za kablovsku TV, ne plaćaš im za internet.. usluga radi preko nečijeg drugog interneta.

https://eon.sbb.rs/gledaj-eon


Da li i kako radi u Bosni i ostalim državama u kojima postoji "besplatni EON"/"EON kao dodatna usluga uz ugovor za kablovsku TV" to je pitanje i to bi morao da testira neko ko ima takav ugovor, a takvih nije mnogo.
 
Ako nekoga interesuje, Eon TV app ne radi dobro deinterlace ni na Shield 2017. Kod komsije video. Ne mogu dakle da probam testiram ako neko trazi.
Kaze da je "malo" bolje na samom TV, ali posto postojio ogranicenje da prebacujes uredjaj samo jednom mseceno nisam video, ali covek se razume, verujem mu. Sem toga popljuvao app za TV na Samsungu. Zabaguje, zaglavi TV kad ostane da radi, a recimo TV ode u sleep po timeru. Cesto je morao reinstall jer nece da se startuje nakoh krahiranja. KS7000. Zato je i prebacio na shield. Prenosim za TV sta mi je rekao, a na shieldu radi kao i na ostalim boksevima - deinterlace los. Primecuje se na sportskim kanalima. Dakle, nije do "kineza" ...
 
Pa Android bre... Svi ti kinezi (pa čak i Amlogic koji voli baš da se pravi pametan sa video decoding-om) dosta bolje rade pod LibreELEC.
 
Ako tvoj TV pprovajder nudi praćenje TV programa putem Android aplikacije to znači da možeš da koristiš "android box" uređaj da to pratiš... Ako provajder nema u ponudi takvu dodatnu uslugu ne može tebi Android box magično omogućiti taj vidi praćenja TV sadržaja. Još ako u kombinaciju dodaješ to da želiš da uslugu koristiš u drugoj državi...

A samostalni EON je SBB usluga, znači potpisuješ ugovor sa SBB-om, plaćaš im 1400 din mesečno i to je to, radi svuda u Srbiji. Ne plaćaš im za kablovsku TV, ne plaćaš im za internet.. usluga radi preko nečijeg drugog interneta.

Hvala na pojašnjenju. Ispravite me ako grešnim, SBB koliko sam skapirao daje mogućnost gledanja preko android uređaja (valjda time i preko android boxa), ali mi ponuda njihovih kanala ne odgovara (odgovara mi Pošta net). Nemam trenutno kablovsku ni net, odlučujem se kom jatu da se pridržim.

Ovo za samostalan EON još ne razumem. Ako im ne plaćam za kablovsku, znači li to da onda on služi za praćenje kablovske drugih operatera (Npr. pošta net)? Ako da, što onda on ne bi bio dostupan svakome kome dam moju šifru, bez obzira na lokaciju.
 
Pa ako ti ne odgovara SBB ponuda kanala zašto uopšte diskutujemo o EON usluzi?? EON je SSB/Telemach/United Group usluga, primarno dodatna usluga tj dodatni vidi (takozvani "multiscreen") uz osnovnu kablovsku pretplatu.. a od decembra 2017. SBB je to uveo kao samostalnu uslugu (znači tamo gde nemaju njihovu kablovsku mrežu imaju "samostalni EON" i D3i kao alternative TotalTV-u / satelitskoj za ljude kojima odgovara ta njihova ponuda kanala). Znači umesto da im plaćaš pretplatu za kablovsku (koju ne mogu da ti ponude jer na tvojoj lokaciji/ u tvom gradu/ u tvom selu.. nemaju kablovsku "mrežu"/infrastrukturu) TV uslugu ti im plaćaš za "IPTV" tj "OTT" tip TV usluge sa istom tom ponudom kanala koju nude za kablovsku TV. Razlika je u tehnologiji kojom se isporučuju kanali.
Tako da neko na selu može npr da plaća ADSL internet Telekomu/ Beotelu/kom god ADSL provajderu, ili čak i lokalnom WiFi provajderu da plaća net... a SBB-u plaćaš za TV uslugu koja radi kroz taj tuđi internet. (= naravno da ti treba internet konekcija da bi koristio EON uslugu, nije to "Antena TV" niti Total već radi preko interneta).

Godinama u nazad je tu klasu korisnika pokrivala D3i usluga (uz koju si dobijao "besplatni EON" na kojem limitiraju pristup nekim bitnim kanalima)a od kraja prošle godine su dodali i "samostalni EON" kao još jednu opciju. Znači ti njima 1400 din oni tebi MojSBB nalog i pravo na 2 istovremena EON stream-a da gledaš osnovni SBB paket. Kao što ljudi plaćaju Netflix, HBO Go i slično... samo za live TV sadržaj. U zavisnosti od ugovora većina D3, D3i i Total korisnika uz taj uguvor za tu osnovnu uslugu dobijaju "besplatni EON" za dž.. koji se od "samotalni EON" razlikuje pre svega u tome da za "besplatni" blokiraju određene kanale kad pristupaš sa internetom koji nije SBB-ov. Kod "samostalni" toga nema... u Srbiji.

Možda ja nisam baš sasvim u toku ali koliko sam ja upućen Pošta je maltene jedini provajder koji nema "OTT"/IPTV/multiscreen uslugu (za praćenje TV kanala preko aplikacija, browsera i ostali uređaja) ?
SBB, Telekom/MTS, Orion, ExeNet, Kopernikus... svi imaju takvu uslugu (kvalitet iste naravno varira).

Šta od tih usluga i šta od kanala koje imaju u ponudi radi u scenariju kad se koristi van države za koju je namenjena (Srbija) to već nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
Očigledno je potrebno da neki od diskutanata odrade bar bazičan IQ test,
kako bi bili u stanju da nešto ukapiraju.
Velika zahvalnost @shamanNS na tome što podrobno objašnjava svim neupućenima,
na način da to može da ukapira bilo ko, I guess....

Da, EON je verovatno i zamišljen da konačno zameni D3i uslugu, koju ja koristim poslednje 4 godine,
obzirom da živim u jednom banatskom selu koje ima u ponudi MTS -ov VDSL (100Mbps, 50 Mbps, njihovu optiku, ali nema SBB kablovsku, niti će verovatno ikada i imati),
samim tim D3i mi se nametnula kao najbolja moguća opcija.
Jer uz potonji EON (koji omogućava 7 dana gledanja svih sadržaja unazad), D3i je tu opciju (catch up tv 72 h unazad) imao odmah i bila je uključena u cenu pretplate,
dok je kod drugih meni dostupnih opcija (mtsTV, Total TV, Orion TV, Antena Plus) ta usluga se ili naplaćivala i bila parcijalna ili naprosto nije ni postojala.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim D3i od 2015. u jednom sremskom selu ... koje naravno da nema MTS optiku u ponudi (nema ni jedan jedini "istureni stepen" za xDSL), i šanse da će imati su tu negde sa šansom da će imati bilo čiju kablovsku ... al ajd bar sam sretno 300m od centrale pa mogu da imam VDSL 50 Mbps.
 
U Bosni EON može da se dobije preko pretplate na Total TV.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
A na M:Tel mreži radi i nalog iz Srbije. Rade svi SK i Fox kanali na taj način
 
shamanNS, hvala puno na trudu i detaljnosti.

Ono što me zbunilo je što si u pretposlednjem postu napisao da za "samostalni EON" "Ne plaćaš im za kablovsku TV, ne plaćaš im za internet", pomislio sam da samostalni EON služi kao multiscrean usluga za bilo kog TV provajdera. Dodatno pumba1 na prethodnoj strani je naveo da postoje provajderi koji to nude, nisam ga baš razumio...

E sad, da li postoji neki takav nezavisni multiscrean servis, nezavisan od svih operatera, neka vrsta VPN-a za shareovanje sadržaja sa mogućnošću nezavisnog odabira sadržaja?
Cilj mi je da oslobodim penzionere dodatnog nameta (ugovora sa TV provajderom), i da to ne bude SBB (nemaju RTRS ni arenu sport). Neki hack sigurno postoji :)
 
Ne postoji to što ti želiš
 
Koliko su uopste te IPTV liste pouzdane, ima ih u ponudi mali milion?
 
Može li malo objašnjenje u vezi tih IPTV lista, to mi je potpuno nepoznato...

Orion TV prepaid može biti rešenje, to sam u međuvremnu saznao...
 
Nekako sam i ja stekao takav utisak, dzaba im 1000 kanala ako ne radi stabilno.
 
Slabo je to i jako nepouzdano
Kako možeš da tvrdiš nešta što nisi siguran?
Ja koristim 2 plaćene liste koje rade bez greške već 2 godine.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Može li malo objašnjenje u vezi tih IPTV lista, to mi je potpuno nepoznato...
Ukratko, dobijes pristup serveru koji restrimuje tv kanale. Ima ih besplatnih, ali ono sto iole valja se placa. Izbor kanala je na pojedinim stvarno fantastican, ali cisto sumnjam da su pouzdani kao legalni distributeri.Naravno, u pitanju je piraterija, nesto tipa card sharing na satelitskoj. Koliko sam video, neki IPTV rade preko android box-ova, a pojedini mogu i preko aplikacije za smart tv-e tipa LG i Samsung.Nemam licnih iskustava niti znam iz prve ruke vise o ovome.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim 2 plaćene liste koje rade bez greške već 2 godine.
Ajde onda iznesi malo detalja, znaci nemas problema ni kad se na strim nakaci veliki broj korisnika, nesto tipa utakmice i sl?
 
Postoje kvalitetne iptv liste, ali nijedna nece biti na nivou legalnog provajdera. Ali ima dobrih listi. Bez PMa ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ajde onda iznesi malo detalja, znaci nemas problema ni kad se na strim nakaci veliki broj korisnika, nesto tipa utakmice i sl?
Pa svaki korisnik dobija svoj user&pass. Što se tiče kako radi - testirano na finalu lige šampiona u fudbalu sa preko 1500 korisnika u istom trenutku, od kojih je preko 1000 gledalo na areni 1080@50fps. I slika ni jednom nije štucnula.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Kako možeš da tvrdiš nešta što nisi siguran?
Ja koristim 2 plaćene liste koje rade bez greške već 2 godine.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока

siguran sam vrlo, jer sam debelo upućen u problematiku
dobre liste koštaju vrlo
one koje se kupe za cenu leba i mleka ne vrede ničemu
 
Nisam upucen a zanima me, sta to znaci kosta mnogo? Oglasi puni lista za 1000 dinara mesecno, jel to spada u jeftinu ili skupu kategoriju?
 
to ne vredi ničemu

dobre liste se kupuju preko privatnih kanala, a ne javno, gde je nakačeno po milion karikiram korisnika

i ne, ne prodajem liste, tako da me nemojte kontaktirati povodom toga
 
Poslednja izmena:
Nisam upucen a zanima me, sta to znaci kosta mnogo? Oglasi puni lista za 1000 dinara mesecno, jel to spada u jeftinu ili skupu kategoriju?
Kupi za jedan mesec i probaj pa ćeš videti da li ti odgovara. I gde god da se prodaju cena ne bi trebalo da bude mnogo visoka jer onda to niko ne bi ni kupovao već bi platio legalnu uslugu.


to ne vredi ničemu

dobre liste se kupuju preko privatnih kanala, a ne javno, gde je nakačeno po milion karikiram korisnika

i ne, ne prodajem liste, tako da me nemojte kontaktirati povodom toga

Jesi li ti nekad koristio takve liste? Baš me zanima na osnovu čega tvrdiš da ne vrede.
 
Poslednja izmena:
Neću da se raspravljam, neka kupuje ko šta hoće za svoje novce.
Ovo je i ovako EON tema
 
Što se tiče EONa, juče su mi u SBB saopštili da EON ne radi na android boxu.
Ja pitam kako možete da razaznate da li sam EON instalirao na andorid boxu ili na tabletu, oni kažu... možemo, na android box ne može!
Uz to tvrde da samo sa posebnim paktetom gold extra čini mi se može se dobiti EON na jednom smart TV-u, koji može biti android (ali ne može na andoid box!)
 
Nazad
Vrh Dno