Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Lazna uzbuna, samo je proradilo...
 
Ako je EON van mreže taj Hybrid Box su stavljali u OTT režim rada prvim onim kupcima tih naloga i dobijali su ga sa već podešenim paketom na koji su se pretplatili,pa je radilo sve preko lan kabla i uživo program i vraćanje u nazad.

Inače ko je u sbb mreži samo pri prvom paljenju tek kad ga donesu aktivacija boksa i onaj prvi apdejt od 500-700 MB neće da povuče i bez priključenog coax kabla.Inače posle normalno radi i ako ostane samo na lan kablu tv unazad i video klub.

Da li taj hybrid daju Beogird korisnicima? Jerbo mi svakako nemamo coax infrastrukturu vec samo ethernet.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li taj hybrid daju Beogird korisnicima? Jerbo mi svakako nemamo coax infrastrukturu vec samo ethernet.

Pa verovatno će vam ko i d3i korisnicima deliti ott eon box koji se povezuje samo lan kablom,a koji ima i Wi-Fi koji je njuhovim podešavanjima zaključan ali su ovde članovi @Strale_123 i @shamanNS postavili upustvo kako može da se otključa Wi-Fi tako da mu ne trebaju kablovi uopšte da bi radio.
 
Hvala @jok
Ne zanima ne WiFi svakako ali dobro je znati da i to moze kome treba :)
 
Da li može neko da mi kaže šta je rešenje za "Network error No Language File Found"? Čitam da su ljudi imali isti problem...
Da li ponovno reinstaliranje aplikacije zahteva ponovnu aktivaciju? Pitam zbog onog ograničenja od 2 povezivanja-odvezivanja mesečno.
Kod mene isti problem vec 2 dana, nece da proradi [emoji2955] Neko rešenje?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Konacno mi je stigao eon box.

Prvo sto sam primetio je to da je kvalitet slike losiji za 15% od d3i uredjaja.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne znam koja podesavanja vi imate?
Video encoding ABR, Video quality High.
Color space settings: YCbCr444, Dolby Vision enable...


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
CBR i "do 7 Mbps" stavi u podešavanjima Eon aplikacije. I gasi Dolby Vision (i HDR generalno). Pošto naravno da Eon app ne emituje HDR sadržaj bilo kakav a kamo li još baš Dolby Vision. Osim ak uživaš u ispranim bojama :D
 
CBR i "do 7 Mbps" stavi u podešavanjima Eon aplikacije. I gasi Dolby Vision (i HDR generalno). Pošto naravno da Eon app ne emituje HDR sadržaj bilo kakav a kamo li još baš Dolby Vision. Osim ak uživaš u ispranim bojama :D

Gdje se nalazi dolby vision u podesavanjima?
 
Hvala puno. Sad je kako treba.

Izadje se iz aplikacije u onaj Android pocetni meni. Onda ides na settingd i tu imas settings za celi box.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@rida: Van podešavanja Eon aplikacije. Dakle u podešavanjima AndroidTV OS. Pa u "TV podešavanja" pa dalje traži ne znam napamet:




Tako je na "OTT box" modelu (SDMC Tech, model koji SBB deli korisnicima "Eon van mreže" usluge)... nemam pojma da li KAON model (za SBB cable korisnike) uopšte podržava Dolby Vision....
 
Ne podržava, niti ima opcije za biranje boja..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koliko vidim, našli ste dobro rešenje, što se EON boxa tiče. Kako da rešim problem "ispranih boja" i slabijeg kvaliteta slike, preko PC-a i Chrom browsera?
 
Koristi li neko Amazon Fire TV Stick? Ne uspevam pokrenuti eon android aplikaciju. Dobijam poruku "This device is not supported by EON mobile app"
 
Zato što je u pitanju AndroidTV uređaj. Na njemu radi EON TV a ne mobile verzija. Pravo pitanje je da li imaš u paketu pravo na EON TV app.
Čini mi se da postoji način da se moduje mobilna EON aplikacija kao za bilo koji drugi AndroidTV uređaj. Valjda će ti neko napisati kako se to radi.
 
Da li je na android boxu bolje gledati eon preko mobilne aplikacije ili preko chrome browsera?
 
Jedno pocetnicko pitanje, dali su mi jedan nalog za mobilni. Mogu li da koristim aplikaciju iz posta iznad, za gledanje preko android box-a ili mi treba neka druga?
Inace box je X96max android 8.0 (ne android tv) rutovan.
Hvala unapred

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Probam veceras kad stignem kuci i javljam. Da i ostali znaju ako bude radilo. Hvala jos jednom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li se jos nekome desava da blokiraju hbo i cinemax premiere na pc-ju preko Firefox browsera probano i preko Edgea ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
AndroidTV je. A što ne bi radio EON TV na njemu? Meni je bez problema radio na Fire stick 4K. Da nisu lupili neku zabranu? Ne vidim razlog da na drugim AndroidTV boxevima radi a na ovom uređaju ne!?

Pa sta kupiti od androida uredjaja da se gleda eon ili drugi IPTV
 
Izašao update android smart tv app 3.4.4. Sporije startuje, brže menja kanale i čini mi se da je bolja slika. Moje mišljenje.
 
Vidim i u Google Play prodavnici 4. decembra izašla verzija 1.8.250, ali instalirana verzija u android boxu za sada ne zahteva ažuriranje.
 
Nazad
Vrh Dno