Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Što se tiče EONa, juče su mi u SBB saopštili da EON ne radi na android boxu.
Ja pitam kako možete da razaznate da li sam EON instalirao na andorid boxu ili na tabletu, oni kažu... možemo, na android box ne može!
Uz to tvrde da samo sa posebnim paktetom gold extra čini mi se može se dobiti EON na jednom smart TV-u, koji može biti android (ali ne može na andoid box!)

Provereno radi samo što nemaš podršku za box-eve jer zvanično nisu podržani.
Extra i Premium paketi imaju u okviru paketa mogućnost jedan Smart Tv.
 
Poslednja izmena:
Radi ta aplikacija sa Google Play storea, ali ti je
potreban miš, jako je teško daljincem od boxa upravljati njome,
jer nije napravljena za tv, već za smartphone i tablete.
Ova je remote control friendly. Prava tv aplikacija.
 
Što se tiče EONa, juče su mi u SBB saopštili da EON ne radi na android boxu.
Ja pitam kako možete da razaznate da li sam EON instalirao na andorid boxu ili na tabletu, oni kažu... možemo, na android box ne može!
Uz to tvrde da samo sa posebnim paktetom gold extra čini mi se može se dobiti EON na jednom smart TV-u, koji može biti android (ali ne može na andoid box!)

Zorkos a što prvo ne bi pogledo u Bosni da li tu gde su ti roditelji možda ima telemach bosanska varijanta sbb oni u Bosni imaju sve arene i sport klub kanale i isto bi dobio besplatno eon em su jeftiniji nego u Srbiji. A možeš roditeljima ako nemaš potrebe za internetom kod njih da uzmeš samo digitalni tv paket.Oni se nemuče sa aplikacijama a tebi ostane eon pa ti možeš onda uzeti ovde šta god hoćeš.
 
Pa Total tv bih ima sve arene i sport klubove, i EON, najjednostavnije i najjeftinije
 
Radi ta aplikacija sa Google Play storea, ali ti je
potreban miš, jako je teško daljincem od boxa upravljati njome,
jer nije napravljena za tv, već za smartphone i tablete.
Ova je remote control friendly. Prava tv aplikacija.
To je aplikacija za koju je potreban unos koda? A kod dobiju samo korisnici dva najskuplja paketa. Tako da nije to to.
Edit: link koji si dao baca na klasicnu telefonsku aplikaciju, istu kao na play store.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau*, sad ne mogu da nadjem gde je apk koju sam ja instalirao na moj android box.
Mrzi me da guglujem.
Ne moras da imas najskuplje pakete da bi imao kod.
Ja od SBB-a imam samo D3i uslugu.
Nista drugo.
Dovoljno ti je da se ulogujes na mojsbb i na stranici https://mojsbb.rs/televizija/eon#smart-table
dobijes OTP kod .
*mjau**mjau**mjau*, malo citajte ovaj forum, koristite gugl, pretazivanje u ovom threadu,
sve je vec mnogo puta napisano o tome na ovim stranicama i slicnim threadovima.
 
Čitaj i ti malo forum pa ćeš znati da iako D3i korisnici imaju pravo na 1 SmartTV Eon app najprodavaniji SBB paket usluga (= Gold) nema iako je skuplji od D3i.
A i to za D3i bi trebalo da je samo neki promotivni period?

p. s. A ja koristi D3i (i to samo Start paket, tj istekao je promo 12 meseci Start + HD paket).
 
*mjau**mjau**mjau*, sad ne mogu da nadjem gde je apk koju sam ja instalirao na moj android box.
Mrzi me da guglujem.
Ne moras da imas najskuplje pakete da bi imao kod.
Ja od SBB-a imam samo D3i uslugu.
Nista drugo.
Dovoljno ti je da se ulogujes na mojsbb i na stranici https://mojsbb.rs/televizija/eon#smart-table
dobijes OTP kod .
*mjau**mjau**mjau*, malo citajte ovaj forum, koristite gugl, pretazivanje u ovom threadu,
sve je vec mnogo puta napisano o tome na ovim stranicama i slicnim threadovima.

Moša.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Žao mi je.
Kod mene radi i na boxu i na LG Smart TV.
Premda ga skoro uopšte i ne koristim, izuzev na poslu da preko desktopa gledan SP.
To se može i preko RTS Planeta platforme.
 
Poslednja izmena:
Kako vam radi slika u slici?
Kod mene krene ok,i onda posle par sekundi kanal iz male slike se prebaci na kanal iz vece slike,pa imam dve iste slike.
Gde može da se skine EON Smart TV?
 
Poslednja izmena:
Hvala,mislio sam da je do aplikacije,kad ono crn ekran.Posle čitam da je i drugima crn ekran,nakon apdejta.Probah i kod drugara na Nvidia Šildu,kad i tamo crn ekran.Crkli dabogda,oni i njihov Eon TV.
 
Poslednja izmena:
Radi EON kao sat!

Screenshot_20180624-201820.jpeg

845b80ccccf5bbe6ca5b064ee25eaa25.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam trio gold paket, rekose mi da mogu koristiti EON uslugu besplatno preko telefona i laptopa. Ja nakacio tv na laptop i gledao EON TV,medjutim stigao mi racun od 1000din za EON tv uslugu. Je l' se to racuna kao smart tv pa su mi zato naplatili uslugu? I kako su oni to izvalili da sam gledao na tvu preko lapotopa?
 
A ne nikako, smart tv ne mozes uopsta da aktiviras ako nemas taj potrebni paket.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Imam trio gold paket, rekose mi da mogu koristiti EON uslugu besplatno preko telefona i laptopa. Ja nakacio tv na laptop i gledao EON TV,medjutim stigao mi racun od 1000din za EON tv uslugu. Je l' se to racuna kao smart tv pa su mi zato naplatili uslugu? I kako su oni to izvalili da sam gledao na tvu preko lapotopa?
Mora da si negde u opcijama aktivirao uslugu gledanja programa na televizoru. Ti možeš da gledaš kanale na telefonu ili laptopu preko njihove aplikacije. A trebalo bi i na televizoru kada povežeš laptop.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao da instalira mobilnu verziju EON-a (apk fajl direktno) na Android TV, npr na MI Box ili slicno?
 
Da rezimiramo: ako nisi korisnik SBB kablovske, niti bilo koje druge njihove usluge, prijaviš se za korišćenje njihove EON usluge, nezavisno od SBB infrastrukture, a zavisno jedino od interneta, koji trenutno koristiš. To se zove "Direktna pretplata". Jutros sam komunicirao sa SBB-om, preko Fejsbuka. Tehnički uslovi, koje treba da ispunjava internet konekcija bilo kog provajdera su: ping ispod 40-50 i brzina minimum 5/1 Mbps. Košta 1390 din.,a prva 3 meseca je obavezno korišćenje. Nakon toga, uslugu deaktiviraš kad god poželiš! 2 uređaja mogu da rade istovremeno, od mogućih 5 maksimalno. Ponuda kanala je ista kao za Digitalnu televiziju Start paket, bez obzira na internet provajdera. Iz razloga praćenje TV-a preko interneta (ovakvih i sličnih usluga), za naredni mesec sam tražio povećanje minimalne brzine kod provajdera (prelazim na Kućni net 3 VIP, ali o tome postoji opširna tema na forumu).
 
Imam trio gold paket, rekose mi da mogu koristiti EON uslugu besplatno preko telefona i laptopa. Ja nakacio tv na laptop i gledao EON TV,medjutim stigao mi racun od 1000din za EON tv uslugu. Je l' se to racuna kao smart tv pa su mi zato naplatili uslugu? I kako su oni to izvalili da sam gledao na tvu preko lapotopa?

Svakakve gluposti ljudi ovde pišu, ne obracaj pažnju. Kao korisnik tog paketa imas besplatan eon, a da li si laptop nakačio na tv ili bojler nema nikakve veze. Klasična njihova greska, javi im preko Fejsbuka da to regulišu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo da pitam korisnike EON-a: da li ta 2 prijavljena uređaja, mogu da rade u isto vreme, ali na različitim konekcijama? U prevodu, ja sam u gradu na mobilnom internetu ili povezan na besplatni wifi i gledam EON, a isto vreme gledaju i moji kod kuće putem Adsl-a. Da ne bude posle, da može da se koristi samo u jednoj kući na 2 uređaja, povezana na isti internet.
 
Samo da pitam korisnike EON-a: da li ta 2 prijavljena uređaja, mogu da rade u isto vreme, ali na različitim konekcijama? U prevodu, ja sam u gradu na mobilnom internetu ili povezan na besplatni wifi i gledam EON, a isto vreme gledaju i moji kod kuće putem Adsl-a. Da ne bude posle, da može da se koristi samo u jednoj kući na 2 uređaja, povezana na isti internet.

Da.
 
Tehnicki mozes da delis sa nekim nalog ali treba imati u vidu da su login podaci za Eon ujedno i podaci za logovanje na sbb korisnicki portal pa treba biti izuzetno oprezan kome se ti podaci daju(preko sbb portala moguca je promena paketa,uzimanje dodatnih usluga sto moze da se odrazi na visinu racuna )
 
Tehnicki mozes da delis sa nekim nalog ali treba imati u vidu da su login podaci za Eon ujedno i podaci za logovanje na sbb korisnicki portal pa treba biti izuzetno oprezan kome se ti podaci daju(preko sbb portala moguca je promena paketa,uzimanje dodatnih usluga sto moze da se odrazi na visinu racuna )
U pravu si i tome treba da se misli. Ja bih to sa najbližima, u okviru porodice, kad nismo na jednom mestu.
 
Nazad
Vrh Dno