Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Ljudi pitanje,da li je nešto produžen rok za hbo,jer mi još nije isključen
 
Ljudi pitanje,da li je nešto produžen rok za hbo,jer mi još nije isključen
Prođe par dana dok se svima ne isključi HBO. O bre ljudi opušteno. :D

Nakon one letnje promocije ja sam gledao celokupan HBO (Kanali, Video klub, HBO GO) više od 5 dana nakon isteka promocije.
 
Moze pomoc @shamanNS
Naveo sam gore box koji bih poručio.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Ja sam naveo relevantnije stvari od modela boxa :p
Nisi se još uvek izjasnio koju od 2 Eon Android app planiraš da koristiš.

U svakom slučaju ista pitanja se vrte u krug i ja danas nisam raspoložen da pišem iste odgovore po 666. put.

Pozdrav :)
 
Aha, ok. Listacu.

A može li onda oko vpn?
Ne mogu na mts netu da otvorim nova s i nova sport. SK mi rade kroz vpn

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
@shamanNS
Jest muka stalno odgovarati na ista pitanja ali ako može... :) Kad budeš bio raspoložen, napiši malo duži post šta je dobro, koji Box, koja aplikacija, koju kombinaciju izabrati pa kad te neko pita, ti samo kažeš post xxx pa čitaj. :) Hvala unapred.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Danas sam totalno neraspoložen zbog supernove. Nervno labilan [emoji23]

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Koje je brzina interneta potrebna za EON? I aplikacije za mobilne uredjaje i za android tv box?
 
Koliko se secam rekli da 50/8 je ok (veorvano moze i manje, neka neko potvrdi), ja imam 100/10 i nemam zamerki...
 
Može i na 15Mbps da radi, sve zavisi šta radiš drugo na netu. Ako je samo EON - 6-7Mbps je dosta za HD
 
SBB TV - EON - PC, Windows, web browser - BITRATES

za one koje bi zanimao u praksi izmeren realan prosečan protok, egzaktni podaci:
------------------------------------------------------
SBB TV - EON - PC, Windows, web browser
------------------------------------------------------
VIDEO codec: AVC, H264
AUDIO codec: AAC
------------------------------------------------------

HD 1080p: 6500 kbps TOTAL VIDEO + AUDIO
------------------------------------------------------
VIDEO: 1920x1080 / 25 FPS / AVC, H264 ~ 6400 kbps
AUDIO: 48000 Hz / stereo / 16 bit / AAC 96 kbps

SD 576p: 3500 kbps TOTAL VIDEO + AUDIO
------------------------------------------------------
VIDEO: 720x576 / 25 FPS / AVC, H264 ~ 3400 kbps
AUDIO: 48000 Hz / stereo / 16 bit / AAC 96 kbps
 
Poslednja izmena:
Sve su te informacije poznate odavno :p
I HD kanali kod ćaleta sa 10 Mbps ADSL (dakle ~8 Mbps u praksi) ne mogu da se gledaju bez da svakih 40-ak sekundi bude "smetnja" tj da kasni sledeći fragment.

A diskusija je bila koja brzina neta je dovoljna za lagodno gledanje "do 7 Mbps" stream-a.
 
Nisam se neko vreme petljao sa EON i aplikacijama, jel ste sta promenilo za Fire TV Stick 4K ? Kako radi sada? Jel i dalje mora da se petlja s mouse togle app ?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

E ne znam gde mi pre bejase pamet pa sam se zajebavao aplikacijama za telefone umesto za Smart TV, sad sam je instalirao i sve sljaka k'o podmazano.
 
Poslednja izmena:
Sve kao i sa EON Boxom.

Znaci sve, imas PlayStore i instaliras sta zelis, FB, YT, Netflix, Igre, EON aplikaciju za Smart TV..

Послато са SM-G900F помоћу Тапатока
 
Nemaš Chromecast ? Može on da se instalira naknadno ? [emoji848]

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
On se ne instalira.
 
Sve su te informacije poznate odavno :p
I HD kanali kod ćaleta sa 10 Mbps ADSL (dakle ~8 Mbps u praksi) ne mogu da se gledaju bez da svakih 40-ak sekundi bude "smetnja" tj da kasni sledeći fragment.

A diskusija je bila koja brzina neta je dovoljna za lagodno gledanje "do 7 Mbps" stream-a.
Kod mene sa 12/2mbs (uvek je toliko, kad se meri), pa ne ide glatko na auto ili na 7mbs. Doduše, ping je kod mene malo viši (oko 30), ne znam da li utiče. Mada, čitajući komentare drugih ljudi, očigledno da teba ozbiljniji internet, da bi sve glatko radilo.
 
Problematičan je način na koji HLS stream radi, skidanje u "skokovima" pa onda i na 50 Mbps primetiš kad se gledaju istovremeno 3 Eon HD stream-a od "samo 7 Mbps" iako prosta matematika kaže nešto drugo.
 
U svakom slučaju ista pitanja se vrte u krug i ja danas nisam raspoložen da pišem iste odgovore po 666. put.

Predlažen da se kao prvi post postavi takav jedan odgovor. Kad budeš raspoložen. Ipak nije svejedno pretraživati više od 6000 postova.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Za početak da budeš precizniji koju od 2 varijante (smartphone vs SmartTV) Eon aplikacije misliš da koristiš na tome.
Jer gomila ljudi "pozajmljuje" Eon nalog i pošto po nalogu može samo 1 SmartTV app a 3+ non-Smart app pa "pozajmljivači" u bar 80% slučajeva pokušavaju da koriste verziju za telefone na svom "boxu" i tu kreće igranka i potreba za budženjem (jer je SjBB dodao proveru u verziju za telefon da li radi na telefonu ili "boxu" ili SmartTV).

Takođe 2 vezuje aplikacije koriste i različit Eon stream (Smart verzija interlaced stream, telefon verzija progressive) a 99% kinez boxova ne radi de-interlace kako treba.

I tako dalje... Nije to prosto pitanje i prost odgovor "da li radi Eon app?" ;)

Da li je neko razmisljao o hakovanju MTS rutera za SK kanale na eon aplikaciji
 
Predlažen da se kao prvi post postavi takav jedan odgovor. Kad budeš raspoložen. Ipak nije svejedno pretraživati više od 6000 postova.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
A sto da ne. Stavite u prvi post sve oko instalacije, uputstva itd

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
za one koje bi zanimao u praksi izmeren realan prosečan protok, egzaktni podaci:
------------------------------------------------------
SBB TV - EON - PC, Windows, web browser
------------------------------------------------------
VIDEO codec: AVC, H264
AUDIO codec: AAC
------------------------------------------------------

HD 1080p: 6500 kbps TOTAL VIDEO + AUDIO
------------------------------------------------------
VIDEO: 1920x1080 / 25 FPS / AVC, H264 ~ 6400 kbps
AUDIO: 48000 Hz / stereo / 16 bit / AAC 96 kbps

SD 576p: 3500 kbps TOTAL VIDEO + AUDIO
------------------------------------------------------
VIDEO: 720x576 / 25 FPS / AVC, H264 ~ 3400 kbps
AUDIO: 48000 Hz / stereo / 16 bit / AAC 96 kbps

Podaci nisu potpuni, fali da li je vido interlejsovan ili nije!
 
Срба не би био Срба када не би мислио да се у све разуме :d
 
Ja sam hakovao mts ruter tako sto imam eon van mreze ;).
 
Jel moze ovaj da se koristi za shaltanje kanala na aplikaciji? Jel valjda bolje da uzmem box iz kine za 30e i to jači nego 6900 kod sbb-a? MX3-smart-Backlit-Air-Mouse-T3-Voice-Remote-Control-2-4G-RF-Wireless-Keyboard-For-X96.jpg

Da li bi radili svi dugmici? I ovi za premotavanje?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno