Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Daj neki stream, toliko smo uložili u ovaj let... :-D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Negse moze PDF a na nekom aerodromu ne.
 
Frankfurt HHN zvanično može. Izvinite što sam vas spamovao ovih dana, preživeh i ovo :) ništa strašno, novo iskustvo dodato na spisak. Sledeći put će već biti lakše :)


Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ne izvinjavaj se ne zezaj.

Samo nek si stigao ziv i zdrav.

Sledeci put preko okena nekih 10h traje let [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Tako sam i ja u 09/2016 probio led sa BEG - TIV.

Nepunih 6 meseci kasnije: BEG - JFK - FLL - JFK - BEG :) nesto manje od 20000 km :)

Najvece cimanje kad su mi sa Floride poslali prtljag ranijim letom za NYC... posle citam redovno to rade. I naravno 12 sati cekanja na T4 na JFK za layover za Srbiju.
 
Moj prvi solo let BEG-Johanesburg :) Drugi BEG-Seul :D

Sto sada ne zvuci toliko posebno - ALI JA NISAM MOGAO DA IZADJEM SA AERODROMA JER NISAM IMAO SENGEN VIZU TADA! :) Ppzd sam! Nocni let, nista ne radi u Becu :)

Mucenje za kicmu inace :( Zato, vec neko vreme obavezno uzmem multi-city, i prespavam da odmorim.
 
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/...r+Clarifies+Customer+Entitlements+Sept+29.pdf

RyanAir je najzad malo olabavio "ne moze" u "probacemo da vas smorimo kako vam ne bi platili troskove" :D I sami su priznali da su slagali, tj. precutali da ljudi mogu trazili troskove! Tipa, ko je propustio put zbog letova, ili morao koji dan ranije/kasnije da ode, ima pravo po EU261 zakonu/regulativi da trazi i kompenzaciju, ukoliko ne moze sam dobiti povracaj za smestaj.
 
Divljacke cene letova Wizzair-om, posle 19.12 na relaciji Nemacka - Srbija, i Nemacka - BiH. Ne mogu da poverujem da su ovako rano podigli bas toliko cene. Tu su, rame uz rame, sa AirSerbia sa trenutnim cenama.
 
Nije to do Wizza, uvek su u periodu oko Nove godine skupe karte bilo gde. Ali da su bezobrazni jesu. juče kupujem kartu Malta- Beograd i torba do 20 kg im sadda košta 42e. Do 29 oktobra je koštala 25e. A oni kao podigli ručni prtlajg na 10KG besplatno.
 
Znam da je uvek skupo, nego iznerviralo me to sto je karta za 7 dana, sa 45e skocila na 155e, a let je za nesto vise od dva meseca. Obicno cena toliko skoci nekih 7 dana pre leta, ali sada su bas preterali.
 
Ja sam skontao da cene preko app-a i sajta nisu uvek iste. (No shit Sherlock? :D )

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
@ale
Znas kako, oni prodaju karte po segmentima. Prvih x kosta toliko, onda narednih kosta vise i tako sve do popune aviona. Recimo, danas je Wizom iz Kijeva u Budimpestu doletela neka reprezentacija Hrvatske i kad se, recimo, proda tih 20 karata, cene odose u "nebesa"...
 
Sto ima smisla kada se leti Budimpesta-London, ali kome jos treba Wizz BG-DUS Weeze, kada imas BG-DUS obican let jeftinije ;)
 
Nemam još iskustva sa low cost letovima.
Planiram da idem za Amsterdam Transaviom.

Jel ima neko iskustva sa njima?
 
Imam ja iskustvo sa Transaviom. Nisu losi, svi su oni isti ti lowcost.
 
Nije svaki isti ;) Komotniji malo od Wizzaira npr...

Letio iz Dubrovnika za Amsterdam - nemam zamjerki :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pa dobro, npr gledaju velicinu rucnog prtljaga. Ako je onaj manji onda moze u avion, ako je onaj veci ( koji je dozvoljen kod svih kao rucni prtljag), kod transavie ponekad moras da ga ostavis pre ulaska u avion pa ga oni onda stave negde :), pa kad izlazis iz aviona onda ga sacekas ispred kad sidjes iz aviona ( ovo je ako avion ne ide direktno na izlaz, vec stane negde na pisti, pa ides u autobus ili peske do zgrade . Ja jos ni jednom sa transaviom nisam isao direktno na izlaz na zgradi.) .
Ali najsmesnije mi je ono, npr kod easyjet-a kao platis onu skuplju kartu da si prvi na cekiranju, ok, prvi si na cekiranju, i onda udjes u bus, i budes zadnji kad izlazis iz busa :) al obmanjuju putnike.

I da , jos, transavia je nesto jeftinija sto se tice pice i hrane od easyjet-a npr.
 
Trenutno AirSerbia ima letove do nekih destinacija po OK cenama. Npr. Prag feb-jun 2018, 110eur povratna. Prilicno jeftina karta naspram ranije, nisam nalazio ispod 200e do sada, cak i vise.
Kasnim sa vescu, jos 3h traje, ali mozda nekome znaci :(
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Rezervisao preko ryanair-a neke karte i samo se setih aerodroma Morava/Lađevci!
Gde mi živimo i koja smo lopovska država pa to nema nigde...
Aerodrom čeka dozvole iz Beograda od izbora do izbora već godinama, najnovija informacija je da je otvaranje u prvom kvartalu 2018. god. - http://www.exyuaviation.com/2017/10/serbia-sets-q1-2018-for-morava-airport.html

fEumuAwr_o.jpg
C2cuC3qe_o.jpg
VVqbObfg_o.jpg
5s5dwCuW_o.jpg


Samo propada bzvz, a aerodrom ima bolju infrastrukturu od polovine aerodroma na koji sleću low cost avio kompanije!
 
Poslednja izmena:
^Moram da kazem da mnogo bolje izgleda od Niskog aerodoma. Niski je bukvalno rupa :(

Doduse ovo je skoro napravljeno...
 
Ovaj aerodrom je za temisvarski svemirski brod

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Da Niški je rupa, ali najvažnije je da služi svrsi ;)
Vidim krenuo pre neki dan i let za Štokholm ...

Ovo izgrađeno i propada od 2012. god. čekajući dozvole i propise raspale zemlje :(

Ovaj aerodrom je za temisvarski svemirski brod

Pa za većinu je, ali džaba ...

morava-katanac-300x199.jpg
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam da napisem. Isao sam pre dve nedelje do Memmingena WizzAir-om. Na tamo sve odlicno a u povratku je bio avion u kome su nagurali vise sedista nego sto bi trebalo. Ceo let sam bio iskrivljen jer nisam mogao da smestim noge. Jos nesreca, avion pun a ja na srednjem sedistu :( Jedva sam izgurao tih sat vremena leta.
 
https://www.qatarairways.com/en-rs/offers/20-anniversary.html
Jel' moze neko da rastumaci da li sam nesto propustio, ili je prevara? ~400e je karta za Shanghai recimo. OK cena po osobi, no problem. Probam da uzmem za 3 osobe - cena je 1200e, tj. bas 3x400e, nije 2x400e.
Isto vazi i za biznis klasu. Maja/juna sam gledao.
 
Zaboravio sam da napisem. Isao sam pre dve nedelje do Memmingena WizzAir-om. Na tamo sve odlicno a u povratku je bio avion u kome su nagurali vise sedista nego sto bi trebalo. Ceo let sam bio iskrivljen jer nisam mogao da smestim noge. Jos nesreca, avion pun a ja na srednjem sedistu :( Jedva sam izgurao tih sat vremena leta.
Uvek rezervisi sediste do hodnika, tako sam se i ja jednom opekao i nikad vise :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
U subotu cu da isprobam etihad na ruti beograd-abu dabi-hong kong. Cuo sam samo pohvale pa da vidimo kakvi su braca arapi.
 
Bio ti je jeftiniji od Qatar Airwaysa ipak?

Meni se bas svidela ideja relativno jeftinog stopovera u Dohi, ~200e 4 dana z 2 osobe, ukljucuje i vizu. S' tim sto nikada sa njima ne mozes biti siguran da li bi zenskoj osobi dali vizu ako ne ide sa muzem/roditeljima :((mislim i na Katar i na Emirate)
 
Jeftiniji je QA ali nesto bedno, tipa 20e. Razlika je u tome sto se u Dohi ceka nerealno dugo na transfer, mislim negde oko 7h. U Abu Dhabi transfer je 1h30min, terminal 3 koji je samo Etihadov i bukvalno kako izadjes iz aviona udaras na transfer desk. Nema trckaranja i frke da li ces stici ili ne. Let je nekih 14h i jedini brzi na relaciji BG=HK je s turcima, nekih 13h. Video sam da dosta nasih sad u i iz HK leti bas etihadom.
 
A ne traze tranzitne vize za nase pasose u UAE? (za Katar mi se cini da ne treba, ako se ne ulazi u Katar)
Slazem se, za 20e nikao ne produzavati let 7h :) ALI sta ako ne stigne let pa propustis drugi? Ne mozes bez vize van aerodroma, a mislim da ne mozemo dobiti traniztne tek tako?
 
Nazad
Vrh Dno