Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Generalno nema pravila, u parizu su mi vadili i odvajali svu tehniku posebno (laptop, 2 kamere, mobilni...), a letis su mi u becu rekli da ne moram nista da vadim, da sve ostane u rancu ali da power bank ne smem imati
 
Sastaviću spisak što me zanima pa zvati call centar, i izbombardovati ih pitanjima, jeste da je 60 din po minutu poziv, majke im pilićarske. Mora negde da se nadoknadi jeftina karta :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Sastaviću spisak što me zanima pa zvati call centar, i izbombardovati ih pitanjima, jeste da je 60 din po minutu poziv, majke im pilićarske. Mora negde da se nadoknadi jeftina karta :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
Ne zavisi to od avio kompanije, pitanje je samo da li će proći na aerodromskoj kontroli ili ne. Moje aerodromsko iskustvo tokom prethodnih godinu dana - Beograd, Budimpešta, Beč, Brisel, Minhen, Lisabon, Dubai i Varšava - niko me nije smarao za powerbank.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Baš tako...

Isplati se, ovo je isto bila promocija... Sama karta je bila 4 evra. Pitao sam se da li ima pilota :D

Ali zato za Kanadu, nisam uspeo da nadjem ispod 800 evra. Povratna.

Ja platio 350 ili 400e zadnji put, verovao ili ne ... doduse 2011te ... do Toronta tacno ...
 
Bio je neki "2 for 1" u Jatu, negde marta cini mi se, Nju Jork je ispao ispod 300e po osobi, a verovatno je moglo i nesto do Toronta da se uklopi (preko Frankfurta, Londona ili nekog treceg grada naravno).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nažalost ja nisam uspeo da uklopim ništa. Išao preko Rima... MrBug super, ali 2011. Ovo je bilo prošle godine. Preko 800 e



sXEmvMJ.png
 
To iskljucivo zavisi od datuma u sezoni i van sezone ... I ponuda avio kompanija tj njihovih akcija ... Naravno i potraznje ...

Mislim da smo leteli nesto tipa kraj sept, oktobar ... Kada niko ne ide tamo ... :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ja dam pre mesec dana išao Ryan-om do Londona/Stansteda, niko mi nista nije rekao za power bank, čak mi je i upaljač bio u torbici uz dokumenta i telefon. Pored toga imao sam i "laptop" adidas torbu u koju sam spakovao patike i ko zna šta još, što je išlo ispod sedišta, i standardan mali kofer koji je doduše u oba pravca išao dole u avion (za džabe) jer gore nije bilo mesta ili sta god..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Postoji i neko "pravilo" da je karte najbolje traziti utorkom, jer avio kompanije ponedeljkom saldiraju nesto, pa utorkom nude snizene cene da bi rasprodali ako im treba da dodaju za dobit :)
Ne znam koliko ovo vazi van Severne Amerike, i da li stvarno vazi, ali eto probajte.
 
И има она фора да ако хоћеш да летиш нпр 15ог, никако не укуцаваш 15. као жељени датум, већ дан или два пре или после. Мени су то рекли, да ли је тачно, не знам.
 
^ mislim da se povećava cena, ako pretražuješ npr 10 puta neki datum, 11. put će cena skočiti.
Verovatno zbog toga

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Svakako, ako trazite onlajn, na kraju uradite to iz incognito prozora, jer navodno sajt kesira vase ranije pretrage i nudi uvek samo jos skuplje cene. Navodno, tako sam cuo :)
 
Kakav crap :D još ja mislio da se povećava cena zbog smanjenja broja sedišta :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
LOL ma da, ja skoro svaki put kad trazim na wizzu ispise neku cenu i onda ispod "only two seats left" ili neku slicnu ******stinu. :d
 
U suštini, treba biti oprezan sa lowcosterima. Kada sam pre par godina putovao do Amsterdama, išao sam Wizz-om do Ajndhovena, pa bus do stanice, pa voz do Amsterdama. Kada se doplati za torbu i te karte, ispalao bi mi 20-ak evra skuplje da sam leteo direktno na Schiphol, uz mnogo manje cimanja (povratni let je bio nešto mnogo rano ujutru,a pa sam se budio u 4 da bih stigao na vreme). Ove godine sam putovao do Hamburga i povratna Air Serbiom je bila 26.000, dok bi me Wizz do Hanovera izašao oko 15.000 bez kofera. Kada se plati karta za voz i kofer, izađe slično. Takođe, Wizz do Lutona sa koferom je 30.000, Air Serbia do LHR 35.000. Dok platiš piće u avionu i razliku u ceni prevoza, ispadne 20-ak evra razlike, što po mojoj proceni nije vredno cimanja.

(Znam da zvučim kao PR Air Serbie, ali zaista su se sa cenama približili lowcosterima :) )
 
Poslednja izmena:
Pa po svoj prilici će to i postati...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Uzeo sam prosle godine do milana povratnu preko air serbie za 16000din, sto je odlicno :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Sve zavisi. Treba ici od slucaja do slucaja.
 
Jedini problem kod low cost letova je to što su rano ujutru i što ti je onda cimanje i za ustajanje i sa prevozom. Npr ujutru oko 7 imaš let, ti moraš biti u 5 na aerodromu, a tipa u Milanu underground prevoz radu tek od 7 ili beše pola 7. Plati taxi ( koji te odere, ovo ono, još ustajes rano).

Sve što je posle podne je baš mnogo skuplje sem eto nekad kad uhvatiš dobru akciju. Meni je bitno samo kad se vraćam da bude popodne, kad idem iz Srbije nije mi bitno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Za London danas uz 20% popusta (bez wizz club) iz beograda za London 2300din karta..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Za koji datum? :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Januar za jun.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Imajte na umu da je to vreme kada je London PUN, svi hoteli su skuplji obicno (od negde 5/10 dec do 25/26.)
 
Nazad
Vrh Dno