Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Ni meni.. A tovario sam i preko 10kg..plus za Ryan, imao sam i laptop torbu u koju mi je stalo još stvari plus patike.. Niko me nije pitao ništa osim što je ručni kofer išao dole

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Iskreno nama taj rucni prtljag niko nigde nije merio (tezinu)
Meni su u parizu na cdg merili i tezinu mada su me vise zebavali zbog velicine (imao koferce, ruksak i torbicu), al su me ipak pustili uz odredjene nebuloze jer mi histerise nesto na francuskom sve vreme.
 
https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/help-centre/travel-updates/flight-cancellations7

RyanAir od 15 septembra do kraja oktobra otkazuje oko 2% letova. Zeznuli su se oko odmora pilota, i sada ih nemaju dovoljno za obavljanje letova :)
Daju opciju refunda ili besplatne zamene leta, ali je veci problem smestaj ljudima. KO ide Ryan-om retko ne uzima najjeftiniju (no-refund) opciju.

U sustini ne znam da li igde postoji ikakav zakon koji regulise kompenzacije u ovakvim slucajevima, ako nije ceo aranzman preko iste agencije kupljen (sto u slucaju RyanAir-a ne postoji kao opcija, smestaj se nezavisno uzima, cak i kada je preko njih, dok Wizz recimo ima WizaTours)

Letovi koji polaze sa ili slecu na EU aerodrom podlezu regulativama EU.

https://www.ryanair.com/content/dam...1-version13/EU261 for United Kingdom - EN.pdf
Ukoliko je ovo pravi dokument uopste :) 15. septembra je publikovana vest, tako da imate na umu od kada tece 1/2 nedelje prava na kompenzacije.
https://ec.europa.eu/transport/themes/passengers/air - opste informacije za EU putovanja.
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/HTML/?uri=CELEX:32004R0261&from=EN - konkretan zakon koji ima primenu u ovom slucaju.
 
Da li je neko leteo Transaviom? Imaju Bg - Amsterdam za 39 evra (78 povratna), kakva su vam iskustva sa njima?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne znam da li sam već pitao, da li malu torbicu što je na meni (telefon pare dokumenta, slušalice) treba da strpam u malu ručnu torbu za laptop što sam uzeo uz priority ili je ok da visi na meni, da li kenjaju za to?

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
I još jedno pitanje, trebalo bi kevi da ponesem kutiju lekova (100 komada), u čvrstom su stanju tablete, po 10 komada. Da li će srati mađari? Sačuvao sam deo kutije gde se vidi šta je i koliko komada u pakovanju, takođe sam pripremio i onaj papir iz kutije.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Nije im problem sto nosis lekove u smislu sigurnosti, ali nemam pojma po pitanju izvoza/uvoza samih lekova da li iko pravi probleme.

Ima aerodroma gde smaraju da sve bude u JEDNOJ torbi za security check :( Ja sam jedan takav prosao, ne secam se koji bese.
 
Nije im problem sto nosis lekove u smislu sigurnosti, ali nemam pojma po pitanju izvoza/uvoza samih lekova da li iko pravi probleme.

Ima aerodroma gde smaraju da sve bude u JEDNOJ torbi za security check :( Ja sam jedan takav prosao, ne secam se koji bese.
U pitanju su neki protiv bolova, nista posebno to nije, samo zbog količine ajde...

Videcu da ostavim prostora u priority torbi da ubacim malu torbicu unutra ako baš budu zezali. I lekove ću staviti tamo pa šta bude biće.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Rekao sa kevi da cu joj doneti pola od ovoga, ne bih da rizikujem neku kolonoskopiju :D

Uh došao je i taj dan, večeras u 16.45 polećem, nervoza na nivou :) naoružan tabletama protiv mučnine, torbe sve u cm premerene, pokupio znanje od vas tu, nadam se da će biti sve ok. :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ja sam putovao sa dosta kompanija prethodnih godina i u rancu mi je insulin i gomila lekova i nikad ni najmanji problem. Jedino što uvek sa sobom medicinsku dokumentaciju. Inače pre neki dan se vratio iz Barija, let Temišvar- Bari Wizzom i povratak, skroz opušteno, smarali su jedino za velike torbe, pošto ljudi prenose svašta.
 
Devil, ljudima je RyanAir otkazao letove dan/dva pred polazak, nekima i manje, a ti se brines za lekove i velicinu torbi :p
BTW, RyanAir je objavio i koji ce sve letovi biti otkazani do kraja oktobra, isti link od pre koji dan, ili konkretnije:
http://fr-prod-static-pdf.s3-website-eu-west-1.amazonaws.com/flightcancellations.pdf

Insulin nece nikome dirati, jedino sto nece dati da 1000 ampula prenesete u rucnom prtljagu :) Ne znam kako ide za igle?
 
Gledam da Ryanair sa ovog aerodroma gotovo redovno kasni. Wizzair je do sada redovan. Valjda neće otkazati u ovih 5 sati :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Rekao sa kevi da cu joj doneti pola od ovoga, ne bih da rizikujem neku kolonoskopiju :D

Uh došao je i taj dan, večeras u 16.45 polećem, nervoza na nivou :) naoružan tabletama protiv mučnine, torbe sve u cm premerene, pokupio znanje od vas tu, nadam se da će biti sve ok. :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

Kakva mucnina [emoji16]

Opusteno...
 
Ne brini nista, najgore sto moze da se desi je neka Al Kaida, 9/11 itd :d
 
Auu ne radite to čoveku, vidite da mu nije svejedno
 
Haha, ma samo tovarite :) opuštena varijanta. Da, prvi put, letim avionom. Došao sam autom do druga u Bamberg, pa do rodbine malo iza Franfurta vozom, i sada nazad avionom do Pešte pa kombijem do Subotice :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Burazer iz Rusije pre mesec dana doneo 15x10 aspirina i niko ga ništa nije pitao.
Inače, tamo kutija od 10x500mg aspirina 7-8 dinara :D
Sve ukupno koštalo jedan evro :D
 
Ako mu treba toliko Aspirina, mislim da su pravila aviokompanija manji problem :p
 
Od kad su promenili u wizz da u ručni prtljag spada opet mali kofer, a ne samo torba ili ranac, vidim da na mojoj rezervaciji mali kofer, a danas putuju neki ljudi isto iz bg i još uvek može samo ranac?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja se cimam kao majmun oko torbe, ovde neki nose buvljačke kese :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Već si saznao vrv da putovanje avionom nije takav glamur kao što si zamišljao haha

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Haha, videcemo, za sada je ok, sad sam na gejtu, čekam izlaz na pistu. Priority boarding je do jaja stvar :)

Inače kod app check in ne treba štampati boarding pass, čitaju kod iz app-a.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Buvljacke kese [emoji16][emoji16][emoji16]

Ti si kralj... jel ce biti prenos uzivo [emoji16]
 
Nazad
Vrh Dno