Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Meni treba za svetsko :(

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Za svetsko sta, gde?
 
^SP u fudbalu je u Rusiji sledece godine
 
Poslednja izmena:
Probajte i tokom leta, mozda uleti.

Trenutno ili imaju neki bug ili spremaju novi promo, iako stoji da je Best Deals za Bec 24.000, nasao sam ispod 20.000. Nije to super cena za Bec, ali nazalost mora cesto da se gleda :(
 
Ima li neko iskustva oko cimanja sa našim slovima na generisanoj karti ?
Umesto Đorđević stoji ovo:

orevic.png
 
A kako je ispalo ovo ?

Meni je uvek stojalo onako kako sam ukucao ...
 
Nije upisano Djordjević nego baš Đorđević i tako ispade ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ima na karti kontakt, pa pozovi, najbolje.
 
Menjao sam ja to jednom. Pozovi/posalji mail avio kompaniji i trazi da ti promene. Najbolje je da stavis kako ti pise u onom donjem delu pasosa (oni brojevi i slova). Mislim da umesto Đ ide D tamo.
 
Ja nasa slova nikada ne upisujem na kartama ;)
 
Pozvao, kažu nema problema :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Beograd-Shangai, za ogroman broj termina u 2018., 375EUR povratna sa svim taksama po osobi, preko Qatar Airways-a.

425e najniza sa stopoverom u Dohi u bilo kojoj varijanti. Toliko o "free nocenju" :)


Ima li neko predlog za hotel, ili barem koji deo Sangaja gledati?
 
Poslednja izmena:
Vidim stalno gledas iz BG-a. Ne isplati ti se preko Budimpeste ili preko Temisvara?
 
Ne, komfor mi je bitniji ipak. 10h do Budimpeste ili koliko vec do Temisvara, a za 50e najvise...

475e Sangaj preko Moslve, sa do 3 dana u Moskvi, BTW. Dosta kraci let nego preko Dohe uzjedno.
 
Kojim putem ti to ides do Budimpeste za 10 sati? :d

Ja mislim poslednji put kad me drugar vozio do aerodroma valjda se Fereghy zove tako nesto, oko 4 i po, mozda 5 sati, sa jednim stajanjem (popili kafu i ispusili cigaru).
 
Ne, komfor mi je bitniji ipak. 10h do Budimpeste ili koliko vec do Temisvara, a za 50e najvise...

475e Sangaj preko Moslve, sa do 3 dana u Moskvi, BTW. Dosta kraci let nego preko Dohe uzjedno.

ako ides za kijev npr isplati se preko bud, može za 50eura da se nadje povratna(bez kofera), a oko 110 sa koferom...za tako neke slučajeve se isplati :D
 
Gde cu bre, stokilas bez kofera i na 3 dana :)
Bec moze preko Nisa 50e jeftinije, ali kroz Bratislavu, a ja ni to ne uzimam u obzir. Doduse nula usteda, jer JATov let je rano ujutru, a Wizz mi baci ceo dan, pa se hotek baci.

5h iz NS, to je bas brza granica, plus sat od BG. Moram dosta ranije poci na let, za slucaj da se ceka.

Tako da... BG samo. Sofiju bi uzeo u obzir za veliku razliku.
 
Beograd-Shangai, za ogroman broj termina u 2018., 375EUR povratna sa svim taksama po osobi, preko Qatar Airways-a.

425e najniza sa stopoverom u Dohi u bilo kojoj varijanti. Toliko o "free nocenju" :)


Ima li neko predlog za hotel, ili barem koji deo Sangaja gledati?

Za Kinu sam skoro gledao i cene su bile 450-500e do Pekinga povratna. Ako uspeš da kupiš po toj ceni od 375 onda super :)
 
Preko Katara ima do 16. januara ako se kupi, za poveci broj termina.
Ali licno ne zelim preko Katara, dosta je dug layover za inace dug put (22h jedan, 28h drugi smer), a za samo 100e vise mogu u Moskvu 3 dana (+hotel naravno), gde ionako zelim otici opet (mislim... opet, bio kao klinac, jedva se secam icega :)).

A ne znam da li ce Katar mozda praviti problem za vize zenskoj osobi. Da sam siguran da nece, onda bi uradio layover u Kataru za 475e (toliko je karta preko Katara kada se pravi layover u Dohi)


Sad je stvarno odlicna cena, kome koja vise odgovara za Sangaj, slicno je za Peking, ali je malkice skuplji on uvek. Jedino cekam input za hotele. Komedija je da mi je sestric ziveo u Sangaju 6 meseci, ali ne prica gde je bolje da idemo :)
 
Kojim putem ti to ides do Budimpeste za 10 sati? :d

Ja mislim poslednji put kad me drugar vozio do aerodroma valjda se Fereghy zove tako nesto, oko 4 i po, mozda 5 sati, sa jednim stajanjem (popili kafu i ispusili cigaru).
Mozda bilo nekad. Ukupno ima nesto manje od 400km, al na granici mozes biti srecan ako provedes manje od 1h, sto je i jedini uslov da stignes za oko 5h
 
E, da... posto na Kayaku moze da se radi "take me anywhere", podesim destinaciju kao Pocetak, i pogledam na mapi sveta koliko su cene karata za razlicite destinacije. Po tome mogu da vidim da li moooozda je isplativo pogledati preko Milana, Amsterdama ili cega vec.
Budimpesta, Temisvar i Sofija nikada nisu u listi dobrih cena :(
Kayak vidi i Wizz/Ryan/Easy letove, osim iz Srbije, tako da pokrijem sve mogucnosti.

BTW, WizzAir leti iz Nisa za Bec (ne mogu da proverim, ali mislim da je do Schwechat-a, a ne do "Beca" kao Bratislave).
Cool za one iz Nisa, naravno.
 
Mozda bilo nekad. Ukupno ima nesto manje od 400km, al na granici mozes biti srecan ako provedes manje od 1h, sto je i jedini uslov da stignes za oko 5h
Hm ima jedno godinu dana kako nisam prelazio granicu na Horgosu. Znači i van praznika ima zastoja?
Odli;an sajt za pretragu samo low cost kompanija je http://www.azair.eu/index.php
Ima gomila filtera od izbora aerodroma, min i max dana itd pa može baš dobro da se prođe. Meni je puno puta pomogao...
https://www.google.com/flights/
 
Mlad je Google Flights, slab :(
 
Gde cu bre, stokilas bez kofera i na 3 dana :)
Bec moze preko Nisa 50e jeftinije, ali kroz Bratislavu, a ja ni to ne uzimam u obzir. Doduse nula usteda, jer JATov let je rano ujutru, a Wizz mi baci ceo dan, pa se hotek baci.

5h iz NS, to je bas brza granica, plus sat od BG. Moram dosta ranije poci na let, za slucaj da se ceka.

Tako da... BG samo. Sofiju bi uzeo u obzir za veliku razliku.
Uvodi wizz let za bec iz nisa od 15.11.2018. Kao info da imaš...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Hm ima jedno godinu dana kako nisam prelazio granicu na Horgosu. Znači i van praznika ima zastoja?
Jes. Madzarima je dosadno pa malko ne rade a kad rade idu u sitna crevca. Stvarno se ne secam kada sam proveo manje od 1h
 
idite na kelebiju, bačke vinograde ili najbolje bajmok. Horgos zaobilazite...
 
Postoji dosta trikova za one koji imaju vremena .. za skoro pa dzabe putovanje :) hint: fuel dump (1x, 3x, itd itd). ako ga ikad i nadjete, ne delite nikako, cuvajte za se' ;) Ne zovite avio kompaniju, samo tiho :p

Po meni najbolji site za pretrazivanje, bez ikakve konkurencije, ita matrix. Uz script postaje ozbiljan alat.
Kada trazite karte na kayaku, momomondo, skyscanner, menjajte location, tj DE, ES, IT nekad mogu da budu po 50-100 eur jeftinije no .COM. Cesto cena koju nadjete na multi pretrazivacima nije i krajnja, treba dodati i troskove za odredjene kartice, tako da i to uzmite u obzir.
Kada vidite ocigledan error fare (prejeftinu kartu za odredjenu lokaciju), kao npr u oktobru air canada za Karibe iz Evrope cca 150-200e... moj savet je da uvek kupujte na stranici same kompanije. Daleko veca sansa da ce tu kartu i priznati i ako je error fare.
Uvek gledajte fare rules i obratite paznju da karta nije kupljena kao unrestricted fare, tj da je obicna base fare karta, koja u sebi ima i base fare i yq i ostale takse. Ovo je vazno kod otkazivanja, jer gubite samo deo koji je base fare, a ostalo Vam se vraca. Npr pre 2 nedelje Skoplje - Denpasar, 300eur, Base fare : 20eur. Ako otkazem kartu, gubim 20eur samo, dok ce mi 280 biti refundirano.
Blogovi na netu cesto izbacuju dobre deal-ove, ali nekad je potrebno stvarno brzo odreagovati... Kao i uvek, pogledati na ita matrix ili sajtu same kompanije fare rules i price breakdown, da vidite koliko mozete ocekivati refund ako otkazete kartu.
Komfor da ne putujete samo iz Beograda, nego i ostalih gradova u krugu od 300km, moze Vam doneti znacajnu ustedu. Opet da uzmem primer Beograd - Denpasar, 610 a u istom trenutku Skoplje - Denpasar 300e... Skoplja i nazad cimanje u busu, ali usteda bar 250eur :) Meni npr to ne smeta.
Kao sto je azair najbolji za pretragu lowcosta u Evropi, tako je google flights majka za Aziju i njihove lowcost kompanije.....
Open jaw karte i double open jaw, mogu takodje doneti znacajnu ustedu, ali to je opet pitanje komfora...

To su neke stvari koje mi trenutno padaju na pamet, a ima jos dosta toga, za nekog ko ima vremena da se cima :)
 
Nazad
Vrh Dno