Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Ma ne, vidis da ne znam ni ja sta hocu :D

Ovako sam ja to nekako zamislio, uzmem povratnu tamo negde u septembru, ali se ne vratim tim letom. Naravno, ovo sam lupio i ostao ziv :D
 
Pa ne moras, ti mozes samo odlazak ka USA da iskoristis, a bacis povratak. Uzmes novu kartu za povratak; iskoristis samo NYC-BEG, a bacis BEG-NYC iz nje.

Mada, mislim da ti se vise isplati da uzmes skuplju kartu, koju mozes da menjas po pitanju datuma, ako vec ne znas kada se vracas (a planiras da se vratis ;)). To je nekad jeftinije nego cela nova karta, pogotovu "on short notice".
 
Da li mozes ostati do 2 god ili imas vise ulaza do 3 meseca tokom 2 god? Je to posao u pitanju neki? Ne moze za taj datum biti povratna jeftinija od one way ? A preko Frankfurta ?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Pa ne moras, ti mozes samo odlazak ka USA da iskoristis, a bacis povratak. Uzmes novu kartu za povratak; iskoristis samo NYC-BEG, a bacis BEG-NYC iz nje.

Mada, mislim da ti se vise isplati da uzmes skuplju kartu, koju mozes da menjas po pitanju datuma, ako vec ne znas kada se vracas (a planiras da se vratis ;)). To je nekad jeftinije nego cela nova karta, pogotovu "on short notice".

Hmm, videcu jos. Moram to malo da rascistim. Neki cilj mi je da se sto manje cimam, ali kako je krenulo...

janka123@ Dve godine, studiranje.
 
Onda mani povratak, karte su open-end do jedne godine (barem je tako bilo).
 
U bilo kom slucaju nemoj da se zezas da ne kupis i povratnu kartu koji god da su ti planovi. Imaju pravo da traze da pogledaju na pasoskoj kontroli pri ulasku.
 
Na prvoj neprocitanoj poruci videh da je neko pitao za sajt za pretragu karata. Ne znam dal je neko spomenuo posto je bilo dosta poruka, al preporucio bih Skyscanner.
 
U bilo kom slucaju nemoj da se zezas da ne kupis i povratnu kartu koji god da su ti planovi. Imaju pravo da traze da pogledaju na pasoskoj kontroli pri ulasku.

Ne treba mu povratna karta ako ide da studira 2 godine i ima takvu vizu, to vazi za turisticke posete.
 
Putujem za 7 dana prvi put avionom(airserbia), pa me zanima da li mogu da nosim powerbank?
Imam i još 2 male baterije za BT zvučnik, prave li problem oko toga?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mozes, samo mora u rucni, ne smeju u checked luggage.
 
Wizzair smanjio cabin baggage, od 01.11 (i bookovani letovi od 10.10), free je 40x30x20, dok je 55x40x23 samo uz priority. U normalnoj varijanti, 55x40x23 ide kao checked, i košta oko 7,5€ (10kg), barem na letu BUD-FRA što sam gledao.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
^Taj sajt vec dugo skuplja te dobre ponude, error fares, hotel deals ... samo nekada treba biti bas brz. Drugi dobar nacin za pretragu "jeftinijih" karata, kayak.com/explore
A tih blogova kao F4F ima masa, ma da je sve prepisivanje jednih od drugih :)
 
Mda, ja pratim, ali nikad mi ne bude korisno kada bude dobar deal maltene :( 1 godisnje.
 
  • Like
Reagovanja: M J
^kad zivimo ovde gde zivimo :p Da smo u Holandiji/Belgiji/Italiji .... naputovali bi se jeftino muski :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mogu li karte da rezervisem dok koristim VPN? Da li ima veze sto ce biti drugi ip i gde mi preporucujete da trazim karte za Malme?
 
Mozes.
Pa kod WizzAira direktno. Mozda RyanAir ili.EasyJet, ali ne verujem da idu.

Sve druge su skuplje.
 
bg malmo wizz direkt, ili budimpesta kopenhagen ryan air, tu dodatno racunaj prevoz kombijem do budimpeste - 20eura po pravcu.
 
apsolutno... ukoliko je cena wizza za malmo ok, lupio sam 2 datuma u martu, 45 e povratna ryan air: bud - cop, bg malmo 8500rsd.
ps: bg malmo leti 3 puta nedeljno, bud cop 5 puta nedeljno.
 
Ne znam dal je neko probao sajtove tipa https://www.flystein.com, gde oni efektivno love greške u cenama, third strike tehnike kako biste dobili nižu cenu karte.
Koliko sam čitao isplati za duža putovanje, tipa BG-Tokio umesto 800e povratna ispadne 400-500e.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
sto se tice Malmo varijante.... treba uzeti u obzir da ako se ide do Kopenhagena, da jos treba posle i voz za Malmo, tako da se po mom misljenju bas bas ne isplati, sem ako je bas ogromna razlika u ceni.... takodje sto se tice tih najjeftinijih karti, treba videti sta se uz koju dobija, koliko kosta potencijalni dodatni prtljag itd...
 
  • Like
Reagovanja: M J
BG-COP, kad god sam gledao je jedino nadmasen cenom BG-MOSKVA, cak nije ni uvek BG-PARIZ ga nadmasio ;)
Bus/voz COP-MAL je smejurija, i cenovno i vremenski. Nije to ni blizu kao tipa "Minhen" Meminghem, Dizeldorf WC (Weeze :D) ili London Standsted/Luton koliko su udaljeni od gradova, cije ime nose ;)
 
Da jos se vidi oresund most :) ali samo ako je mnogo jeftiniji let bud cph..

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Uzeo sam na kraju preko Wizza, sa nasim ip-ijem, nije me pustio da odaberem datum sa NL ip adresom. 100eur po osobi je ispala povratna karta, znam da moze da bude i jeftinije, ali za 31. je bila samo ta cena. Cak je prekjuce karta kostala 135eur, juce je bio neki popust od 20%.

Danas je koliko mogu da vidim dosta skuplja karta, tako da sam dobro prosao.
 
Poslednja izmena:
100e za NG povrratna je sestica na lotou ;)
Ja se zeznuo jedne godine, decembra otisao u London, bez rezervisanog hotela..... nema letova slobodnih, nema hotela slobodnih do kraja decembra :D
 
Ja sam se iznenadio sto je uopste pojeftinila jer sam cuo da su letovi za Malme uglavnom popunjeni.
 
Ne verujem, ceo dan sam gledao i tek uvece rezervisao.
 
Nazad
Vrh Dno