Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

To "3 mobilne aplikacije" u prevodu na srpski znači da možeš da registruješ 3 non-smart uređaja ( = browser i telefon/tablet app) od kojih samo na 1 možeš aktivno da gledaš nešto. Dakle kad gledaš na kompu na tabletu neće da može (dobićeš poruku da neko već gleda.
2 stream-a istovremeno može samo u varijanta 1 Smart + 1 ne-Smart. Kad bi na random kineza instalirao SmartTV app (ili na SmartTV za Android, Tizen ili WebOS) onda bi mogao istovremeno još komp ili tablet. Ako na kineza staviš Eon app za telefone onda ne može.

Nisam siguran samo kakva je situacija sa tim prepaid "mini" paketima i kad se uzme Eon box: da li imaš ili nemaš pravo na taj još jedan SmartTV "slot". Ako imaš onda tako podižeš broj istovremenih stream-ova na 3: Eon box + SmartTV app + ne-smart gde god.
To definitivno radi na postpaid Light / Full / Premium paketima, a za te mini pakete...
 
To "3 mobilne aplikacije" u prevodu na srpski znači da možeš da registruješ 3 non-smart uređaja ( = browser i telefon/tablet app) od kojih samo na 1 možeš aktivno da gledaš nešto. Dakle kad gledaš na kompu na tabletu neće da može (dobićeš poruku da neko već gleda.
2 stream-a istovremeno može samo u varijanta 1 Smart + 1 ne-Smart. Kad bi na random kineza instalirao SmartTV app (ili na SmartTV za Android, Tizen ili WebOS) onda bi mogao istovremeno još komp ili tablet. Ako na kineza staviš Eon app za telefone onda ne može.

Nisam siguran samo kakva je situacija sa tim prepaid "mini" paketima i kad se uzme Eon box: da li imaš ili nemaš pravo na taj još jedan SmartTV "slot". Ako imaš onda tako podižeš broj istovremenih stream-ova na 3: Eon box + SmartTV app + ne-smart gde god.
To definitivno radi na postpaid Light / Full / Premium paketima, a za te mini pakete...
Uzeh porodicni+sport paket sad je jos pitanje kako na random android boxu setovati da bude smart, jel ima neka SMARTTV app da postoji mogucnost da se prijavim sa sbb nalogom ili?
 
Poslednja izmena:
SmartTV app zahteva aktivaciju koodom, pojavi se kod na tv-u pa ga zatin uneses na mojsbb profilu, pod uslovom da ti je na pretplacenom paketu omogucena SmartTV opcija.
 
Da li EON podrzava snimanje sadrzaja koji je vec bio emitovan na nekom kanalu? Ja nisam njihov korisnik pa ne mogu da proverim. Naime, ukucani uhvatili neki film od polovine i hteli bi da ga pogledaju ceo ali moj provajder to ne podrzava a po bibliotekama po internetu ne postoje titlovi.
 
Hmm u redu, hvala.
Da li neko moze da mi pozajmi/omoguci pristup EON-u na par dana? Treba mi samo zbog tog jednog filma.
 
Mislim jeste off topic, ali ako nije tajna: Koji je film u pitanju?
P.S. Nemam EON :(
 
TV mi ne prepoznaje EON box, povežem ga, izađe mi EON logo sve normalno i onda samo dobijem crn ekran i poruku da tv ne dobija nikakav signal. Povezivao sam druge kablovske na tv i radi normalno, ali sam povezivao i ovaj eon box na druge televizore i radi bez problema. Probao sam da menjam rezoluciju na eon-u, ali i dalje nema nikakve razlike.
 
Probaj Black level na Low za taj HDMI port...
 
Kako menjaš rezoluciju na Eon-u ako tv kaže da nema signala?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
O ovome se verovatno već puno puta pričalo do sada:
Kada se EON koristi na drugoj mreži koja nije SBB, ima li kanala koji su blokirani?
Ako da, jesu li su to neki sporedni kanali ili ključni kanali (N1, Nova S, Fox, SK...)? Hvala.

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
Da li je potrebno menjati HDMI kabal koji ide uz EON za gledanje 4K ili ne ?

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
Netacno. Koristim vip vikend net i rade svi. Verovatno si mislio na telekom ip. Tu je onda moguce da je tako.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Na MTS mreži ne rade i nekim lokalnim provajderima ne rade... Po unutrašnjosti gotovo nikako...

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Netacno. Koristim vip vikend net i rade svi. Verovatno si mislio na telekom ip. Tu je onda moguce da je tako.
Hvala na odgovoru, imam EON nalog pa me zanimalo da li će raditi N1 i Nova S kad nisam na SBB-u -- načelno.
Znači, zavisi od mreže. Na Telekomu (i njihovim provajderima) neće, na Vipu hoće, itd, dakle -- šareno?! ;)
 
Imam još jedno EON pitanje o čemu se verovatno pričalo; iako koristim SBB i dalje sam na D3; EON app i EON.tv nisam mnogo kotistio, pa molim za savet.
Moji prijatelji imaju letnju kuću gde povremeno idu i tamo TotalTV (SBB satelitska). Minimalna pripejd TotalTV uplata je za 3 meseca (oko 4.000din), a oni ostanu dve sedmice, pa dođu za 2 meseca i slično. Ne isplati se. Nose Vip Net ruter sa sobom i imaju dobar 4G prijem tamo.

Mogu li oni TotalTV da zamene Vip Net-om i Android TV Box-om i EON aplikacijom na njemu, i koliko je to praktično za (starije) ljude?
Bitno je da imaju glavne SBB kanale: N1, Nova S, SK, Fox, Sinestar...

Ako može, koje su mane i problemi tog rešenja? Koristili bi air mouse za biranje kanala, bolje nego daljinski od TV Box-a? Ili daljinac od TV Box-a može da pokrije komande na koje su navikli: EPG, back, info, premotavanje unazad? (Video sam da EON daljinac sasvim drugačije izgleda od D3 daljinca, nema nazive, samo simbole, manje testera, druga logika pomalo, zato i pitam.)

TV Box nemaju, kupili bi neki ako je to ok rešenje.
Imaju dva televizora, to bi značilo 2x Android Box?

Svaki savet je dobrodošao i veliko hvala! :)
 
U principu moze, samo se plasim da ce brzo potrositi gigabajte.
 
^ Koliko misliš da troši EON HD prikaz za 15h TV-a na dan (dva uređaja)? ;)
Da li je to jedina mana?
 
Lol. 100 GB mesečno na Vip "kućnom" netu bi otišlo za 30-ak sati HD stream-a (znači, za ceo mesec imaš ukupno 30 sati i to da net ne koriste ni za šta drugo) ... a ti pričaš o 15 sati dnevno :D :D

7 Mbps je HD stream na Eon, dakle 0.87 megabajta za svaku sekund. 3GB za sat vremena.
 
Poslednja izmena:
Hvala, sve jasno. Možda sam preterao sa 15 sati dnevno na dva televizora.

Da li u Eon aplikaciji koja bi bila instalirana na Android TV box-u može da se izabere kvalitet slike, recimo 720p, 480p?

ako bi zanemarili ovaj problem da li postoji još neki? :)
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, imam EON nalog pa me zanimalo da li će raditi N1 i Nova S kad nisam na SBB-u -- načelno.
Znači, zavisi od mreže. Na Telekomu (i njihovim provajderima) neće, na Vipu hoće, itd, dakle -- šareno?! ;)
Hoce i na telenor i mts (mobilna telefonija). Na telekom adsl, optika ne rade. Za supernova ne znam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Imam još jedno EON pitanje o čemu se verovatno pričalo; iako koristim SBB i dalje sam na D3; EON app i EON.tv nisam mnogo kotistio, pa molim za savet.
Moji prijatelji imaju letnju kuću gde povremeno idu i tamo TotalTV (SBB satelitska). Minimalna pripejd TotalTV uplata je za 3 meseca (oko 4.000din), a oni ostanu dve sedmice, pa dođu za 2 meseca i slično. Ne isplati se. Nose Vip Net ruter sa sobom i imaju dobar 4G prijem tamo.

Mogu li oni TotalTV da zamene Vip Net-om i Android TV Box-om i EON aplikacijom na njemu, i koliko je to praktično za (starije) ljude?
Bitno je da imaju glavne SBB kanale: N1, Nova S, SK, Fox, Sinestar...

Ako može, koje su mane i problemi tog rešenja? Koristili bi air mouse za biranje kanala, bolje nego daljinski od TV Box-a? Ili daljinac od TV Box-a može da pokrije komande na koje su navikli: EPG, back, info, premotavanje unazad? (Video sam da EON daljinac sasvim drugačije izgleda od D3 daljinca, nema nazive, samo simbole, manje testera, druga logika pomalo, zato i pitam.)

TV Box nemaju, kupili bi neki ako je to ok rešenje.
Imaju dva televizora, to bi značilo 2x Android Box?

Svaki savet je dobrodošao i veliko hvala! :)
Najbolja varijanta ti je vip vikend net. Pripejd je i biras na koliko ces dana i toliko placas. Neogranicen je internet ali su sesije na 2 sata. Ja ga koristim u kombinaciji sa google chomecast i eonom app u vikendici. E sad pitanje je koliko bi se ti stariji ljudi snasli? Da li je bolje android box ili ova kombinacija?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najbolja varijanta ti je vip vikend net. Pripejd je i biras na koliko ces dana i toliko placas. Neogranicen je internet ali su sesije na 2 sata. Ja ga koristim u kombinaciji sa google chomecast i eonom app u vikendici. E sad pitanje je koliko bi se ti stariji ljudi snasli? Da li je bolje android box ili ova kombinacija?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Gde im je to bolja varijanta kad sad za total plaćaju za 3 meseca oko 4000 a vip vikend net bi ih samo on toliko košto.
A iz pisanja se da zaključiti da već poseduju vip kućni net.
Net za 1 dan 250 RSD
Net za 2 dana 390 RSD
Net za 7 dana 990 RSD
Net za mesec dana 3490 RSD

Hvala, sve jasno. Možda sam preterao sa 15 sati dnevno na dva televizora.

Da li u Eon aplikaciji koja bi bila instalirana na Android TV box-u može da se izabere kvalitet slike, recimo 720p, 480p?

ako bi zanemarili ovaj problem da li postoji još neki? :)

Pstoji podešavanje strima na brzine od 2 Mbps,4 Mbps i 7 Mbps ali to bi na 2 uređaja i da stave 2 Mbps bilo mučno za gledanje čak i na tv od 32" a opet bi trošilo 1.8GB po satu.
 
Poslednja izmena:
Gde im je to bolja varijanta kad sad za total plaćaju za 3 meseca oko 4000 a vip vikend net bi ih samo on toliko košto.
A iz pisanja se da zaključiti da već poseduju vip kućni net.
Net za 1 dan 250 RSD
Net za 2 dana 390 RSD
Net za 7 dana 990 RSD
Net za mesec dana 3490 RSD



Pstoji podešavanje strima na brzine od 2 Mbps,4 Mbps i 7 Mbps ali to bi na 2 uređaja i da stave 2 Mbps bilo mučno za gledanje čak i na tv od 32" a opet bi trošilo 1.8GB po satu.
Da ali za total placas na ugovor- verovatno na godinu ili dve i to svaki mesec. Koristio ili ne. Ovo placas samo kad koristis. Kucni net za striming eon i sl ne preporucujem ( bilo kod vipa ili telenora). Ja potrosim bar pola terabajta mesecno. U svakom slucaju treba da vidi u skladu sa potrebama da odluci.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Sad videh da je pripejd total. Opet sa kucnim netom koji imaju mislim da im je to losije resenje ako su povremeno tamo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno