Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Update-ovala se aplikacija na boxu, ali sad nešto razmišljam jel nije nikad pisalo visok kvalitet za video 7mbit? Sad gledam samo 4mbit :trust:

Da li da ostavim na auto ili stavim visok?
Glupost ali da li si proverio da li je video enkodovanje setovano na CBR?Meni je posle updatea bilo vratilo setovanje na ABR i kvalitet 4mbit.
Morao sam rucno da vratim na CBR.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Jeste, kad je ABR onda ima "Auto(matski)" opciju a kad je na CBR onda je "do 7 Mbps". Obe opcije "daju" isti stream na kraju samo što ABR "šalta" kroz dostupne rezoluciju pri svakoj promeniti kvaliteta što gadno smara.
 
Na koji update mislite? Meni je aplikacija posle dužeg nekorišćenja, izbacila novi kod, koji sam uneo u Moj Sbb, a stari kod sam izbrisao. Da li mi se aplikacija, tako udate-ovala? Koristim Mi box S, a i njemu se ažurirao softver, već drugi put od zimus, od kada je kupljen. Nešto nisam video u Play prodavnici, opciju "Ažuriranje" aplikacije, kao na telefonu.
 
Odkud ti app kad nema nigde 2.0 verzija

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Aplikacija za mobilne i tablete.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa znam al nema je nigde, ni na playstore ni apk pure a ni ne stize update na mobilnu app.. :)

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Eon 9.99 :D
Isti "redizajn" (= promenili malo CSS-a i ubacili veći font i više razmaka između 2 logovao) kao na TV app i na Eon sajtu.

Funkcionalnih promena 0%.
 
Danas dobio update sa ps.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Da 2.0 je na play store.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kod mene jos nista..

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ranije mi je po paljenju boxa (ujutru ili posle 3-4sata od kada ga ugasim), eon app zakucavao pa sam morao da ga restartujem... Po nekada se i sam odblokira ali posle 10min... Sad, posle update-a, kada upalim box ujutru blokira mi ceo box, mogu samo da ga restartujem cupanjem kabla... Sada sam odradio factory reset pa ceu videti kako ce se na dalje ponasati...
 
Ma da, zato ga nisam ni uzeo mojima jer definitivno nije plug&play... Snalaze se sa eon-om kroz browser ali box bi vec bila muka...
 
Odlično su sredili app!
Probao sam uninstall i restart tv-a, I to mi je što mi je izgleda. Radi se o android TV-u.
Ne mogu da verujem.
938109a465f411f7e422a625f1323f1c.jpg
1430a9618c63444e93051caffdb09471.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
To je do tv-a a ne do aplikacije. Vox nije u listi podržanih uređaja.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa mozda mu je pre radilo normalno.

Skini staru app sa APK Pure pa je instaliraj i vise ne azuriraj

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Sve radilo kako treba do danas.
Sad ću da probam da vratim staru verziju

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Problemi i na LG tv webOS 4.0 2018
Automatski je apdejtovana aplikacija, ali ne sa lg app store.
 
Ranije mi je po paljenju boxa (ujutru ili posle 3-4sata od kada ga ugasim), eon app zakucavao pa sam morao da ga restartujem... Po nekada se i sam odblokira ali posle 10min... Sad, posle update-a, kada upalim box ujutru blokira mi ceo box, mogu samo da ga restartujem cupanjem kabla... Sada sam odradio factory reset pa ceu videti kako ce se na dalje ponasati...

Nema vise kocenja i zamrzavanja slike kao ranije...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Meni na Sony Android TV-u u opciji "Upravo na kanalima" za 90% kanala ne pokazuje nikakav sadržaj, iako se on (za nekoliko prikazanih kanala) vidi na početnoj strani, a i za svaki kanal kada se prebaci na njega pa ide na dugme "dole".

Restartovao aplikaciju i TV, ali ništa nije rešeno.

Jel ima još neko takav problem i kako ga rešiti?
 
1) Prebaciš se na profil koji bi da obrišeš
2) Odeš u Podešavanja > Moj Profil > obrišeš :D
 
Код мене је овај нови ЕОН нестабилнији, лако пукне одмах по укључењу. Једино мени корисно је приказивање секунди кад се помера клизач. Остало је чиста козметика.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Meni na Sony Android TV-u u opciji "Upravo na kanalima" za 90% kanala ne pokazuje nikakav sadržaj, iako se on (za nekoliko prikazanih kanala) vidi na početnoj strani, a i za svaki kanal kada se prebaci na njega pa ide na dugme "dole".

Restartovao aplikaciju i TV, ali ništa nije rešeno.

Jel ima još neko takav problem i kako ga rešiti?
Kod mene isti slučaj ali na SDMC Box-u (EON Box-u). Ima li još neko isti bug?
b74c213588b659151122b148cc3ccd04.jpg
 
^
Imam i ja taj problem dragi Strale i to na KAON-ovom boksu (EON PREMIUM OTT) ali imam i još jedan problem a to je da mi kaže da nisam pretplaćen na HIT FM i Play radio iako su oni obuhvaćeni PREMIUM paketom a taj problem je nastao sa ovim poslednjim apdejtom EON TV aplikacije. Zvali su me, vraćali boks na fabrička podešavanja, probao na telefonu, brisao cache na google chromu preko browser aplikacije, menjao naloge (lični Marko nalog na Family) i opet isto sr*nje (stanje). Prosledio je Nemanja nov nalog pa će me opet kontaktirati. Njegov predlog je bio da šaljem boks na zamenu. Ali da je problem u boksu onda bi samo na njemu bio problem a ne na svim platformama. Luda kuća majke mi :d
 
Код мене је овај нови ЕОН нестабилнији, лако пукне одмах по укључењу. Једино мени корисно је приказивање секунди кад се помера клизач. Остало је чиста козметика.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Taj problem sam ja imao jutros. Morao sam da restartujem box cupanjem kabla...
 
Kod mene isti slučaj ali na SDMC Box-u (EON Box-u). Ima li još neko isti bug?
b74c213588b659151122b148cc3ccd04.jpg

U EON-u ("običnom") koji radi kroz UniFi internet to "Nema informacija" (ispod sličice te kao planine i sunca) je prisutno svuda, na svim TV kanalima u svim emisijama. Može da se gleda bilo koji kanal, radi i gledanje "7 dana unazad"... ali nemaš pojma šta ćeš da gledaš dok ne počneš da gledaš.
"Video klub" i "Moji sadržaji" isto ne rade - piše da "Trenutno mogu da uživam samo u mojim omiljenim TV kanalima...". Ovo "Trenutno" traje od, otprilike, prve polovine marta, negde od početka koronisanja.
"Plavi krug" se često vrti i po nekoliko minuta, nakon što se klikne bilo gde. Kada se startuje EON, potrebno je nekoliko, do nekoliko desetina puta stisnuti dugme "pokušaj ponovo", koje se nalazi ispod natpisa "Serverska greška".

I tako... mislim da ovo nikada neće raditi onako kako to piše u reklamama, "ponudama" itd. To što piše je moša, jer ti uglavnom prvo treba da potpišeš ugovor, pa tek onda ustanoviš da tu pola stvari ne radi... Kao, uostalom, i u svemu drugom u kapitalizmu i "demokratiji".

Sad su i ovaj "običan" EON (v2.0.0) nazvali "EON TV" i stavili mu istu, crnu ikonicu kao i na EON TV aplikaciji - da bi dodatno zbunjivali protivnike, tzv. "korisnike".

U današnje vreme bi svako domaćinstvo trebalo da ima po jednog zaposlenog sa 8-časovnim radnim vremenom, koji bi se bavio reklamacijama za ovakve stvari, pisanjem email-ova, čekanjima po šalterima, proučavanjem ponuda, biranjem operatera, administracijom računa, odnošenjem kućnih aparata u servise, podešavanjima opcija... i sličnom administracijom.
 
  • Like
Reagovanja: M J
U EON-u ("običnom") koji radi kroz UniFi internet to "Nema informacija" (ispod sličice te kao planine i sunca) je prisutno svuda, na svim TV kanalima u svim emisijama. Može da se gleda bilo koji kanal, radi i gledanje "7 dana unazad"... ali nemaš pojma šta ćeš da gledaš dok ne počneš da gledaš.
"Video klub" i "Moji sadržaji" isto ne rade - piše da "Trenutno mogu da uživam samo u mojim omiljenim TV kanalima...". Ovo "Trenutno" traje od, otprilike, prve polovine marta, negde od početka koronisanja.
"Plavi krug" se često vrti i po nekoliko minuta, nakon što se klikne bilo gde. Kada se startuje EON, potrebno je nekoliko, do nekoliko desetina puta stisnuti dugme "pokušaj ponovo", koje se nalazi ispod natpisa "Serverska greška".

I tako... mislim da ovo nikada neće raditi onako kako to piše u reklamama, "ponudama" itd. To što piše je moša, jer ti uglavnom prvo treba da potpišeš ugovor, pa tek onda ustanoviš da tu pola stvari ne radi... Kao, uostalom, i u svemu drugom u kapitalizmu i "demokratiji".

Sad su i ovaj "običan" EON (v2.0.0) nazvali "EON TV" i stavili mu istu, crnu ikonicu kao i na EON TV aplikaciji - da bi dodatno zbunjivali protivnike, tzv. "korisnike".

U današnje vreme bi svako domaćinstvo trebalo da ima po jednog zaposlenog sa 8-časovnim radnim vremenom, koji bi se bavio reklamacijama za ovakve stvari, pisanjem email-ova, čekanjima po šalterima, proučavanjem ponuda, biranjem operatera, administracijom računa, odnošenjem kućnih aparata u servise, podešavanjima opcija... i sličnom administracijom.

Meni je posle ažuriranja za ovo probleme pomoglo 2 stvari ispostavilo se da je se datum i vreme poremetio i da je to uzrokovalo ove probleme.Isto mi je za brži rad pomoglo što sam sa napredne animacije prebacio na osnovnu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno