Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Čajevi 3x 250 grama :D no,videćemo u junu kakav je Ryanair. Do prošlog septembra ni jednom nisam leteo, sad u junu će biti već četvrti i peti let :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
...
Inace, tek skora videh da moze iz Malmoa da se ide vozom do Kopenhagena! Wizz do Malmoa iz Srbije, i onda do Kopenhagena, voz 20e povratna otprilike koliko sam video.

-ako se zuri u DK, po sletanju ispred zgrade aerodroma tu je bus 999 koji direktno vozi do centra Kopenhagena - cena karte > 120 kr/12e -
-ako se zeli malo istraziti Malme onda flygbussarna bus - cena do centra Malmea 105kr, pa nakon cunjanja moze se ici ili na ici na voz ili relativno skupi brod/trajekt (najbolje kad idu 4-ro u kolima) ili opet vatati 999 do Kopenhagena
Karte za prevoz na aerodromu se mogu kupiti na automatima(samo kartice) te u 7/11 standu/prodavnici i cashom ili placanje samo karticom vozacu u busu
*busevi staju samo na stanicama gde ima ljudi odnosno ako pritisnete dugme za izlaz
 
Super je ovo. Jos da ima jeftina karta do Malmea oko 16og maja, bilo bi super :( 150e sa prtljagom +20e znaci povratna bus/voz do CPH.
 
Imao sam let za Prag, AirSerbia, bookiran jos pre >6meseci, nasao sam za 100e karte.
Prtljag je skroz OK, ali koliko su srozali "obrok", da se dobije samo kikiriki i voda... ko ne plati obrok sada, ne dobija ni vodu besplatno.
Na povratku nikome nisu dali nista besplatno, ali sam bio umoran, pa nisam pitao zasto :)

Znam da je ovo tipicno za low-cost, i da je i Lufthansa pocela odavno to, ali ono.. bio je izbor barem. A preskupi su i Lufthansa i AirSerbia za low-cost ;)

Jos sto ne moze da se ponese svoja voda u avion, znaci 4e/1l, bilo na Duty Free, bilo u avionu.
 
Poslednja izmena:
Nema više ni voda džabe...

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
A onaj tip se uopste ne javlja da pokaze kartu :)
 
Ne kapiram ovo sa koferima na letovima Air Serbia, naplacuje se?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
AirSerbia postaje tragikomična. Iskustvo od pre mesec dana. Devojka rezervisala povratnu kartu na relaciji Ljubljana-Beograd. uzela najjeftiniju kartu (180e), ona bela karta valjda. Prvo, najjeftinija karta 180e, ali nema veze. polazak je bio u četvrtak uveče. par dana pre toga, promene joj se planovi, pa je morala da u Srbiji bude u četvrtak ujutru. Kontaktiramo AirSrbiju da vidimo da li je moguće promeniti polazak, pošto lete svakog dana, kažu ne može. U pitanju je bela karta, i ona nema promena. Tražimo da se doplati, da se nadogradi na sledeću kartu koja može da se promeni, opet ne može. na svako naše pitanje, ne može, nema bilo kakve promene, doplate, šta god. Kažemo ok, uzeće novu kartu u jednom smeru, samo za dolazak, a u povratku da se vrati sa starom kartom, opet, ne može. ukoliko se ne iskoristi dolazna karta, povratna propada.
opet, na svako naše pitanje, zahtev, konsultacije, ne može i tačka. na kraju je ipak morala da promeni planove, pošto bi onda izgubila 300+ evra, ali je svakakoostalo loše mišljenje o kompaniji. i da, na letu nije dobila ni vodu, a let je kasnio pola sata zato što stjuardesama nisu dstavili spiskove sa vrstom karata, pa nisu znali kome da daju vodu. :)
 
^sta je tu cudno? Tako rade druge aviokompanije i preko 20 godina, AirSerbia je sada samo postala najzad "svetska".
Ja sam leteo prekookeanske letove (nista AirSerbia/JAT dakle) pre 20 godina, nema promene, nema doplate, nema izmene, nema nicega.. najniza tarifa nikada nije imala mogucnost izmena!
UVEK je vazilo da propada povratni let ako ne iskoristis odlazni (tj. svi letovi do njega, ako je multi-segment). UVEK. Kod SVIH.
Cak i Biznis klasa u Lufthansi mi nije dozvolila te permutacije segmenata.

Prtljag nije dostupan u Beloj/White tarifi, ali ta tarifa postoji za veci deo destinacija, ne za sve. Recimo za Moskvu/Sankt Petersburg nisam video da je ima kao opcija uopste, dakle sve karte imaju obrok i prtljag. Kao i za Ameriku i (valjda) Abu Dabi. Jos neke, nisam siguran koje.

Checkin uzjedno mora od kuce ili eventualno na self-checkin pukntovima na aerodromu Beograd (na drugim mislim da nigde ne postoje za AirSerbia, u Pragu recimo ne postoje). TO je samo glupi checkin gde se popune podaci, opet mora u redove da se preda prtlag :)
Ali ko nema prtljag, moze da preskoci to, uz odstampanu boarding kartu moze direktno na pasosku, valjda. Nisam siguran, jer no-prtlag is a no-no for me ;)
 
Tačno, ali se ovde radi o tome da najjeftinija karta na relaciji Ljubljana-Beograd košta 180e, i da za taj novac ne dobiješ ni čašu vode. Ironija, postoji let Skoplje-Ljubljana preko Beograda, gde je karta značajno jeftinija. :)
Low cost sistem sa paprenim cenama.
Inače, meni su do sada avio kompanije izlazile u susret oko promene/doplate, čak i kada je bila najjeftinija karta (airfrace konkretno).

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Tačno, ali se ovde radi o tome da najjeftinija karta na relaciji Ljubljana-Beograd košta 180e, i da za taj novac ne dobiješ ni čašu vode. Ironija, postoji let Skoplje-Ljubljana preko Beograda, gde je karta značajno jeftinija. :)
Postoje i karte preko Istanbula koje su jeftinije nego direktno i 3x kraci letovi do Seula, ali to je normalno u avio saobracaju...

Low cost sistem sa paprenim cenama.
Da, ali pogledaj cene nekih destinacija na Wizz/Ryan/Easy... nema karti ispod 100e, nekada cak ni ispod 200e (Moskva recimo), a opet dobijas obican low-cost.

*mjau**mjau**mjau*, ne kupujes takve karte! Dok ljudi budu kupovali i samo se zalili, oni ce nastaviti i nuditi jos gore :(

Inače, meni su do sada avio kompanije izlazile u susret oko promene/doplate, čak i kada je bila najjeftinija karta (airfrace konkretno).
Zavisi koja je bila ta najjeftinija.. mozda nije ni bila dostupna ona najjeftinija moguca, nego si imao one gde moze promena, uz neku relativno sitnu doplatu (30-60e + razlika u ceni karata).
Ima slucajeva da avio kompanija sama ponudi besplatne izmene, jer im se ne isplati let.
Ja sam za Moskvu recimo samo tu opciju imao karte sada pri pretrazi na AirSerbia, nema jeftinije.
 
Ništa čudno, drugar sa posla je iz Podgorice za Tiranu (inače 3 sata kolima) išao preko Beča avionom - doduše, naravno, ne iz svog džepa :D :d

Mi A1 TT
 
Poslednja izmena:
Ja sam leteo prosle nedelje za Bec Austrianom, najjeftinija karta. Dosao sam ranije na aerodrom jer sam tako imao prevoz i covek me na salteru pita hocu li da idem ranijim letom...
 
Smatram da low cost povratna karta Beograd - Ljubljana ne bi smela da bude preko 100e, naravno, ako se uzme na vreme karta, a ne na dan pred let. Let je veoma kratak, cak se leti propelernim avionom. Placao sam duze letove po evropi za mnogo manje para.
 
Postoje i karte preko Istanbula koje su jeftinije nego direktno i 3x kraci letovi do Seula, ali to je normalno u avio saobracaju...


Da, ali pogledaj cene nekih destinacija na Wizz/Ryan/Easy... nema karti ispod 100e, nekada cak ni ispod 200e (Moskva recimo), a opet dobijas obican low-cost.

*mjau**mjau**mjau*, ne kupujes takve karte! Dok ljudi budu kupovali i samo se zalili, oni ce nastaviti i nuditi jos gore :(


Zavisi koja je bila ta najjeftinija.. mozda nije ni bila dostupna ona najjeftinija moguca, nego si imao one gde moze promena, uz neku relativno sitnu doplatu (30-60e + razlika u ceni karata).
Ima slucajeva da avio kompanija sama ponudi besplatne izmene, jer im se ne isplati let.
Ja sam za Moskvu recimo samo tu opciju imao karte sada pri pretrazi na AirSerbia, nema jeftinije.

uzeh pre neki dan budimpesta - moskva povratni let + priority(da bih imao cabin baggage) za 125e :)
 
Koji datum??
 
sredina jula, uzeo pre 5 dana, sad vidim 288e cena za iste datume :)
 
U koje doba slece i u koje doba polece?
Nasao sam za 14000HUF (oko 45EUR) + prtlag, ali slece u Moskvu u 23:30 :D Sto znaci dodaj cenu jednog nocenja na cenu karte ;)
Mada je naspram onoga sto sam ranije nalazio ovo strava.

6-13 jun ako nekog zanima da iskoristi.
 
GOING OUT
Budapest - Terminal 2B (BUD) Moscow Vnukovo Terminal A (VKO)
xx/07/2018 05:55 xx/07/2018 09:25
COMING BACK Flight Number: W6 2492
Departs from: Arrives to:
Moscow Vnukovo Terminal A (VKO) Budapest - Terminal 2B (BUD)
xx/07/2018 21:55 xx/07/2018 23:30

Grand total 36680 HUF
Samo sam se zeznuo i na brzinu platio u dinarima, ~14900 me ispalo, da sam ostavio verovatno bi me malo manje ispalo, nema veze nauk za ubuduće... :)
 
Poslednja izmena:
Ovo je super! Imao si WA DC ili ne?
48000 je sada najnize u julu, ako se kupi WA DC, tj. ~38000 ko vec ima.

Moram da porazgledam ovo ;)
 
nene, ovako samo bez ičega, imam nalog od ranije i jedan let..
jeste za 125e + 40e povratna za minibus, odlično :)
 
125e a nisi imao niti si kupio Discount Club?
Sto nisi rekao ranije, sad mi dodje da te :smash: :)

Tnx u svakom slucaju, i ovo je OK cena. Do Budimpeste mogu tada da iskombinujem prevoz, stvarno cu morati da iskoristim...
 
da, osnovna cena + priority(da bih imao cabin baggage) =125e :) nisam nemam ništa kod njih :)
 
Moze li neko molim vas da proveri da li je sve ok sa ovim kartama, naime ne letim ryanom pa ne znam sve njihove cake i prevare, a cinim uslugu prijatelju, pa ne bih da pogresim.
Zbunjuje me ova zvezdica pored reserved seat, pa i ove included, da nisam nesto omasio, da li sva 3 mesta imaju rezervaciju sedista ili ne?
Ova dodatna naplata oko sedista je prilicno blesava stvar, jos malo pa ce da naplacuju karte po kilazi putnika. :S:
 

Prilozi

  • rf.gif
    rf.gif
    63.8 KB · Pregleda: 122
Pozdrav svima, evo i ja imam pitanja neka s obzirom da se jos nisam vozio avionom :)

Planirao sam da idem u Grcku sa autom iz Austrije, ali posto nisam nasao voljnog suvozaca onda cu izgleda morati na avion :D

Sad sam i skontao da to nije tako skupo ali sve zavisi na koji aerodrom se ide. Najradije bih u Solun da sam blizu Halkidikija ali posto je skuplje onda sam se odlucio za Atinu pa na ostrva.

Uglavnom.
https://global.cheapflights.com/fli...18-08-01/2018-08-10/2adults?sort=bestflight_a
Ovo je otprilike sto sam nasao. Cena je super jedino sto me zanima je prtljag. Ako sam dobro shvatio rucni prtljag je uvek ukljucen i to je kod AirSerbia 8kg i ranac 4kg.
Ali posto ide i zena mislim da moram da se snadjem za dodatni prtljag. Na tom sajtu mytrip gde je karta najpovoljnija mi obracuna za dodatni prtljag 102e a kada odem na sajtu AirSerbia pise nesto da moze da se doplati 30ak eura za veliki ako sam dobro shvatio?
Pa me zanima da li ja mogu da uzmem kartu preko mytrip i posle da odem na sajt AirSerbia i dokupim samo prtljag?

I da li ima neki sajt poput ovog gde mogu da unesem i opciju za dodatni prtljag pa da mi i to ubaci u racunicu?
 
Rucni prtljag tzv cabin je po putniku, znaci mozes sve duplo ako i zena ide, nadam se da znas to.
 
Ako je samo AirSerbia let, mozes preko call centra da dokupis prtljag. Ako su dve, moras za svaku kompaniju posebno.
Nemoj preko sajta kod AS, ne radi bas uvek.. mozes dobiti pogresnu cenu.

102e lici kao da si isao na AirSerbia/Aegean combo

30e jeste po pravcu na AS, uglavnom.
 
Rucni prtljag tzv cabin je po putniku, znaci mozes sve duplo ako i zena ide, nadam se da znas to.
Da da, znam to. Mislim da bi svakako trebalo dodatno.

@alfa

Nije kombo. Kao na tom linku je.
Ali dobro ta mi je informacija bitna, da mogu da kupim kartu preko posrednika a kod njih dodatni prtljag.
A inace razmisljam se i da proverim kako je kod tog drugog prevoznika za prtljag, jer ima direktan let po malo vecoj ceni.

Gesendet von meinem Redmi Note 3 mit Tapatalk
 
Drustvo, da li postoji jos neki sajt za cene karata, ili su ovaj cheap flights i my trip najbolji?

Moram da pronadjem let Beograd - Syracuse(NY, USA), i uz to moram da ponesem jedan veliki kofer, to je valjda 32kg.
Nisam nikada gledao tako daleke destinacije... Znam da nema direktna linija do tog aerodroma, vec samo do NY. Sad, da li da vidim kartu do NY sa AirSerbia, pa zatim do Syracuse, ili da idem na varijantu sa dva ili tri presedanja... Ne znam ni koje su kompanije dobre, da li su neke poznate po kasnjenju...

Ako neko ima predlog, neka pise. U ovom trenutku, svaka informacija mi znaci.

EDIT: Sada sam dobio informaciju da u obzir dolaze Otava i Montreal, tako da ako je neko putovao do ovih gradova, neka napise.

Da ne bih brisao poruku, posto su mozda neki vec procitali, svaki savet je dobrodosao za let do Otave!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno