Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Devix89

Slavan
Učlanjen(a)
12.09.2013
Poruke
1,601
Poena
245
Pozdrav drugari.

Nisam našao adekvatnu temu, pa reših da pokrenem jednu. Uskoro treba da idem na put, odakle se vraćam low cost letom mađarske avio kompanije. Pretpostavljam da na ovom forumu ima dosta ljudi koji često lete, pa bih hteo postaviti par pitanja na koje ne mogu da dobijem odgovor na sajtu avio kompanije.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Pa pitaj...

Ja sam se pitao da li ima pilota i imao je :D
 
Za pocetka bi bilo zgodno da ljudi prenesu iskustva za transfer do gradova (tipa od Memmingema do Minhena ili nekog drugog GRADA, od Buvea do Pariza i sl.).

Za Beauvis, koliko sam istrazio, jedina realna opcija je njihov shuttle bus, nije bas jeftin :( Samo sto je karta do Pariza (CDG aerodrom) toliko skupa da se isplati ici i od Beca vozom :)
 
Poslednja izmena:
uvek ima neka caka tj zvrcka.. ako ne platis na mostu, platices na cupriji.. imas sve o prevozima sa tih prigradskih aerodroma na internetu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ima, ali gomila razbacanih informacija, cesto i nedorecenih, i menjaju se iz meseca u mesec.
 
Konkretno, putujem Nemačku autom, a vraćam se avionom iz Frankfurta HHN, do Budimpešte.

Zanima me, do koliko kg je small cabin bag?
Da li ja mogu u tu torbu da ubacim ručnu torbicu sa dokumentima, power bankom, telefonom, ili je nosim posebno na sebi?
Imao sam još gomilu pitanja, i sad ne mogu da se setim, setiću se. Možda su glupa pitanja ali krastavac prvi put letim.

Za prevoz od Frankfurta do HHN ću najverovatnije koristiti kombi prevoz koji ide na liniji Frankfurt - Luxemburg.

Pardon, ovaj prevoz:

https://www.flibco.com/en#/booking

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
SVAKA avio-kompanije ima svoja pravila za cabin baggage, cak se kod nekih malkice razlikuje na istom letu ponekad (JAT letovi za Bec recimo, nekada moze obicna, a nekada ona mora dole, ali se ne cekira)

RyanAir ima ostrije limite od Wizz-a za cabin luggage. U sustini, najmanji kofer koji si ikada igde video ili mogao naci je jedino sto moze proci sigurno. Ono sto se prodaje kao cabin luggage (55*sta_vec) je moze ni u jednu low cost vise. Mozda ti prihvate u Beogradu ili tako nekom aerodromu (nama nisu pravili pitanje u Buveu), ali uglavnom su ostri i ne daju.

Mozes ubaciti torbicu, to je na tebi.
 
Imam neku Lufthansinu torbu, ta je specijalno pravljena za ovo, čak su i dimenzije tog nekog standarda. Torba je od mekog materijala, i iznenađujuće puno stvari stane u nju, samo moram paziti da se ne raširi previše.

Imam i HPov ranac, ali je on 50 cm a 42 je dozvoljeno... A uzeo sam priority boarding pa imam pravo na dve small cabin bag, ta druga je još manja od prve po dimenzijama. :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
I Ryan I Wizz su skoro izjednačili cabin ... 50x40x20 . Ova velicina prolazi kod svih ...
 
I Ryan I Wizz su skoro izjednačili cabin ... 50x40x20 . Ova velicina prolazi kod svih ...
Ja sam bookirao po starom sistemu...
ed360debde79a9dd7f5e24947e422f39.jpg


Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Gle, RyanAir je stvarno povecao dimenzije:
"Cabin bag policy: Only the first 90 wheelie bags are guaranteed to go in the overheads. If you want to be certain your bag goes in the overhead you should add Priority Boarding. You can bring 1 wheelie bag which is 55cm x 40cm x 20cm in size and 1 small bag. Your small bag must not exceed 35cm x 20cm x 20cm and should easily fit under the seat in front of you. Failure to comply will result in a charge of €50 per item at the departure gate.
Some passengers may be required on heavily booked flights to place a carry-on bag in the aircraft hold. Please ensure that you remove any valuables from your carry-on bag at the boarding gate if it is required to be placed in the aircraft hold."

Gledao sam pre koji mesec Nis-Bratislava (umesto BG-Bec), limit je bio 40*x*y za ovaj veci.

Wizz je menjao ALI tek za letove posle Oct 29th:
"**For flights before 29 October 2017:One way price including taxes, administration and other non-optional charges and small cabin bag (max: 42x32x25cm). Large cabin bags and each piece of checked-in baggage are subject to additional fees. The price applies only to bookings made on wizzair.com and the WIZZ mobile app or made by our call centre. Number of seats at indicated prices are limited.

For flights on and after 29 October 2017:One way price including taxes, administration and other non-optional charges and one hand luggage (max: 55x40x23cm). Each piece of checked-in baggage is subject to additional fees. The price applies only to bookings made on wizzair.com and the WIZZ mobile app or made by our call centre. Number of seats at indicated prices are limited."
 
Ja bih samo preporucio da se raspitas da li je power bank dozvoljen u rucnom prtljagu...
 
moje iskustvo sa wizzom je dobro, bg-london luton-bg, jedna mala kabinska torba(tačnije ranac), i jedna čekirana. Jedino što mi je na letu ka tamo sedište ispred mene bilo jako blizu, pa mi je probadalo koleno, a prosečne sam visine :) ostalo sve full
 
@Avijon to me i tišti, moraću zvati call centar.

@Stopke da li je ranac bio duži od tih 42cm? To za noge sam čitao da je problem, ja sam 190cm visok. Čitao sam negde da je dobra fora da pokažeš da znaš engleski i da si komunikativan, onda te postave pored izlaza u slučaju nužde da bi mogao da navodiš ostale ako dođe do ne daj bože nečega, a tamo ima mesta koliko hoćeš. Zvuči glupo ali izgleda pali, probaćemo i tu foru. :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
mislim da jeste standardni adidas ranac, mada nisu to ni gledali toliko, ako je ranac ne smaraju nigde... što se tiče nogu, uzmi sedišta sa više prostora - extra legroom :) zavisi i od primerka aviona i sedišta, u povratku nisam imao problema. za te pare prezadovoljan...bukiran let 10tak dana pred put oko 28000 sa prtljagom i povratnim transferom luton-london victoria station...

ps: transfer je takođe ok, bus koji stigne za nekih sat ipo do londona...ako nekome znači info...
 
Poslednja izmena:
Ja sam isao Ryan-om Nis-Bratislava. Niko nije merio rucni prtljag ni proveravao. Ni u Nisu ni u Bratislavi. Sto se tice prevoza sa aerodroma, za Bratislavu postoji gradska linija. Za Bratislava - Bec postoji Flix bus koji ide veoma cesto i nije skup (5-6e). Bukvalno Nis-Bec-Nis moze da izadje 30e ako se avionska karta kupi ranije.
 
mislim da jeste standardni adidas ranac, mada nisu to ni gledali toliko, ako je ranac ne smaraju nigde... što se tiče nogu, uzmi sedišta sa više prostora - extra legroom :) zavisi i od primerka aviona i sedišta, u povratku nisam imao problema. za te pare prezadovoljan...bukiran let 10tak dana pred put oko 28000 sa prtljagom i povratnim transferom luton-london victoria station...

ps: transfer je takođe ok, bus koji stigne za nekih sat ipo do londona...ako nekome znači info...
230-40e? Pa ima i letovi do Heathrow-a za tu cifru sa oko 10e oba smera (NE povratna) train ticket do bilo gde u podzemnoj, 1h je najduza voznja, i to je Picadilli bukvalno od HRT do zadnje stanice (najduza trasa unutar Londona valjda)
Ja sam isao Ryan-om Nis-Bratislava. Niko nije merio rucni prtljag ni proveravao. Ni u Nisu ni u Bratislavi. Sto se tice prevoza sa aerodroma, za Bratislavu postoji gradska linija. Za Bratislava - Bec postoji Flix bus koji ide veoma cesto i nije skup (5-6e). Bukvalno Nis-Bec-Nis moze da izadje 30e ako se avionska karta kupi ranije.
Ne moze vise :( To je moglo dok je bilo onih promo 5e pravac karti (ali je tada 40cm bio limit za torbu, koju i da ne mere, stvarno jedva stane u te avione preko 42cm)
Sada je 20e povratna najniza cena od bilo gde iz Srbije, plus 15e je povratna tim busom do Beca (Hbf valjda).
+50e prtljag normalan. Ja sam dodao 30e i uzeo normalnu kartu (14.000) BG-Bec. Ne umem bez prtljaga normalnog, ne mogu ni majice poneti za 5 dana u onom kofercicu :) Kada idem sa nekim, onda vec moze, jedan prtljag za oboje.
 
Poslednja izmena:
teško za 230-40 do heathrowa 10 dana pred put, može par meseci ranije, u mom slučaju imao sam ove naše za 45000...
Išao sam ove godine do heathrowa za ~36000 preko istanbula(kupio nekoliko dana pred put), nisu mi nikako odgovarali dani za wizz, a air serbia je bila 100k, a da sam je bukirao nekoliko meseci pred put bila bi 28 000 :)
 
Poslednja izmena:
Ovako je bilo juna kada sam ja isao. Steta sto se sve to promenilo. Ja sam isao na jedan vikend pa mi je rucni prtljag i vise nego dovoljan.

Edit.

Oktobra idem za Minhen, Nis-Memingen linija. Videcemo kako ce to da ispadne.
 
Poslednja izmena:
Najveća su gospoda u Berlinu - bus Tegel do centra 2.8evra, u jednom pravcu :)
 
Poslednja izmena:
Ja idem na ukupno 6 dana, za tamo mi nije problem ali ove dimenzije ranca me muče. Kud nisu povećali već. Ne bih baš da me opletu, a bilo bi dobro da ga mogu poneti. :) u pitanju je ovaj

http://store.hp.com/UKStore/Merch/Product.aspx?id=L8J89AA&opt=ABB&sel=ACC

ranac, dosta je praktičan.

Sad sam zvao neku agenciju u Subotici, organizovan kombi prevoz Budimpešta - SU 25€.

A sad čitam General Conditions of carriage of passengers and baggage, nigde ne spominju power bank ili baterije generalno. A postoji varijanta da mi i na aerodromu ne puste powerbank da prođe. Overthink...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Stopke, generalno da. Mada na Wizzu 10 dana unapred ja retko nadjem tako dobre cene.
 
pa da, poskupeli su generalno, ovo moje iskustvo je od pre par godina...
 
Konkretno, putujem Nemačku autom, a vraćam se avionom iz Frankfurta HHN, do Budimpešte.

Obično svi putuju obrnuto, odu po auto tamo :p

Što se tiče teme, ko ide kolima u Budimpeštu na Franc List aerodrom neka pazi na koji terminal ide, 1 i 2 su odvojeni i kolima se ide par km.

Air Serbia ima lepe cene za Cirih u toku nedelje, recimo utorak ili sreda, cena je 65 evra i od Ciriha nazad 70, za 135 evra povratna, toliko košta autobus.
 
Poslednja izmena:
Wizz, pre 3 meseca

Temišvar-Frankfurt hahn oko 2000 dinara :D inače takse su bile oko 1500
 
Čitam neke review-e da je Frankfurt Hahn aerodrom nekada bio vojna baza, pa se setih da je bilo reči o tome da će i vojni objekat Apatin (kod Sombora) biti preuređen za lowcost aerodrom... To bi bilo super, imali bi Niš sa jedne strane, Apatin sa druge, BG u sredini. Ne bi morali u Peštu ili Temišvar....

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Moje iskustvo sa većinom low cost kompanija je odlično, leteo sam i na promocijama za par evra, povezivao letove i nikad nije bilo nikakvih problema ni kašnjenja. Uglavnom se koriste manji aerodromi i jutarnji/večernji polasci tako da nema gužve, kašnjenja, odlaganja,...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Baš tako...

Isplati se, ovo je isto bila promocija... Sama karta je bila 4 evra. Pitao sam se da li ima pilota :D

Ali zato za Kanadu, nisam uspeo da nadjem ispod 800 evra. Povratna.
 
Nazad
Vrh Dno