Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

@amdpower: Ako misliš na cenu paketa, ovde lepo piše sve:
https://sr.eon.tv/paketi/eon-tv-paketi/


Dakle Light. Full i Premiium koštaju isto kao i "u mreži" ekvivalentni (i ponuda kanala je ista, minus SK 4K i Eurosport 4K kanali koji nisu dostupni za "van mreže").
Plus za van mreže su dostupni i ovi prepaid "mini paketi": Porodični, Sportski, Cinestar. Oni su više smišljeni kao dopuna na ponudu drugog TV provajdera... dok Light, Full, Premium su više ko hoće da mu Eon bude primarna i jedina TV usluga koju plaća.

@TsarOfZanzibar : Pa ako je to neko nekada već koristio od kad su uzeli paket ne ideš na registraciju nego ideš na logovanje :D I koristiš username i login koji su nekad izabrali i koji ti sad moraju reći :D Ako se ne sećaju više onda onaj na koga se vodi ugovor mora da se naoruža brojem ugovora i da zove SBB support (ili da ih kontaktira na socijalnim mrežama) i da traži da obrišu kompletan MojSBB profil vezan za taj ugovor, i onda ti ideš ponovo na "registracija" proceduru gde treba da znaš broj ugovora i id korisnika (što piše na računu ) ;) pa onda pri re-registraciji ti biraš username (mail adresu) i password. Ako ti obrišu nalog najvererovatnije da ćeš morati ponovo da im aktivraš aplikaciju na tom Eon boxu koji oni koriste.
 
Poslednja izmena:
Pda moguce je da portal nikad nije ni "upogonjen".

Ako se dobro secam treba broj ugovora i napravi se login na sbb portalu i posle po redu.
 
Nisu se nikad registrovali na moj sbb,bar tako kažu...

Čekam da odem do njih, sutra prekosutra, pa da probam da sa tastovim mejlom da resetujem password... Ako ne prihvati njegov mejl, onda mi ne preostaje ništa drugo nego da zovem.
 
Ženini roditelji uzeli EON van mreže čini mi se polovinom prošle godine, pošto ne koriste web i smart tv aplikaciju, rešim da to iskoristim. Danas probam da se registrujem na moj sbb app, kad ono izbacuje "greška probajte ponovo"... i tako svaki put.

Da li je moguće da je neko kad je video da "matorci" ne koriste godinu dana to prisvojio?
Moraću da ih zovem sutra...

Majstore ako je eon van mreže onda se ne registruješ na mojsbb,već pri kupovini paketa kreiraš nalog i te podatke posle koristiš na mojsbb nalogu da se prijaviš.Tako da ti je se tast prilikom prijave i kupovine paketa već kreirao mojsbb nalog.
K8WTZ72.png
 
Hvala na info majstore...

To znači da se tast prijavio sa svojim mejlom... Resetujem password i gotovo...
 
Poslednja izmena:
@rafiki: Jedini minusi su:

1) po paljenju uređaja uvek će da ti startuje Eon app.
2) ako nekad uradiš factory reset a nemaš MojSBB nalog sa kojim da aktiviraš Eon app uređaj ne može da se koristi ni za druge aplikacije :D
2b) ako SBB kao firma bankrotira ili za par godina promene platformu i Eon prestane da postoji (i Eon backend serveri prestanu da postoje) a uradiš factory reset možeš da se slikaš :D

Ovo #1 može da se reši ako ti app više ne treba / ne koristiš je tako što disable-uješ sve UnitedCloud apps koje su dodate na uređaj ali tek kad prođeš prvi korak aktiviranja te EOn aplikacije. Onda tek možeš da aktiviraš ADB i USB Debugging i da disable-uješ aplikacije i miran si do factory reset.

#2 u slučaju te apokalipsa situacije (da ne možeš čak ni ponovo da platiš 1 mesec Porodični paket jer niko od poznanika i rodbine više nema MojSBB nalog sa aktiviranom Eon uslugom) možeš da se slikaš jer uređaj nije moguće root-ovati i onda baš pobrisati sve UnitedCloud apk fajlove i na taj način "očistiti box" da bude kao i svaki drugi AndroidTV box.

Za ovu zavrzlamu nisam znao, hvala za info.
Sad, poznajuci SBB, oni cede suvu drenovinu, pa verujem da ce imati podrsku jos puno godina...

Ne znam da li je mozda bolja varijanta uzeti Mi TV Stick?
On je na Android TV Platformi, pa verujem da bi mogla ona jedna eon smart aplikacija da ide an njega, a ne obicna andorid?
 
Koja je poslednja verzija EON aplikacije za Windows? Ja sam našao na Windows Store-u neku beta 1.0.38 iz 2019. godine. Da li postoji nešto novije i ako postoji gde se može skinuti?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
U redu ti je ta aplikacija i ako nikad nestavljaju datum ažuriranja redovno se ažurira ta verzija 1.0.38 je stara tek neke 2-3 nedelje.
 
Hvala puno na odgovoru. :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6194816]Baš tako. Tako sam ja uradio, a shaman predložio. Radi odlično eon, hbo go itd. Dobiješ uredjaj sa 2 god garanacije.
Ovo izgleda kao odlična opcija. Jel wifi aktivan pošto neko pomenu da su ga isključili updateom?
Imao sam opciju da besplatno uz Eon full uzmem ili d3 mini ili cam modul za dodatni tv, i odlučih se za cam da bih izbegao još jedan daljinski i uređaj. Ali ovo je očaj živi, em što menjanje kanala traje večnost, em brdo kanala i ne radi jer nema signala. Imam dokon smartTV uređaj pa bih mogao da iskoristim ali pod uslovom da radi wifi, baš mi se ne razvlači kabal.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
sad postoji opcija za wifi ali je disablovana... Ne moze se ukljuciti...
 
sad postoji opcija za wifi ali je disablovana... Ne moze se ukljuciti...
Može majstore...

Samo otvoriš neophodne WiFi Activity-je i mapiraš ih na daljinski da ih brzo otvoriš. Meni je plavo dugme jedan klik za WiFi On/Off a na plavo dugme dupli klik biram mrežu/ukucavam pass.
 
Ne, ne, znam da tako moze... Mislio sam na to da dugme koje se pojavilo za wifi je disablovano i ne moze se ukljuciti obicnim klikom...
 
Može majstore...

Samo otvoriš neophodne WiFi Activity-je i mapiraš ih na daljinski da ih brzo otvoriš. Meni je plavo dugme jedan klik za WiFi On/Off a na plavo dugme dupli klik biram mrežu/ukucavam pass.
Mene interesuje jel može box da radi normlano preko wifi-a kao i preko kabla? Ne mora valjda svaki put kad upalim box da se manuelno kači na wifi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Definiši preciznije "upalim box". Ako je rađen reboot Android OS ili ako je isključen iz struje onda naravno da moraš da čačkaš mapiran taster koje radi enable/disable WiFi. Samo kačenje na već poznat WiFi signal onda uradi sam. Ali prvo moraš ručno da "upališ" WiFi.

A za radi normalno "kao na LAN" : WiFi konekcija nikad neće biti kao LAN / kao kabl, sve i da živiš sam u šumi a kamo li po zgradama.
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje jel može box da radi normlano preko wifi-a kao i preko kabla? Ne mora valjda svaki put kad upalim box da se manuelno kači na wifi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Svaki put kad "budiš" Box iz stand by par sekundi mu treba da se poveže na mrežu, kao svaki drugi uređaj ne? WiFi kao WiFi, ako ti drugi uređaji rade sasvim normalno u prostorijama dalje od rutera radiće i Box. Ranije sam imao nabeđeni "Smart TV" koji nije mogao da uhvati mrežu uopšte a ruter je svega 5-7 metara daleko, proverio sam EON Box, hvata mrežu bez problema.

Radiće sasvim ok dokle god Box-u možeš da "dobaciš" minimum 9-12Mbps i dokle god on može da dohvati toliko. A upoređivati WiFi i LAN, to nemoj.. Ti gledaj da on "vuče" LAN.
 
Ma da, to me interesuje, biće to ok. WiFi signal mi je ok u spavaćoj, sam router je sa druge strane zida. Ne očekujem da radi kao lan što je tiče protoka i brzine, više sam mislio da li se aktivira automatski kad i box ili svaki put mora manuelno sa da se enabluje i kači na mrežu. U ostalom ne moram ga ni gasiti [emoji3]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Narode, koristio bih eon na drugoj lokaciji (MTS i ponekad vpn) na android boxu. Koliko sam čuo ovde ne smem da koristim preko kooda jer to krši pravila, pa me zanima da li mogu da. Nadjem apk za tablete-telefone gde se logueejm preko e-maila i sifre?
 
Na koju foru da se prijavim na eon promo kada ne mogu da upisem ime grada i adresu. Ne mogu da zavrsim registraciju

Edit: Posle pola sata uspeo. Sada moze da se odabere ime grada i adresa.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze li jedno jasno objasnjenje u vezi eon-a i aplikacije na smart televizor i kodovima koji se dobiju od sbb-a za gledanje online.
Kad neko ima uslugu od sbb, zavisno od velicine paketa (ili ne, sviam isto) korisnik dobije neke sifre i moze da se raznim uredjajima kaci za eon online (ili kako se vec zove) i gleda sbb tv sa telefona, tableta, lap/desk masine i pametnog televizora?
Da li je za televizor moguca samo jedan tv da se loguje ili mogu sve sifre da budu iskoristene za talevizore?
Pozajmio bi (uzeo na koristenje ako nadjem) od nekog kodove za pametni telefon pa me zanima kako to ide, sta moze a sta ne moze...
Moze li neko biti ljubazan pa objasniti ili uputiti gde da detaljno procitam...
Hvala
 
Razlikuju sve dva tipa pristupa:
- smart tv (ili neki Andorid Box koji koristi isključivo EON smart tv aplikaciju). U ovom slučaju, EON pretplatnički paket sadrđi tačan broj slotova za tačan broj televizora/uređaja. Pokretanje EON aplikacije na takvom uređaju izbacuje kod, koji treba da unese EON pretplatnik (ako ima slobodan slot), i to je to
- aplikacije za telefone, tablete, Windows (APP i browser) i Android box-ove koji ne rade na AndroidTV OS-u: Opet pretplatnički paket sadrži više slotova. Pokretanje takve EON aplikacije na uređaju trađi da se unse username/password EON pretplatnika.

Pretplatnički paketi imaju manje ovih prvih slotova (za smart TV), a više ovih drugih.
 
Moze li se instalirati na EON boxu aplikacija supernova? .....ako moze, neka mi neko kaze foru ili ostavi link ka objasnjenju...hvala.
 
Moze. Skini je rucno na neki uredjaj pa je prebaci na eon box. Za nju ce ti biti potreban neki mis jer je daljinac od Eon boxa neupotrebljiv za aplikacije namenjene za telefone i tablete.
 
Moze. Skini je rucno na neki uredjaj pa je prebaci na eon box. Za nju ce ti biti potreban neki mis jer je daljinac od Eon boxa neupotrebljiv za aplikacije namenjene za telefone i tablete.

A kako da vezem laptop i eonbox (ili si mislio na usb flash)? ako mozes objasni mi i u privatnoj poruci da ne gnjavim ljude ovde.....hvala puno.
 
Poslednja izmena:
zahvaljujuci @Gilebg uspeo sam da instaliram aplikaciju supernovatv na eon boxu ali kada je pokrenem na tv dobijem ovo (vidi sliku) ....i kada udjem u meni opet nigde nema ikonice.......gde gresim?

https://freeimage.host/i/2rdM0b
 
Poslednja izmena:
Treba ti posebna app za to tipa sideload launcher

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Zašto nekad za neke kanale EON aplikacija za TV (koja se koristi van SBB mreže) traži da se unese kod roditeljske kontrole (koji je uvek 1234) iako nikad nije podešavan?

Ne želim da to ukucavam svaki put kada je neki film označen kao nebezbedan za decu (npr na AXN-u Underworld sada).
Jel može to nekako da se isključi?
 
Može, podešavanja, roditeljska kontrola, dozvoli sve.
 
Nazad
Vrh Dno