Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Samostalno praviti konekcije je uvek lutrija.
Ako do negde nemaš direktnu liniju, uvek je bolje uzeti celu rutu preko avio kompanije.

Svakako kontaktiraj avio kompaniju za drugi deo leta i izloži im problem.
Čak i ako ne budu hteli da ti pomere datume, možda ti daju opciju da ih pomerš uz doplatu, što može da ti bude isplativije nego da ti let propadne.
 
Koji je inače problem sa tim letovima? U poslednje vreme x poznanika se žalilo da su čekali na aerodromu po nekoliko sati, pomerali im letove po par puta. Hteo sam da gledam letove za Krit ili Kefaloniju za 20tak dana, ali kad vidim sve ovo, ne znam da li da se upuštam u zezanje sa tim.
 
@optical
Šta ti tu nije jasno? Prosto je.🙂
Sa low cost kompanijama, a pogotovo sa Wizz-om ti je uvek lutrija (pogotovo u poslednjih godinu dana). Prodaju ti jeftino karte pa ih baš briga da li će ti refundirati (čitaj: to im odgovara), pošto ti svakako vrate sitne pare ili te premeste na drugi let gde su prodali karte u proseku za veći novac. Ja sa njima letim samo kad mi nije bitno da li ću odleteti ili ne. Kupim 10-ak povratnih karata za datume gde koštaju do 50e (većina 20-30e uz Wizz club) za celu godinu unapred, pa ako mi i propadne pola (uglavnom sam odustanem, jer mi se u tom trenutku ne ide), u debelom sam plusu. Što se kredita koje ti daju tiče, u momentu kada ih iskoristiš uglavnom doplaćuješ veći iznos nego što si za taj datum mogao da kupiš kartu mesec dana ranije, a ako je slučajno karta jeftinija, ne refundiraju ti razliku. Sve su oni smislili i zaštitili se, veruj mi. Najgora low cost kompanija. Mada, da ne grešim dušu, pre nekoliko godina su bili OK, ali vremenom su se išlifovali i izbezobrazili. Ladno otkažu let, ako im taj avion može napraviti veći prihod na drugoj destinaciji i samo ga preusmere. Ionako je većina ljudi kupila povratne karte po ceni manjoj od 50e i pomire se sa tim da im taj novac propadne i ne cimaju se oko refundacije (sa njima je to zaista pakao), pa im to dođe extra profit. Jednostavno, računaju na to, zato to i rade. Kad bi morali da plaćaju extra penale i hotele, kao svaka ozbiljna avio kompanija, ne bi pomislili na to, ako nije u pitanju viša sila. Ovako, to im je poslovna politika, pošto su svakako uglavnom krcati sa putnicima. A i kada nisu, lete samo u slučaju kad im je povratni let pun ili prodat po duplim ili troduplim cenama.

Kao što rekoh, upusti se u to samo ako možeš da podneseš njihovo žongliranje, a ako ne, juri neku ozbiljnu kompaniju - mada i tu se desi problem (ali ređe), a i to onda bar debelo naplatiš, pa ti bude mnogo lakše. Ne može i jare i pare bez rizika.

Nadam se da sam ti razjasnio i pomogao oko odluke.😉
 
Poslednja izmena:
Ma jasan je meni ceo koncept toga i letim i ja povremeno sa njima i drugim low cost kompanijama, nego me je vise zanimalo sta je uzrok ovih kasnjenja letova u poslednje vreme sa Bg aerodroma. Desavalo se i pre naravno, ali daleko manje cini mi se.
 
Za beogradski aerodrom ne znam, valjda se sve raspada, a što se ostalih tiče, nedostatak osoblja i štrajkovi, ali uglavnom vremenski uslovi.
 
Ja bas sutra imam zakazan let za Kipar preko njih i zaista se nadam da nece mnogo kasniti. Prvi put sve sam organizujem letovanje, pa je jako bitno da sve prodje kako treba.
 
Dobro je kad ponovo lete iz Srbije, kad sam svojevremeno išao za Temišvar, pa ne znam šta bih, da su otkazali.
 
Ma jasan je meni ceo koncept toga i letim i ja povremeno sa njima i drugim low cost kompanijama, nego me je vise zanimalo sta je uzrok ovih kasnjenja letova u poslednje vreme sa Bg aerodroma. Desavalo se i pre naravno, ali daleko manje cini mi se.

Nije samo da BG aerodroma i nije ni samo do low cost kompanija, već je u celom svetu (a u Evropi pogotovo), avio saobraćaj u totalnom rasulu, i to već duže vreme.
Da je to samo kod nas hajpuju mediji (koji su inače odlično obavešteni o svemu jel? :cautious: )

Prošla godina je bila još gora (mada kod nas nešto bolja (jer mi uvek kasnimo, jel)).

Još u vreme korone avio kompanije su raspustile pilote i pomoćno osoblje, a aerodromi brojno uslužno osoblje. Gomile iole starijih aviona je otišlo na reciklažu, a bio i onaj tragični cirkus sa Boing 737MAX koji je usporio isporuku novih. A onda, posle korone, putovanja eksplodirala daleko brže i više nego što su prognozirali menadžeri, te sada nema dovoljo ni aviona, ni osoblja u kompanijama i na aerodromima. A to nije personal koji se zapošljava i obučava preko noći, tipa magacioner u Idei.

Tu je još i politika low cost kompanija koja je praktično nametnuta svima, poslovanje po principu maksimalne optimizacije svega i svačega, a u tom slučaju i najmanji poremećaj(čić) zna da dovede do velikih pomeranja, otkazivanja i lančane reakcije u jednoj i više kompanija.

Nakarikao se još i poremećaj u snabdevanju svega i svačega, što se odrazilo i na servise i delove za avione. Dešava se da avion zaglavi na planiranom servisu 15 umesto 3-4 dana, samo zato što neki modul nema neki deo u nabavci koji mora redovno da se menja.

Lufthansa će ove godine "na vreme" otkazati bar 34000 letova (da, trideset četiri hiljade), da predupredi otkazivanja u zadnjem momentu. :eek:

Ovo kod nas je tek blagi poremećaj u odnosu na ono što se događa na gigaaerodromima po svetu.

Evo malo detaljnije: https://tangosix.rs/2023/18/06/analiza-zbog-cega-se-saobracaj-er-srbije-trenutno-raspada/
... ... ...

Kupovati letove sa presedanjem samostalno a ne kao vezane, danas je jako jako opasno i rizično. Tu nemaš nikakvu zaštitu od propadanja drugog leta zbog poremećaja na prvom.
To je bio veliki rizik i pre ovih poremećaja, a kamo li sada. :(

@DZOSUA
Vrlo vrlo teško ćeš uspeti da rešiš problem. Da li je i drugi let isto od Wizz-a?
 
Poslednja izmena:
Predpostavljam da si karte BG-ABU i ABU-MLE kupio potpuno nezavisno kao posebne kupovine? Wizz ne nudi BEG-MLU kao vezani let i kao jednu kartu? Jel?

Ako je tako, šta da ti kažemo.
Gledaj kako da minimizuješ štetu.
:(
 
Gledaj da li ikako možeš doleteti do ABU na neki drugi način.

Ali računaj da se i let ABU-MLU može pomeriti ili otkazati.
 
Apropo posta sa otkazivanjem i pomeranjem letova, ITA je samo danas otkazala preko 130 letova, uglavnom nacionalnih, zbog štrajka svog mogućeg osoblja, od pilota do čistača. (Pre neki dan su imali sličnu stvar na železnici.)

Jedan takav dan stvori pritisak i na naredne dane, pa kada se uveže sa problemima o kojima piše @NShappy koji su delom i uzrok ovih štrajkova, onda se udje u spiralu, koja traje već neko vreme.
 
Ovo sra*e je svuda u svetu. Meni su delimično usrali ionako kratak odmor. Tako sam u dolasku ka BG-u preko Frankfurta (Air Canada) kasnio 3 sata a transfer mi je 3:30 gde sam kao računao da ću proći ok. Trčao do gate za BG, srigao jedva i naravno koferi nisu stigli. Stjuarti i stjuardese su većinom matori povučeni iz penzije najverovatnije jer su oola otpustili a polovini od te polovine ne pada na pamet da se vraća(znamo i zašto).
U odlasku otvaraju kofer(i pozivaju da se javim na šalter obezbeđenja) u BG kao da nosim bazuku, kidaju plaćenu foliju i kada su proverili da nema ništa kao možeš da ideš, plaćaj opet foliju. Slećem Lufthansom u Toronto pakao 3 sata na pisti u avionu. Uglavnom, pitovanje više nije kao pre. Usra*i nam se u živote a i planiraju da nastave. O cenama ne bih ni komentarisao jednostavno đubre.
 
Moje putovanje Wizz Air-om ove godine:

Let Beograd - Memingen, karta rezervisana mesec dana unapred, cena samo 30 evra, sedište ne doplaćujem jer ko da je bitno koje je i dobijem 34D. Proverim, na kraju aviona, visok sam pa sam srećom dobio mesto da nije ni do prozora, ni između dva sedišta. Avion pun, beba pored sve vreme plače, neki klinac iza udara u sedište, neće da sedne na svoje već hoće kod oca u krilo, stjuardesa govori ocu da mali mora da bude na svom sedištu sa vezanim pojasom prilikom poletanja, otac kao hoće, hoće a mali i dalje u krilu, poletanje sa jakim pritiskom. Tokom leta sve kako treba, bez velikih turbolencija i kada je trebao da sleti, pilot nas obaveštava pošto nema slobodnog mesta na aerodromu, da ćemo narednih 15-ak minuta kružiti oko aerodroma. Milion puta avion se penje pa propada, milion puta se naginjemo levo, desno i na kraju prilikom sletanja opet jak pritisak i kada smo sleteli, svi brzo ustali po svoje torbe i da napokon izletimo i kaže pilot da se vratimo još 15-ak minuta jer samo smo sleteli ali avion nije dobio dozvolu da dođe do izlaza. Kada smo napokon izašli iz aviona i busom došli do izlaza, posle pasoške kontrole rođak me sačekao i kaže da vidi kako nam je svima loše (upotrebio sam blagu reč).

Put nazad, Memingen - Beograd, isto Wizz. Bilo je samo jedno mesto slobodno za taj datum ali je cena bila 120 evra. Sedište 12A. Do prozora je ali ispred tog sedišta nema sedišta (mislim da je to jedino mesto u avionu koje nema sedište ispred jer se tu nalaze vrata u slučaju hitnog izlaza), milina i uživancija kako čovek može da se opusti. Avion opet pun. Ne znam do čega je ali let nisam osetio, nije bilo jakog pritiska u ušima ni prilikom poletanja ni prilikom sletanja, let savršen, javljam se mojima na izlazu (Surčin) i kažu da ne znaju da li sam pre ušao ili izašao iz aviona.

Pitanje za forumaše koji redovno putuju: do čega je kada je jak pritisak prilikom poletanja i sletanja, da li do sedišta u avionu, da li do iskustva pilota ili je nešto treće u pitanju? Pogrešio sam jer sam mislio da je do Wizz-a zato što je low cost kompanija pa sam gledao da letim nazad iz Štutgarta nekom drugom avio kompanijom ali nije do toga. Vreme je bilo odlično (sunčan dan) i do Nemačke i nazad tako da ne mogu da kažem da je do vremenskih uslova.
 
Naravno da nije do wizz-a :D
Generalno mesto u kabini može da utiče, npr u zadnjem delu odnosno delu ka repu, se uvek jače osećaju turbulencije, dok je "najmirnije" u delu kod krila.
Pritisak u ušima je normalna pojava, neko ima veći problem sa tim neko i ne oseti. Do njega dolazi usled velike promene pritiska u kabini prilikom poletanja i sletanja, tako da je logično da ako je "oštrije" sletanje/poletanje, da je i taj osećaj izraženiji, odnosno brža je promena pritiska u kabini. A kako će pilot poleteti zavisi isto kao i kako će neko ko upali kola krenuti, iskustvo, vremenski uslovi, okruženje, pista, itd itd...

Takođe sve što je navedeno gore (beba koja plače, klinac iza, čekanje na dozvolu za sletanje itd) je normalna pojava bilo kada se leti low cost kompanijom ili "regularnom", uvek se može desiti i nije ništa čudno...
 
A kako će pilot poleteti zavisi isto kao i kako će neko ko upali kola krenuti, iskustvo, vremenski uslovi, okruženje, pista, itd itd...
Jes kad bi bio sam na nebu :D pa da bira kako bi on to odradio.

Sletanje i poletanje tj ugao uzleta i poniranja odredjuje kontrola leta, pilot je tu samo da sledi uputstva. Uobicajeno je bilo nad Beogradom da imamo naglo poniranje pod velikim uglom jer je do skoro bio nizak nivo avio saobracaja. Sa druge strane, npr spustanje u Frankfurt kada se leti iz Bg pocinje vec iznad Graza.
 
U duhu haosa na beogradskom aerodromu, da li uopste neka turisticka agencija organizuje letove iz Nisa?
 
Da, Barcino, Fibula, A1 i jos nekoliko drugih. Leti se za Alanju i Egipat. Kada smo mi isli za Alanju bilo je puno putnika iz Beograda.
 
Da li viza za ulazak u neku drzavu moze biti u drugom pasosu koji bi pokazao na check pointu zajedno sa aktuelnim pasosom?
Konkretno, USA viza mi je u starom pasosu, nisam je prebacio u novi, iskrslo mi je neko putovanje pa ne znam kakva su iskustva sa time
 
Da li viza za ulazak u neku drzavu moze biti u drugom pasosu koji bi pokazao na check pointu zajedno sa aktuelnim pasosom?
Konkretno, USA viza mi je u starom pasosu, nisam je prebacio u novi, iskrslo mi je neko putovanje pa ne znam kakva su iskustva sa time
Moglo je pre mesec dana.
 
Pozdrav! Treba mi najsvežija informacija. Wizz air je u pitanju. Da li nakon online čekiranja i dobijanja karata za ukrcavanje preko aplikacije,uopšte treba ići na šalter na Beogradskom aerodromu ili ne? Imamo samo kabinski prtljag. Informacije su oprečne.Na drugom forumu tvrde da to što se dobije na aplikaciji uopšte nije Boarding pass i da je to naglašeno, ali ja to ne vidim. Naprotiv, lepo piše karta za ukrcavanje. Hvala unapred na odgovoru. Wizz air je u pitanju.
 
Ne, ideš na pasošku kontrolu, i pravac na gejt.

S tim što je najbolje da odštampate te passove, lakše je.
 
Hvala. Svakako su odštampani, a imamo ih i u telefonu. A za povratak iz Rima, pošto nismo EU stanovnici treba ići na šalter, ako sam dobro razumeo druge forume?
 
Ne, isto sve, online sve završiš :)

Jedino što je različito je što ideš na pasošku kontrolu u non-EU red, pri ulasku i izlasku (mada, kad je gužva, ide ko gde hoće iz mog iskustva).
 
Poslednja izmena:
Ne, ideš na pasošku kontrolu, i pravac na gejt.

S tim što je najbolje da odštampate te passove, lakše je.
Ово није тачно. Путници који са београдског аеродрома лете Виз Ером су у обавези да се пријаве на шалтеру, чак и у случају када имају само кабински пртљаг. Иако се чекирају онлајн, на шалтеру добијају одштампану карту за укрцавање.


Исто тако је нетачно да је потребно штампати boarding pass.

@miler - Да, само станете у non-EU ред и по доласку и по одласку са римског аеродрома.
 
ovo što kaže @nekro batica je tačno.

leteo sam pre oko tri meseca wizz air-om (beograd - memingen) i morao sam da dobijem odštampanu kartu za ukrcavanje na šalteru iako sam kupio kartu online kao i online čekiranje.

@miler kada uđeš, ideš samo pravo i tu se nalazi oko četiri wizz air šaltera a možeš i da izmeriš kofere kao i da testiraš da li su dozvoljenih dimenzija.
 
@NAS - Мени је било чудно како то да на ЕУ аеродромима могу директно са улаза ићи на сигурносну контролу (очитавање карте за укрцавање на аутомату или од стране службе обезбеђења), а у Београду морам да се смарам на шалтеру.
 
Nazad
Vrh Dno