Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Preskočiti nekoliko hiljada ljudi sa televizorima koji imaju 1 verziju lg Web os (2.0) koji se pritom ništa posebno ne razlikuje od narednih (Web os 3 i 4) tj ne platiti da se aplikacija okači i za te verzije je čist bezobrazluk. Ako si već razvio apk za Web os onda je pusti na svim verzijama. Razumem da je tv iz 2010/11 kada su se tek pojavili smart ali tv od pre 2,3 godine da ne podržava apk je smešno. Pa kome ćeš prodati tu uslugu?
Onaj ko je kupio tv pre 2,3 godine sigurno neće kupiti opet novi da bi mu radila 1 aplikacija. A istina lepo radi na tom novom lg Web os 3.5 mislim da je verzija u njemu. Fluid o, bez bagova, slika extra... Porediti to sa android boxom je neozbiljno.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

To je sitnica naspram ovih sa android OS a pogotovo je još veća katastrofa što kod nas u radnjama još uvek prodaju smart televizore koji su android 4.2
 
Meni radi odlično i eon za mobilni i eon smart tv i kodi na Sony android tv-u, verzija androida 7.0.
 
Ono sto je problem je haos sa tim "Smart" televizorima. Godinama sam pricao i verovao da ce ta prica da pukne ko zvecka kada se pojave best buy Android Box-evi koji bi preuzeli tu ulogu 100%, tako da svaki TV postaje Smart TV. Ali avaj, i tu je zavladao haos, tako da se proizvodjaci i dalje cimaju praveci svako svoju Smart OS varijantu, kao u vreme 90-ih. Samo open source i standardizacija tu spasava stvar.

Ali, kada su box-evi ovakvi kakvi jesu - onda ljudi i dalje biraju da kupe "Smart TV" pre nego neku kutijicu uz normalan TV sa dobrim ekranom.. ili ono sto kupuju obavezno TV sa integrisanim DVBT2 tjunerom, a imaju kablovsku, koja vise ni ne radi jer je SBB ukinuo analogni signal. Sve sto treba je DVB-C, ali dzaba to pricati. Ili za IPTV - gde tuner nije ni potreban.

A sad sta je razlika u pozadini za taj LG WebOs izmedju major verzija ne znam, ali moguce da API nije isti, i da app prosto nije kompatibilna sa starim OS.
Pa da ti kažem evo što sam ja kupio jedan takav. Da sam uzeo običan tv morao bih da kupim box za dvb t2 ako hoću ovih 15 besplatnih kanala iz zemaljske mreže. Da sam hteo kablovsku morao bih da uzmem box. Znači treba ti dvb c. Da sam hteo neki satelit da gledam besplatno treba mi dvb s2 risiver. Znači tv + 3 uređaja. Uglavnom se sada kod nas u Srbiji 90% televizora prodaje sa ovim tjunerima. Tako i treba jer je prošlo vreme da imamo 5 daljinskih u kući. E sada kad sve to već imam pa onda mi je lakše da sa air mouse ili običnim wifi mišem tražim šta hoću na tv-u, jednim klikom pustim sa telefona youtube na tv-u, imam iptv listu, imam Chrome za online filmove, imam hbo go, imam netflix, imam tune in za radio stanice i kad mi sve to dosadi 1 klikom predjem na dvb s2, dvb t2 ili dvb c.
E sada dođe 1 eon i ja moram da kupim box samo zbog njega? Pa neka hvala. Taman se otarasih daljinskih.
Da ne skrenem mnogo sa teme, imam ja 1 box ali mi on više služi sa testiram neke stvarčice. Običan ništa posebno, 30ak evra plaćen. Ne može da se poredi slika sa njega preko hdmi u odnosu na ugrađen tv tjuner ili npr film iz browsera tv-a i browsera android boxa. Kao ni eon. Na smart lg radi perfektno na Android boksevima i ne baš. E da bi ti tv bio smart doplata u odnosu na običan je oko 100 evra u proseku koliko košta i neki dobar android box(sa npr dvbs 2 ili dvb t2 tjunerima) . Pa sada kome šta milije, ja sam izneo svoje iskustvo da mi je sve lepše direktno iz softvera i hardvera tv-a nego da ide preko android (hdmi).

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam i prodao non-smart tv i jako dobar box i dodao para da uzmem Android tv, mnogo bolje iskustvo u korišćenju, bar meni.
I gledao sam da uzmem baš Android tv, ne neki drugi smart, više ima opcija za aplikacije (Google Play), dok si na ovim drugim ograničen na njihov store i OS, Tizen, WebOS...
 
Ja sam i prodao non-smart tv i jako dobar box i dodao para da uzmem Android tv, mnogo bolje iskustvo u korišćenju, bar meni.
I gledao sam da uzmem baš Android tv, ne neki drugi smart, više ima opcija za aplikacije (Google Play), dok si na ovim drugim ograničen na njihov store i OS, Tizen, WebOS...
Mi box i resena stvar

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
U nekoj srednjoj ili višoj seriji praktično više ni ne postoje non-smart televizori.
 
Ja sam i prodao non-smart tv i jako dobar box i dodao para da uzmem Android tv, mnogo bolje iskustvo u korišćenju, bar meni.
I gledao sam da uzmem baš Android tv, ne neki drugi smart, više ima opcija za aplikacije (Google Play), dok si na ovim drugim ograničen na njihov store i OS, Tizen, WebOS...
+1
Preporodio sam se nakon kineskih boxova.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@miki92

Sve se slažem s tobom, meni do TV-a ide samo jedan kabl i to za struju naravno. Površina ispod TV-a je skroz prazna i minimalistički izgleda sve. Jedva čekam kad ni kabl za struju ne bude morao. ,)

Ali zanima me za koliko bi mogao da prodaš taj TV tj. koliko bi morao da doplatiš za neki koji ima višu WebOS verziju? Dakle, ne mora novi TV, nego samo neki polovni koji ima odgovarajući WebOS za EON. Mislim da je vrlo moguće da vredi, posebno kad se u razlici oduzme i cena boxa, a tek to "neprocenjivo" smaranje sa više daljinskih i naružnjavanje police za TV sa boksom i kablovima.

@SENebojsa, @bobster

Od kog proizvođača su ti Android televizori što ste kupili? Da znam šta valja. I jel to sertifikovan Android? Jel ima integrisan Chromecast?
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo Sony tv, model iz 2015- 2016.god, još uvek redovno dobija apdejtove, evo baš je zadnji izašao pre nedelju dana. Android verzija je 7.0.
 
Moj Philips iz 2016. dobio Android 8 krajem prošle godine. Ima Chromecast, Eon tv verzija radi top. Uostalom, sve radi isto kao i prvog dana, bez zastajkivanja i kočenja. Moram priznati da slika na fabričkim podešavanjima nije kao na LG-u u istoj ceni ali se kalibracijom dobije odličan rezultat.
Moj model je PUS6501 i plaćen je oko 1000 eura. 49".

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad se pojavio bio je android 5 tako da je i ovo super. Pored verzije androida bilo je i nekoliko "user experience and security updates".
Za tv star 4 godine uopšte ni ne očekujem da će dobiti Android 8, realno.
 
Moj Philips iz 2016. dobio Android 8 krajem prošle godine. Ima Chromecast, Eon tv verzija radi top. Uostalom, sve radi isto kao i prvog dana, bez zastajkivanja i kočenja. Moram priznati da slika na fabričkim podešavanjima nije kao na LG-u u istoj ceni ali se kalibracijom dobije odličan rezultat.
Moj model je PUS6501 i plaćen je oko 1000 eura. 49".

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
To je onaj model sa led svetlom iza? Ambijent light?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko problema sa chromecast-om na boxu?
Do pre 2 dana radilo perfektno.
Vidim uredjaj na telefonu ali kad pokusam da castujem nista se ne desava na boxu a na telefonu kao da castuje.
Probao sam direkt na TV-u sa istog telefona...i radi...
 
Izbrisi kes iz cast aplikacije.
 
Ima li neko problema sa chromecast-om na boxu?
Do pre 2 dana radilo perfektno.
Vidim uredjaj na telefonu ali kad pokusam da castujem nista se ne desava na boxu a na telefonu kao da castuje.
Probao sam direkt na TV-u sa istog telefona...i radi...

To EON box jel? Izgleda to baguje standardno - isto se i meni poneki put desi na Mi Box S.
 
Pozdrav drugari,

Da li neko ima iskustva sa tizen 4.0 os i samsung tv 4k iz 2018. Da li moze da se namesti da pri paljenju direktno pali eon aplikaciju..moji me ubise sa smaranjem sto moraju da traze apps u meniju pa eon da bi gledali tv.. a hoce i minimalizam(kad predjes neke godine pa poludis i trazis dlaku u jajetu) :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
potrebna pomoc.box je x96 max.do pre nedelju dana sve radilo perfektno.od pre nedelju dana na 2/3 kanala slika je zelena sitna pixelizacija ali ne kao digitalna pixelizacija nego kao zelene smetnje.na jednoj trecini kanala sve radi perfektno.aplikacija deinst.pa opet instalirana i isto.ima.li neko ideju?hvala unapred!
 
Da li ima neka opsta tema za SBB?
Otkud ovolike teme za SBB usluge?

Ja danas usao na sajt sbb-a i meni skoro nista nije jasno.
Ajde ovo eon tv paketi i eon tv ali ja ne vidim nigde koje net pakete i koje brzine neta sve ima u sbb ponudi?
GDe na sajtu sbb-a pise koji i kakav net nude?
Koje cu cene samo za net, odvojeno od tv ...?

Meni je ovo bas konfuzno i "skriveno" natrpano ako moze neki "tutrijal", sto "mudruju" a nista ne razjasne ...

Hvala
 
Vala svi sad vaćare na internetu. I ovaj ukakani SN prepisao od ovih smrda pa ne da brzi net uz minimalne tv pakete, uslovljavaju brz net punim tv paketom...

Kod nas ubacili u sanducice neku novu, jos brzu ponudu za net nego sto je ovde gore na linku sa cenovnikom i od one na sbb sajtu...

20190423_114953.jpg
 
To ubacise...
 
Instaliram malopre jučerašnji update - EON v1.8.130 (542)... i, kako stvari stoje bar kod mene, jedan od "Improvements"-a je da EON ne radi?! Sve je u redu dok ne stisnem Play za bilo šta, a tada EON ili skroz pukne ili se restartuje?!

Kako je kod vas? Da li je moguće da puste aplikaciju koja ne radi na Play Store i da tamo stoji čitav dan takva? Ili je kod mene neki problem?
 
v 1.8.130 radi normalno (samsung a6 plus).
 
Poslednja izmena:
Vala svi sad vaćare na internetu. I ovaj ukakani SN prepisao od ovih smrda pa ne da brzi net uz minimalne tv pakete, uslovljavaju brz net punim tv paketom...

Kod nas ubacili u sanducice neku novu, jos brzu ponudu za net nego sto je ovde gore na linku sa cenovnikom i od one na sbb sajtu...

Pogledajte prilog 269032

Ti si ubo bing premiju što se tiče sbb interneta kod tebe je njihova optika zato su te veće brzine na tom flajeru.
Ovo ti je informacija iz njihovog akcijskog cenovnika.
Optika paketi
Svi novi pretplatnci EON Duo i EON paketa na
GPON infrastrukturi, dobijaju duplo brži internet u
download/upload u toku ugovorne obaveze.
 
Nazad
Vrh Dno