»RSS Benchmark sajt

Strana 452 od 454 PrvaPrva ... 352402442448449450451452453454 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 6.766 do 6.780 od ukupno 6796

Tema: EON (ex D3GO)

Member Avatar korisnika Zoza
        Na forumu od
        Aug 2006
        Poruka
        1.835
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 955 / TRUE Black @ 4 GHz
        • MoBo: Asus M5A97 PRO
        • RAM: Patriot Viper 3 Black Mamba 2 x 4GB DDR3 1600 Cl8
        • VGA: Gigabyte GTX 760 OC Windforce 3X
        • MON: Samsung UE32F5000
        • HDD: Samsung 840 EVO 120GB + F3 500GB + F2 1,5 TB
        • OPT: Samsung SH-203B SATA
        • Case: Cooler Master 690 II Advanced / SeaSonic S12 600W
        • SND: Creative 2.1 SBS390 / Yamaha RX-V663, Wharfedale 8.3 & WH-2/Sennheiser HD201
        • LAP: Lenovo B590 15,6; 2020M; 2 X 4GB DDR3; Patriot Blast 240GB + 1TB HDD
        • TV: Samsung UE55RU7172; Panasonic TX-P42X10Y :)))
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech Driving Force USB Wheel & Attack 3 Joystick; Lexmark X5075. Samsung Galaxy Tab 3 8.0
      3. Imam ja sbb net i eon u mrezi, a i van mreze preko total tv naloga, samo recite kako i šta da slikam, tv je 4k, 55", razlika je lako uočljiva. Jedino što do utorka uveče nisam kući.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
        ex Zooo
        Napred Kimi!!!

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2019
        Poruka
        23
        @patrsouth

Bravo Podržavam 100%. Je l postoji način da se na LG smart tv-u provere ti parametri?

Ja imam supernovu tv i eon van mreže i i čini mi se da je kvalitet slike preko supernove neuopredivo bolji... Plus što preko eon aplikacije program prilično kasni.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        60
        Citat Citiram korisnika: nemanja123 Pogledaj poruku
        Kako videti tehničke podatke kanala na Android TV aplikaciji?
        Voleo bih da grešim, ali mislim da Android TV nema sistemsku mogućnost za tako nešto. Podatke o trenutno aktivnom videu u bilo kojoj aplikaciji može kao overlay da prikaže Amazon Fire TV (i Fire Stick) koji je u osnovi Android TV platforma, ali je kastomizovan, pa je nešto oduzeto (recimo Google Play Store), nešto je dodato. Developer Tools Menu se ovde aktivira pritiskom odgovarajuće kombinacije tastera na daljinskom, i pošto je to teško pamtljiva kombinacija, postoji i aplikacija Developer Tools koja je zapravo samo lakši način da se dođe do ove korisne opcije. Kada se aktivira, preko ekrana se prikaže providni overlay sa raznim sistemskim metrikama, pored ostalog i informacijama o aktivnom video streamu.

Inače, čak i u Windowsu, na EON-u u Google Chromeu, podaci o video streamu nisu nešto što je dostupno na tacni, ali se do njih može doći. Međutim, ozbiljniji servisi kao što je Netflix imaju opciju da se ti podaci prikažu tako što se pritisne Ctrl+Alt+Shift+D. I Netflix za Android TV može da prikaže elementarne podatke o videu ako se pritisne F4. A F4 se pritisne tako što se priključi Blutooth tastatura ili preko Android TV Remote aplikacije na mobilnom telefonu, uz aktivnu tastaturu na pr. NextApp Technical Keyboard (na telefonu) koja ima podršku za funkcijske tastere. Dakle, moguće je, ali nije jednostavno. I YouTube recimo opciju "stats for nerds".

Tako da u prigovoru protiv United Cloud / SBB imamo kao dokaze podatke iz EON streama u browseru i podatke iz EON TV aplikacije instalirane na Android TV platformi koja takve podatke može da prikaže (Fire TV). Dokaz bi naravno mogao da predstavlja i screenshot nekog istog frejma u istoj emisiji kod korisnika van mreže i kod korisnika u mreži i njihovo poređenje, gde se jasno vidi drastična razlika u kvalitetu. Probaću da uradim nešto tako.

Sve vreme me prilično kopka da li su ovo isto uradili i u Sloveniji, pošto Telemach tamo takođe ima "EON izven omrežja" i "EON v Telemach omrežju". Uopšte me ne bi čudilo da tamo korisnici "EON izven omrežja" imaju punu rezoluciju i da su ovaj marifetluk sa rezolucijom sproveli samo za Srbiju, BiH i Crnu Goru, gde zaštita potrošača ionako nije na visokom nivou.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        60
        Citat Citiram korisnika: Strale_123 Pogledaj poruku

Neka se još malo "kuva" ovo. Pa ako treba ićićemo hardcore, da se kontaktira Fox kao što je pomenuto i ostale televizijske kuće.

Ovo smanjenje kvaliteta može do kraja godine da traje, ili još koji dan.
        Mislim da bi bilo korisno da za početak, a pre iznošenja slučaja Ratelu, da svako od nas ovde ko je zainteresovan da se uključi, uputi direktno pitanje United Cloudu i SBB (mejlom), da pošalje privatnu poruku na Messenger na SBB-ovoj Facebook stranici, privatnu poruku na United Cloud Facebook stranici, ili da pozove telefonom. U toj poruci treba da kažemo da spadamo u tehnički pismene korisnike koji traže jasan odgovor na pitanje do kada će biti smanjen kvalitet usluge, iz navođenje ponekog detalja o rezoluciji, bitrate itd. Uz upozorenje da ne želimo da plaćamo uslugu koja je značajano nižeg kvaliteta, da je pošteno da priznaju da ovo traje već dva meseca, čak i nakon ukidanja vanrednog stanja.

Onda da prikupimo ovde odgovore, da vidimo da li i dalje robotizovano ponavljaju odgovore tipa "Zdravo Pero/Miko/Lazo. Pošalji nam svoje podatke da proverimo. Ništa nije menjano."

Nakon toga možemo da ih zasipamo porukama na Facebook stranici i Twitteru i da vidimo da li će to da brišu takve poruke.

Najzad, sledio bi taj prigovor Ratelu. Mislim da bi samo firma u kojoj rade totalno bahate budale mogla baš sve ovo da ignoriše.

U svakom slučaju, treba malo aktivizma.

United Cloud
        +381 11 40 02 828
        contact@united.cloud
        https://www.facebook.com/UCunitedcloud/

SBB
        +381 11 4001403
        info@sbb.rs
        https://www.facebook.com/mojsbb/
        Menjao patrsouth : 18.05.2020. u 03:38

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        6.043
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ + LC-CC-120
        • MoBo: Asus M2N-SLI
        • RAM: Kingston 2x2GB DDR2 800MHz
        • VGA: MSI GTX 1060 GAMING X 6G
        • MON: Samsung SyncMaster 940BW (1440x900)
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB + 2xWD RED 3TB
        • OPT: NEC DVD/RW ND-4571A
        • Case: Chieftec BG-01B + Thermaltake Smart SE 730W (SPS-730M)
        • SND: Audio Adapter C-Media CMI8738/C3DX Audio Device / Genius SW 5.1 3.600W
        • TV: Sony 55X8509C
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: A4tech Bloody V7, Redragon Devarajas
      9. @patrsouth
        TV može da prikaže te informacije. Makar je YouTube aplikacija mogla na svim verzijama. Verovatno EON aplikacija nema tu opciju ili joj se ne može pristupiti.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        60
        Da li preduzimamo nešto ili ne? Ako preduzimamo, zamolio bih svakog ko hoće da se uključi, da u inbox FB stranice SBB i United Clouda ili na njihove mejlove ili na brojeve telefona napiše nešto ili pita u vezi sa smanjenim kvalitetom slike korisnicima EON van mreže, i da napiše ovde šta su mu odgovorili.

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2017
        Poruka
        62
        Pisao, javiću kada stigne odgovor.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        60
        Verovatno ste primetili da smo dobili novu verziju eon.tv sajta, sa kozmetičkim izmenama korisničkog intefejsa. Nešto drugačiji font, razmaci između ikona kanala u traci sa leve strane itd. Takođe, pre tri dana objavljena je nova verzija EON aplikacije za iOS (iPhone i iPad) sa oznakom 7.0.0. Pretpostavljam da će uskoro i nova Android verzija.

Što se tiče teme kojom se bavimo, evo male rekapitulacije kakva je trenutno situacija.

EON u mreži
        HD kanali: rezolucija 1920x1080, bitrate 7 Mbps
        SD kanali: rezolucuja 1024x576 ili 720x576, bitrate 3,5 Mbps

EON van mreže
        HD kanali: rezolucija 960x1080, bitrate 3,5 Mbps
        SD kanali: rezolucija 1024x576 ili 720x576, bitrate 1,5 Mbps

Sve je testirano na Fire Sticku 4K koji ima Develeoper Menu i prikazuje parametre video streama.
        Menjao patrsouth : 22.05.2020. u 00:20

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        60
        Kod mene su vraćeni bitrate i rezolucija na normalne vrednosti - 7 Mbps i 1920x1080 na HD kanalima.

Proverite da li je i kod vas tako, pa da zaključimo ovu priču. SBB nije hteo ništa da prizna, naravno.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        4.195
        Vraćeno

Member Avatar korisnika Sale99
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        943
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-8700 12x4.6GHz
        • RAM: 2x 8GB
        • VGA: Intel UHD Graphics 630 (GT2)
        • MON: 2x NEC MultiSync EA234WMi
        • HDD: SSD M.2 512GB
        • OPT: Asus BluRay read, CD/DVD RW
        • Case: Dell Optiplex 7060
        • SND: Realtek HD audio int.
        • LAP: HP Pavillion DV4000
        • TV: Samsung 42"
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Dell OptiPlex 7060
      17. Ma jok, ne prate forume uopšte

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2017
        Poruka
        62
        He, he, da li je tome doprineo i moj mejl, upućen United cloud-u?
        Mada mi ništa nisu odgovorili.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        4.195
        Neko treći ih je malo ozbiljnije poganjao / proganjao Not me.

Ali zvanični odgovor je naravno bio takav da peva pesmu kako to "ako i jeste tako nije validan razlog za slanje prigovora na rad usluge".
        Znači u tradiciji tipičnih odgovora domaćih provajdera nakon prigovora upućenog Ratel-u gde se tvrdi sve je ok, korisnik nije u pravu, tog problema nema... I onda se problem reši magično Pa od laži nastane neka polu-istina.
        Menjao shamanNS : 23.05.2020. u 01:55

Member Avatar korisnika Dexxy S2
        Na forumu od
        Feb 2012
        Poruka
        1.185
      21. Moja mašina
      22. I kad ce taj update ?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Jul 2015
        Poruka
        461
        Укинуто је ванредно стање, људи су се вратили на посао, не раде више од куће, смањио се саобраћај, мрежа није више (пре)оптерећена.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Strana 452 od 454 PrvaPrva ... 352402442448449450451452453454 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •