Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Pda "ako se ne ulazi u Katar".
 
Note: Austrian Airlines za vecinu letova, koje sam gledao barem, sada nema checked-in prtljag po defaultu. Jedva je nesto sitno jeftiniji od drugih tako, ali kada se doda prtljag, poveca razlika.
Nisam nasao po cemu idu sa/bez, nekada dobijem samo opcije sa checked-in prtljagom.

Pocelo je :( I obicni prevoznici u Evropi su poceli da rade low-cost fore. Do sada su barem odvajali takve svoje delove i low-cost brandove (KLM-> Transavia recimo)
 
Pa i u lufthansi je tako vise od godinu ipo dana.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Osnovna Economy tarifa u LH je bez prtljaga uglavnom?? Nisam primetio nijednom, hmm.
 
Nigde da iskopam dobru ponudu iz Bg za Berlin od 5 decembra na 3-4 dana+/-.

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Ja za Berlin nikada nisam nasao ispod ~150e. Osim ako nekada nema slucajno da mi se uklapa RyanAir iz Nisa, ali on leti nedeljom i cetvrtkom, pa meni licno se tesko uklopi. A trenutno je i skuplji sa prtljagom nego Lufthansa/AirSerbia :)

Pocetak decembra je inace, iz mog iskustva extra skup period za Zapadnu Evropu. Valjda zbog predbozicnih odmora/zabava...
 
Nije striktan datum moze i od 10. Sada je oko 200€ +.

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Imas Lufthansu, preko Minhena, 150e. Potrazi na Kayak.com.
Naci ce ti barem fore za najjeftiniju kartu. I mozes za vise kompanija da trazis +/-3 dana.
 
Meni treba direktan let. Imam problema sa kicmom...

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Ne stigoh ranije da se javim. Sve pohvale za Ethad na liniji Beograd-Abu Dabi-Hong Kong. I mali tip, ako neko putuje za Kinu, NIKAKO ali NIKAKO nemojte da imate pecat u pasosu da ste bili u Turskoj. Jednoj nasoj devojci koja u Shenzhenu radi vec preko godinu dana uredno sa svim papirima je odbijen ulazak u Kinu samo zato sto je bila na letovanju u Turskoj. Znam za jos jedan broj ljudi koji su takodje imali problema zbog boravka u Turskoj. I da, ako se putuje (gde god) preko abu dabija ne treba viza ukolio je vreme transfera krace od 4h, s tim sto naravno ne sme da se napusta bescarinska zona.
 
Ne stigoh ranije da se javim. Sve pohvale za Ethad na liniji Beograd-Abu Dabi-Hong Kong. I mali tip, ako neko putuje za Kinu, NIKAKO ali NIKAKO nemojte da imate pecat u pasosu da ste bili u Turskoj. Jednoj nasoj devojci koja u Shenzhenu radi vec preko godinu dana uredno sa svim papirima je odbijen ulazak u Kinu samo zato sto je bila na letovanju u Turskoj. Znam za jos jedan broj ljudi koji su takodje imali problema zbog boravka u Turskoj. I da, ako se putuje (gde god) preko abu dabija ne treba viza ukolio je vreme transfera krace od 4h, s tim sto naravno ne sme da se napusta bescarinska zona.

:/

Devojka i ja imamo pečate iz Turske, par komada, bili smo na tri aerodroma u Kini, pet letova i ništa.
 
Pink friday na wizzairu, 20% na sve letove danas ako rezervišeš.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Kod Wizza ne postoje popusti, vec samo prevare.
Konkretno i dalje je recimo cena najnizeg leta 1159RSD u Wizz Discount Club, a to je oduvek najniza cena, i bez ikakvog popusta :)

Dosta sam pratio Wizz, i cesto kupovao Nis-Dortmund, ili BG-DTM, posto mi se odlicno uklapaju a i za druge sam pratio Meminghem. Popust = prevara kod Wizza. Ako vam odgovara cena, kupite - ali nemojte gledati kada je "popust", u stvari veca je sansa da cete se iznervirati ako gledate tada :) SANSA - ali ne i sigurnost.

@Imbaqq, znaci ako je layover duze od 4h mora tranzitna viza, iako se ne izlazi sa aerodroma u Abu Dabiju? Znas li mozda kako je za Dubaj?
 
Na aerodromu u transitu mozes biti koliko ti volja ;) Ne treba viza ako ne napustas transit, nigde u svetu. Konkretdno u AD-u sam bio 13 sati na aerodromu u transitu :)
Postoje samo aerodromi (USA/UK/CA....) koji nemaju klasican transit i treba transit visa.
Btw ako neko leti Katarom, skoro vec dve godine u nazad imaju akciju besplatnog hotela kada je stopover duzi od 8h.
Sada kada je viza besplatna i online se dobija, to ispadne top namerno napraviti stopover u Dohi. Bar meni uvek bas dobro legne kada se vracam :)
Elem link: https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/plusqatar Premium hoteli su za Economy, Luxury su za Business i First.
https://transitvisa.qatarairways.com/transitvisa/online/qrvisa/applyVisa/search upisati kao i za sve PNR i prezime... najranije 30 dana pre putovanja, najkasnije ... pa par dana :)
 
Nisi u pravu. Za transit u UK je uglavnom potrebna tranzitna viza. Izuzeci su ko ima US, CA, AU, NZ vize ili neke posebne dokumente. Nema veze sto ne napustas aerodrom i da je 1h stopover.
US slicno.

Ovo za Katar je nazalost prevara. Letovi se mogu naci za Sangaj za 400e, a sve varijante sa 24h stopoverom su 470e i navise. 48h stopover isto, a hotel je onda 100$. Tj.booking fee je 100$ :)
Za duzi stopover su skuplje karte.
 
Poslednja izmena:
Alfa, citas sta sam napisao ili jok ? :) te zemlje koje si naveo nemaju klasican tranzit ;) a ja gore spomenuh i UK, ali ajd.... da ne duzim.

A i za drugo nisi u pravu. Karte su (skoro) uvek jeftinije kada je duzi stopover, sto je i logicno. Evo ja imam stopover od 18h i kartu sam platio 340eur za TH, a da sam hteo da imam i u odlasku i povratku stopover u Dohi ne duzi od 2h, karta bi bila 480 ;) I tako 5 puta za zadnjih godinu i po'. Mozda ja imam ludu srecu a tebi je to prevara, ali dobro sad :) Itamatrix je tvoj drug ;)
 
Onda nisam razumeo za aerodrome dobro. Izvinjavam se.

TH je Teheran? Ja nasao za pola 2018. godine povratne za 360e.
300e preko Istanbula, BTW.

Probao i +/-3 preko Kayaka, uvek nalazi 60e jeftinije bez stopovera u Dohi za Sangaj i Hong Kong.
Teheran tokom Marta/18, 413e najniza.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    228.3 KB · Pregleda: 100
Poslednja izmena:
Ljudi, gledam let za februar, ovaj put vodim devojku sa sobom :) pitanje, ako poručim dve karte odjednom (u paketu zajedno) kod Wizz-a, da li dobijamo mesta jedno do drugog?

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
moraš sedišta da naručiš da bi bio 100posto siguran, inače bi trebalo al nije sigurno
 
Ako platiš unapred određena sedišta, onda ih sigurno i dobijaš.
Ako ne platiš sedišta, a avion bude prepun, onda je već rizik.
 
Ljudi, gledam let za februar, ovaj put vodim devojku sa sobom :) pitanje, ako poručim dve karte odjednom (u paketu zajedno) kod Wizz-a, da li dobijamo mesta jedno do drugog?

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

Možda je već kasno sa odgovorom... Kada kupiš karte, ideš posebno na rezervaciju sedišta i možeš rezervisati jedno do drugoga, izabrati koji hoćeš red, mesto do prozora ili prolaza... pod uslovom da nije sve popunjeno. Mislim da se ne doplaćuje dodatno. :)
 
Doplaćuje se kod low cost kompanija po par eura po pravcu. Kod obicnih uglavnom ne.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Preko kog se najviše isplati da se kupe dve karte za odrasle i jedna za dete do 13 godina za Brisel?
 
Zavisi kada kupujes i za koji period, mozes ici od toga da je najbolje JAT-om, do toga da je bolje da ides preko Amsterdama ili Rima.

Moj predlog, pogledaj WizzAirom do Eindhovena pa onda iznajmi kola i idite do Brisela. Verovatno ti je dovoljan jedan kofer samo, pa bilo da ti je iz Nisa ili Beograda zgodnije, imas tu varijantu, i mozes i za 110e (bukvalno najnize moguce) kupiti karte, i kola za 20e dnevno.
 
Zavisi kada kupujes i za koji period, mozes ici od toga da je najbolje JAT-om, do toga da je bolje da ides preko Amsterdama ili Rima.

Moj predlog, pogledaj WizzAirom do Eindhovena pa onda iznajmi kola i idite do Brisela. Verovatno ti je dovoljan jedan kofer samo, pa bilo da ti je iz Nisa ili Beograda zgodnije, imas tu varijantu, i mozes i za 110e (bukvalno najnize moguce) kupiti karte, i kola za 20e dnevno.

Nije bitan period. Negde sledeće godine 3 - 4 mesec
 
Beograd Moskva, do 18. Marta, Nedelja na Cetvrtak tokom marta konkretno, preko AirSerbia, 22600. Polazak rano ujutru, povratak kasno uvece.
Ko zeli da ide turisticki u Moskvu nece nacu bolju i jeftiniju kartu.
 
Nazad
Vrh Dno