Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Извини али морам, јој који хаос. Како ти није жао. Среди то мало. Узми бар везице, није то пуно посла.
Него за мрежу преко електричне мреже мислим да је услов да обе утичнице буду на истој фази.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Ma to stoji u ormariću a on mi je zatvoren pošto mi je desktop na kablu a telefonima, televizoru i povremeno laptopu to ne utiče na performanse.
 
@Martin-Mystere i @bbK1ng Samo jedno pitanje, sanjam li (ili ne vidim šta je tačno) vam je stavljen HF filter (High-pass filter) kod modema?!
Pitam zato što High-pass filteri se stave samo na kabl pre svakog TV-a, odnosno jedino ih nema (ne ide ni na digitalne prijemnike D3, EON...) na kablu ka kablovskom modemu jer on i generiše taj "šum" i treba mu za komunikaciju!
Iskreno nemam pojma šta je stavljeno niti čemu služi, tako je bilo dok sam bio kod mts a tu bio neki Huawei gataway, tako je sada i kada sam kod SBB a tu je ovaj Cisco.
 
Evo ja sam ga slikao izbliza.

Postavio SBB. Ja nisam ništa dirao. Radi
36f64a403eb45cc6057eecb150747874.jpg
 
A dobro je, to je Attenuator (da vam smanji signal ako je prejak - pa ako vam ikad bude slab, samo ga skinite ;)), baš pomislih da nisu valjda toliki pajseri! ,)

HF filter izgleda ovako:
Multicom-M-HPF-High-Pass-Filter.jpg hpf-54_high_pass_filter_54-1000_mhz.jpg filtro-anti-ruido-holland-hpf-54-hr-D_NQ_NP_651837-MLB31142188088_062019-F.jpg
 
Poslednja izmena:
Šteta što zbog takvih kao ti nisam slikao listu uređaja pre brisanja...
I nije prvi put da se to dešava, na svakih par meseci obrišem uređaje jer se lista popuni i izbacuje mi obaveštenje!
A evo sadašnje gde se lepo vidi da za model uređaja napominje da je Firefox 80.

Evo danas sam obrisao listu bila kao tvoja a sad nova pise koji je browser i jos 4 slobodna mesta. Sad ne beleze po kolacicu, probao sam, nije zauzeo novo mesto rec je o Waterfox browseru. Probacemo fingerpint browsera ili MAC adresu da vidim sta se desava

Selection_009.png
 
Ja mislim da to odavno nije uslov za Powerline. Ili ja baš imam sreće da ubodem uvek istu fazu.

ubr, ja sam moju identičnu kutiju (možda u istom naselju) zamenio za zidni panel i otvorio put da mogu i veći uređaji da stanu.

ubr, AP je posle otišao na plafon. Ovo je bilo privremeno rešenje.
c51bb4e4bb58ca583d4660c02c988818.jpg
8684c97326b9ac24579defedac8ee707.jpg
Gde mogu da nađem ovakav zidni panel? Hvala
 
Radi li eon na mts internetu tj pre svega mislim na sportklub kanale,nova tv i cinestar premium 1 i 2
 
Radi eon van mreže. Ima 2 vrste eon naloga.
 
EON kroz browser(firefox) i dalje ne radi kako treba, tj radi, nego onaj deinterlacing zeza i kanali izgledaju kao da su u 15fps? Je l' to ne nameravaju ikad da poprave? Jedini način za normalno gledanje je dakle eon box, ili neki drugi box tipa mi box? Ni na chromecastu ne radi lepo kad kastujem sa telefona.
Ne mogu tenis da gledam normalno, krvare mi oči fazon.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
EON kroz browser(firefox) i dalje ne radi kako treba, tj radi, nego onaj deinterlacing zeza i kanali izgledaju kao da su u 15fps? Je l' to ne nameravaju ikad da poprave? Jedini način za normalno gledanje je dakle eon box, ili neki drugi box tipa mi box? Ni na chromecastu ne radi lepo kad kastujem sa telefona.
Ne mogu tenis da gledam normalno, krvare mi oči fazon.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Stvarno ne razumem ovo ima i drugih browsera, em ima na windows storu aplikacija za eon koja mnogo bolje radi i mnogo manje opterećuje procesor i ram memoriju.
 
Oduvek koristim MS Edge za EON, nisam primetio neku promenu a i slika mi deluje bolje nego na boxu.
 
Tesko da je bas bolja nego na Eon boxu. Jedino ako ne mislis na neki drugi box. Ja ne znam sto se patite sa Eonom kroz pretrazivace kad imate solidnu aplikaciju vec napravljenu za Windows.
 
Da li na Chrome-u i na windows aplikaciji taj deinterlacing radi tako da sport moze da se gleda normalno?
Mogu i sam da isprobam, ali imam 5/5 uredjaja, a ogranicen broj brisanja u mesec dana, pa ako moze neko da potvrdi.
 
Koliko se secam, nisam odavno pratio preko laptopa, mislim da je navedeni problem najmanje vidljiv kad se gleda preko aplikacije. Imam dva Eon Sdmc boxa pa rekto kad palim laptop za to. U svakom slucaju preko boxeva je slika daleko bolja sto se tog problema tice. Mi box 3 (uskoro izlazi android 9 za njega pa ce problem nestari) ima izrazeniji problem nego Eon Windows aplikacija.Probacu popodne bas da vidim
 
Aman, stream nije interlaced na browser-u, na win 10 app, na mobilnoj app. Jedino je SmartTV app stream interlaced.
 
Kakva su iskustva sa eon tv aplikacijom na drugim boxovima tipa tx3 mini? Mislio sam matorcima to da namestim ali ne znam kako se daljinski kapira sa eon app, konkretno, da li je moguće da se ukuca broj kanala i da eon app ode na taj program (*mjau**mjau**mjau* matorci bas nisu za tastaturu, miša i navigaciju kroz meni :D)

I jel može daljinski da se isprogramira da pali i gasi tv i pojačava zvuk na tvu?
 
To sam hteo da znam. Kakva glupost.

U browseru stream nije interlaced, ali je 25 fps. Na boxu je interlaced 50 fps, pa kada to prođe kroz hardverski deinterlace dobije se slika sa glatkim i prirodnijim pokretima. Ukratko: slika je na EON boxu (ili na EON TV aplikaciji) bolja nego u browseru.
 
opet sam izgubio podesavanje za eon daljinski da mogu da povezem tv...ako ima neko upustvo da postavi
 
Da li se jos nekome od poslednjeg update-a desava da kada je na EON Android TV aplikaciji brzina podesena na ABR i Auto, da kada jednom protok opadne i aplikacija obori kvalitet prikaza, posle toga vise nece sama da ga podigne na visi nivo dok se npr. ne promeni kanal?
 
Pregledah temu, ali ne nadjoh. Hteo bih da uzmem ovaj sport paket, pa me zanima da li moze u isto vreme nas dvoje (iskljucivo dvoje) da gleda preko smart TVa tj.bude ulogovan ili to ne dozvoljavaju?
Uzeo bih sa drugarom, samo zbog Partizana u EC, ostali prenosi me ne zanimaju, a oba bismo u isto vreme gledali.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Moze jedan na smart tv aplikaciji jedan na mobilnoj aplikaciji.(ovaj ko gleda na mobilnoj moze pomoću chromcasta da lrebaci sliku na tv) Ili jedan na eon boxu jedan na smart tv-u i jos jedan na mobilnoj aplikaciji.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Update na 3.70?Jel zna neko novine?Ne primetim nista sem mogucnosti dark teme.Sem ako je to bilo i ranije a ja nisam primetio...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Pregledah temu, ali ne nadjoh. Hteo bih da uzmem ovaj sport paket, pa me zanima da li moze u isto vreme nas dvoje (iskljucivo dvoje) da gleda preko smart TVa tj.bude ulogovan ili to ne dozvoljavaju?
Koliko ja znam, može jedan Smart tv + Eon box. Eon box može da se kupi uz te prepaid pakete.
 
Da li neko ko koristi Windows EON aplikaciju može da mi kaže kakav je kvalitet slike u odnosu kada se gleda preko Firefox-a, Google Chrome-a i slično? Koliko vidim aplikacija postoji samo za Windows 10, i to sam našao neku beta verziju iz 2019. godine ili postoji nešto novije?
Kupovina Box-a mi nije opcija, smart TV mi je iz 2014. model pa ne podržava EON, ali bih svakako želeo da izvučem najbolji kvalitet slike u datim okolnostima.
Summa summarum, da li mi se isplati da instaliram Windows 10 (imam Windows 7) ukoliko bih dobio bolji kvalitet slike preko EON aplikacije ili je razlika neznatna?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Odlicno sljaka EON preko Win10 bar meni,slobodno instaliraj.
 
^
Hvala na odgovoru, ali moraću pre toga da instaliram Windows 10. Kaži mi odakle si skinuo EON, odnosno koja je poslednja verzija?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno