Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Ne kapiram zašto mora na šalter ako imam mogućnost da sam štampam ili skinem boarding pass sa sajta🤔 na telefon recimo.
 
Ово није тачно. Путници који са београдског аеродрома лете Виз Ером су у обавези да се пријаве на шалтеру, чак и у случају када имају само кабински пртљаг. Иако се чекирају онлајн, на шалтеру добијају одштампану карту за укрцавање.

Leteli pre par meseci Wizz-om iz BG-a, nismo išli na šaltere nikakve, samo na telefonu pokazali boarding pass pri ukrcavanju... Isto i u povratku (Krit).
 
U vreme kovida je moralo da se overi na šalteru, zbog same dokumentacije oko kovida, čak je i pisalo kad se odradi "online check-in" da to nije validna karta, i da se sa istom javite na šalter.
Ako dobijete ispravan bording pass, nema potrebe da se ide na šalter.
 
Ово није тачно. Путници који са београдског аеродрома лете Виз Ером су у обавези да се пријаве на шалтеру, чак и у случају када имају само кабински пртљаг. Иако се чекирају онлајн, на шалтеру добијају одштампану карту за укрцавање.


Исто тако је нетачно да је потребно штампати boarding pass.

@miler - Да, само станете у non-EU ред и по доласку и по одласку са римског аеродрома.

Vidi 'vako. Leteo pre dva meseca, nikakve obaveze i prijave na šalter nisu potrebne. BOARDING PASS se dobija online u pdf formatu. Znam i dosta ljudi oko sebe, zato sam i rekao.

To je moje iskustvo, koje se, kako vidim, poklapa sa dosta ljudi. Nema potrebe za toliko ubeđenim stavom :)


Drugo, nisam rekao da je potrebno odštampati pass, nego da je lakše. Ovo je, doduše, subjektivno, da ne baratam telefonom. Ko kako želi.
 
Poslednja izmena:
Летео у јулу, морао сам да се пријавим на шалтер, као што је то морало и гро других људи са свих летова Виз Ера у том периоду. Штампање карте за укрцавање није лакше од показивања исте из апликације или преко PDF-a.

А, ево и шта стоји на сајту саме компаније:
1693941625634.png
 
Poslednja izmena:
Eto, znači može da se desi i onako i onako. Dobio je čovek info na osnovu kojeg može da planira. Case closed.
 
Iz Nisa nije trebalo nikakvo cekiranje, uredno je dobijen boarding pass na mail.
Ako dobijete boarding pass, mislim da ne treba ici na salteru.
U slucaju da na mail dobijete pdf karte ali na njoj pise THIS IS NOT BOARDING PASS, onda morate na salteru.
Uglavnom je to vazilo za vreme COVIDa ali moguce da vazi i dalje za pojedine aerodrome (ili odredjene letove).

EDIT: Upravo proverio. Pocetkom maja sam uzimao karte za prijatelje i nisu dobili boarding pass vec onom "kartom" su morali ici na salter, u pitanju je bio pristinski aerodrom.
U prilogu kako to izgleda, lepo pise da nije boarding pass. Ako dobijete boarding pass, mislim da nema potrebe ici na salter.
 

Prilozi

  • SCR-20230905-ublh.png
    SCR-20230905-ublh.png
    639 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
Mislim da je to rešenje. Kod mene je tako pisalo (Beograd - Memingen) i morao sam da idem na šalter.

viber_image_2023-09-06_00-26-28-196.jpg

Kada se kupi u Nemačkoj online karta tada piše BORDKARTE.

Screenshot 2023-09-06 at 12.32.51 AM.png
 
Poslednja izmena:
1693991241340.png
Lepo sve piše :) E sad, da li i sa ovim mora ponekad na šalter, ne znam i nije mi jasno što bi trebalo. Mi nismo morali, bilo nas je petoro, svi dobili ove normalne boarding passove.

Ju, prošlo već 3 meseca :D
 
Poslednja izmena:
možda zavisi od toga gde letimo pa za neke države piše "boarding pass" a za druge "this is not a boarding pass".
 
U praksi godinama aplikacija na telefon - QR kod i nikad problem.
Jedino ko ima problema sa baterijom pa mu je lakše da štampa da bi bio siguran :)

Kada se nosi samo ručni prtljag nema šaltera i gluposti...
 
Nemam reci vise za ovaj Wizz. Prvo su meni pomerili datum dolaska aviona, onda devojci pomerili datum polaska iz BG-a na neko nenormalno jutarnje vreme, i sad su majci koja je trebala doci u novembru promenili aerodrom (umesto na Dortmund treba da sleti za Keln).
I uopste ne moze preko aplikacije da se potvrdi/otkaze nova rezervacija vec mora preko sajta gde cekam vec evo nedelju dana (stoji info da ce ‘Uskoro biti moguce editovanje promene plana poletanja’).
Potpuno nepouzdana kompanija, oduvek su bili katastrofa ali ne pamtim da se ovo ikada desavalo ovako cesto (sve ovo sto pisem desava se prethodna 2 meseca).
Znaci moram da planiram i skracujem godisnje minimum za 2 dana oko polazaka da bih bio siguran da necu kasniti sa poslom.
 
Hvala svima na odgovorima. Dakle, pošto imamo karte na kojima piše Boarding Pass nećemo ići na šalter,a oni neka ažuriraju informacije na sajtu. I još nešto. Karte pretpostavljam nije nužno pokazivati iz aplikacije već je dovoljno imati ih u bilo kom digitalnom obliku?
 
možda zavisi od toga gde letimo pa za neke države piše "boarding pass" a za druge "this is not a boarding pass".
Za vreme kovida su napravili pometnju s tim, pre sam uvek imao boarding pass u aplikaciji kompanije. Poslednje tri godine izbegavam te jeftine kompanije, totalno nepouzdani.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Летео у јулу, морао сам да се пријавим на шалтер, као што је то морало и гро других људи са свих летова Виз Ера у том периоду. Штампање карте за укрцавање није лакше од показивања исте из апликације или преко PDF-a.

А, ево и шта стоји на сајту саме компаније:
Pogledajte prilog 403617
Ja imam EU pasoš, i onda kad se vraćam iz Beograda za Nemačku moram ići na šalter, jer ne dobijam kartu(QR kod) . Iz Nemačke kad dolazim za Beograd, dobijem kartu(QR kod)...
 
Ista situacija i kod mene.
 
Nazad
Vrh Dno