Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Ja imam sk4k na eon boxu i preko d3cam na drugom tvu

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Naravno, i jedno i drugo se oslanjaju na kabl tj dvb-c signal.

SK 4K uzima negde oko 15-16 mgbt pa racunaju verovatno da im je to mnogo za stream.
 
Isto je

Sent from my Mi 9 SE

Pitam, jer planiram da uzmem EON, pa da box koristim na drugom tv u, a da na prvom (LG smart), koristim aplikaciju, obzirom da se uz EON dobija D3 mini ili cam. Zbog vracanja unazad mi najvise...Inace koristim trenutno trio gold, ja bi najradije zadrzao postojeci d3 uredjaj...ali ne može...
 
Ne možeš da koristiš nemodifikovan smartphone apk na tom boksu (tj ni jednom "kinezu" koji fura Android za telefone). Kraj priče.
Izmeni posljednju verziju koja nema tu "jel nije smartphone?" proveru (beše v1. 8.120?) da laže server da je u pitanju v1.8.200.

Meni je malo nejasno zasto ne moze smartphone apk na "smartphone" boxu? sta apk proverava ustvari?
jasno mi je zasto smartphone apk ne moze na androidtv.
 
Zato što SBB ne želi da gledaš Eon na više TV-ova tj da oni kojima "pozajmiš" login podatke uživaju stream na velikom ekranu. Da nije tako ne bi pravili totalno veštački limit broja SmartTV uređaja po jednom nalogu.
Pa su pre par meseci ubacili kod koji blokira upotrebu na kineskim "Android box" uređajima.

A zašto ne radi na box sa smartphone OS? Zato što je lako detektovati šta je telefon a šta nije. Npr telefon nema ethernet port a box ima. Žiroskop, GPS...
 
Da li još uvek stoji ona "EON aktivacija Promo" u MojSBB/MojEON portalu koja povećava broj uređaja sa 3 ili 5 na 8 i 1 Smart TV na 2?

Mislim da smo o tome pričali prošlog meseca u ovoj temi.
 
Jel ima razlike izmedju eon box i eon tv aplikacije, posebno kad je u pitanju slika?

Nije bas isto, 1-2s je slika "zamrznuta" kada prebacujes kanale preko app-a, box je malo brzi. Doduse zavisi od toga koliko je "brz" i sam TV, mozda, ovo je na LG B8, za HD kanale, koje iskljucivo gledam.

Kvalitet je slican, mada, sticem utisak da je mozda malkice bolji preko boxa.

Pitanje je samo da li to opravdava koriscenje posebnog daljinca/zauzece HDMI porta.
 
Poslednja izmena:
HBO HD je u HIT paketu? EON FULL ima HIT paket kanala u kojem ne vidim HBO HD u onoj listi.

A u dokumentu objavljenom pre par dana piše ovo...

Šta je tačno? :D

_20190908_015506.jpg
 
Pa realno na tom Shorts TV i nema sta da se pogleda, ni HBO mi nije nista posebno, Cinemax je ono sto valja od filmskih kanala

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
HBO HD je u HIT paketu? EON FULL ima HIT paket kanala u kojem ne vidim HBO HD u onoj listi.

A u dokumentu objavljenom pre par dana piše ovo...

Šta je tačno? :D

Pogledajte prilog 274531

HM, ja pre neki dan prešao na EON Full i dobio 12 meseci HBO HD paket za dž... tako piše u ugovoru, nego nema više Cinemaxa koji je bolji istekla promocija.... možda bude opet od 15.12. :)
 
Poslednja izmena:
HM, ja pre neki dan prešao na EON Full i dobio 12 meseci HBO HD paket za dž... tako piše u ugovoru, nego nema više Cinemaxa koji je bolji istekla promocija.... možda bude opet od 15.12. :)

Svake godine od 15.12. do 15.01. otključavaju sve kanale/pakete?

Na isti način kao ovo sad šta je bilo od 15.5. 31.8.?
 
Jeste, bude prvo gratis otkljčuvanje svih kanala 15.12. koje traje mesec dana a ona da obično od 01.01. bude poskupljenje paketa za 100 din ;)
 
Postoji li VPN koji će mi odblokirati kanale (Sport klub) kad sam izvan SBB mreže?

I koji serveri rešavaju taj problem? Srpski, Hrvatski i Slovenski? Da li mogu Francuski serveri? Pitam zato što je neki lik na YouTube objavio video kako je sa Hide my ip besplatnim VPN-om odblokirao kanale povezavši se na Francuski server.

Postoji li neki VPN na kojem free trial može da se obnavlja? Ja znam za par njih ali nemaju potrebne servere za EON. :)
 
Ako VPN ima bih servere to je sigurica
 
Pa nije ni ExpressVPN baš 100 posto rješenje a nije ni Nord. Ja koristim Telemach u BiH i sad sam bio na odmoru u Hr i ponio sa sobom Amazon Fire Stick radi Eon - a između ostalog. Nisam uspio ni sa jednim VPN natjerati da pusti Arene u Hrvatskoj, ni sa ExpressVPN ni sa Nord. Recimo Hayat tv ne otvara kad isključim VPN. Kad uključim i stavim server BiH onda otvori Hayat. Ali Arene nisam uspio
 
Ја ту ништа не видим ново осим тог "HD" знака, слика и квалитет су исти. :d
 
Pa ovo je dranje, ja imam trio gold extra optiku i istice mi ugovor, brzina 300/30. Sad treba da dam 5000 din za to isto sa uvaljenim Pink paketima, koji ce mi klinac Pink paket, dovoljno je sto uvaljuju duple pakete neHD i HD sad jos i ovu djubrad. Ko voli rijalitije i ispiranje mozga nek izvoli ali ja to necu. Koji bezobrazluk u roku 2 godine komplet promena paketa na optici i veca cena, pitam se dokle? Svake godine ide povecanje za nekih 100-200 din ako se dobro secam, sad komplet novi paketi, koji ce mi klinac EON, bezvezni TV paketi i 5000 din za paket tj. brzinu neta koju vec imam.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa ovo je dranje, ja imam trio gold extra optiku i istice mi ugovor, brzina 300/30. Sad treba da dam 5000 din za to isto sa uvaljenim Pink paketima, koji ce mi klinac Pink paket, dovoljno je sto uvaljuju duple pakete neHD i HD sad jos i ovu djubrad. Ko voli rijalitije i ispiranje mozga nek izvoli ali ja to necu. Koji bezobrazluk u roku 2 godine komplet promena paketa na optici i veca cena, pitam se dokle? Svake godine ide povecanje za nekih 100-200 din ako se dobro secam, sad komplet novi paketi, koji ce mi klinac EON, bezvezni TV paketi i 5000 din za paket tj. brzinu neta koju vec imam.

Pa obicno ne mora promena na nove pakete, koristis i dalje stari paket, i nakon sto istekne UO.
 
Pa obicno ne mora promena na nove pakete, koristis i dalje stari paket, i nakon sto istekne UO.
To cu i da uradim, ne menja mi se ni oprema, meni radi, nemam nikakve Tehnikolore, konacno su mi osposobili oba broja telefona da mogu jedan drugog da zovu.....
 
jedno banalno pitanje [emoji23][emoji1787],EON aplikacija na fonu mi radi samo u landscape modu nece portret nikako a nezgodno i nepregledno listat menije u landscape, kako to rijesiti.

Sent from my Huawei Mate 20X
 
Nazad
Vrh Dno