Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Sestra je pre dve nedelje putovala air serbiom od beograda do hamburga.Povratna karta ju je kostala 29800 dinara.Imala je dosta prtljaga pa nije htela da se cima sa lou cost kompanijama.Inace je kartu platila online i sama je odstampala kartu jer kako mi je rekla ako ide na aerodrom da preuzme kartu kostalo bi je jos nekih 30-tak eura.Ovako je sama odstampala kartu i ustedela dodatne troskove.
Inace ranije nije bilo direktnog leta do hamburga nego se presedalo u minhenu.Tako da je ovo sada bolja varijanta i let traje dva sata.
 
Moj let zbog kog sam otvorio ovu temu se bliži, sad sam već nestrpljiv :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Pocetkom godine bila neka akcija u Air Serbia, povratna do Milana RSD 13.665. Kupio u februaru, putovao u martu...
 
https://www.airserbia.com/en-RS/special-offers-plan-your-trip-in-advance-and-save
Najniza za Milan oko 20.000 trenutno.

Inace, ja sam opet nasao za Bec "jeftinu" (16.000, imajuci u vidu da ja moram uvek veci kofer imati, RyanAir iz Nisa nije opcija)
ma uzasni su, povećali su tu minimalnu cenu za 4000 din, tuga.
Imajte na umu da je to vreme kada je London PUN, svi hoteli su skuplji obicno (od negde 5/10 dec do 25/26.)

pa da jedino airbnb ili ibis budget whitechapel :) evo gledam za njega krajem decembra, 166eura 3 nocenja za dvoje, što je za london komedija, a hotel je u prvoj zoni i odličan, sa dobrim metro(tube) konekcijama: sa aldgate stanice direktna ljubičasta linija za wembley, sa aldgate east za victoria station(coach od london lutona ide do te stanice) i westminstera(london bridge i london eye) npr, stratford deo je isto blizu ... :)
 
Poslednja izmena:
To poslovno ili turisticki?
 
Moj let zbog kog sam otvorio ovu temu se bliži, sad sam već nestrpljiv :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

Pošto je prvi put, ništa ne brini... :) Lepse je kad je vedro, mada nije strašno i ako naidju oblaci .

jczr9b0.png
 
Poslednja izmena:
Inace, ja sam opet nasao za Bec "jeftinu" (16.000, imajuci u vidu da ja moram uvek veci kofer imati, RyanAir iz Nisa nije opcija)

Nisam skoro gledao ali zar nije to neja regularna cena na airserbia?
 
Ne, najnize sto sam nasao za Bec u zadnje dve godine je bilo oko 14.000 (tada oko 115e), ali to je stvarno bio pun pogodak. Ovo je najnize sto sam nasao ove godine. Obicno je oko 20.000.

A propratio sam Bec dosta od maja prosle godine ;)

Ako je rec o drugim kompanijama, nekada ima FlyNiki nesto jeftinije, ali obicno je mnogo skuplji (redje sam gledao, posto sam digao ruke nakon 10ak pokusaja). Ali ima varijanta preko drugih gradova jeftinije primetno, ko hoce da preseda po 15h :D
 
Poslednja izmena:
Pa to, tursticki u London krajem decembra nije bas dobra ideja. Odlicne zurke stvarno postoje tamo 5-25 decembar (ne znam, slave rano katolicki Bozic izgleda..), ali posle toga tisina neko vreme. A weather tokom zime u Londonu je pravi fuj! :)
Kada sam ja isao (imao sam visegodisnje vize, i one su mi bile najlakse za dobijanje, ali od kada nam ne treba ni Sengen, Koreja, Japan, a imam americku jos - UK je postao dosadan :)), London je i bio jeftiniji leti (let+hotel), i stvarno prijatan.
 
Er Srbija... To je kompanija gde salteruse odlucuju sta moze, sta ne moze u avion, a ne kompanijska odstampana i objavljena pravila; gde mogu na check-in da te skinu sa leta ako nemas povratnu kartu ili prijavljeno boraviste u inostranstvu (valjda to radi granicna policija); gde mogu da ti skinu dete sa leta ako je autisticno i nemirno u redu (Cedomir Antic); gde hoce da ti naplate prtljag iako si platio kartu koja ukljucuje prtljag u bagazu (23kg)/njoj izaslo tako...; gde te stjuardesa ne pozdravlja kad ulazis u avion nego prica i kikoce se sa koleginicom; gde ti hranu dele kao da je nisi platio; ako dodje do problema upadas u lavirint gde se odgovornost prebacuje sa jednog na drugog ne bi li odustao od resavanja... Ima i savesnih, ali generalno je to sve dovedeno sa koca i konpca. Tacno vidis kako je stjuardesu blam kolegice i njenog ponasanja. Negde se uortace u gluposti kao kad su mi tvrdili da grickalica za nokte ne moze u bagaz te su zvale i sefa smene da mi potvrdi i koji je to i potvrdio.

Za povoljnije karte treba pratiti akcije kompanija koje lete na vasu destinaciju ili biti gospodin, pa platiti koliko da kosta :D
 
Nisi ti putovao izgleda :(
 
Pa to, tursticki u London krajem decembra nije bas dobra ideja. Odlicne zurke stvarno postoje tamo 5-25 decembar (ne znam, slave rano katolicki Bozic izgleda..), ali posle toga tisina neko vreme. A weather tokom zime u Londonu je pravi fuj! :)
Kada sam ja isao (imao sam visegodisnje vize, i one su mi bile najlakse za dobijanje, ali od kada nam ne treba ni Sengen, Koreja, Japan, a imam americku jos - UK je postao dosadan :)), London je i bio jeftiniji leti (let+hotel), i stvarno prijatan.

Meni je London ništa spec, naročito npr u poređenju sa Berlinom :) Bio sam i Kardifu, lepši utisak mi je ostavio :)
PS: Ovo je samo moje lično mišnjenje.
 
Ja sam sada bio mesec dana, dok su trajale ove vrućine u bg, sreća moja pa dam ih izbegao, tamo milina 23,4,5,6 stepeni maksimum, bude I neka kap kiše, ali ne mnogo... Sad ćemo videti u decembru kako to izgleda tamo...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Sestra je pre dve nedelje putovala air serbiom od beograda do hamburga.Povratna karta ju je kostala 29800 dinara.Imala je dosta prtljaga pa nije htela da se cima sa lou cost kompanijama.Inace je kartu platila online i sama je odstampala kartu jer kako mi je rekla ako ide na aerodrom da preuzme kartu kostalo bi je jos nekih 30-tak eura.Ovako je sama odstampala kartu i ustedela dodatne troskove.
Inace ranije nije bilo direktnog leta do hamburga nego se presedalo u minhenu.Tako da je ovo sada bolja varijanta i let traje dva sata.

Kakav odlazak po kartu? Karta glasi na ime i prezime sa brojem pasoša, nema potrebe ništa da se štampa, samo se pokaže pasoš kod čekiranja. Za zlu ne trebalo, možeš u telefon da iskopiraš elektronsku kartu koju si dobio na email kod kupovine.
 
Istina je, uveli su fee od 30e za čekiranje na aerodromu. Pilicari :)
 
Kakav odlazak po kartu? Karta glasi na ime i prezime sa brojem pasoša, nema potrebe ništa da se štampa, samo se pokaže pasoš kod čekiranja. Za zlu ne trebalo, možeš u telefon da iskopiraš elektronsku kartu koju si dobio na email kod kupovine.
Nije dovoljna elektronska za AirSerbia vise. Mozes ti i samo uz pasos otici, ali platices 30e sem ako nije najskuplja ekonomska/biznis klasa karte.
Takodje za Wizz/Ryan, moras sam ODSTAMPATI boarding pass.
 
Uff ne znam, nisam poslednji put primetio...
 
Besplatne prijave za let putem interneta (online check-in), kako se objasnili u Er Srbiji, moguće je uraditi na portalu airserbia.com , a taj proces traje svega par minuta i može se obaviti 36 časova pre leta a najkasnije jedan sat pre planiranog vremena poletanja.

U nacionalnoj aviokompaniji kažu da će od sutra na Aerodromu Nikola Tesla angažovati i posebno obučene zaposlene za prijavu na let putem interneta (Online Check-In Ambašadors), koji će pružati podršku putnicima koji bi želeli na taj način da se prijave.

Ako je txt istinit
 
Daj Bože da je tako, to mi je i logično, mada je ovo Srbija, a i nisam obraćao pažnju na to pošto sam putovao Turkishom :D
 
Ovako je kod low cost kompanija već neko vreme, odradiš online check in i ideš direktno u avion...
 
Nije dovoljna elektronska za AirSerbia vise. Mozes ti i samo uz pasos otici, ali platices 30e sem ako nije najskuplja ekonomska/biznis klasa karte.
Takodje za Wizz/Ryan, moras sam ODSTAMPATI boarding pass.
Ja nisam dobio Boarding pass, već navodno booking u aplikaciji je dovoljan, tako stoji u FAQ.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ja sam morao da ponesem papir sa boarding kartom, trazili su od aprila, svaki put.

Najgore je sto moze samo 36h pred let! Ako je stvarno sada dovoljno samo da se cekira, bez papirna boarding karta da se nosi onda OK, ne vidim problem.
 
Problem je kad ti neko kupi kartu preko er srbija, a radi se code sharing. Onda ti pokusavas da se cekiras na let, a izbacuje ti nesuvisle greske (ovaj check-in jos nije otvoren) uz dodatnu poruku da pokusas opet. Ni na aerodromu ne moze i onda neko pogleda na monitor i primeti da je let u stvari Montenegrov sa JU brojem (code sharing)...
 
Jel beše mali kabinski prtljag maks 10kg?

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Milina, moj je 3,5 kg. [emoji4] pošto imam priority boarding imam pravo na laptop torbu, potrpao sam i u nju malo stvari :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Iskreno nama taj rucni prtljag niko nigde nije merio (tezinu)
 
Nazad
Vrh Dno