Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Imam EON smart tv app koji ne koristim,u pitanju je EON FULL paket na sbb mrezi.
Ako nekome treba,neka je javi u inbox.
 
Jel ona Windows 10 BETA aplikacija pušta progressive scan?
 
Da. Taj Win 10 app, (Android) mobilna aplikacija i Eon sajt... svo troje koriste progressive scan.
 
A jel njih u tehničkom smislu sprečava nešto da promene scan makar unutar web aplikacije?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nisam siguran kakva je situacija sa HTML5 player-om različitih browser-a i podrškom za deinterlace videa.
Mada u suštini SmartTV aplikacija je manje-više (Chrome) WebView (= "browser stranica") zapakovan u Android app "omotač" ... a tu radi deinterlace.

Verovatno su gledali da sebi najmanje komplikuju život... progressive radi svuda i vozi Miško...

Kao što bi tehnički bez problema mogli da dodaju i SK 4K i EuroSport 4K kanale... ali pošto su ti kanali enkodovani koristeći HEVC umesto AVC kodeka a malo je korisnika koji imaju desktop/laptop klasu (mobilni se i češće menjaju plus odavno i podržavaju HEVC decode) hardvera da podržava hardversku akceleraciju za 10-bit HEVC samo bi sebi napravili dodatni posao i muku dok razjasne korisnicima šta zašto (ne)radi.
 
Isplati li se uopste uzimati ove nove eon pakete,trenutno sam na gold trio
Zovu me svaki dan da predjem ,pa reko da pitam ovde sta i kako
Inace imam Panasonic s 500 tv ,cisto za infornaciju ucesnicima ovde

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao Eon TV aplikaciju na amiko a5 combo ili nekom drugom sličnom sat risiveru?
Bio sam ranije zagrejan za ovaj uređaj zbog CS i IPTV lista pa sam se setio da je to android uređaj i da bi mogla lepo da radi eontv aplikacija.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pozdrav, da li eon radi na Firesticku?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Imam Vox Smart Android TV i SBB internet, u Srbiji. Do nedavno mi je Eon radio bez problema, sada kada ga upalim izađe mi obaveštenje "ovaj uredjaj nije podrzan od strane eon mobilne aplikacije" i kad kliknem uredu, izađe iz aplikacije. Ima li način da se reši?
 
Imam Vox Smart Android TV i SBB internet, u Srbiji. Do nedavno mi je Eon radio bez problema, sada kada ga upalim izađe mi obaveštenje "ovaj uredjaj nije podrzan od strane eon mobilne aplikacije" i kad kliknem uredu, izađe iz aplikacije. Ima li način da se reši?

И мени је тако преко андроид апликације за телефон радило, после ми исто то почело да избацује, онда лепо одем и купим HDMI кабал и спојим телевизор са лаптопом, тако да ми је то алтернативни начин, обришем са листе уређаја телевизор и сад имам 1 слот вишка. Проблем је што ми преко те лаптоп/десктоп верзије не нестаје курсор, али рекли су да знају за тај проблем и да ће то бити решено ускоро.
 
Pozdrav ljudi. Ja sam uzeo EON FULL. Van SBB mreze. Rade svi kanali, po meni je odlicna usluga. 6 meseci je po 1 dinar posle 1999 din. Nisam uzimao box nego samo aplikaciju. Imamo HBO kanale 6 meseci besplatno i PINK paket 12 meseci. ^_^
 
Otkud sad daju 6 meseci HBO? Ja uzeo u junu i nisam dobio to, jel to nešto novo?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Па лепо кад си закаснио, ова им је понуда кренула средином јула. "Као" да су чекали да већина корисника обнови уговоре па тек онда да рокну ову акцију да "упецају" што више нових корисника. :/
 
Hbo je otključan već neko vreme za sve korisnike.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Da ali samo HBO kanali su promo. Ne HBO premium. Znaci samo ona 3 HBO kanala i to je sve. :) Po meni je ovo super stvar.
 
Da li još neko ima problema sa promenom lozinke ali kao PREPAID korisnik?

Prosto je nemoguće promeniti, uvek izbacuje grešku "Unete vrednosti se ne poklapaju".

I kad postavim bezveze lozinku tipa ABC12345 kaže da se ne poklapaju.

Pravilo je sledeće: Min 8 karaktera, Jedno veliko slovo, Jedan broj.

Moja trenutna lozinka je OGROMNA xD, takva je još od kad sam nalog napravio i od tad ne mogu da je promenim.
 
Da li mogu da potpišem ugovor za EON TV iako moja oblast nije pokrivena SBB mrežom?

Uzeo bih EON FULL TV paket koji trenutno ima i super promociju od 6 meseci 1 Dinar, HBO 6 meseci promo itd.

Dakle: EON FULL TV POSTPAID + Moj internet (Nemam SBB internet jer ga nema u mom mestu) + SBB Smart box bez koaksijalnog priključka, bez koaksijalnog jer, objasno sam već, nemam SBB internet = Smart box ne bi funkcionisao bez njihovog kabla.

Hvala!
 
Skorontri meseca su otkljucani svi kanali,pa cak i HBO premium. Akcija traje do 15.08.
 
Od juce imam problem, pola kanala mi ne radi na EON aplikaciji na LG televizoru. Samo stoji crna slika, a sadrzaj kao da ide normalno, mogu da premotavam vracam, pise sta je trenutno na programu, ali nema slike ni zvuka. A nema recimo rts, o2, prva, sk, pink itd. Jel imao neko slican problem?
 
Ja imao sličan problem, posle video da sat iz nekog razloga nije bio dobro podešen. Kad sam postavio vreme na automatski, sve se vratilo u normalu
 
Od juce imam problem, pola kanala mi ne radi na EON aplikaciji na LG televizoru. Samo stoji crna slika, a sadrzaj kao da ide normalno, mogu da premotavam vracam, pise sta je trenutno na programu, ali nema slike ni zvuka. A nema recimo rts, o2, prva, sk, pink itd. Jel imao neko slican problem?

Imao sam ja u više navrata, baš taj slučaj, međutim to se dešavalo samo na nekom od programa, po nekom nasumičnom redosledu, nikada više kanala odjednom. Kod mene su išli titlovi regularno preko crnog ekrana.

Svaki put sam ih zvao, par puta u toku mesec dana (više su to bili neki nebitni kanali pa mi se nije ni žurilo da se to reši), prebacivali me na "naprednu" podršku gde sam im objašnjavao o čemu se radi i na kom je trenutno kanali problem.

Ne znam kako to oni vide tamo na njihovim ekranima ali su posle trećeg puta došli i zamenili eon box (dali mi potpuno nov i novi daljinac).

Ni ovaj ne radi baš najbolje, zna često da "zabode" i sam od sebe da se restartuje, pogotovo kada prelistavam "video klub" (to sam baš zapamtio jer se često dešava). Mrzi me da se ponovo bakćem s njima, dok ne bude nešto ozbiljnije.
 
Poslednja izmena:
Dobro meni nemaju sta da zamene, posto je eon app na smart tv. Pogledacu da nije do sata.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Drugari, moguce da vec ima negde u temi odgovor ali ja nisam primetio da se duze spominje pa da pitam: da se nije promenilo nesto po pitanju EON daljinca? moze li se programirati za druge televizore osim onih na kojima po defaultu radi?
Znam da nije moglo, al da je bila prica da ce mozda u baciti tu mogucnost pri nekom apdejtu, al nisam ispratio da li se to desilo u medjuvremenu.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
ako moze pomoc, korisnik sam SBB-a, i vec sam uzeo tri uredjaja (2 D3 risivera, jedan veci i jedan manji, kao i jednu CAM karticu), dakle ispucao sam kvotu za uredjaje, ako je to bitno. Sada bi postavio deci TV u sobi, a tamo nemam niti coax niti LAN kabl. U kuci imam SBB ruter onaj Cisco sto za sada zavrsava posao, a zanima me jeli najlakse resenje u mom slucaju staviti na taj novi TV neki Android box koji bi bio povezan preko wifi, i sa njega voziti EON. Da li bi pritom wifi veza bila dovoljna da se taj tv program normalno gleda? koji je (android ili koji vec) uredjaj preporucen, a da lepo radi i da ima daljinski kojim se moze lako upravljati EON-om. Hvala.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Teorijski da, u praksi bi zezalo (zbog wifi). Ne znam nikoga ko baš tako koristi pa da ga pitam ali ovi što povremeno koriste kažu da je ok. Kod mene zeza ali za ponekad tolerišem. Za stalnu upotrebu ne znam šta bih ti rekao... možda power line adapter?
Sad kada se setim, u Grčkoj mi je radilo bez greške ali ruter je bio u istoj prostoriji.
 
Poslednja izmena:
Ja sam tako postavio u dečijoj sobi na spratu pošto gore nemam razvedenu instalaciju. Ideja je bila powerline adapter ali nema potrebe, radi odlično preko wifi veze sa epc3928.
Box je magicsee n5, koristi se obična eon aplikacija jer se box muči sa eon tv što bi bilo praktičnije.
Sve u svemu, može
 
Pozdrav [emoji112]. Ima li iko modifikovanu verziju eon - a za firestick?? Koja je tacno verzija koja moze da radi?? Citao sam da nekima radi, cak sam i sam probao modifikovati, ali apk editor vise ne radi, sto bi trebao raditi.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ja sam se namucio da ospozobim EON na FireStick ali nema sanse, sta gd sam pokusao ne uspeva. Kao stto nate za android postoji aplikaciza mobilne uredjaje i za Tv, kad instaliram ovu za mobilne uredjaje dodje mi do izbora jezika i onda mi iskoci poruka da uredjaj nije podrzan. Ne pomazee ni ona aplikacija sto pretvara daljinac u mis.

Ona druga aplikacija zaza Android TV je sicna prica, prodje ona spica i ekran skrzo pocrni, nikakvih opcija.

Vidim nekome radi, kod mene definitivno nece, ne znam sta bih jos mogao da pokususam..
 
Nazad
Vrh Dno