Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Еон ТВ апликација има велико кашњење, сигурно 30 секунди.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Jeste za vracanje ali ne i za live gledanje.

Signal ulazi kablom.
 
Kablom mogu da ulaze razne vrste signala. Ovde je u pitanju iptv koliko znam, pa nije taj "kabl" na koji ti misliš. WiFi sam po sebi ne pravi značajno kašnjenje.

Pričam o eon-u van mreže, da ne bude zabune.
 
Poslednja izmena:
Sve je lepo odbjašnjeno milion puta samo treba znati pročitati :p
 
Naravno ali kad vise se ne zna ko gde sta da pita pa dolazi do zabuna.

Meni bi naprimer njegovo pitanje trebalo da ide u ovu temu jer je EON van mreze naslednik ove usluge, u ovoj temi se pise 2-3 strane o eon boksu a opet ima posebno za njega i tako u krug ...
 
Pa aj sad svakog ponaosob da ispravljamo, pa to je Sizifov posao, neki ne obraćaju pažnju, za neke je sve to isto, sve je to SBB ogranak. Ovo je namenjeno za smart aplikaciju (EON multiscreen za androide/ios/tablete) , web verziju i smart TV app, a 80% strana je o boksu ili o problemima da li sklopiti sa SBB-om ugovor, koji su benefiti... Pola njih ni ne razume razliku da je "pokojni" D3GO sadašnja EON aplikacija koja ne uključuje boks. Neko ko nije siguran zalepi isto pitanje u svaku SBB temu pa gde dobije pomoć.
 
Dpdatni uredjaj

Da li neko ima info, može li se uzeti još jedan eon box za treći tv (naravno uz doplatu)?
Koristim eon premium paket.
 
Људи која је шифра за родитељску контролу. Опет се закључао неко канал ЅCFI, и раније су се понекад неки канали закључи.
Пробао сам 1234, 1111, 0000, 2580 и неће.


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Oprostite ako je negde već pisalo, nov sam u ovome. Nikako ne mogu da instaliram eon android aplikaciju na X96 Max 2GB DDR4/16G 64-bit S905X2 Ghz, android verzija 8.1. Piše da aplikacija nije kompatibilna sa uređajem. Ima li nekog rešenja? Mora li drugi box?
 
Људи која је шифра за родитељску контролу. Опет се закључао неко канал ЅCFI, и раније су се понекад неки канали закључи.
Пробао сам 1234, 1111, 0000, 2580 и неће.


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Ako nisi menjao 1234 a ako ne radi moraces njih da kontaktiras da oni urade.
 
Jel se još nekom dešava da se EON box nasumično sam pali?
Uveče ga ugasim, ujutru vidim da se upalio.
 
Eon box radi super za ovih par dana koliko ga koristim . Jedina mana je daljinski i blizina tastera . Dešava mi se konstantno da greškom umesto na dole pritisnem 0 i udjem u android TV menu. Baš sam iznenađen kako brzo menja kanale . Takodje se ne zaglupljuju kao d3i koji čim se izgubi signal ,nestane struja totalno poblesavi i treba mi vreme da ga osposobim. Pa onda čupaj iz struje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel se još nekom dešava da se EON box nasumično sam pali?
Uveče ga ugasim, ujutru vidim da se upalio.
Koji EON Box imaš? Ja i još neko (ne mogu se setiti ko :D ) smo imali problem da se sam pali.

Isključi HDMI CEC, ako to ne reši problem uključi HDMI CEC a ovaj put onemogući Chromecast u listi aplikacija. Ako nastavi da se pali sam opet onemogući HDMI CEC.

Ja sam tim redosledom uključivao/isključivao HDMI CEC i Chromecast da bih ustanovio šta pravi problem, kao što si zaključio i CEC i Chromecast su mi iz nekog razloga palili Box. Od tada mi se ni jednom nije upalio sam, od kad sam onemogućio obe funkcije naravno.
 
Model je SDOTT0202

Hvala, probaću pa javljam rezultate.
 
Model je SDOTT0202

Hvala, probaću pa javljam rezultate.
Pa da, ja imam taj model tj. taj novi OTT Box koji ima problem i sa HDMI CEC-om i sa Chromecast-om.

Izgleda svi imamo taj problem.

Mogli bismo da prijavimo to. Uvek šalji mail na United Cloud Email jer se brzo odazovu tamo. Kad šaljem probleme sa Box-om na SBB Email odgovor čekam 2 meseca...
 
Probleme sa "CEC budi TV u pola noći" ima maltene svaki AndroidTV uređaj sa Oreo ili Pie firmware :d :d
 
Nema moj Mibox 3 ;).
 
Oprostite ako je negde već pisalo, nov sam u ovome. Nikako ne mogu da instaliram eon android aplikaciju na X96 Max 2GB DDR4/16G 64-bit S905X2 Ghz, android verzija 8.1. Piše da aplikacija nije kompatibilna sa uređajem. Ima li nekog rešenja? Mora li drugi box?
Zemljak koji je procesor u boxu, ima procesora koji nepodrzavaju eon. Mislim da RK chip ne podrzava eon.
 
Eon box radi ok dok mu ne instalirate neku aplikaciju koja nije na listi podrzanih. Ja od vani imam instaliran samo HBO. Jednom sam probao kodi i box je poceo da brljavi. Fabricko resetovanje i nisam se vise igrao sa boxom i od tada radi bez problema.
 
Oprostite ako je negde već pisalo, nov sam u ovome. Nikako ne mogu da instaliram eon android aplikaciju na X96 Max 2GB DDR4/16G 64-bit S905X2 Ghz, android verzija 8.1. Piše da aplikacija nije kompatibilna sa uređajem. Ima li nekog rešenja? Mora li drugi box?
Proverio sam, taj tvoj box ima S905X2 procesor i na tom procesoru radi jer imam box koji ima isti procesor i eon radi ok. Koju verziju si instalirao eon tv ili eon za mobilne telefone.
 
Sručnjak, sam Eon Smart Box v2 (= OTT only model = made by SDMC Tech = za korisnike van SBB mreže) ima isti taj S905X2 SoC i naravno da će Eon da radi (ako se instalira EOn TV app).

@Mr_Cojko: Instalirao si verziju Eon app namenjenu za telefone a app već par verzija ima proveru da li utvrdi da li radi na telefonu ili nekom smart uređaju... i kad detektuje da ne koristiš na tefonu izbacuje ti upravo tu grešku "nije podržan". Nikakve veze nema sa procesorom već sa tim da SBB ne da da se koristi app za telefon na "android box" kinezima.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.

Još jedno pitanje. Prijatelj iz Niša koji je na SBB-u i ima pravo na valjda 5 uređaja da koristi Eon, ustupio bi mi pravo da na jednom uređaju ja koristim Eon. Ako bih recimo ja kupio SBB-ov Eon box, da li bih preko prijateljevog naloga mogao da ga koristim (na drugoj mreži)?
 
Poslednja izmena:
Nisam bio u prilici da tako nešto testiram lično ali moja pretpostavka je da ne bi ti ni na EON box-i radila app za telefone (takvih 5 prijatelj ima ; onih što tebi trebaju ima samo 1 "slot" i verovatno on sam ga koristi). Jer i taj box ima stvari koje ga jasno identifikuju kao "nije telefon".
A ne baca mi se jedan slot / 1 brisanje mesečno da bi testirao taj scenario na mom Eon STB...
Mogu eventualno da testiram koristeći prijateljev nalog :d :d :d
 
Poslednja izmena:
ShamanNs je u pravu, ne bi radilo. Prvo na šta blokira mobilna EON app je AndroidTv OS koji je na EON boxu. Na mom kinez box-u radi najnovija mobilna app bez friziranja ali je običan android u pitanju. Ostalo joj verovatno dalje nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno