Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Ako ti je sve lepo nisi ti onda uopšte zahtevan korisnik :D Ja ne mogu da gledam 23.976 fps video na HDMI out podešen na 50 Hz, a vala ni Youtube gde je većina sadržaja 30 fps.
 
Smeta mi nego nisam pustio odgovarajući video. Na filovima nisam primetio kao ina 4k semplovima sa youtube-a. Sad sam pustio neke sportske klipove klipove i itekako se vidi taj problem. Ali možda će se software-om to ispraviti.
 
korisnici BiH Totala su konačno dobili sk 4-10 kanale
Doduše, kao zamenu za izbačene Arena kanale
 
Dobili smo i mi totalovci u Srbiji SK 4-10 u ovom promotivnom periodu 15.12.-15.1. kao i svake godine. Razumem da ne mogu da nam podignu na satelit ove kanale od SK zbog Premijer lige, ali bar da nam ostave u EON-u SK 4 koji ide u HD i ima celodnevni program ali ništa od toga.
 
Kod Telemach BA su ubačeni tj prebačeni ti kanali u Start paket.
 
Nemamo ni mi Arene, nek ubace SK HD i SK 4-6 makar u Start paket :D
 
Moram da priznam da mi se nešto pomešalo u glavi, pa moram da pitam.
Da li na svakom običnom android boxu (ne android tv) može da radi eon aplikacija za mobilni (znači ne eon smart aplikacija)?
Znam da je pre moglo, ali da li može i dalje?
 
Definitivno ne radi mobilni app na svakom boxu koji ne koristi AndroidTV OS već budževinu Android OS za telefone/tablete.
Na nekima radi na drugima ne radi a od čega tačno zavisi niko se nije baš potrudio da utvrdi.
 
Da li je neko probao eon tv aplikaciju na novi chromcast with google tv 2020? Baš mi se sviđa ovaj novi model, ima podršku za sve i svašta i ne deluje mi da je išta lošiji od firestick 4k ili mi box s.
Radi. Brže nego na Miboxu.
U ove frejmove što ShamanNS pominje se ne razumem...
 
Radi. Brže nego na Miboxu.
U ove frejmove što ShamanNS pominje se ne razumem...

Mislio je da aplikacije (eon, kodi, youtube) prikazuju sliku sa različitim brojem frejmova pa kad prelaziš iz jedne u drugu ovaj novi chromecast ne menja rezoluciju i osvežavanje prikaza. I onda da bi slika bila odgovarajuća i tečno prikazana moraš da ručno promeniš rezoluciju i osvežavanje (1080p60, 1080i50, 1080p24,...).
 
Kako da podesim EOn Apk na android tv, da mi Ein aplikacija ima najbolju sliku? Desi mi se da kad nešto hoću da vratim da mui taj sadržaj secka. Može li secto popravit? Eon Apk je na kod. Imam premium paket u Crnoj Giri.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jesi li podesio cbr i 7Mb u podesavanjima za sliku?
 
Jesam brate, stavio sam tako. Ali mi sjecka slika, evo sad gledao Mornar na SK 3 kida slika, baš sam se iznervirao. Imam Net od Mtela 100mb/ s. Ne znam pta je? Radilo je super u zadnja 2, 3 dana mi se ivi javilo

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Izmeri brzinu neta preko aplikacije.Vidi koliko ti pokazuje.
 
Pozdrav. Imam sličan problem kao kolega doktor Sabo. Nekoliko meseci imam problem sa eon aplikacijom instaliranom na Lg tv UK7550 (model iz 2018.). Aplikacija jako kasni za komandama. Nekad neće da učita ni epg kanala iz liste. Slika na svakih 5,6 sekundi snrznuta, Premotavanje gotovo nije moguće. To se ne dešava uvek i ne mogu da provalim zbog čega. Podešeno CBR na 7mb. Imam sbb eon full. Dl je cca 240mb, ul je 25mb. Puštanje filmova preko mreže radi, test speed aplikacijom sa tv je oko 80mb, povezan kabelom za ruter Technicolor. Eon na kompu i na mobu radi bez problema. Na tv Hbogo radi bez seckanja. D3 matori zakačen za isti tv radi bez problema. Neka ideja...
 
I ja sam ranije pisao o istom problemu na nekom 43 Lg modelu iz 2017.Negledljiv je Eon na njemu.
 
Pozdrav. Imam sličan problem kao kolega doktor Sabo. Nekoliko meseci imam problem sa eon aplikacijom instaliranom na Lg tv UK7550 (model iz 2018.). Aplikacija jako kasni za komandama. Nekad neće da učita ni epg kanala iz liste. Slika na svakih 5,6 sekundi snrznuta, Premotavanje gotovo nije moguće. To se ne dešava uvek i ne mogu da provalim zbog čega. Podešeno CBR na 7mb. Imam sbb eon full. Dl je cca 240mb, ul je 25mb. Puštanje filmova preko mreže radi, test speed aplikacijom sa tv je oko 80mb, povezan kabelom za ruter Technicolor. Eon na kompu i na mobu radi bez problema. Na tv Hbogo radi bez seckanja. D3 matori zakačen za isti tv radi bez problema. Neka ideja...

Meni to lici na problem sa internetom, ako sporadicno kasne komande i prekida stream. Kod mene je lg 2019 model povezan na wifi 5ghz, i mislim da tu nema neke velike razlike hardvera (verovatno je isti SoC) u odnosu na 2018, modele. Kad je prekidalo, problem je bio internet.
 
Da li neko zna kao EON u Chrome na PC naterati da sadržaj pušta u aspect ratio 21:9...

Slika kako jeste (sa ova dva bordera sa strane) i ispod nje slika kako bi želeo da bude:
screenshot_example.png
 
Vidim da vise vas koristi EON van mreze i preko browsera:). Ja sam dokupio danas i na android TVu sljaka ok dok preko browsera ne vidi ni jedan kanal u listi? Da li je neko imao slicno iskustvo i kako je resio?
 
Drugi browser radi bez problema, u medjuvremenu sam brisao sve iz chromea ali nece. Doduse sad kada radi preko drugog nije ni bitno :))). Hvala!
 
Ako imaš neke blockere isključi. Ja sam preko Edge-a pokušavao praviti svoju listu kanala i nikako nije hteo sa je prihvati kad kliknem OK. I onda ukapiram da iz nekog razloga to neće da prihvati jer su blokirani third-party cookies.
 
Ima jedino opcija da se "zumira" u 21:9 ali se odseče gornji i donji deo slike.
 
Kako vam radi eon danas?

Kod mene baš bagovito, ne prikazuje tačno vreme kada se nešto gleda, tipa preskočiš strelicom na tastaturi 30 sekundi ono ode ne znam 3 min pre toga a ne unapred, takođe i kvalitet slike baš varira a internet mi je odličan...
Kompjuter jak takođe...
 
Nazad
Vrh Dno