Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Mislim da nije u redu da odgovaraš na pitanje koje nisam postavio i još se žališ da ti je dosadno

1. Nisam napisao da gledam sa aplikacijom tako da ne znam zašto je pominješ
2. Gledam na windowsu 10 kroz browser i upravljam wireless tastaturom koja ima touchpad, kao što sam napisao.
3. Napisao sam i da gledam sa nalogom koji nije moj, ali ga slobodno koristim.

Xiaomi box, ako se ne varam podržava EON smart tv.
Da li i EON Box podržava smart tv aplikaciju ili neku sličnu a ne samo onu koja radi manje više na svim android uređajima?
Da li je na 2nd hand Eon boxu moguće ubaciti user/pass koji već koristim?
 
Da si uložio malo truda u pretragu znao bi da:

1) Eon box dolazi sa već instaliranim Eon TV (verzija za Smart TV / za AndroidTV) koja pride ne može da se obriše sa uređaja jer je sistemski app

2) da se ta app aktivira preko OTP koda a ne user + password login.

3) da po jednom MojSBB nalogu može da se koristi samo 1 SmartTV app. Dakle ako "gazda" od naloga koji trajno pozajmljuješ već koristi SmartTV app tebi ostaje da da samo "slot" za ne-Smart verzije Eon aplikacije

4) da ne-Smart verzija Android aplikacije ne radi na Eon boxu jer je SBB dodao proveru da blokira taj app ba AndroidTV uređajima.

5) da korišćenje te verzije za telefon na bilo kom boxu (na kom za početak uopšte i radi/funkcioniše) je maximalno daleko od lagodnosti korišćenja (jer ti treba miš / airmoise za navigaciju po interfejsu i jer nema promene kanala tako što stisneš broj na daljincu)

Ukratko : ako je "donor" MojSBB naloga već zauzeo taj jedan jedini "slot" za SmartTV Eon app nemoj džabe da kupuješ Eon Box, Mi Box... Tj bilo šta što koristi AndroidTV OS.
 
Mislim da nije u redu da odgovaraš na pitanje koje nisam postavio i još se žališ da ti je dosadno

1. Nisam napisao da gledam sa aplikacijom tako da ne znam zašto je pominješ
2. Gledam na windowsu 10 kroz browser i upravljam wireless tastaturom koja ima touchpad, kao što sam napisao.
3. Napisao sam i da gledam sa nalogom koji nije moj, ali ga slobodno koristim.

Xiaomi box, ako se ne varam podržava EON smart tv.
Da li i EON Box podržava smart tv aplikaciju ili neku sličnu a ne samo onu koja radi manje više na svim android uređajima?
Da li je na 2nd hand Eon boxu moguće ubaciti user/pass koji već koristim?

Nemoj da se ljutis ali u svom neznanju uopste nisi ni shvatio sta sam ti napisao.

Procackaj malo po forumu pisano je milion puta.
 
@Punkass @shamanNS

Tehnički mogu dve Smart TV aplikacije da se koriste. Jedan pripada isključivo SBB EON Box-u a drugi bilo kom random uređaju sa Android TV OS-om.

Zavisi šta vlasnik naloga koristi, ako ima EON Box moraš da uzmeš Xiaomi Mi Box npr. ako vlasnik naloga nema EON Box već je OTP kodom aktivirao Tesla Smart TV npr. onda moraš da uzmeš EON Box sa oglasa ili da ga nabaviš preko Mini Prepaid paketa na eon.tv pa otkažeš pretplatu i reaktiviraš ga drugim nalogom.

Da ne bude posle @Punkass odakle limit a kao ima 2 slota za Smart TV. Moraš konkretno znati šta je vlasnik aktivirao i nabaviti suprotno!
 
Poslednja izmena:
@Strale. Hvala. Mislim da vlasnik nije aktivirao Smart TV jer gleda preko Windowsa 10 kao i ja.

@jaffar Uopšte se ne ljutim, ali si napisao "sa tom (aplikacijom) koju sada koristiš" a ja ne koristim EON aplikaciju*. Kao što rekoh koristim browser, firefox ako je bitno i u browseru gledam EON, HBO GO, Teliaplay.se i još par stream evropskih stanica koje ne prepoznaju vpn ip adresu i "vide me" kao da sam u lokalu.
I onda dalje pišeš "toj aplikaciji" i o boxovima... ShamanNS je vrlo precizno odgovorio i nema potrebe da nastavljamo dalje.

* osim ako pod aplikacijom ne podrazumevaš browser i/ili javascript koji se izvršava u browseru
 
I to je applikacija, web aplikacija :p I Android SmartTV app je maltene (tipa 80% funkcionalnosti i skoro komplet interfejs je JavaScript / Vue.js app) samo web app upakovan u "web view".
Eto i ja sam na prvu loptu kad videh da explicitno spominješ Windows 10 pomislio da koristiš Windows 10 Eon app ...

Da, zaboravih da napomenem u prošlom komentaru: Ako ti "donor" naloga koristi stare Duo/Tril Silver ili Gold pakete onda nema pravo ni na taj 1 SmartTV "slot". Na starim paketima samo Gold Extra i Gold Premium imaju pravo na aktivaciju SmartTV app dok na novim Eon paketima (Light, Full, Premium) svi paketi imaju pravo na 1 SmartTV app (+ X Eon box uređaja). To je još jedna bitna stvar da se uzme u razmatranje pre kupovine boxa :D
 
Poslednja izmena:
Pa posto koristi preko VPN-a na winu onda ce morati VPN i na box-u, predpostavljam da je telekom mreza ... i tako to ...
 
Eon van mreže , Netflix još nije sredjen preko Google play aplikacije ?

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Nece ni biti sredjen :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
postoji li neki trik da se arena sport gleda preko eon boxa? ...neka aplikacija da provereno radi i funkcionise (probao sam sve verzije supernovatv i ne vredi, rezolucija je na 1/8 ekrana).
 
Kodi, build balkan Green (blue thunder)
Radi kao metak na eon boxu.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Kodi radi ali ne rade Arene. Najbolje radi Orion TV i Arene su u HD.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ko kaze da ne rade? IMG_20201021_180620.jpg

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nadam se da si dobar link upisao. Ako neće skini zip sa sajta i ubaci ga ručno na box pa ga uvezi na "install from zip file"

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Bio sam sinoc kod drugara koji ima X96 max 4gb i EON AndroidTV aplikacija me malo razocarala, primetno seckanje slike npr na SportKlubu dok je bila sinoc EL. Kako kod vas radi i sa kojim HW?
 
Shield,kao metak,instant menja kanale,nemam primedbi

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
postoji li neki trik da se arena sport gleda preko eon boxa? ...neka aplikacija da provereno radi i funkcionise (probao sam sve verzije supernovatv i ne vredi, rezolucija je na 1/8 ekrana).
Ott navigator.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Da , ali treba ubaciti listu. Ovo je samo program...
 
Тражена је апликација, има и других, ова проверено ради. Листе се могу наћи без проблема.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako moze pomoc oko Eon-a,ne mogu se ulogovati,ako sam dobro razumeo,podaci koje koristim za MojSbb koriste se i za Eon prijavu.
Probao sam tako,ali stalno mi izbacuje da nisu tacni,ne vidim u cemu je problem.
 
Ako su ti iste šifre onda mora da prihvati. Da nisi zaboravio veliko slovo koje je obavezno?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Da nisi popunio max broj korisnika 5/5? Proveri u moj sbb. Inače probaj na računaru da se sa tom istom šifrom logujes na mojsbb

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Proverio,nije popunjen broj.
Probao sam i preko komp-a,nista. Cak sam i resetovao lozinku za MojSbb i probao sa novom,ali i dalje nista.
 
Da li na mts optickom netu ili bilo kom ts/mts netu (adsl, vdsl) radi EON, odnosno na EON alikaciji na kompu i teleofnu, kanali Nova S, SK..., N1, preko TS/MTS neta?
Izbacuje mi "Izabrani kanal nije odstupan na mreži internet provajdera na koju ste konektovani."
Meni nece preko mts optike a kad telefon prebacim na mobilne podatke (mts isto) onda hoce da radi sve pa i Nova S, SK ... i N1.

Ko zabranjuje, MTS ili SBB?
Nemojte nagadjati, zanima me zna li neko tacno ko je krivac.

Kako ovo prevazici?
Molim korak po korak objasnjenje, ako postoji.
 
Prelistaj temu. Bilo je reci o tome

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pozdrav. Da li je resen problem oko instalacije Eon aplikacije na android boxu? Posto sa play prodavnice ne moze da se skine, apk skinuo sa kompa, nabacio na usb, instalirao i pise da ne podrzava uredjaj.
 
Nazad
Vrh Dno