Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

imam eon smart na lg-u dao mi prijatelj koji ne koristi smart app.
Posto imam telenor kucni net i eon ga vuce ko blesav iako sam stavio do 1mbit.
e sad pročitah da kad se nakacim na unifi i ukljucim eon onda ne uzima data od unifi ali na unifi ne mogu da se nakacim preko lg-evog web os-a.
konektujem se preko laptopa na unifi,pustim hotspot i zakacim lg na taj hotspot sa laptopa ali nece da udje u eon,al kada uradim manevar da se ulogujem sa telenorovog kucnog i udjem u eon pa se onda nakacim na laptopov hotspot gde je unifi onda rade kanali ali ne i vraćanje...
ima li neko neki predlog sta jos da pokusam?
p.s. nadam se da ce te me razumeti :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Niko nema sto srbin imade :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ljudi molim za pomoc, da li uzeti eon box od sbba ili neki android tv box (da li je to ista stvar samo sto su ovi iz sbba nakarikali cenu? kapiram da jeste)? I koju specifikacije treba da ima android tv box za eon aplikaciju da bi sve radilo kako treba? Hvala unapred na odgovoru.
 
Koji od uredjaja (box-ovi) u televizori imaju dobar deinterlancing sa kojim moze tecno da se koristi Eon Smart App? Gledao sam na nekom Mi uredjaju kao i na Fire Sticku... Kada se gleda neki sport bas se primeti seckanje, nije glatka slika.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ljudi molim za pomoc, da li uzeti eon box od sbba ili neki android tv box (da li je to ista stvar samo sto su ovi iz sbba nakarikali cenu? kapiram da jeste)? I koju specifikacije treba da ima android tv box za eon aplikaciju da bi sve radilo kako treba? Hvala unapred na odgovoru.
Ako pogledas cenu Mi Boxa koji radi dobro sa EON app i cenu njihovog boxa sa popustom videces da su cene manje vise iste, tako da nisu nakarikali cenu :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako se pretplatom na eon sport paket jel mogu da gledam na lap top ili telefon iako nisam sbb korisnik nego kopernikus?
 
Zato i postoji paket van mreže...

BOX + Smart TV aplikacija + PC, tablet, mobilni (jedan uređaj od ova tri istovremeno)
 
Naravno da može jer su to "van mreže" prepaid paketi koji rade sa bilo kod neta u Srbiji.
Ono što ne može je da istovremeno gledaš i na kompu i na telefonu, ili na 2 kompa ili 2 telefona... pošto samo 1 ne-Smart stream dozvoljava uz te prepaid pakete.
Može SmartTV app + ne-smart istovremeno.
 
Poslednja izmena:
Nemam smart tv ali cu preko lap topa ili telefona da prenesem na tv. Hvala na brzim odgovorima.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pozdrav svima
Iscitao sam temu koliko sam mogao (ispadose mi oci) :)
Pitanje za iskusne,naime trenutno imam Eon light paket i nemam Eon box. Koristim mi box S i on stvarno korektno radi. Znaci aktivirana je na njemu Eon Tv aplikacija. Zeleo bi da na jos jednom tv imam Eon tv aplikaciju. Uzeo bi taj njihov Eon box i skuplji Eon full paket. Da li bi sa tim mogao da imam Eon tv na 2 tv. Znaci na jednom tv-u Sbb eon box a na drugom mi box S. Gospodjica iz prodaje kaze samo jedna tv aplikacija a vidim da su neki terali po dve tv eon aplikacije. Hvala na odgovoru.
 
Niko nije "terao" po 2 SmartTV aplikacije a da jedna od dve nije na Eon boxu (i to na boxu koji je asociran sa tim nalogom na koji se aktivira a ne Eon box "sa oglasa").
Eon boxevi se aktiviraju obično preko serijskog broja uređaja i kad su tako aktivani ne zauzimanje taj 1 SmartTV "slot" što imaš po nalogu.
Dakle imaš ovde na forumu ljude koji imaju na istom nalogu npr 2 Eon boxa + na Mi Box taj dodatni SmartTV app.

X Eon boxeva (legalno kupljenih ili dobijenih na korišćenje os SBB-a) + 1 SmartTV app može, ne može tipa 2 Mi boxa, 2 Samsung-a, 2 LG... I ne može 2 ukradena Eon boxa na jedan isti SBB nalog.
 
Kao prvo hvala na odgovoru. Nisam ni mislio na nelegalne radnje nego jednostavno predjem na skuplji full Eon paket, kupim od njih Sbb eon box i to radi na jednom tv-u a drugi koji vec imam xiaomi mi box S prebacim na drugi tv (on je vec registrovan kao ta jedna tv eon aplikacija). Znaci nista nelegalno. Gospodjica/dja iz podrske nema pojma o cemu pricam i kaze dobijete jednu tv aplikaciju koju ja vec imam. Ne uzimami se njihov box ako ne dobijam sa njim jos jednu tv aplikaciju tj. ostaje mi ona stara na mi boxu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nisam ni tvrdio da planiraš nelegalne radnje samo sam gledao da napišem potpun odgovor koji pokriva i tvoje pitanje i sve kombinacija ako neko u budućnosti čita komentar a ima na umu druge kombinacija. Jer ovde ljudi pišu jako neprecizne informacije i ne objasne npr kad Eon box ima poseban tretman (= ne zauzima SmartTV app "slot") a kad se tretira kao bilo koji drugi SmartTV uređaj na svetu. I onda drugi ljudi kupuju uređaje i menjaju pakete na osnovu netačnih ili "samo" nedovoljno specifičnih informacije koje napiše neko drugi kako je čuo, mislio, pretpostavio.

Mnogi ovde imaju te ideje da za drugi, treći, četvrti TV hoće Eon app i premotavanje pa u nekim kombinacija se gleda ili kupovina Eon boxa uz prepaid paket od SBB-a direktno (pa posle reaktivacija boxa sa postpaid nalogom) ili kupovinu sa oglasa... kad se ili više finansijski isplati ili neće da obnavljaju UO samo zbog 1 dodatnog TV-a ili prosto od SBB nije moguće dobiti taj broj Eon box uređaja.

Dakle to što si ti smislio može i radi 100%: prelazak na skuplji paket i dobijanje ili kupovina Eon boxa uz taj Full paket. Ako ide samo aneks ugovora Mi Box nećeš čak morati ni ponovo da aktiviraš nego voziš po starom.

p. s. Podršku ne slušaj ništa jer pola njih i ne zna da u ponudi imaju OTT servis i različit model Eon boxa a ne da znaju koliko stream-ova i uređaja može uz koji paket.
 
Poslednja izmena:
Imam eon app, ulogovao sam se preko badzin account, on ima sbb pa mi dao da se ulogujem. Preko telefona sve radi super, ali kad projektujem na tv preko hdmi aplikacija eon ne radi, ne može da učita ništa, od sadržaja nema ništa i na početnu stranu i na channel kad udjem nema ništa bukvalno. Čudno mi je sto preko telefona sve radi a kad pustim preko tv neće, na dva sam tv-a pokušao i neće.
 
hdmi kabal (usb-c 2 hdmi ili usb mini 2 hdmi ubodeš u telefon i u tv i vidiš sliku sa aplikacijama na tv displeju isto kao na telefonu - i onda kad otvoriš eon neće?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Usb-c je u pitanju i emui desktop na tv-u. Imam radnu površinu kao na računaru preko telefona mi je cursor i tako Upravljam. Nisam probao kao što si rekao u postu, da mi bude telefon prenesen na tv i onda sve što radim na telefonu vidim na tv u rezoluciji telefona. Jel si na to mislio?
 
Eon van mreže, da li je neko uspeo da dobije sliku i ton, preko AV izlaza, iz nekog razloga mi treba na scart, dobio kabl od SBB, ali ništa, da li im je av izlaz isključen, pa je samo hdmi

Ako je neko uspeo, koja vrsta kabla, tri sam probao mini ulaz i tri chinch izlaz (žuto, belo, crveno) ali ništa

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Eon van mreže, da li je neko uspeo da dobije sliku i ton, preko AV izlaza, iz nekog razloga mi treba na scart, dobio kabl od SBB, ali ništa, da li im je av izlaz isključen, pa je samo hdmi

Ako je neko uspeo, koja vrsta kabla, tri sam probao mini ulaz i tri chinch izlaz (žuto, belo, crveno) ali ništa

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Mislim da vam treba ovako nešto:
€ 12,62 24%OFF | 1080p HDMI to Scart VGA AV converter Splitter Scart kabel for TV with scart port (HDMI to VGA,Scart,AV display simultaneously)
https://a.aliexpress.com/_mKEgvjJ

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
cinc jedna boja mora da se pogadja nekad je na crvenu nekad na zutu slika po standardu.Znam da je na x96 air,Laki box orionov na oba boxa slika ide preko crvenog cinca.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Je l' vam se desava u poslednje vreme da vas svakog dana izloguje i trazi da se ulogujete ponovo? Win10 chrome. Isti slucaj na oba kompjutera u kuci.
 
Има Д3 добио сам га као замену за Д3 мини кога немају на стању. Враћање ради али не и премотавање (функција није подржана).

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Има Д3 добио сам га као замену за Д3 мини кога немају на стању. Враћање ради али не и премотавање (функција није подржана).

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Za premotavanje je verovatno potrebno da se D3 uredjaj prikaci na internet. Trebalo bi pozadi da ima LAN port.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Ако може да врати уназад ваљда је накачен на интернет, једино не може да премотава, једино да пробам на 3 или 4 порт.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Како мислиш "не ради премотавање"? Па ако се враћа уназад, онда ради премотавање! Или је премотавање...

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Могу да вратим на неку емисију од раније и да пустим од почетка, али кад хоћу да мотам напад, назад, пауза пише "функција није подржана".

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Imaju dva modela tih D3, jedan sa modemom i jedan bez koji zahteva lan kabal za premotavanje sadržaja. Ja imam ovaj prvi i evo sad sam probao radi i vraćanje i premotavanje. Možda je neki bug, ugasi upali [emoji16]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno