Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Djile, ja gledam slike ljudi iz Barse iz februara - idu u sorcu kao ja :D
Leto je leto (i vrelo..), ali prolece je milina za Spaniju!
 
  • Like
Reagovanja: M J
Air Serbia počinje 1. juna da leti za Barsu, pre par meseci kad su tek najavili liniju, povratna karta je bila 120 evra.
Pokajao sam se što nisam uzeo sada je 3-4 puta skuplja.
 
  • Like
Reagovanja: M J
To samo za sezonu?
 
Mislim da će leteti tokom čitave godine, ali samo 2 puta nedeljno.
A sad u sezoni ima i Vueling iz Beograda, karta u jednom pravcu je od 55e ne znam da li ima nekih skrivenih troškova... Nisam nikada leteo sa njima
 
Poslednja izmena:
OT: Gledam da budem prilicno neutralan po ovom pitanju, ali....
Ovakvu gresku da prave? Necu im oprostiti.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    266.4 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
Djile, ja gledam slike ljudi iz Barse iz februara - idu u sorcu kao ja :D
Leto je leto (i vrelo..), ali prolece je milina za Spaniju!

Znam ja zasto ona hoce prolece, da bi mogli i na more da idemo kasnije, ali ja imam druge planove da ispucam godisnji :d
 
Ja nemam problema sa time... "Ja ne smem ni u BGu na sunce, gde cu na more???" :D
 
ja sam se smorio wizz air ukinuo let iz Budimpeste za Fuerteventura bilo nesto smesno mogo si fazon za 100e powratnu ako narucis ono metar dana unapred, sad gledam bez 250e nema sanse :( ... Oni Englezi fazon iz londona imaju za 30e kartu koja kradja
 
Moram podeliti negativno iskustvo sa AirSerbia online kupovinom karte.
Nisam ocekivao ne znam sta, ali nisam ni ovo:
Posto nisam nasao wizz i sl kompanije da lete na toj ruti, odem na airserbia sajt.
Prvi put kupujem online kartu, trebala mi povratna bg - frankfurt - bg za drugo lice.
Na airserbia sajtu pisalo prihvataju visa, master i maestro kartice, super jer imam maestro.
Ubacim podatke, economy classic, rutu, izaberem povoljnije dane za let, nekako mi sve nepregledno i ne bas najjasnije ali ok, sledeca strana biranje mesta u avionu, od 4 do 20e po letu za birano sediste. Ucitavanje strana traje vecnost...
Izaberem mesta, sledeca strana nudi gomilu gluposti sa astronomskim cenama, preskocim i sledeca strana pobedjuje: da bi kupili kartu vrednosti ~300e, prvo morate uplatiti 5e. Wtf...
Ok, prihvatim i ocekujem da platim tih 5e i sledeca strana mi nudi da platim kompletan racun sa svim dodatcima ~310e. Zbunjen sta sad, ok, platicu i next step - primaju samo master uplate...
Tu puca film i gasim stranicu.
Frustrirajuce iskustvo.

Na preporuku sina koji je leteo i sa air i lufthansa gde je izjavio da vise nikada ne ide sa air, odem na Lufthansa stranicu, ista ruta, isto classic karta.
Vrlo pregledno i jasno ko leti i ko placa, sa preglednim opcijama za letove i cene.
Besplatan odabir bilo kog sedista, bez ikakvih dodatnih troskova - povratna za isti period 220e, sa gomilom opcija placanja.

Po iskustvu sina i ostalih, air i luft su razliciti nivoi i nije mi jasna toliko visa cena aira, jos manje kako nemaju normalan pregledan sajt za kupovinu karti. Nisam ocekivao ne znam sta ali ovo...

Eto, sad mi lakse :)

TuturuTu on RN7
 
Kupujem desetak AirSerbia karata godisnje, i bas pogledah za FRA sada - dodali su 4-6 stavki koje nisam video prosli put od onih dosadnih "penusavac na letu" i slicno :D

Da li je moguce da ti nisi shvatio sta je tih 5e?:) To sve avio kompanije rade sada - "Lock your fare" :)
Duke... razocarao si me ;)
 
Drago mi je da sam te razocarao
Luftika nista ne trazi, sve je crno na belo, to je poenta.

Mada moguce da je bolje kada uzimas iz srb preko dinara sa domacih racuna.

TuturuTu on RN7
 
@DukeLander
Naucio si skolu, sta ocekujes od kvazi privatne firme koju dotira drzava, znamo dobro koja? Propast kakvi su slepci. Ja ne koristim ali imam rodjake u DE, Lufthansa i letis ko covek. Ove pilicare zaobici da propadnu pa da se vrate na njive gde im je i mesto. Oni drugi u pustinju da jasu kamile :D
 
Sa koferima je 40k BEG-FRA tokom jula.
Tih 5e ti je fora "lock your fare", ne moras to uopste da placas.

Imas isto kod LF:
https://www.lufthansa.com/gb/en/flightreservation-with-price-guarantee
Ovo je kada rezervises bez placanja da razmislis hoces ili neces.
Posto sam isao bez, nikakvih dodatnih troskova nisam imao - karta je toliko, toliko i platio.
Dolazak krajem juna i povratak krajem jula sa sedenjem do prozora - 220e ukupno.

@djalf - sve je jasno...

TuturuTu on RN7
 
Ima li ko predlog za hotel u Moskvi?
Kitaj ili Arbat. Bitno je da bude tih i extra cist, i to je to :)

Zadnji put sam jos 1993 bio :D
 
Niko?:)


Nasao sam jedva prihvatljive karte za Moskvu, preko Minhena. Imale su jeftinije preko Swissa cesto, ali su vremena toliko uzasna, da ni kao student ne bi isao njima ;)
Ako nekog zanima, neka isproba varijante preko Lufthanse za datume koji mu odgovaraju. Kome je svejedno bas kada leti (u smislu da moze i nocu da sleti ili da poleti... sto predlazem da se SKROZ izbegne), ima i karata od 100e!
Ali ove prihvatljive su tek od ~150e.
 
Pogledaj i wizz za moskvu, direktno iz bud oko 100-120e :)
 
Ne vidim kako bi to bilo prihvatljivo.... najniza cena za let BUD-MOW samo je 22.000 Ft, sto je oko 70EUR? 134e najjeftinije sam nasao povratnu, ali i da je 100e, plus prtljag, plus (mucna) voznja do Budimpeste (nocu)... povratni let je ujutru, znaci bacen dan u Moskvi, pa dodati cenu nocenja.
Ovo je 7h sa presedanjem u Minhenu, 6:30-15:10, i 18:15-23:35 povratak, 150e po putniku (plus prtljag).
 
Da je bas velika razlika, namerno ne bi isao :)
Ovako.. mislim da cak nije jeftinije stvarno.
 
Il ima neki dan u nedelji ili doba dana kad su karte jeftinije na wizzair sajtu zna li neko?
 
mora da pratis...budu akcije, 20 posto popusta ceo dan...bilo je pre neki dan...
 
Ljudi pitanje u vezi non-refundable karata (povoljna tarifa)

Kupio sam 2 karte za Italiju početkom feb, međutim saputnik je imao povredu na radu (koleno-gips) nema šanse da putuje. Kako sam razumeo od refundacije (pune ili delimične nema ništa). Takođe sam rezervisao i platio hotel unapred na 7d.
Kontaktirao sam direktno hotel na booking.com neće ni da čuje za promenu termina-povrat novca, Air Serbia, ista priča, kaže da će mi biti vraćene samo aerodromske takse u iznosu od 60e. Nisam imao priliku da šaljem med dokumentaciju kao dokaz, to ih i ne zanima (ni hotel ni avio kompaniju). Promena imena takođe ne dolazi u obzir.

Da li je neko imao sličnu sitaciju (da je sprečen da putuje) i kako ubuduće preduprediti ovakav scenario (čuo sam da u USA postoji neki trip insurance odnosno chargeback ali pojma nemam kako je to kod nas rešeno)?
 
Nažalost ništa od toga. Zato postoji opcija i za letenje i za booking koja poprilično više košta ali omogućava delimičnu refundaciju (sumnjam da ima opcija za full osim ako nisi neki gold member).

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Probaj preko Booking-a da rešiš barem hotel. Dakle, uz posredovanje Booking.com, ne direktno sa hotelom. Te pare su i dalje kod njih.

Za avio karte, sumnjam da ćeš moći da napraviš nešto.
 
Nažalost ništa od toga. Zato postoji opcija i za letenje i za booking koja poprilično više košta ali omogućava delimičnu refundaciju (sumnjam da ima opcija za full osim ako nisi neki gold member).

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Meni nužno i nije neophodna refundacija, ali neki vaučer promena termina i imena bi itekako pomogli. Ako sam dobro razumeo ta vrsta fleksibilnosti može samo sa skupljom tarifom, i nikako drugačije. Svakako je dobro da znam ubuduće, kada se planovi promene.
 
Probaj preko Booking-a da rešiš barem hotel. Dakle, uz posredovanje Booking.com, ne direktno sa hotelom. Te pare su i dalje kod njih.

Za avio karte, sumnjam da ćeš moći da napraviš nešto.

Jel postoji neki kontakt telefon ili mejl za podršku? Neki telefon koji sam našao ne javlja se niko. Hvala
 
Na žalost, non-refundable karte se ne zovu slučajno tako kako se zovu. Probaj ponovo da nešto izvučeš na razlog medicinske prirode, ali ne očekuj previše. Naš JAT nikad nije bio previše user-friendly, što se ni malo nije popravilo od kad je postao privatno-partijska prćina.
Za Booking bi trebalo da možeš nešto da dobiješ, ali k'o što rekoše gore, probaj sa njjma, ne hotelom.
Pozdrav
 
Kad plaćaš kreditnim karticama uglavnom si osiguran od takvih stvari. Ili uz putno osiguranje.
 
Nazad
Vrh Dno